Star Trek: Podivné nové světy

• USA Star Trek: Strange New Worlds (více)
USA, (2022–2024), 28 h 4 min (Minutáž: 46–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Christina Chong, Melissa Navia, Rebecca Romijn, Jess Bush, Celia Rose Gooding, Babs Olusanmokun, Bruce Horak, Dan Jeannotte (více)

Kapitán Pike, vědecký důstojník Spock a Jednička prozkoumávají nové světy v celé galaxii na palubě USS Enterprise. (SkyShowtime)

Diskuze

cyphercz

Na tom, zda to někdo čekal nebo ne, vůbec nezáleží a tím spíše mě ne. Ty to jistě taky neřešíš, tak proč bych měl já, nebo kdokoli jiný.. ? Hodnotím úplně stejně a ze stejných pohnutek a důvodů, jako ty a kdokoli jiný tady. Jediný rozdíl je v tom, že každý hodnotí podle jiných měřítek a hodnot - proto se to hodnocení posléze různí, ale to je snad jasné a netřeba ti takovou věc vysvětlovat, ne.. ? :)

na příspěvěk reagoval cernakus

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

"Za mě plný počet." Neneeeeee, tak to jsme tu opravdu nikdo nečekali, to je doslova historický moment, Jákkob Killer dal nějaké epizodě celých 5 hvězd, wau!!!!

Feidias (hodnocení, recenze)

Jakkob

Já už si to spíš nepamatuju, proto se ptám. Jsem měl pocit, že byli též geneticky upravení, ale oni si spíš prodlužovali život.

Feidias

To záleží, zda považuješ dialogy o shodné DNA Son'a a Ba'ku či takové to napínání kůže Son'a za hrátky s genetikou :) Jinak se tam řeší hlavně ta planeta Ba'ku, která má díky těm prstencům zvlášť silné regenerační účinky...

na příspěvěk reagoval Feidias

SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Ha,  z tohohle se stává celkem s přehledem druhý nejlepší ST seriál vůbec a vlastně i jeden z nejlepších scifi seriálu obdobného řazení. Jen tak dál. Sakra ale jen 10 dílů na řadu....když návrat ke klasice tak se vším. Chceme 24+

Feidias

S Illyriany jsme se setkali tuším že v ENT, v epizodě "Damage" (Nezvratné škody v cz). V Insurrection šlo o Son'a a Ba'ku.

na příspěvěk reagoval Feidias

Feidias (hodnocení, recenze)

Zatím dost dobré ne? Iliriané už tam někdy byli, že? Je mi to nějaké povědomé. Nejsou to ti z Insurrrection?

Jakkob (hodnocení, recenze)

Za mě plný počet. Epizodu jsem si moc užil, skoro stejně jako všechny předešlé. A "skoro" zmiňuji hlavně pro ten odlehčený a mile úsměvný podtón, který celou epizodu provázel a díky kterému byla včerejší epizoda přeci jen trošku jedinečná. Opět mi to nemohlo nepřipomenout starou dobrou TOSku, a to nejen díky skvělému návratu zelené kapitánské tuniky, kterou dříve Bill Shatner v roli Kirka maskoval svá přibývající kila :) Hlavní dějová linka se Spockem a T'Pring je zde numero uno, ale mě stejně tak bavilo i duo Uny a La'An a jejich honba za lowerdeckým bingem, nebo pomalu budovaná citová náklonost Christine Chapelové ke Spockovi, a nemohu nevzpomenout i na diplomatické jednání s hezkou pointou a vyvrcholením celého příběhu (scénka s podpisy se mi líbila asi nejvíce). Tomu všemu opět sekunduje skvělý vizuál s některými opravdu krásnými záběry (scéna z jednání s výhledem na zakotvenou Enterprise). Podtrženo a sečteno, je to další skvělá epizodě v řadě a dost se těším na další :))

na příspěvěk reagoval cyphercz

Khanos

Khanos (hodnocení, recenze)

Po páté epizodě...

Když odhlednu od osobních preferencí, pak je to asi dobrá epizoda, pěkné pointy příběhu, spousta emocí a načrtnutých poselství... Tak jak má ST mít.

Pro mně osobně naprosto nezajímavé a nudné. Stěží dvě hvězdy a to jen proto, že jsem si tuto posádku velmi oblíbil.

Ale jsem rád. Každý ST seriál má své slabší epizody a v nemalé míře a začalo mně nahlodávat, že by SNW udržel takové tempo, jaké nasadil, a jaká za to bude cena do budoucna.

Je to pro mně obrat ve vnímání Strange New Worlds? Absolutně ne. Právě naopak, tato epizoda mi víc než ty předchozí, znovu dokázala, že aby jeden vyhrál válku, nemusí vyhrát každou bitvu. Těším se na další epizodu méně? Ne. Takže verdikt? Tuto epizodu si pravděpodobně znovu nikdy nepustím, přinejmenším cíleně, ale toho, že jsem ji viděl rozhodně nelituji a vzpomínka na ni není poznamenána negativními emocemi. Takže výhra...

cernakus (hodnocení, recenze)

Jsem fakt zvědavej, jak ten Žid nebo kdokoliv z jeho poskoků bude za pár let vysvětlovat jak mohl být "podpesanej" jak pod tím hovnem zvané Discovery, tak pro tímhle skvostem, jehož pátý díl první série byl za absolutních 5 hvězd. Tenhle díl byl nejen nejlepší Startrek této generace, ale jeden z nejlepších Star treků všech dob!!!

