Star Trek: Podivné nové světy

• USA Star Trek: Strange New Worlds (více)
USA, (2022–2024), 28 h 4 min (Minutáž: 46–63 min)

Anson Mount, Ethan Peck, Christina Chong, Melissa Navia, Rebecca Romijn, Jess Bush, Celia Rose Gooding, Babs Olusanmokun, Bruce Horak, Dan Jeannotte (více)

Kapitán Pike, vědecký důstojník Spock a Jednička prozkoumávají nové světy v celé galaxii na palubě USS Enterprise. (SkyShowtime)

Diskuze

Shakaar

Zrovna Expanzi jsem před pár měsící zkoušel a absolutně mě ten seriál nebavil. Vlastně si ani z hlavy nevybavím kdy jindy mě na jakémkoli seriálu nebavilo absolutně nic. Ani děj, ani postavy, ani atmosféra, ani nic jiného. A to jsem se opravdu snažil, abych si tam našel alespoň něco, ale vydržel jsem 6 epizod a dál už jsem se přemlouvat nedokázal.

Hned na to jsem začal sledovat Firefly a to bylo jak nebe a dudy. Postavy mě hodně bavili, humor byl výborný, atmosféra skvělá, zápletky hrozně fajn.

Strange New Worlds mě baví taky, ale není to ten klasický seriózní Star trek. Je to taková teatrálnější směska různých stylů, plná různých odkazů, která občas hraničí až se sebeparodií. Ale upřímně si tu určitou přiznanou podivnost tohoto seriálu docela užívám. I když bych také uvítal více vážnějších epizod jako byla například s01e04.

Celkově se dá říct, že je mi tento seriál o dost sympatičtější, než mnoho jiných vesmírných scifi seriálů poslední doby.

na příspěvěk reagoval Jakkob

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Shakaar

"půlka obsazení to jsou nějací woke aktivisti, jako v Discovery kteří viděli herectví někde na hodině Joeyho z Přátel, druhá půlka potřebuje zaplatit účty, protože je nikde nevezmou."

TOP koment!:))

cyphercz

cyphercz (hodnocení, recenze)

Jakkob

přijde mi, že máš trochu problém s porozuměním psaného textu, znovu ti tedy opakuji - seriály jako TNG měly naprosté minimum epizod, které by splňovaly definici space opery, což bys věděl, kdybys neměl nakoukané jenom 2-3 díly z každé řady:) Kolik že to prosím tě z těch 176 epizod je o vztahu Pikárda s BeverlY (nikoliv Beverli)? Kolik jich je o vztahu Rikera a Troi, z těch 176? Povídej, to si moc rád poslechnu, ty náš "znalče" Treku:)

dragon94

Tahle epizoda je myslím zcela po právu hodnocena tak jak je, a snad se tedy bude líbit i tobě. Dej pak klidně vědět, jak a zda se ti líbila. Mj. nevím zda to víš, ale tvůrci SNW si v té již zmiňované finální epizodě první řady hodně půjčovali právě z epizody Balance of Terror, vlastně šlo o takové "What if.." Uvidíš sám, ale to zpracování a návaznost jsou dost dobré :)

A ano, tak to myslím že je. Tím že Pike dokončil a poslal onu zprávu změnil svůj osud a budoucnost, byl i nadále kapitánem Enterprise a mj. to mělo i vliv na to, že Una skončila v nápravné kolonii. Těžko říci co přesně k tomu vedlo a proč, ale na druhou stranu si člověk můžeš sám pro sebe vymyslet hned několik odůvodnění...

Jakkob

Balance of Terror je druhá nejlépe hodnocená epizoda první série. Takže tu si rozhodně pustím. Nejspíš už zítra.

K té Uně. chceš tedy říct, že to že Pike poslal tu zprávu mělo vliv na Unino uvěznění? To mě nějak nenapadlo. Neviděl jsem v tom souvislost.

Shakaar

Doba se změnila. Když TNG začínala, byla to pro sci-fi seriál takového rozsahu, záběru a rozpočtu terra incognita. Navíc se tam názorově střetávaly dvě tvůrčí generace. V případě SNW však takové věci tolerovat nelze. Nejenže nejde o první Startrek, ale dokonce nejde o první Kurtrek.

