Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Slavná mordparta ze „čtyřky" řeší případ vraždy bohaté živnostnice z Libně. Další kriminální případ ze staré Prahy podle knihy Jiřího Marka "Hříšní lidé města pražského" natočil režisér Jiří Sequens v roce 1970. Podtitul filmu – krvavý vaudeville – vystihuje mírně ironický nadhled, s nímž autoři přistupují k řešení vraždy bohaté soukromnice z pražského předměstí. Hlavním podezřelým je mladý a elegantní dragoun Rudi Macháček. Ukáže se, že je to nastávající zeť libeňského policejního komisaře Zdychynce. Rada Vacátko však přijde na kloub i poněkud lechtivé záležitosti – švarný důstojník je výrobcem a dodavatelem „zboží" pro šarmantní a okouzlující andělíčkářku Dragičovou... Ve filmu se jako obvykle setkáte nejen s mordpartou z pověstné „čtyřky" – Jaroslavem Marvanem, Josefem Vinklářem a Josefem Bláhou, ale i s Vladimírem Menšíkem v roli komisaře. Jeho ženu hrála Stella Zázvorková, podařeného snoubence Josef Abrhám a záhadnou paní Dragičovou Květa Fialová. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (160)

misterz 

všechny recenze uživatele

Celovečerný snímok podľa cyklu Hriešni ľudia mesta pražského. Partie krásneho dragouna priam dýcha čarokrásnou dobovou atmosférou. Nápaditosť a napätie krimi vyšetrovania vraždy pani Zuzánkovej sú síce priemerné, ale o to viac snímok zaujme výbornými hereckými výkonmi, nádhernou hudbou, peknými farbami a pár humornými scénkami (hlavne v spojitosti s komisárom Zdychyncom - V. Menšík). 75/100 ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vcelku banální příběh by bez skvělých hereckých výkonů padal do podprůměru. Ostatně Sequens nepatří mezi naše nejlepší režiséry, za pozornost snad stojí jen Atentát z roku 1964. Několik momentů si lze vskutku vychutnat např. snahu zbavit Helgu Čočkovou svatebního šatu brutálním serváním či komediantský výstup rozkošně cáklé Květy Fialové. Na herce je radost se podívat, s příběhem už to tak slavné není. Určitý problém jsem měl i s naším nejgeniálnějším skladatelem Z.Liškou, kterého si velmi cením. Doprovodná dechovka mi příliš nesedla ( nic proti dechovce, na veselici či v hospůdce je vítaná). Na přelomu 60. a 70. let vznikaly onačejší komedie ( nejlepší pak rozhodně Pane, vy jste vdova!) než je Partie krásného dragouna. ()

Reklama

Šandík 

všechny recenze uživatele

Vyrovnanější film než Pěnička a Paraplíčko. Přesto mám z nějakého zvláštního důvodu radši ten druhý, snad pro syrovější prostředí a autentický herecký výkon Radoslava Brzobohatého. Přesto i v Partii krásného dragouna jiskří skvělé herecké výkony. Bezchybný je Josef Abrhám a geniálně se své role zhostila i Květa Fialová. Vladimír Menšík je tradičně skvělý, přestože na mnoha místech "poněkud" přehrává. Například ve chvílích, kdy dramaticky, se spoustou grimas a povyku "omdlívá" či se o něj "pokouší záchvat mrtvice". Jak už jsem napsal jinde (Pěnička a Paraplíčko) Jiří Sequens v těchto filmech skutečně podal svůj asi nejlepší režijní výkon. ()

