Podvodníček je jedním ze dvou přeživších masakru v losangeleském přístavu. Pomocí rozsáhlých retrospektiv líčí vyšetřovateli spletitou změť událostí, které jej i s jeho kumpánem přivedly na pašeráckou loď... Po únosu kamionu v New Yorku je pět zločinců zatčeno a podrobeno výslechu. Protože nikdo z nich není vinen, plánují se policii pomstít. Operace probíhá hladce, ale pak se ukazuje, že za vším stojí mistr legendárního zločinu Keyser Söze. Je zřejmé, že každý z nich Sözeho v určitém ohledu poškodil. V rámci odvety pak následkem výbuchu na lodi zemře 27 mužů. Nyní však vyvstává zásadní otázka – kdo je vlastně Keyser Söze? (Cinemax)

Marek1991

04.10.2013 - Pôvodne som tu mal komentár, no môj názor na toto dielo sa zmenil a tak nechám len niektoré jeho časti. Pointu som pochopil, však vlastne bola ku koncu aj vysvetlená citátom, ale neužil som si to, je to skôr pre tých, ktorí potrebujú byť niečím šokovaní, tých ktorí sa vyžívajú v kecoch a nimi si vedia rôzne veci ospravedlňovať a ktorí vedia filmu pre nejakú veľkú vec skrytú v maličkosti, ktorú doteraz nevedeli, veľa odpustiť. Ale áno, možno v niektorých veciach sa to stalo milníkom, poukázalo to na to, ako nikomu netreba bezhlavo dôverovať a že život je určitým spôsobom hra, ja som však čakal viac ako keci popretkané vtipom, často prefíkaným a na konci popretie všetkého, čo som aj tak odmietal dopodrobna sledovať a zakončenie akože megapointou. Možno keby ste čítali Bibliu a žili život pozornejšie, neboli by ste šokovaní, nemali by ste extázu a nerozplývali sa nad v podstate scénkovito niekedy podpriemerným filmom, ktorý tie hrozné scénky ospravedlňuje tým, že ich zahŕňa do deja tým, že pointa na ne odkazuje. Mimochodom niektorí sa naučte rozprávať vlastnou rečou, lebo flashback sa dá povedať aj návrat, či retrospektíva. Neviem prečo, ale americkým kriminálkam veľmi neviem prísť na chuť a mám vysoké požiadavky, v živote sa dejú extrémnejšie veci a mnohé by si zaslúžili rozobrať skôr, ako tento film o chlapíkovi s vymyslenou zdravotnou vadou. Avšak treba uznať aj kvality tohto filmu, ktoré prevažujú. Je veľmi rozumný v mnohých častiach, je premyslený, je tam veľa súvislostí a vlastne aj keď hneď neviete, kto je ten zlý, tak to neznamená, že ste v niečom zlí, môžte si to užiť a o to tu ide, aj záverečné dvojnásobné prekvapenie je tým správnym pre tento film. Druhýkrát, či po ďalší a ďalší krát to už nie je tak jedinečné, no stále je to originálne dielo 90. rokov, ktoré aj tie zbytočnosti robí spôsobom, že je to pre vás reálnejšie a to násilie a ľahkovážnosti vlastne akoby popiera a má poučenie. Je to významné dielo, ktoré stojí na slovných hrách, na pretvárke, odhaľovaní ľudských slabostí, náhodách príznačných tomuto svetu, vysokej politickej hre, je to až konšpiračné dielo s odkazom. ()

Torision

Asi to má svoje kvality, který jsem bohužel ani podruhym zkouknutí neobjevil. Zbyteně moc zmatečnej děj, nesympatickej Spacey. A Klub Rváčů má rozhodně lepčejší pointu než tohle. ()

