Reklama

Reklama

Tento film vám přináší příběh odvahy, lásky a touhy po nezávislosti a pomstě z doby dávno minulé. Z kmene žijících v lesích zůstane po barbarském nájezdu pouze krásná Hundra - žena, která žije životem válečnice. Jejím cílem je pomsta, ale proti ní nestojí pouze nepřátelé. Brzy zjistí, že přes všechno zůstala ženou se všemi přednostmi a slabostmi. (Flash Home Video)

(více)

Recenze (37)

AGAMENON 

všechny recenze uživatele

Jeden z mnoha postconanovských klonů, tentokrát s babou v hlavní roli. Co si budeme namlouvat, ženská s mečem v drtivé většině případů vypadá směšně. Zde tomu tak naštěstí není. I když film neměl vyský rozpočet, nepůsobí laciným dojmem. Tvůrci šikovně využili krásných pouštních exteriérů (jako desítky dalších před nimi i po nich), prostě toho za co se nemusí platit a to co je nutné (kostýmy), tak ty si půjčímě z jiných filmů (recyklace je in). Landonová v roli Hundry je sice dřevo a ten její ztrápenej ksicht mě ne konci už dost štval, ale aspoň na nějaké lekci šermu byla, takže to není katastrofa jako třeba v Deathstalkerovi. Zbytek je nezajímavá stafáž s minimem dialogů, vhodná jenom k rozpárání bachoru. Co je nutno vyzdvyhnout je akce. Je velice povedená a nikdo se za ní nemusí stydět (jen bych ji nezpomaloval), tj. hrůzy ze Železného válečníka se nedočkáme. Film je opatřen nepříliš vhodnou hudbou legendárního Ennia Morriconeho, v niž je možno nalézti náznaky Rudé Sonji. Osobně za nejslabší stránku považuji tempo snímku, ze začátku velmi našlápnuté, ale jen co se hrdinka dostane do města, jde setsakramentsky rychle dolů. Možná za to může dvd sestřih, který je o solidních 19 minut delší. Docela lituji, že jsem si kazetu ve videopůjčovně nikdy nepůjčil. ()

corpsy 

všechny recenze uživatele

Úvodná, tradičná prepadovka nič netušiacej osady nasadila latku veľmi vysoko. Tej s CONANa BARBARa sa podobá až príliš ( hudobne, zobrazeným násilím, lokáciami ), ale je rovnako efektná a môže jej smelo konkurovať. Intenzita filmu si drží rovnakú úroveň, ako skvelý úvod prakticky po celý čas, zmäkne akurát tak po príchode Hundry do chrámu ( či skôr bordelu? ). Snímok milo prekvapil, je technicky zdatný, svižný a nevadí mu ani ten toľko zatracovaný prehnaný feminizmus. Snáď len ten príbeh nemusel byť až tak pritiahnutý za vlasy. ()

Reklama

Adramelech 

všechny recenze uživatele

Akční a zároveň úsměvná erotická fantazie, která potěší hlavně sadomasochisty obojího pohlaví. Ke shlédnutí filmu mě nalákal plakát, kde jsou vyobrazené dvě lepé amazonky. Hrály tam však skutečné živé herečky, jež za klamavou reklamou prezentovanou na plakátu dost zaostávaly. Chtělo by to udělat remejk s využitím počítačové animace. Vlastní děj, totiž Hundřina pouť za oplodněním kvůli obnově kmene, není špatný nápad. Chrám/bordel je nápad přímo parádní, ale dal by se ještě trochu eroticky vyšperkovat. Na svoji dobu je to nicméně dobrý film. Sice kompletně ahistorický, takže jeho příběh je místně i časově nelokalizovatelný, ale koho by to trápilo? Ani feministický nátěr mi nevadil. Pěkný výrok coby projev mužského šovinismu: „Ženy jsou nejen zanedbané, ale ve většině případů jsou i úplně blbé.“ ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Nemůžu si pomoct, ale pro feministické variace na hrdiny mužského pokolení mám docela slabost. Fantasy snímky ovšem trpí těžkou schizofrenií, jelikož se buďto berou tak vážně, až působí komicky (Barbar Conan, Excalibur), nebo jsou nedůstojně infantilní (Pán šelem, Ničitel Conan, Rudá Sonja). Hundra spadá ovšem do trochu jiné sorty, protože ač disponuje solidní akcí, velmi dobrou kamerou a hudbou, nikdy se nebere příliš vážně. Kupodivu ani nebudí dojem laciného béčka a obsahuje nádherné scenérie a povedené kostýmy (nejsou jenom podobné těm z Conana, jsou to ty SAMÉ). V titulní roli se objevuje blonďatá vychrtlina Laurene Landon a celé mužské pokolení (včetně Hundřina čokla) je prezentováno coby banda krkajících, vykořisťovatelských zbabělců, vyznávajících jakýsi zvrhlý kult Býka (nebo snad Vola?), jenž ženy degraduje na poddajné sexuální otroky svých pánů. Studem jsem v noci nezamhouřil oka. Škoda, že ke konci začne film trochu tlumit tempo, ale jinak je to prvotřídní ukázka toho, pro co se vžil termín "guilty pleasure". Bohužel jsem měl možnost vidět film pouze ve španělštině bez titulků, ale jestli je v něm víc takových hlášek jako "No man will ever penetrate my body, with sword or himself", pátá hvězdička Hundru nemine ;-) DOJMY Z 12.8.2011: Jelikož jsem při překládání titulků objevil řadu dalších vypečených hlášek, musím splnit slib a dát pětku. A to jsem při tom všem zapomněl prvně řádně vyzdvihnout Morriconeho výbornou hudbu a perfektní prolog filmu. Tenhle pseudofeministický úlet je skutečně skvostná Bejkárna. A je mnohem lepší a vtipnější než celá "Rudá Sonja", která ostatně vznikla o dva roky později. ()

fragre 

všechny recenze uživatele

Cha, po machistickém Conanovi feministická Hundra! Vskutku, těch kopanců a úderů do mužského moudí (v doslovném i přeneseném slova smyslu) je tu nepočítaně. Trochu našinci působí potíže, uvěřit, že hrdinka, která jako by vypadla z nějakého pánského magazínu (i ta její zbroj je zatraceně sexy), zde pohazuje metrákovými ozbrojenci, ale vem to nešť, je to prostě taková valkýra à la Playboy. Estetizace násilí je tu snad ještě větší než u Conana - záběry závěrečného masakru jsou zpomalené a podmalované pseudowágnerovskou hudbou. V rámci žánru je to však hodně dobré dílko. Až se divím, že zapadlo. ()

Galerie (15)

Reklama

Reklama