Vynikající psycholog Malcolm Crowe (Bruce Willis) má za sebou traumatizující zážitek. Bývalý pacient se vloupal do jeho domu a dříve než sám spáchal sebevraždu, pokusil se ho zastřelit. Šlo zřejmě o trest za to, že mu nedokázal správným způsobem pomoci. Příští podzim. Doktor Crowe se pohroužil do práce a více než své manželce, trpící vzrůstajícím odcizením, se věnuje novému pacientovi. Osmiletý chlapec jménem Cole Sear vidí v těch nejneočekávanějších chvílích duchy s děsivým zevnějškem jasně prozrazujícím příčinu smrti. Oběšenci, sebevražedkyně, chlapec s hlavou prostřelenou brokovnicí Proč se zjevují obyčejnému osmiletému chlapci z Philadelphie? Chtějí ho děsit nebo snad potřebují jeho pomoc? Doktor je racionální skeptik, ale tragické zkušenosti s podobně postiženým pacientem z loňského roku ho varují před unáhlenými standardními závěry. Ostatně to, že osmiletý Cole Sear skutečně vidí reálně existující duchy, není to největší překvapení, které na Malcolma Crowea čeká... (oficiální text distributora)

eraserhead666

I po těch letech, a se znalostí pointy, to má sílu. A spojení skvělé Toni Collette a nádherné Olivie Williams v jednom filmu na mě prostě funguje. ()

Othello

Piedestal filmařské manipulace. I po sedmý na to zírám s otevřenou pusou jak to mohlo Shyamalanovi takhle až do konce projít. V roce '99 z nás všech udělal totální debily a my na to čuměli s nevěřícím vděkem. Zároveň ale je třeba přiznat, že měl kliku prosadit si konečně svoji autorskou formální vizi, díky čemuž si vysloveně hraje s každou scénou a jenom sledování toho, jak vizuálně komprimuje informace do jednotlivých záběrů je čistá cinefilní mana. V neposlední řadě vytáhnul z klobouku jednoznačně nejlepšího dětského herce vůbec. Křehkost a soustředěnost Osmentova výkonu pak filmu, u kterého by mohlo hrozit, že by se stal prostým formálním cvičením, dodává zranitelnost a důvěryhodnost, ačkoli snímek po celou dobu působí zvláštně odtažitě, cize až snově. ()

MM11

Výrazný zážitek, za nějž děkujme tomu klučinovi a až pak těm kolem něj. Vlastně jde o jakési definitvní prolomení, filmy s dětským hrdinou se do hororových vod těžce mohly vydat, protože to ten malý většinou neuhraje. Bylo jistě možné dělat něco v tom smyslu (viz. třeba Dětská hra), ale stále tomu chyběl onen punc první ligy. A to M. Night Shyamalan dokázal poskytnout dokonale. Film, u něhož se regulérně leknete možná u tří scén, ale má neuvěřitelně trpělivě se táhnoucí atmosféru. Shyamalan neřekne nic napřed, všechno probíhá jako v delíriu, i "normální" postavy jsou jako v delíriu. Pro mě to je jedno z nejděsivějších zobrazení moderní doby, právě protože je do takové míry reálné. S celého filmu je patrná jistá nezúčastněnost okolí, kteoru i Bruce Willis jen těžce prolamuje. Jakoby všechno bylo už jedno, takový je dojem. A muka Haley Joel Osmenta nikým nerezonují, což jen dodává komornost. Osobně bych poslední záběr Osmenta vynechal a k té slavné pointě mám taky množství výhrad, ale to hodnocení je za celý film, který je propracovaný jako málokterý žánrový film. ()

Ivoshek

Dokonalý duchařský film s perfektně vystavěnou a postupně gradující atmosférou. Jsou scény, kdy člověk ani nedýchá (scéna ve stanu a scéna v domě, kde Colea zavřou do světlíku), v nich se ukazuje i skvělá práce s kamerou. A když se k tomu přidá výborný výkon Willise, Collet i Osmonta a dokonalá pointa..... Mňam, mňam, mlask! ()

SOLOM.