F.man

Ne že bych měl něco proti Singerovi, ale upřímně... S takovým scénářem mistra McQuarriho měl hned polovinu hotovou. Opravdu brilantně propracovaný děj filmu, který se jen tak nevidí si Oskara zasloužil po právu. Už od počátku sice čekáte, že tom "nějaká" zrada bude, ale výsledek snad překvapí většinu stejně jako mě. Herecký výkon Spaceyho snad nemá smysl ani komentovat, to je prostě Pan Herec. Kdo mě však překvapil byl Gabriel Byrne, kterého jsem nikdy nemusel, ale tady mu to vyloženě šlape. No a perlička na dortu - Benicio Del Toro. Who is Keyser Soze? ()

PauloZ

Neskutečné dílo! Asi nejlepší počin Bryana Singera. Celý film vám hrnou do hlavy jakoby jasný příběh, každý ví, kdo za co může, ale ono prd! Konec mě dostal totálně k zemi a ještě nějakou dobu po filmu jsem to rozdýchával. Dokonalý Kevin Spacey! ()

Marsik

** Když jsem tenhle film viděl poprvé, okamžitě jsem pálil 5 hvězdiček. Ano, byl jsem velice překvapen, kdo byl nakonec "Kajzr Sozé". Po 2 letech jsem film zkouknul znova a už to bylo nic moc. Nejenom, že jsem věděl, kdo tahá za nitky a navíc český dabing mi moc neseděl. Můj dojem z filmu už nebyl tak valný a jdu s hodnocením dolů. Když už zkrátka víte, kdo je "Kajzr Sozé", tak už vás film nebude moc bavit. Po třetí po filmu sáhnu až za x let z nostalgie. 75% ()

ledzepfan

Řemeslná preciznost se tomu upřít nedá-semo tamo někteří herci i zajímavě hrajou ale jako celek to mohlo fungovat možná tak v době svého vzniku-dneska už je retrospektivní detektivka s šokézní pointou docela normál,který nikoho moc neohromí. ()

Krt.Ek

Chytře napsaný film, skvěle zrežírovaný, výborně zahraný. Bohužel, ale jde do nebes vynášená pointa celkem snadno odhalit, kdybych na ni ale nepřišel dal bych pět hvězdiček. 80% ()

NinonL

Celkem dobrá a určitě skvěle obsazená kriminálka. Všechny postavy ztvárnili herci známých jmen a děj za obsazením nijak nezaostával. Pravděpodobně někdy zkouknu ještě jednou. ()

Cimr

Zpočátku jsem si říkal "Téda, co na tomhle všichni vidí? Je to dobře natočená kriminálka, nic víc.." Dokonce jsem při první projekci usnul. Naštěstí jsem si to ráno pustil znovu. Do konce. A bylo jasno. Takové ty šokující pointy, co vám obrátí celý příběh naruby totiž strašně žeru. V podstatě nejsem až tak náročný divák. Můžete natočit jakoukoliv blbost a když se to v závěrečných pěti minutách převrátí upside down, budu spokojen. A to navíc tenhle film není blbost. Je to fakt chytře vymyšlené, výborně propracované. Narozdíl od jiných filmů s "šokující pointou" to nikde nedrhne, i při druhé projekci to do sebe skvěle zapadá; nebo byli tvůrci hodně šikovní a nedostatky zamaskovali tak, že jsem si jich nevšiml. Tohle zkrátka NENÍ jen dobře natočená kriminálka. ()

bublajsa

Geniální. Opravdu geniální. Ve svý jednoduchosti i vychytralosti. Kdysi jsem viděla v televizi, o pár let později na dvd a konečně si vše náležitě vychutnala. Mám ráda filmy, kde vám poslední vteřiny udělají chaos v tom, co jste si mysleli, že víte. Protože jste si to většinou mysleli špatně ... Kromě geniálního Spaceyho tady pro mě byli jako třešnička na dortu charismatický Byrne a mumlající Benicio (kterýmu tahle role neudělala nejlepší image). ()