tomtomtoma 

všechny recenze uživatele

Partie krásného dragouna je nejfraškovitějším kusem ze všech příběhů pana rady Vacátka. Vtipně hravý nadhled se táhne filmem od jeho počátku až do velkolepého finále. Věty létají a vlají ve větru, o slovní invektivy není nouze, vše je v pohybu a ženské vnady rafinovaně útočí na mužskou ješitnost. Kulisy a kostýmy jedinečným a nenuceným způsobem vtáhnou každého do elegantní vznešenosti doby svého děje. Ve víru tělesné rozkoše a finančního zaopatřování. Ústřední postavou příběhu, u které vše začíná i končí, je sebevědomý a jednostranně ctižádostivý dragounský poručík Rudy Macháček (vynikající Josef Abrhám). V jeho náruči je nával a pořadník, v jeho srdci je neuhasitelný žár, v jeho očích je nezdolný oheň dobrodružství, dráždí ho obvinění a stále se žene vpřed. Hlavní postavou je policejní komisař Áda Zdychynec (skvělý Vladimír Menšík), který se neúnavně a z velmi osobních důvodů snaží vypátrat viníka. Je nezastavitelný ve své posedlosti a zlobě. Hroutí se mu svět do mdlob nevěřícího a zhanobeného blázna. Hrdinou příběhu je pražský policejní rada Karel Vacátko (dobrý Jaroslav Marvan), který se střídavě baví a nechápavě čílí rozehranou několikavrstevnou partií neúnavného dragouna. Vacátko je vyzbrojen zarputilým ohařem a policejním inspektorem Josefem Brůžkem (pozoruhodný Josef Bláha) a jeho neurvalým kolegou a policejním inspektorem Josefem Boušem (příjemný Josef Vinklář). Výraznou postavou je Zdychyncova žena (dobrá Stella Zázvorková), zachraňující čest své rodiny i profesní čest svého muže. Zvláštní kategorií jsou ženy motýlího dragouna. Nejjasnější je duchaplná andělíčkářka Otýlie Dragičová (skvělá a šarmantní Květa Fialová), věrná a stálá ve své podpoře. Zdychyncových dcera Kamilka (půvabná Helga Čočková), spolu s Evou Jarolímkovou (půvabná Jana Šulcová) a Hildou Braunovou (půvabná Carmen Mayerová) jsou především v naději a očekávání. Z dalších rolí: starý a popletený svědek Kostka (příjemný Bohuš Záhorský), či cirkusák a nebezpečný vrhač nožů Josef Zuzánek (zajímavý Jiří Holý). Svou noblesu a hravý nadhled si film zachoval až do dnešních dob. Je to svěží a velice příjemná zábava, která se jen tak neomrzí. ()

filmmovier 

všechny recenze uživatele

Pořád platí, že v seriálové podobě jsou Hříšní lidé lepší, ale je to dané jenom tou stopáží. Film je prostě pro takovéto příběhy zbytečně dlouhý, a to je asi tak vše, co tomu lze vytknout. Co tomu rozhodně vytknout nelze, je fantastický výkon krásně zbrklého a cholerického Vladimíra Menšíka, jeho fackovací scéna s Josefem Abrhámem a pak scéna závěrečná, která tomu všemu dění nasadila hezkou korunu. Atmosféra, hudba i prostředí opět naprosto překrásné, herecké výkony přenádherné (jedna legenda vedle druhé) a navíc jde po epizodě Kaprova smrt o nejvtipnější a nejzábavnější případ. A to, že pánové Vacátko, Bouše a Brůžek jsou tentokrát odsunuti do pozadí a hrají druhé housle, překvapivě vůbec nevadí. 80%. ()

Galerie (7)

Zajímavosti (12)

  • Vladimír Menšík byl během natáčení na protialkoholickém léčení a tak museli vždy tvůrci přemlouvat doktora, aby ho aspoň na pár hodin vždy pustili. (cariada)
  • Ve filmu byly použity autentické a opravdu věrohodné stejnokroje vzor 24, jež byly propracovány až k detailu (např.barva výložek-žlutá pro jezdectvo). (HJ-FILIP)

Související novinky

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

České nebe se rozrostlo o další velkou hvězdu, ve věku dvaaosmdesáti let totiž zemřela jedna z nejvýraznějších postav naší kinematografie, Josef Abrhám. Oblíbený herec se poslední dobou bohužel… (více)

Zemřel Ladislav Potměšil

Zemřel Ladislav Potměšil

12.07.2021

Ve věku 75 let dnes v nemocnici Motol opustil český filmový svět herec Ladislav Potměšil. S informací o úmrtí přišel deník Blesk s odkazem na vyjádření Potměšilova syna Jana. Herec známý například z… (více)

Reklama

Reklama