Reklama

Reklama

Natočeno podle neuvěřitelně skutečného příběhu, film osvětluje i ta nejtemnější místa. Po záchraně mladého chlapce před nelítostnými obchodníky s dětmi se federální agent dozví, že chlapcova sestra je stále v zajetí, a rozhodne se vydat na nebezpečnou misi, aby ji zachránil. Když se mu krátí čas, dává v práci výpověď a vydává se hluboko do kolumbijské džungle, nasazuje svůj život, aby ji osvobodil od osudu horšího než smrt. (bianci)

(více)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (101)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Krimi/Drama/Thriller dle skutečných událostí na téma únosu dětí a jejich následné sexuální zotročení. Alejandro Monteverde natočil film, kolem kterého se stal velký rozruch a v zámoří se stal nečekaným finančním hitem. Film má silné poselství na citlivé téma a rodičům se na film nemusí koukat příjemně, byť na žádné explicitní scény nedojde. Za mne šlo o takovou light verzi Vegového Small World, který si pedofily vzal na paškál bez příkras a tam servíroval hodně silné kafe, na které se nekoukalo hezky ( kdo neviděl doporučuji), takže se bohužel nemůžu vyhnout srovnání. Příběh se zaměřuje na federálního agenta ( James Caviezel), který se rozhodne na vlastní pěst zachránit dva sourozence, kteří byli nedávno uneseni. Režijně je film na slušné úrovni, herecky taktéž, chytání pedofilů v úvodu bylo fajn, občas to mělo i takovou temnější atmosféru, ale většinu času film plyne pomalu a nic moc zajímavého se neděje. Zaujalo aspoň finále z Kolumbijské džungle, které tomu dodalu trochu exotiky a potěší i reálné záběry v závěru. Celkově vzato slušný film, který poukazuje na únosy dětí, kterých čím dál v současnosti přibývá, což je opravdu šílené a děsivé. 6/10. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Taxem se teda vloupal do Vatikánských archivů, abych mohl zhlédnout ten údajně tolik kokotroverzní film studia KAnon Bros o naprosto děsivém píchání dětí, u něhož prý všichni neonacisté a dezoláti slastně hajlují a probuzněnci s demokrady antikonspiračně úpí a hážou po něm demagogická libtardí hovna. A povím vám, že asi zase zapracoval nějaký ten genitální bulvární marketing asociálních sítí! Já tedy viděl zasraně vyvoněnou a mentálně atrofované emoce blahoslavených dojivou latinskou telenovelu, nudnou jako osmiletá panna, hloupější než Esmeralda, akční jako bingo ve starobinci, explicitní asi jako koš s koťátky a napínavou jako vytahaná džambo tanga brutálně otylé kompulzivní hospodyňky za zenitem. Telenovelu, nápadně připomínající takové ty křesťanské agitky poháněné Bohem, Samem Wortingtonem a Klubíkem partyzánských holyúdských kudlanek o tom, jak fuj fuj latinští Američané včele s hlavní naháněčkou, obludnou transmiss Cartagena, unášejí ty nejlozkokošnější a nejvoňavouštější dětišky výhradně z harmonických a dokonale spořádaných latinskoamerických rodin, aby měli odporně vyžraní a veskrze úchylní nelatinští Američané co prcat a aby jako vždy děsivě prkenný agent Ježíš mohl vytáhnout na přitroublou kruciátu, nastražit a sklapnout jakože děsně prefíkanou past na Epštajnově ostrově, načež hrdě odkráčet se sveřepým výrazem zaníceného trojklanného nervu k zapadajícímu UNICEFu, ověšen děkovně plačící Miss Pedofil Columbia 2022 a jejím loztomiloškým blatšíškem, hlavní to tváří nejnovějšího celosvětového katalogu Pederast dreams. Úděsná sračka, ovšem nasraně druhé obchodně docela kulantní kámen mudrců, který fámováním zjevně proměnil hovno ve zlatou cihlu. Takže to moc nepodporujte, až to prosákne, a jestli chcete vidět nějaký ten opravdový film o sugestivním prcání dětí, který je neretardovaný, nerakovinotvorný a takovým tím děsivým způsobem i zábavný, pak Zahrádky noci nebo Trafikování! ()

