Policie v Beverly Hills čelí rozmáhajícím se loupežným přepadením, po kterých lupiči vždy zanechají dopis s označením písmena z abecedy a uvnitř obálky nějaká čísla. Policisté Andrew Bogomil, Billy Rosewood a John Taggart musí, kromě řešení případu, čelit i hlouposti svého nadřízeného Harolda Lutze. Lutz se chce velmi zalíbit starostovi města a to situaci poněkud komplikuje. Billy Rosewood má známého u federálů a požádá o pomoc. To má za následek, že Lutz Bogomila suspenduje a Rosewooda a Taggarta přeřadí k dopravní policii. Cestou domů je Bogomil těžce postřelen a na místě činu zločinci opět zanechávají dopis. Tuto zprávu se dozvídá Axel Foley, policista z Detroitu a Bogomilův přítel. Neváhá a pod záminkou řešení svého případu okamžitě odlétá za Bogomilem a hodlá zjistit, kdo to jeho příteli způsobil. Rosewood a Taggart mu budou pomáhat. Vzhledem k tomu, že ke zločinu byly použity naprosto neobvyklé náboje, Axel a jeho přátelé brzy zjišťují, kdo je vyrobil. Jejich kroky vedou do střeleckého klubu vlastněného Maxwellem Dentem, který má mnoho oblastí zájmu a mimo jiné je i naftovým magnátem. Manažer klubu Charles Cain přiznává, že náboj vyrobil, nicméně odmítá jakoukoli vinu na loupežích. Bogomilova dcera Jan pracuje v pojišťovně a zjišťuje, že Dent má finanční potíže. Neplatí pojistky kromě jediné, a tou je pojištění jeho závodiště koní. Axel v Bogomilových věcech nalézá důkazy, že Bogomil byl Dentovi na stopě, ale zatím neví, co Bogomil zjistil a kvůli čemu se ho pokusili zabít... (TV Prima)

OG_Swifty

Scéna s konfiskováním baráku je jedna z nejlepších a nejlépe charakterizující celého Beverly Hills Copa... Druhou scénou, která patří mezi legendární, je scéna s vysoce citlivou výbušninou v papírovým pytlíku :D ()

GILLWANDER

"Škoda Eddie. Jednotku si zvládol excelentne, tu trocha zaostávaš! " Tony Scott mierne klesol s touto sériou o černošskom policajtovi a je to dosť aj vidieť. V jednotke držal konštrukciu filmu vymakaný scenár a Eddie Murphy, pre ktorého to bola poctivá rola a presne naňho ušitá. Tu už slabší prejav z jeho hereckého talentu a aj scenár už nie je to čo býval. Pobaviť sa na tom dá no nie do takej miery ako v predošlej časti, kde humor prekypoval. No nič, musím dať iba priemerné hodnotenie...60% ()

Joe321

Podle mě zábavnější a s lepším tempem než dobrá jednička. Parádně se hláškuje a scéna s míchačkou pokaždé pobaví. -"Yo baby yo baby yo." ()

Martin741

Druhy Policajt v Beverly Hills sa ocitol pod reziserskou taktovkou Tonyho Scotta /ten mal dovtedy na konte len Top Gun a horor Hlad/. O cosi viac ukecane, logiku to taktiez nema bohvieaku /zaverecny utek cca 20 chlapov so samopalmi pred dvoma policajtami/, ale o zabavu sa stara hlavne Axl Foley so svojimi hlaskami, dostatok akcnych scen a Brigitte Nielsen. Slabsie vsak, ako jednotka. 70 % ()

raptorrr

Dvojka se drzi stale na vysoke urovni, Murphy je vyborny, ale vsichni zucastneni se zkratka snazi zopakovat nezopakovatelne... ()

C0r0ner

O kousek horší než jednička, ale zase je na tom vidět Scottův nezaměnitelný rukopis, který je tak atraktivní, že i druhé pokračování Axela Foleyho zanechalo převážně kladný pocit. Osmdesátky v plné parádě a já jsem si opět povzdechl nad tím, že dnes už se bohužel takové filmy netočí. 85% ()

bourec

Pro mě jednoznačně slušný,a trochu jiný pokračování.A když si uvědomím, jak hrozná je trojka,tak i tady musim jen chválit.Navíc točil můj oblíbenec Tony Scott.100%. ()

zette

Typicky stin jednicky. Ale jinak, bez nostalgie snad oslovi i nejednoho "dnesniho" divaka... Aspon na jedno podivani. ()

agathon

Tony Scott?! Jedno z malych nedavnch prekvapeni a zaroven silnch zklamani, pac tohle i ve svych "leskle" topgunovskych zacatcich mohlnatocit podstatne originaleji. Vadilo mi hlavne to, jak se z originalni dili melodie Axel F stal leitmotiv a klise. Zadne objevovani v jiz znamem svete hrdinu, v kterem se uz perfektne orientujeme, mame jeho postavy radi a cekame, ze se dovie vic a zazijeme dalsi paradni dobrodrzstvi. jen neobjevne variace na jednou vyzkousene. ()

danecek24

45. Zlatý Glóbus za rok 1987 - nominace (1) - Nejlepší filmová píseň - "Shakedown" - Hudba Harold Faltermeyer, Keith Forsey, text Harold Faltermeyer, Keith Forsey, Bob Seger ()

pakobylka

Eddie Murphy alias Axel Foley se chce zase předvést - to je zřejmé. Hodlá všem ukázat, kterak je stále mladý a neklidný ... a stejnou měrou akční jako výřečný. Leč chyba lávky - jeho kousky už nepůsobí ani zdaleka tak impulzivně a přirozeně, neboť je zčásti vzal pod svá ochranná křídla KALKUL ... a někde v zákulisí začal promptně propočítávat, kolik mu pokračování úspěšné komedie vynese. Pořád se jedná o vcelku solidní 3*, ale prvotní nadšení pro věc je definitivně pryč ... a nezdá se, že by se ještě někdy chtělo v Beverly Hills zastavit. ()

c.tucker

Scénář oproti jedničce trochu polevil, ale trochu ho vytahuje velmi akční režie Tonyho Scotta. Murphy je stále velmi vtipný a servíruje hlášky. "My truck. Here's $50. Put it next to a limo." ()

Googlak

Určite slabšie pokračovanie, ale určite to nie je až take strašne, ... Film plny gagov a akcie a k tomu papuľnaty Murphy, ... Krásne sa da pri týchto filmov odychnúť (Zbožňuju, když mluvíš sprostě. Pojď si taky namočit zadek):-) ()

tom88

Pokračovania sa chopil Tony Scott a rozhodne nesklamal. Veľmi dobré pokračovanie, ba chvíľami som dvojku vnímal lepšie ako prvý diel. Murphy stále na koni a akcia stále dobrá. Slušná porcia zábavy. 70% ()

Zemřel herec Dean Stockwell

Zemřel herec Dean Stockwell

09.11.2021

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012