Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

JohnCZ

Klasickej devadesátkovej akčňák s cool hrdinou, sympatickým sidekickem, přímočarým příběhem a hromadou mnohdy zkultovnělých hlášek. Mít to propracovanější příběh, nebál bych se sáhnout po ultimátním hodnocení. ()

Suzie05

Taky mám jedny kalhoty za 650. Parádní komedie, kde Bruce přes věčně zapálené cígo cedí jednu hlášku za druhou a ani Damon tady není s vtípkováním o moc pozadu. Tak třeba "Ty bys nezatkl ani hovno pod lopuchem!" Skvělý byl i ten rozhovor úplně na konci, kdy si povídají o stírání zločinců. Nestačí je jen zatknout, ale i slovně setřít. :-) ()

corpsy

Klasika akčného žánru 90tych rokov. Willis vo forme ( fyzicky aj v hláškach ), ktorému skvelo sekunduje Damon Wayans, profesionálne natočené akčné scény, divoký strih...proste všetko čo má dokonalý akčný film mať. ()

liquido26

"Dneska nestačí, když dáš někomu přes držku, nejdřív ho musíš setřít slovně." A tenhle film mě teda rozhodně slovně setřel :-) ()

Marek1991

Mysteriózna a hlavne akčná záležitosť so svojským humorom, ktorá vynikne extra začiatkom a aj záverom. Taktiež motivačná reč: "Nikto ťa nemá rád, poserieš to, usmej sa..." Film oplýva najmä drsniackym štýlom a drsniackymi rečami, vrátane humoru. Je dlhý, je z neho cítiť prelom 80. a 90. rokov v USA. Tento film mi vie vyrobiť úsmev na tvári, ale nepúšťal by som ho deťom a mládeži, lebo treba byť aspoň trošku vyspelý na jeho sledovanie a aby ste to nebrali tak, že by to nebolo dobré. ()

Torision

"Sakra Sáro necháš naši dceru, aby se malovala tak, že vypadá jako mýval, přijdu domu a myslim si, že je to zloděj. Dvakrát jsem ji málem zastřelil." Tak tenhle film mi přesně padnul do noty a musím jen souhlasit, že je to totálně nejhláškovitější akčňák na planetě. Pozn. 13.3.08 : Po čtvrtým zkouknutí přidávám film mezi TOP 10. Někomu možná Willis s Wayansem, hustě napsaný dialogy a pár přestřelek nestačí, mně rozhodně jo. ()

Cubinho

Kvalit ani vtipu Smrtonosné zbraně sice Poslední skaut nedosahuje, ale i přesto je to celkem slušná zábava. Taky bych chtěl mít jednou se svou dcerou takový hezký vztah,...7/10 ()

ConanVJ

Pro mě nejlepší akčňák s Brucem Willisem, který má v původním dabingu luxusní hlášky a jimi naplněn až po okraj. Příběh je jednoduchý a ničím asi nepřekvapí. Herecky je to peckově obsazený a akce je zde povedená. Za mě jasných 100% :) ()

Pishin

Podle me nejlepsi role Bruce Willise - presne usita na miru, looser a zaroven sympatak Joe ze sebe sype jednu hlasku za druhou a skvele mu sekunduje Damon Wayans > jeden z nejlepsich akcnaku 90 let. PS: musim pochvalit i jeden z ceskych dabingu ktery se take velice povedl, zato ten druhy(nevim ktera televize to znovu predabovala) stal pekne za h****. Joe Hallenback Forever a komu se to nelibi tak at si skoci na sobí pizzu s kozim sýrem. ()

F.man

Co na tom, že Poslední skaut je postaven jen a jen na hláškujícím Williovis. Bruce je tady totiž v té nejleší formě. Damon Wayans mu navíc dokonale sedí jako parťák a jejich rozhovory jsou místy vážně smrtelné. Filmově nejde o nic světoborného - prostě akčňák 90. let - ale za ten neskutečný počet povedených hlášek si svoje vysoké hodnocení tenhle snímek zaslouží. Nobody likes you. Everybody hates you. You're gonna lose. Smile, you fuck. ()