A to jsem viděl i nový díl Orville, kterej posunul laťku Star trekům hodně vysoko.

Prostě fungovalo naprosto vše, chemie, humor, tempo, efekty, poselství, rozvoj charakterů, dialogy, příběh, herectví ... Přistihl jsem se, jak se někde uprostřed děje blaženě usmívám. To se mi už sakra dlouho nestalo.

A to přitom nevhodně udělaný trailer mi prozradil jednu z hlavních point dílu. Nakonec to bylo zcela fuk.

Asi si to dám za pár dní znova.

Uživatel PKD smazal svůj příspěvek.

SSE

PRO, Prodigy má přirozeně PRO.

Divák co kouká jen na sci-fi samozřejmě normálním divákem není, dtto divák co kouká jen na horory nebo divák co kouká jen na telenovely.

Ale z těch 10-20 miliónů američanů, co čučelo na TNG bylo, ryzích sci-fistů jen zlomek. Většina lidí totiž kouká na vícero věcí. Tj. jsou normální. A v dnešní době, kdy díky progresivistům už není rozdělení mužů a žen v jejich zálibách a povoláních tak schématické jak v 90tých letech, už je i hodně žen, které sci-fi taky sledují. Všiml jsem si to například u Hvězdné brány, kdy v SGA už například postava Johna Shepparda byla vyloženě zaměřená na ženské publikum. Scifi tak sleduje už většina diváků, což dokazuje například SW a MCU. Tedy průměrný divák ho sleduje a nebrání se tedy ani Star treku. Když pak na něj vykoukne nablýskaná ubrečená queer show ve formě STD, tak jsou zřejmě dost zaražení a řeknou si, že celej star trek je nějaká blbost pro minoritní pošuky.

Ale už tehdy se na TNG prostě koukal mainstreamový divák.

SSE (hodnocení, recenze)

cernakus

"sci-fi obecně není oblíbené u žen a méně inteligentní či vzdělaní muži taky vyhledávají méně intelektuální zábavu."  ... tady jsi to popsal, onu normálnost jsem vyvodil z tebou popsaného faktu

Divák sci-fi jako samostatného žánru už není absolutně průměrný divák, tj. není zcela "normální".

DIS+PIC+Prodigy (jakou zkratku použít?)+LD... tato nová díla jsou ale i mimo zavedený standard ST a proto si zaslouží kritiku, pokud bychom je ale vyčlenili jako svého druhu nový žánr, pak i u nich lze uvažovat o jakési "normálnosti" v rámci toho nového pseudo žánru (který je pro většinovou společnost už zcela nenormální)

na příspěvěk reagoval cernakus

cernakus (hodnocení, recenze)

prostředníčku a prsteníčku :-) Jsem tak unavenej, že už neumím správně pojmenovat prsty

SSE

Kde zase bereš tuhle střelbu do vlastní nohy. TNG sledovalo průměrně 10 miliónů Američanů a v krajních případech to atakovalo 20 miliónů. TNG byl ryzí mainstream a nejsledovanější sci-fi seriál obou dekád, ve kterých měl premiéry. Těch pár vyšinutých patláků, kteří si přilepí latexové uši a cvičí rozevírání prostředníčku a ukazováčku na obskurních srazech nebo se jdou napíchat vakcínou v pyžamu, jsou naprosto zanedbatelný zlomek. Takže ne panáčku, normálnímu divákovi se Star trek, ten Opravdový (tj. Bermann, Braga), líbí.

To, že to nemá sledovanost jako mělo Na zdraví (seriál) (1982), které sledovalo běžně až 5 krát tolik lidí souvisí s tím, že sci-fi obecně není oblíbené u žen a méně inteligentní či vzdělaní muži taky vyhledávají méně intelektuální zábavu.

Opět jsi, stejně jako v případě eodeonových lží o mně, prostě přebral jen eodeonův narativ.

Takže diváci star treku jsou normální. Fanoušci ještě taky. Trekkies jsou podivíni, ale to jsou všichni fanatičtí milovníci nějakého seriálu nebo filmu. Ano, bývají jako správní fanatici hlasití, ale nejsou hlasem většiny fanoušků, natož diváků (pro kterého epizoda končí závěrečnými titulky).

na příspěvěk reagoval SSE

SSE

Každý ST byl více nebo méně odlišný od těch předchozích a DIS přišla po opravdu hodně velké pauze, kdy jediným zdrojem Treků byly fanouškovské, obvykle na jistotu hrající projekty. Osobně si nejen proto myslím, že kdybychom mezi ENT a DIS měli třeba jeden či dva další, oficiální Treky, dost dobře by ten kontrast co je teď mezi původními Treky a DIS nebyl zase tak moc velký a tím pádem by i ten hejt nejspíše nemusel být tak velký. Ta díra mezi ENT a DIS byla prostě moc velká a dlouhá...