Reklama

UhLee 

všechny recenze uživatele

(8,5/10). Kolem filmu Sound of Freedom se již od jeho uvedení vznášela podivná aura, která přitahovala pozornost širokého publika. Čekal jsem, že po shlédnutí budu o něco chytřejší, proč byl kolem filmu takový humbuk, ale nic takového nestalo. Proto jsem se rozhodl si o tom něco vyhledat. Celkově mám moc rád filmy, které vás nutí přemýšlet a zrají ve vás ještě dlouhé chvíle po skončení závěrečných titulků. Podle některých zdrojů měl film sloužit jako forma propagandistického videa konspiračního hnutí QAnon. "Samotné hnutí QAnon pak přímo podporuje Donalda Trumpa, jehož považuje za jediného, kdo je schopen rozbít mezinárodní spiknutí elit. Ty podle nich operují s tajným spolkem satanistických pedofilů, který údajně řídí mezinárodní obchod s dětmi." Těchto teorií je velká spousta, ale buď jsem ještě nezkušeným divákem, nebo tam vůbec nic takového nebylo. Takže tento film hodnotím na základě dojmu, který ve mně zanechal a ne na základě nějakých papalášů, kteří mi šeptají do ouška, co mám psát. Samotné téma snímku je velice třaskavé a tentokrát se nejedná o jadernou bombu. Pašování dětí patří k nejhorším zločinům, které se po celém světě každodenně odehrávají. Je to čisté zvěrstvo, které lidé za cenu peněz provozují a jsem rád, že díky tomuto filmu se o tomto barbarství dozví co nejvíce lidí. Je totiž důležité, aby se o těchto problémech mluvilo a film je jednou z forem, jak toho dosáhnout. Filmu Sound of Freedom se to skutečně podařilo, neboť vydělal v USA neuvěřitelných 184 milionů dolarů. Nechává tak za svými zády spoustu snímků, které cílily na daleko vyšší tržby. Celý film je podle skutečných událostí, které snímku dodávají ještě víc na mrazivosti. Protože víte, že se to skutečně děje a snímek se až nebezpečně prolíná s realitou. Sledujeme příběh agenta, kterého hraje James Caviezel. Tento duchovně založený herec je známý především rolí Krista ve filmu Mela Gibsona. Tady si však zahraje na zachránce malých lidských životů a nepřekvapivě mu k tomu pomáhá i Ten nad námi. Pokud znáte pozadí herce a hodnot, které vyznává, tak vás tato skutečnost nijak nerozhodí. Když jsem u hereckých výkonů, tak nechápu, jak dokázal režisér z dětí vyždímat takové maximum. Jejich herecké výkony byly naprosto věrohodné a právě ty mě během sledování dojímaly. Celkově se jedná o výborný film podle skutečné události, který není o politickém hašteření a není zbytečně ukecaný. Tady se tne do živého a divák to cítí po celém těle. Hlavně tam uprostřed. "This job tears you to pieces. And this is my one chance to put those pieces back together." ()

noriaki 

všechny recenze uživatele

Na tenhle film se dá dívat ze dvou různých pohledů. Vzhledem ke střídmému rozpočtu a relativně neznámým hercům je to solidní thriller se skvělou režií a velice slušnými postavami. Na druhou stranu existují filmy - a není jich málo, které tohle brodění v tom nejodpornějším co dokáže lidská rasa nabídnout naservírovaly mnohem působivěší a se silnějším emocionálním dopadem. Takže ano, mohlo to být drtivější, a taky kratší, ale o moc lépe natočené asi ne. Z některých scén mi i tak bylo vysloveně na zvracení. Z kritiky která se bůhvíproč snaží tenhle film odsoudit jako nebezpečnou propagandu pochopitelně taky. ()

movieband 

všechny recenze uživatele

Nepříjemný a silný film. Bohužel se najdou lidi, ne jen v internetovém prostoru, kteří budou celou situaci shazovat do konspirace, nesmyslu a katolické agitace. Takových je mi líto. Protože, i kdyby SoF nebyl natočen, pořád by se stačilo jen podívat na statistiky zmizelých dětí a statisticky prokázané obchody s dětmi v sexuálním průmyslu, nejen v US. Lidem, kteří zpochybňují i tahle tvrzení... Přeju asi fakt hezký život. K filmu - výborná práce. Nedivim se, že hlavounům z filmového průmyslu autoři šlápli na kuří oko. ()

Galerie (23)

Zajímavosti (10)

  • Timova (James Caviezel) první práce pro tajné služby byla v CIA, kde pracoval až do událostí 11. září 2001. Díky tomu, že vystudoval v oblasti terorismu a zbraní hromadného ničení přešel k tehdy nově zřízené Homeland Security. Zde se terorismu věnoval pouze prvního půl roku a následně byl požádán, aby pomohl vybudovat speciální jednotku věnující se zločinům praktikovaných na dětech. Tim neví, proč o to byl požádán, ale bylo mu řečeno velícím důstojníkem, že je mladý a má na své straně víru, a to by mu mohlo pomoct nezničit si „duši“ při vyšetřovaní takového zvěrstva. Tim zde pracoval jako speciální agent v oddělení vyšetřovaní 12 let, z toho 10 let strávil na hranicích, kde chytal převážně pašeráky dětí. V roce 2006 se však v USA změnil zákon, který dovolil speciálním jednotkám přesunout svoje operace i za hranice USA, hlavně směrem na jih. V roce 2012 byl však povolán za prací zpět do USA a zde proběhla scénka z traileru/filmu, kde se Tim ptá své ženy, co má dělat, protože nemůže pokračovat ve své práci, pokud zůstane. Avšak když zůstane, tak má také možnost zachránit nevinné děti. Timova rodina s tehdy 6 dětmi tak čelila velkému morálnímu dilematu. Tajně doufal, že ho jeho žena od nápadu odradí, aby se mohl vrátit domů za rodinou, ale jeho žena reagovala bez váhání naprosto opačně, a proto se rozhodl zůstat a děti zachránit. (Cooller)
  • Film vychází ze skutečného příběhu Tima Ballarda (Jim Caviezel), který v roce 2013 založil neziskovou organizaci Operation Undeground Railroad bojující proti obchodu s lidmi. Na rozdíl od filmu se ve skutečnosti sám nikdy nevydal do džungle, primárním cílem nebylo zachránit holčičku, ani kvůli tomu nezabil člověka. Mezi 123 zachráněnými osobami ve více samostatných operacích bylo 69 dospělých, nešlo tedy pouze o děti. (raininface)
  • James Caviezel (Tim) uvedl, že když mu Eduardo Verastegui ukázal poprvé scénář, hned mu zároveň oznámil, že nikdo, komu roli nabídl, předtím nechtěl být s timto filmem nikterak spojovaný. James si tímto možným otřesem kariéry prošel už při účasti na kontroverzním projektu Umučení Krista (2004) s Melem Gibsonem, kde se na filmu podilel dle svých slov pro Boha, ve kterého sám hluboce věří, a proto pro něj není těžké vyslyšet žádné jeho volání. (Cooller)

Reklama

Reklama