Joe Hallenbeck býval elitním tajným agentem, který kdysi dokonce zachránil život americkému prezidentovi. To už je ovšem minulost. Nyní se živí jako soukromý detektiv, jehož nejvěrnější družkou se stala láhev levné whisky. Když mu přítel Mike Matthews dohodí jako kšeft ochranu barové tanečnice Cory, netuší, že se ocitá ve smrtelném nebezpečí. Nejprve exploduje auto s Matthewsem a vzápětí je i přes veškerou jeho snahu Cora přímo na ulici zavražděna chladnokrevnými zabijáky. Joe společně s jejím přítelem, fotbalistou Jimmym Dixem, zjistí, že se pokusila vydírat majitele fotbalového klubu Hřebců Marconeho s cílem dostat Jimmyho, který byl distancován kvůli drogám, zpět do hry. Tím, že našli materiály kompromitující Marconeho, stávají se sami cílem mafiánských zabijáků a Joe podezřelým z vraždy Matthewse, protože policie zjistila, že byl milencem jeho ženy Sáry. Navzdory všem překážkám zjistí Joe, že Marconi se chystá zabít senátora Baynarda, předsedu komise rozhodující o sázkách na fotbalové zápasy. Přestože to byl právě on, kdo se postaral o Hallenbeckovo propuštění, když detektiv odhalil a překazil jeho sadomasochistické hrátky, riskuje Joe s pomocí Jimmyho život, aby atentátu zabránil. (TV Nova)

Marrty3

Řekl bych, že je to lehce nadhodnocené. Je to skvělý akční film, to teda jo. Willis a Wayans jsou perfektní dvojka a jako herci se výborně doplňují. Zápletka je dost dobrá, protože americký fotbal je ve státech hodně atraktivní a oceňovaný sport. Michael Kamen vytvořil vynikající soundtrack. Akční scénky se tu mísí s vtipnými a všechno to do sebe dokonale pasuje. Ovšem třešničkou na dortu je nespočet neuvěřitelných hlášek, na kterých v podstatě celý film stojí. Je jich taková spousta, že co nová scéna, to nová hláška. A všechno jsou to super perly, které se dále pak půjčovali další scénáristé do dalších, nejen akčních, filmů. A Willis je tu opravdu legendární, takový jakého ho každý chce vidět. 85 % -> pro mě 4**** ()

Hanes88

Totální nadšení!! Je hodně zajímavé, že o tomto filmu jsem vůbec nevěděl, až mi ho doporučil jeden kamarád. Každopádně jsem byl velice příjemně překvapen :-). Willis i Wayans ve svých rolích skvělí a já nemůžu dát jinak než 5*. ()

Sasanka20

Je pravda, že některé scény nevypadají zrovna dvakrát věrohodně.....ale komu na tom záleží, když voda je stejně mokrá a nebe pořád modrý? Jdu si zatancovat. ()

vander19

Voda je mokrá, nebo modré a na nás číha Satan Claus. A ďalšími podobnými a lepšími hláškami je tento film doslova prešpikovaný. Zlaté 90. roky, keď ostrí chlapci rozdávali rany päsťami a slovami. Škoda, že dnes sa točí stále menej podobných filmov. Dvojica WW čili Willis Wayans sú na plátne fakt parádne zohratý a do toho správna akcia, trocha srandy pri ktorej som sa aj nasmial=veľmi dobrý filmový zážitok. Len škoda, že Halle Berry ako začínajúca hviezdička si strihla tak krátku rolu. A myslel som, že pri svojom tanečku nám ukáže viac. No nahradil to Willis svojim tancom na záver filmu... ()

Paldiny

Najtypickejší Willis so všetkým čo k nemu patrí. Večne fuckujúca postavička zlomeného chlapa, ktorý nie je dobrý otec ani manžel, holduje alkoholu a svojim sarkazmom a efektívnymi praktikami dokáže umlčať kdejakého parchanta. Willis by obludnou charizmou uniesol ťarchu filmu aj sám, takto mu ešte zdatne sekunduje parťák Damon Wayans, s ktorým sa púšťa do vyšetrovania. Ostrá akcia, čvachtanie krvi a vražedné dialógy tvoria neodmysliteľnú súčasť tejto akčnej pecky, ktorej zábavnosť a náboj nestráca ani po dvoch desaťročiach. ()