na příspěvěk reagoval PKD

SSE

už nevím, kdo přesně to řekl, myslím, že někdo z elity českých trekkies, těch co organizují cony a maximálně podporují ostatní fanoušky, ale moc se mi to líbilo. myslím, že to bylo nějak takhle: "pro nás trekkies je 'normální' sprosté slovo". :)

SSE (hodnocení, recenze)

mirra_cze , Eodeon

"Kdo je normální? To jsou všichni ostatní, jenom Vy ne.".. tak nějak to vysvětlil dr. Tolian Soran kapitánu Picardovi v ST Generatios  a je na tom opravdu hodně pravdy. Taky mám pocit, že to co DIS předvádí (a nemyslím jen LGBT+, ale i všechny ty další kritizované věci) se "normálnímu" divákovi nemůžou libit.

Problém je ovšem s onou "normálností", ono totiž ve skutečnosti, normální = průměrný/většinový neexistující divák a v takovém případě bychom si měli narovinu přiznat, že se normálnímu divákovi nelibí ST jako celek!

Jediný problém s DIS je tedy z mého pohledu v tom, že se jeho ztvárnění dramaticky liší od ostatních ST a je tedy na první pohled zjevné, že se odehrává v nějaké alternativní realitě a nikoli ve vesmíru TOS nebo TNG+ (když současně je i zjevné, že i TOS a TNG+ jsou dva rozdílné alternativní vesmíry).

na příspěvěk reagoval Eodeon, Jakkob, cernakus

noriaki

Budiž, je to tvoje věc, čemu chceš nebo nechceš věřit, nebo co pro tebe je a nebo není špatné. To má každý nastavené jinak. Sto lidí, sto chutí. Nějaké je to pro tebe, pro jiného klidně docela jiné. Nic víc, nic míň. Z toho rozhodně žádnou univerzální poučku či pravidlo/definici neuděláš. Je to jen o tvém názoru a názoru těch ostatních...

noriaki

obecně oblíbený není žádný Trek. není divu. bez ohledu na to, jak moc se to tvůrci snaží udělat univerzálně přístupné a univerzálně srozumitelné, pořád je to příliš specifické žánrově.

noriaki (hodnocení, recenze)

Jakkob

Já věřím že se DIS někomu může líbit. Stejně jako věřím, že někdo může považovat deštník připevněný na hlavu za výborný nápad. Ale nevěřím, že se to někdy ujme. Stejně tak nevěřím, že se DIS někdy stane obecně oblíbeným seriálem. Na to je příliš debilní a špatný.

na příspěvěk reagoval Eodeon, Jakkob

mirra_cze

je to kontroverzní, to tom žádná. já ale nemyslím, že by záleželo na tom, kolik lidí seriál nemá rádo. ti se prostě nedívají a žádná škoda jim nevzniká. úspěch seriálu se přeci měří podle toho, v jakých řádech se pohybují počty spokojených a tedy pravidelných diváků (popř. co píše kritika). a ty jsou zjevně dostatečné, když seriál stále vzniká. s tvou poslední větou se zcela ztotožňuji.

mirra_cze (hodnocení, recenze)

Eodeon

Určitě se to pár lidem z těch stovek milionů, co sledují nějaké seriály, líbí. Všechny metacritics hodnotící weby, co jsem viděl, ale ukazují, že drtivé většině se to (moc) nelíbí. Díky bohu za Strange New Worlds.

na příspěvěk reagoval Eodeon

mirra_cze

tak prostě nikoho normálního, komu by se to líbilo, osobně neznáš. já takové třeba znám. existují, věř mi. a co na tom vlastně záleží. někomu se to nelíbí, v pořádku, někomu se to líbí, také v pořádku. nechápu, proč spolu ty dva názory musí stůj co stůj soupeřit, když se spolu nijak navzájem nevylučují.

na příspěvěk reagoval mirra_cze, SSE

mirra_cze (hodnocení, recenze)

Eodeon

Ať už se přetáčelo nebo ne, Disco je úděsná woke propaganda. Nikomu normálnímu se to nelíbí. SNW je zatím dost slušný, uvidíme, co dál. Nicméně Disco jsem čtvrtou sezonu už ani nestahoval poté, co ji odebrali z NetFlixu.

na příspěvěk reagoval Eodeon, SSE

noriaki

ten, kdo věří a šíří fake news o přetáčkách pilotu, by měl raději pomlčet o "popírání reality", aby náhodou nevyzněl jako absolutní pokrytec.

na příspěvěk reagoval mirra_cze

noriaki

Tak pokud se stále najdou lidé, kteří na základě svých subjektivních pocitů a dojmů utváří názor, který posléze vydávají jako obecný, tak se není čemu moc divit, když se diví…

Není zase tak moc složité přijmout myšlenku toho, že to, co je pro někoho děs a hrůza, může být pro jiného fajn a naopak.

na příspěvěk reagoval noriaki

30.12.2023

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)

29.12.2022

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)