Bruce Willise mám rád a tak jsem si nesměl nechat ujít ani tenhle mysteriózní horor o kterém jsem toho slyšel dost a dost. Začát filmu se sice mírně vlekl, ale jakmile se na scéně objevili duchové mrtvých dostal snímek ten správný náboj, který ho neopustil ani na konci. Úplný závěr mě docela překvapil, protože tohle by mě ani ve snu nenapadlo. Herecké výkony obou hlavních protagonistů byli bez sebemenších chybiček, takže plný počet nedám jen kvůli trochu nudnému začátku. ()

mm13

Nie je to len o zblúdilých, ale aj opustených dušiach. Zo scén medzi zúfalou matkou a jej podivne sa správajúcim synom ma mrazí na celom tele a štípe v očiach dnes už viac, než z duchárskych bu-bu-bu momentov. Psychológ Malcolm Crowe tento trojuholník skvele dopĺňa a vďaka tomu funguje Šiesty zmysel nie len po 10-ty krát, ale aj po vyše desiatich rokoch. Divácky extrémne vďačná hororová klasika s krásnou myšlienkou a geniálnou pointou, perla fantastického žánru, minimálne TOP10 hororu. Definitívne potvrdené! ()

luka4615

Milé děti, víte, že před dávnými časy existovaly doby, v nichž M. Night Shyamalan netočil nudné a překombinované hovadiny? Ano, také mi docela dost chybí! „I see dead people.“ ()

JASON_X

Když jsem The Sixth Sense viděl kdysi poprvé, nebyl jsem ještě asi tolik zběhlý v nejrůznějších scénáristických fíglech, protože pointu fimu jsem začal tušit až daleko za polovinou. Když se na něj dívám teď, nemůžu pochopit, že mi "to" nedocvaklo dřív, přijde mi "to" tak okaté... Ale tehdy mi to zkrátka okaté nepřišlo. A jsem tomu zpětně rád, byl to aspoň hodně zajímavý zážitek. Tenhle film považuju dodnes za jednoho z nejlepších reprezentantů parapsychologického (duchařského) žánru, odpouštím mu tu přemíru uslzeného pathosu a dávám plný počet za skvělou režii, scénář, kameru, podzimní philadelphské exteriéry i za Bruce Willise a H.J.Osmenta. Mimochodem dětští herci mě málokdy svými výkony nadchnou, ale Osment je fenomenální výjimka. ()

ARI50

Teda nikdy sem nepobral co je na tomhle tak hororového já v tom totiž viděl co? Nic právě že. Herci oka a příběh se asi snaží ale ke mně se dokonce ani třikrát nedostálo ničeho co film jakože nabízi tak snad někdy ale asi už ne. ()

veru_needy

Velice zdařilý mysteriózní snímek o chlapci, který aniž by chtěl, komunikuje s mrtvými lidmi. Na to mu na pomoc přichází jeden známý psycholog. Jedná se o velmi silný a inteligentní film, který svoji chytrou stavbou udrží diváky v napětí až do konečného rozuzlení překvapivé zápletky. Tvůrci si s jednotlivými drobnými indiciemi skutečně pohráli tak, aby nebylo nic na první pohled zřejmé. Navíc podepřeno výbornými hereckými výkony všech hlavních protagonistů. Je to jeden z těch filmů, u kterého vám běhá mráz po zádech. ()