agentmiky

Když někde v mém okolí zaslechnu jméno Bryan Singer, tak se mi ihned vybaví Rosomák společně se svými kolegy z marvelovských X-menů, ale nikdy bych si u něj nevsadil na detektivku. A to je převeliká chyba ! Obvyklí podezřelí mají všechny předpoklady k tomu, aby se coby film daly považovat za mistrovské dílo. Jak zde již většina recenzentů uvedla, tak scénář je opravdu lahůdkový, divák se vůbec neztrácí a zvraty jsou perfektní. Christopher McQuarrie zde bezpochyby ukázal svůj talent na scénáře. Jasným kladem je zde herecké obsazení, které na mě po celou svou stopáž působilo nesmírně sympaticky. Nejlépe se asi uvedl Kevin Spacey, který si v zásadě ukradl svým nedostižným výkonem film jen a jen pro sebe. Detektivky často nemívají tak moc propracovanou zápletku, ale zde je tomu pravým opakem. Ještě bych vyzdvihl hudbu společně s kamerou. Závěrečné finální rozuzlení bylo třešničkou na dortu, z kterého mi div oči nevypadly z důlku. Tak geniální ukončení by si přály všechny filmy. Žádné větší zápory a nedostatky jsem u filmu nenašel. Někdy si na snímek budu muset vyhradit svůj čas na druhé zhlédnutí, protože si chci vychutnat vše ještě jednou. Stojí to za to. Za mě dávám 91 % ()

Pan Filuta

7/10 Chtěl jsem použít přídomek "přeceňovaný film", ale po druhém zhlédnutí musím přiznat, že své vysoké kvality rozhodně má. Ale v téhle branži mám jiného favorita, L.A. - Přísně tajné..... ()

frashmaker

Brilantním scénářem ověnčený filmek, ve kterém až do posledních vteřin nemáte tušení o co jde, a najednou si úplně všechno dáte dohromady. Bez Kevina Spaceyho by tenhle snímek podle mě nemohl vzniknout stejně jako Seven. Co nevidět si to pustím znovu!!! ()

Alqarin

Jak se Obvyklí podezřelí pomalu blížili ke konci, zoufale jsem si přál, aby k němu nikdy nedospěli, protože od počátečních rozpaků jako "co se to sakra děje?!" se střelhbitě vypracovali na dokonalý mysteriózní thriller, jehož herecké komando je vskutku smrtící a to samé můžu s klidem prohlásit o režii. Pečlivě budované dialogy, scény, obrazy, stylové (ale zas ne přehnaně) vyprávění a nakonec vyústění celé zápletky, kdy mi na férovku spadla čelist. Veškeré superlativy jsou zde na místě, tohle je pan Film a já za něj Singera miluju! ()

LV.Helter

Veľmi precizne kvalitne spracované, ľahkosťou a genialitou Singerov zatiaľ najlepší film zaradajuci sa k špičke svojho žánru. Herecký výborne obasadená, zmyselom pre detail a režiserskou kvalitou učebnica pre každy krimi film, ktorý aj s nizším rozpočtom vobec neuberá na kráse. Neviem si predstaviť lepši debut ako nám tu naservivoval Bryan Singer.. ()

Paxxx.cz

Není to špatný film, ale jak přesně říkal jeden kolega- záleží jestli ti sedne. Problém v mém případě je, že jsem ho viděl tak pozdě, protože pár podobných filmů už jsem dříve viděl a většinou se mi líbily více především proto, že v nich hráli herci, které můžu. Kevinu Spacyemu jsem nikdy nepřišel na chuť a ani tento film to nezměnil... Zvrat na konci byl hodně překvapivý, ale já jsem čekal (především vzhledem ke zde vysokému hodnocení) daleko lepší zážitek 6/10. ()

Asgy

Závěrečná pointa byla výborná, nenudil jsem se ani chvilku, ale v tomhle žánru mě některé filmy zaujaly víc - a většinou v nich hrál taky Kevin Spacey. ()

Režisér Bryan Singer se chystá vrátit úder

21.06.2022

SoundtraCon na Festivalu fantazie

SoundtraCon na Festivalu fantazie

02.05.2011

V termínu od 1. do 4. července 2010 proběhne v Chotěboři v rámci Festivalu fantazie v pořadí již čtvrtý ročník SoundtraConu. Minulé ročníky navštívili skladatelé Trevor Jones, Petr Hapka a producent… (více)