Detektiv newyorské policie John Shaft vyšetřuje incident, jehož obětí se stal mladý černoch Trey Howard. Shaft zatkne arogantního mladého bělocha Waltera Wadea. Podle výpovědi Treyovy přítelkyně je v baru napadl, a když ho Trey zesměšnil, tak ho venku brutálně zmlátil. Když Wade o umírajícím mluví s pohrdavým úsměškem, Shaft ho srazí k zemi pěstí. To je však jediný trest, který Wadea za zločin čeká. Syn vlivného obchodníka je propuštěn na kauci a vzápětí zmizí ve Švýcarsku. Mnohem vážnější důsledky má incident pro Shafta, který přijde o místo. O dva roky později pracuje Shaft v protinarkotickém oddělení jiného okrsku. Krátce po úspěšném zatčení drogového bosse dostane zprávu, že se Wade tajně vrací. Nasedne do limuzíny, kterou řídí Shaftův komplic Rassan, a detektiv ho vzápětí zatkne. Soudce Bradford ho však znovu propustí na kauci. Zuřící Shaft se rozhodne odejít od policie a dostat vraha po svém. Uvědomuje si, že rozhodující je svědectví barmanky Diany, která krátce po vraždě zmizela neznámo kam. Wade se ji pokusí umlčet dřív, než ji najde Shaft. (TV Nova)

childe666

Celkem slušná detektivka s dobrým S.L.Jackonem, ale jinak nic nadprůměrného. Bohatej běloch zabije černocha...prostě nic co by tu už alespoň jednou nebylo... ()

TesterX

Jedna hvězda za Balea. Zbytek odpad - a to především za děsně otravnou hudbu, která vás začne srát po 10ti minutách (pokud to ovšem není váš šálek čaje). Tohle je slabota i na nedělní dopoledne. ()

gpx

Film Shaft je tendenční, demagogickej, rasistickej a také velmi hloupej. Představte si scénu, kdy hlavní hrdina přivede na fízlárnu "zadrženého" a všichni přítomní (kterých je účelově kvůli výslednému efektu opravdu HODNĚ) začnou tleskat, ječet radostí, trhat si rodidla, objímat pana detektiva, nechají si podepisovat trenky, omdlévají a dál nevim. Vypla se mi televize. Má totiž speciální funkci - "detektor bullshitu". ()

gu-staff

Ano - chemie Jackson/Bale tu funguje stoprocentně, ale obě ty role jsou napsaný a zrežírovaný až moc prvoplánově a přímočaře, a stejně jako celkový příběh filmu nikde nepřekvapí. A právě obsazení těchto dvou rolí je to, co zvedá tenhle film z úplnýho bahna. Takže béčko, na který se mrknete jednou, a pak už na něj očkem neplýtváte :) A ještě se mi docela líbil Jeffrey Wright v roli místního bosse, toužícího po vstupu do vyšší společnosti, leč jakým se narodíš.... ()

PatrikP4

Jako u většiny filmů... Kouknout se na to dá to ano... ale žádná sláva ale výjmečně hlavnýho herce ani nepostřelý... ()

ludovit14

Po dlhšej dobe som sa vrátil k tomuto dielu, keďže som si ho moc nepamätal. Prvá pol hodinka na mňa zapôsobila, ale záverečná pol hodinka bolo doslova Béčkova, pre mňa to bol sucho ukončený príbeh a tie nezmyselne prestrelky boli fakt suché. A ešte k tomu záver bol veľmi čitateľný . HOD:55%.PS: Škoda mohla s toho byť nadpriemerná kriminálka, lebo herecké výkony CH:BALEHO a Samuela L. Jacksona boli vskutku pôsobivé-dôveryhodné! ()

Ondrew

Mierne nadpriemerna krimi komedia, ktora sa tvari ako klasika z 90. rokov. To boli casy, kedy podobne filmy frcali. Scenar je viac menej ok a Samuel L. Jackson tomu dodava grady. Pri pozerani som sa zabaval, ale nie som si isty ci by som film pozeral znova. 60% ()

picháček

samuel je v tomhle kousku brutálně cool, bale má svůj ultrapsycho záporácký výraz, ale nějak tomu chybí scénář. tohle je průměr všech průměrů, to museli napsat tak za jeden večer, mi přijde. ()

Spike86

Docela pěkně natočeno, cool Samuel L. Jackson a padnoucí hudební doprovod, který dokresluje atmosférku tohohle filmu. "Přišly testy? Jo, podíváme se jestli jsem tvým otcem já nebo německej ovčák." ()

jakes

Jednoznacne nadpriemer. Sice nic svetoborne co sa zapletky tyka, ale ten casting !!! Peoples v podani Wrighta si film ukradol totalne pre seba a nebyt jeho, dal by som 3. ()

Mr.Hackels

Tak tohle se vážně povedlo. Chytlo mě to hned od začátku. Samuel L. Jackson a Christian Bale. Balea jsem v tý době vůbec neznal, ale byl skvělej záporák. No a navíc se mi tam hodně líbil Jeffrey Wright. Všichni do toho zapadli, ale Peaples byl nej. Nechápu to nízký hodnocení. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdama, ale nakonec tomu těch 5 dám. ()

Nobunaga

Slušné ohlédnutí za kriminálkami 70.let ála Drsný Harry, k atmosféře hodně přispívá i stylový jazz-funkový soundtrack. Avšak oproti Harrymu je to béčko, S.L.Jackson se sice snaží, ale Eastwood to není. Nakolik je tento Shaft věrný svému předchůdci Shaftovi ze 70.let ovšem nemůžu sloužit. Zatím ;-) ()

Askaneli

Zábavné příhody uvědomělého mouřenína a nelítostnýho bouchače Shafta. Když to člověk nebere moc vážně, tak se i pobaví. ()

Zemřel americký režisér John Singleton

Zemřel americký režisér John Singleton