Bauer

Před pár měsíci jsem dal 4* a napsal jsem že je to dobrej nadpůměr.Dneska jsem to viděl znova a zvedám hodnocení na 5*.Protože je to prostě skvělej film kterej už mně párkrát i vystrašil.Bruce Willis je dobrej ale na Heley Joela Osmenta nemá.Fakt moc dobrý. ()

becki_tu

Mistr napětí, tajemna a hutné atmosféry M.Night Shyamalan, jehož režisérský rukopis je prostě nezaměnitelný, propracoval Šestý smysl opravdu dokonale. Bruce Willis dokazuje, že nemusí být nutně celý od krve aby jeho výkon za něco stál. Spolu s Osmentem zde zvládli svoje role naprosto dokonale. Za zmínku stojí i jemně melancholická hudba od tradičního Nightova skladatele Jamese Newtona Howarda. Určitě je k nezaplacení nevědět pointu, a tak mě závěr (logicky) naprosto odrovnal. Tímhle tajemně nádherným snímkem si Shyamalan upevnil pozici jednoho z mých nejoblíbenějších režisérů a ani po dopsání tohohle komentáře nepřestávám přemýšlet, co jsem to vlastně viděl. ()

duklak2

Tento všemi opěvovaný snímek, po několika reprízách v televizi, jsem zhlédl až dne 1. 8. 2008 v nejteplejším dni v roce. Je to můj jubilejní 250. komentář. Nikdy se mi na tento film nechtělo moc dívat a to jen kvůli Bruce Willisovi, protože je mi trochu nesympatický. Rve mi to srdce, ale bohužel dávám jen tři hvězdičky, protože jsem nepochopil určité pasáže filmu. Je to první film, u kterého mi opravdu vadí, že dávám tak „nízké“ hodnocení. Myslím, že je to z určité části dané také tím, jaké má člověk IQ. A jelikož to moje je velmi špatné (60-70), tak proto to takto hodnotím a film jsem z určité části nepochopil. Asi bych to potřeboval vidět vícekrát, takže možná někdy jindy přidám nějakou tu hvězdičku navrch. Konec filmu je pro mě větší záhadou, než šíkmá věž v Pise ()

Sawy

Jeden z nejlepších thrillerů.Shaymalan dokázal,že má velký talent,bohužel po Smyslu a Vyvoleném to s jeho filmy začalo jít z kopce.Nicméně to Šestému smyslu na kvalitách vůbec neubírá.Bruce Willis je jedním z mých oblíbených herců mj. právě kvůli tomuhle filmu.Toni Collette je výborná a malý Haley Joel Osment byl velkým překvapením.Škoda že nehrál malého Anakina Skywalkera,to by byla jiná káva.Pointa je bezpochyby šokující,jen škoda,že jsem film viděl dlouho po jeho premiéře,takže jsem ji znal.Z toho důvodu ubírám jednu hvězdičku.85 % ()

Handle

Proboha, tohle je neuvěřitelnej snímek! Vždy, když ho vidím, mám husí kůži. Fakt hodně strašidelný film, už jen představa, že nějaký lidé vidí mrtvé mě hodně děsí, tak si dokážete představit, co se mnou asi musí udělat tenhle film. Tohle je vážně geniální po všech stránkách, já myslím, že tu už všechno bylo zmíněno... A nevím, jestli jsem vůbec v nějakém filmu viděl lepší pointu. Škoda, že jsem ji věděl ještě před tím, než jsem film zhlédnul. ()

jhrasko

Originálne vo svojej jednoduchosti. Naliehavé a strašidelné. Tlmene odrežírované, fenomenálne zahrané. HJOsment je proste dokonalý, Bruce v najlepšej role od 12opíc, Toni Collette v nenápadnej, ale veľmi doležitej postave matky, ktorá /ne/vidí ( a pochopí ). Za tú atmosféru by 4 boli málo ! ()

Genero

Jak může, kurva, duch mačkat ty tlačítka na magneťáku? Nadšení z tohoto skorohororu se bohužel nedostavilo. Celý film je budována působivá atmosféra, Bruce podává tentokrát na své poměry velmi umírněný výkon a okouzlující malý Haley je ještě malý. Šokujícím závěrem je vše postaveno na hlavu a vy jen sedíte s otevřenou pusou a říkáte si: Kterej debil tohle vymyslel? ()

Horor Ti druzí se dočkají remaku

Horor Ti druzí se dočkají remaku