Perverz

Verbalovka film. Jeho oblíbený. To sedí. Slovy uživatele vitekpe, "jeden z nejparádnějších neonoirů",to sedí taky. Pěkně ostrá polívčička, vizuál Sin-City v barevném provedení. A znáte ty prvotřídní hlašky, z gansterek, nebo když se v nějakém filmu slovně stírají. Tak tenhle film je jedna velká hláška. Nekecám. Tonny Scott, jeho Pravdivá Romance se válí u mě v topce, a i tady si to dává klučina dobře, a jeho volba vybrat Bruce byla bezchybná. ()

Mitin

Proč já jen ty filmy s Willisem tak oddaluju, když je to potom taková BOM .. Teda bomba, abych neurazil Dány. Bruce Willis bez konkurence, v patách se skvělým Damonem Wayansem.. Parádní hlášky ve skvělých akcích jsou na filmu prostě TOP! ()

Mo.

"Yeah, right, it just happened... It could happen to anybody. It was an accident, right? You tripped, slipped on the floor and accidentally stuck your dick in my wife. 'Oops. I'm so sorry Mrs. H. I guess this just isn't my week'." ()

Rozjimatel

[3,5*]     "Give me the keys or I shoot the kid." "Daddy?" "Shhh!"     Akčná kriminálna klasika s komediálnym nádychom, ktorá neomrzí ani po dlhej dobe (a vôbec pritom nevadí, že viditeľne zostarla). Vydarený film z kategórie "nenáročná zábava", silne ťažiaci najmä z obrovskej charizmy Brucea Willisa (Joe Hallenbeck) a z dobre napísaného scenára (Shane Black) s množstvom výborných humorných hlášok   ("I've got bad news and bad news." "Give me the bad news first.").   Z hercov zaujme ešte Halle Berry v menšej role Cory, ktorá bola vtedy na úplnom začiatku svojej hereckej kariéry. Výbornou (mojou obľúbenou) postavou filmu je Joeova dcéra Darian (výborná Danielle Harris), čo je strašne roztomilá drzaňa   ("Joe, she's got your winning personality." "You get used to it.").   Celkový dojem z filmu nedokáže pokaziť ani snáď jediná väčšia slabina filmu, ktorou je dosť gumený Damon Wayans v role Jimmyho Dixa (je proste hneď vidieť, že to nie je žiaden veľký herec). Inak je dosť prekvapujúci ten priepastný rozdiel medzi hodnoteniami na ČSFD (poriadne premrštených 87 %) a na IMDb (70 %).     "It was an accident, right? You tripped, slipped on the floor and accidentally stuck your dick in my wife." ()

Yardie

Co si budeme vykládat. Děj filmu je 100x obehraná klasika, alá 90. léta. Nic objevného bych v tom nehledal a nečekal. Ovšem tím, jaký je tam přehršel vtipných a vtipnějších hlášek se film posouvá o třídu výše. Bez toho by to byl jen klasický průměr. Takhle je to prostě bomba. Howgh! ()

Risolutore

"Začínáš mě trochu srát." "No už bylo na čase, Joe Hallenbeck." Myslím, že tahle věta vystihuje ducha celého filmu. Dokonalého filmu. ()

dehlie

nadpriemerný akčný film, výborné hlášky- napr." tohle má bejt bomba? vypadá to spíš jak jabko s vlasema." ()

Wenca888

Nad nad scénářem jsem si jenom chrochtal... Scénárista Shane Black se vážně vytáhnul. Bruce Willis a Damon Wayans měli občas (tak 3x do minuty) fakt krutý hlášky. Jak jsem jenom tenhle film mohl přehlížet tak dlouho... "Já proti tobě nic nemám, ale ty sám sebe nenávidíš." "A musim se sebou žít 24 hodin denně" ()

Idris Elba ve víru akce

Idris Elba ve víru akce

08.05.2021

Už v letošním roce se dočkáme Idrise Elby v novém Sebevražedném oddílu Jamese Gunna coby Bloodsporta, žoldáka, jemuž akce v žádném případě není cizí. Ostatně Elba už se v akční poloze objevil i před… (více)

Další Predátor je na cestě

Další Predátor je na cestě

17.02.2016

Predátora čeká další sequel

Predátora čeká další sequel

26.06.2014

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

R.I.P. Tony Scott (1944 – 2012)

20.08.2012