Astaroth12

Vynikajúci film, výbuchy, osobné( rodinné) problémy, vypäté emócie, toto všetko sa dá nájsť v tomto filme a je to vynikajúco nastavené, aby to diváka chytilo. B.Willisovy idú role vyvrheľov a odpadlíkov spoločnosti, vie ich zahrať ako nikto iný a vidieť, že Bruce si tuto rolu náramne užíva. Film nabitý akciou a sviežimi hláškami, ktoré sú zábavne, premyslené a dobre mienené. Ma veľmi schopné akčné grády, B.Willisa, vyšperkovaný scenár a celé toto je potiahnuté ukážkovými hláškami, ktoré neurazia a ešte sa na nich dobre pobavíte. Tak toto som naozaj nečakal, parádny filmový zážitok. ()

Marsik

V mládí jsem Skauta totálně žral. Měl jsem to nahrané na VHS s dabingem od ČT, kde mě pan Piško, coby klaďas a Ivan Trojan (Milo), coby nejzápornější záporák, neskutečně bavili. Dnes jsem se konečně k 2. dabingu dostal znovu a rád si to připomenul. Je to pořád film plný hlášek a akce. Sice už to není v roce 2019 úplně top záležitost, ale dobře se na to kouká. 80% // (7.4.2019) - O den později s prvním dabingem :) Sice počet dabérů není valný, ale kvalitou je pravda nejlepší. Nemaže se s tím a sprostá slova jenom lítají. Dokonce díky němu přidávám. 82% (with J,) ()

Kryton

Hlaškami nabitý akčnák! Jeden z nejlepších Willisů. "Dotkneš se mě a zabiju tě!" "Upadla mi cigareta" "To nevíš, že BOM je polsky jdi do prde_e" ()

spaceboyCZ

Ikona Willisovy filmografie...po nesmrelnem McClaneovi prisel Joe, drzka nevymachana, padouchum na nervy lezouci soukrome ocko, ktere se jen tak nevzdava...jooo, Brucei, diky za ty filmy!!!! ()

Andersis

V době kdy byl Bruce Willis na vrcholu, si tímto filmem se posunul ještě víš. Nikdy sem neslyšel tolik solidních narážek. Vítečná akce a bombastický scénář. ()

schizmo

Jestli existuje nějaký film, který je ztělesněním podstaty osmdesátých let, tak je to právě Poslední skaut. V tom filmu je úplně všechno. A všechno dobře. I když byly 80. léta něčím neopakovatelným a pro mě svým způsobem zásadním a nenapodobitelným, a těch skvělých filmů tehdy vznikla tuna, žádnej z nich není tak svěle vyvážený mix všeho, na čem tehdejší doba stála. Výrazný a sympatický akční hrdina na vrcholu své kariéry, vyjímečná chemie mezi ním a jeho parťákem, doslova archetypální chování všech rolí (od policajtů, přes rodinu, až po padouchy) a přesto s určinou nadstavbou, autentická atmosféra, která ční nad celým filmem jako damoklův meč a díky ní sálá z tohoto díla něco velmi vyjímečného. Pokud je film ještě něčím vyjímečný, tak je to kadence hlášek, které sice tak nějak patří k Willisově podstatě hraní, ale tady toho je tolik, jako byste spojili tři různé filmy dokupy a tak se nemůžete přestat smát. Tohle je prostě ikonický majstrštyk, který už nikdy nebude a vlastně ani nemůže být překonaný. ()

ladko

Nepochybujem, že v svojej dobe to musel byť trhák, ale teraz už to nie ja taká paráda, ako by sa podľa hodnotenia mohlo zdať. Akčné scény pôsobia niekedy už trochu smiešne. A čo sa týka hlášok-niekedy je menej viac. V Smrtonosnej pasci 4.0 mal Bruce síce menej hlášok, ale zato sa tam tie hlášky hodili, boli vtipné a nepôsobili rušivo. V tomto filme sa fakt celý čas hláškuje. Zo začiatku ma to veľmi bavilo, ale postupom času som sa už pre tie hlášky nemohol ani poriadne sústrediť na dej... ()

baribal

očekávání byla veliká a tak film nakonec trošku zklamal, i tak to ale byla pořádná porce zábavy, bohužel však fim nemohu řadit k tomu top co jsem viděl... ()

fannah

Naprosto skvělý akční film, jedinečný a nestrojený, jeden z mála akčních / komediálních, u kterých jsem se fakt smál díky neskutečným hláškám v opravdu nečekaných místech filmu. ()

verbst

Nejhláškovější film, co znám. A ten dabing. Jeden z nejlíp předabovaných filmů. Kdo neviděl neuvěří 98% ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012