Ale jinak jsi to napsal pěkně a přesně.

na příspěvěk reagoval Shakaar

Uživatel Shakaar smazal svůj příspěvek.

dragon94

Úplně v pohodě, rozhodně se nijak nevměšuješ :) S tím setkáním Kirka a Pika je to dobrý postřeh, ale ještě více se mi líbí to, kterak sis to sám dokázal plus mínus odůvodnit. Sám to takhle dělám takřka neustále, je mi to milejší a přirozenější než to co zde předvádí jiní, a nijak mi to nekazí dobrý pocit a nadšení z jednotlivých epizod. Nicméně uvidíme, zda se s Jimem Kirkem ještě doženeme, ale pokud ano (a já bych se nezlobil - jeho SNW inkarnace v podání Paula Wesleyho se mi moc líbí), tak to zkrátka bude další z mnoha retconů, se kterými tvůrci SNW přišli...
Jinak s tou Unou myslíš to, že v té vizi alternativní reality byly Una odsouzena a pobývala v trestanecké kolonii? To přeci bylo součást celé té alternativní reality, kde se Pike vyhnul svému zmrzačení a zůstal kapitánem Enterprise i nadále, tudíž ji nemohl velet Kirk a všechno to dění z epizody Balance of Terror (mj. skvělá epizoda, kterou si z TOSky určitě pusť) se nikdy nestalo. Šlo tedy o událost mimo linii Primárního vesmíru...

na příspěvěk reagoval dragon94

Jakkob

Nechci se nějak vměšovat, ale zrovna jsem dokoukal Zvěřinec část 1, kde Kirk říká, že Pikea potkal pouze jednou při jeho povýšení na kapitána flotily, když mu předával Enterprise. Zatímco tady se zjevně potkali vícekrát. I když to mohlo být taky pochopeno tak, že se potkali 2x. Jednou když byl povýšen na kapitána flotily a po druhé, když mu předával Enterprise a je fakt, že v epizodě, ve které se objevil (Ztraceno v překladu) byl Pike dočasně povýšen na kapitána flotily. Takže za předpokladu, že se už James neobjeví, nebo se s Pikem nesetká, to zatím sedí.

Navíc Pike rozhodně změnil budoucnost tím, že Unu nenechal uvěznit za podvod. Jak se tomu mělo podle budoucnosti z finále první série stát.

na příspěvěk reagoval Jakkob, Shakaar

Shakaar (hodnocení, recenze)

cernakus

Je vtipné že u SNW nebo v novém seriálovém treku hodnotíš herectví, půlka obsazení to jsou nějací woke aktivisti, jako v Discovery kteří viděli herectví někde na hodině Joeyho z Přátel, druhá půlka potřebuje zaplatit účty, protože je nikde nevezmou. Ale vzhledem k tomu že ta první polovina je tak tragická, vypadá to že jsou na úrovni.
Z druhé strany TNG casting taky nebyl zrovna ze začátku skvělý, Stewart se Spinerem byli asi největší hvězdy už od začátku, ale žádný z nich nevěděl jak uchopit postavu - viz jak si psal že se vyhnout prvním dvoum řadám, i z tohoto důvodu, myslím si že nikde jinde potom ty postavy nebyli tak nekonzistentní jako v TNG paradoxně. Každopádně stejně jako v prvních dvou řadách TNG hodně je těžké odhadnout nakolik je SNW problém scénaristů, nakolik herců, což jsem nevěřil že by v dnešní době byl problém.

na příspěvěk reagoval cernakus, cyphercz

cernakus

Tak snad aby sis začal zvykat, však já si už na ty tvoje "za devatero horami.." taky zvyknul a nic moc těžkého to nebylo. Ale asi chápu, že ti je názorová tolerance cizí, jak zde ostatně už dlouho ochotně demonstruješ tím svým diktátorstvím, kdy bys nejraději druhým nařídil i to, jakým způsobem mají psát zkratky k jednotlivým ST seriálům, nebo jaký ST je ten pravý a jediný a jaký ne. TNG coby hardcore sci-fi je už jenom třešnička na dortu.. :)

A jinak ať už se ti to líbí nebo ne, mohu si zde svobodně psát jak jen budu chtít a ty s tím vůbec nic neuděláš. Ty a ani nikdo jiný. Na rozdíl od tebe dodržuji i ty nejmenší diskutérská pravidla a obyčeje, a tak jediné co ti je trnem v oku je to, že si myslím a říkám něco jiného než ty. Jestli ti tohle málo stačí k tomu vidláctví a dlaždictví, které je ti vlastní i mimo diskuzi se mnou, tak jde opět o něco, co ti dost dobře asi nikdo nezávidí, i když kdo ví.. ?

A nakonec to vše co jsi psal o tom mém jako že blábolení, korekci atd. Netvrdil jsi ještě nedávno někde tady nebo jinde, že necháváš volný prostor pro každého se před ostatními znemožnit a že tomu nemáš potřebu pomáhat? Ti to teda moc dlouho nevydrželo, nebo to se mnou nakonec i ve tvých očích nakonec není tak hrozný na první dobrou a musíš tomu aktivně pomoci, aby se tu se mnou nedej bože někdo nezačal normálně bavit, což se jinak stále děje, jestli sis nevšiml. Stejně si na to každý udělá názor sám i bez tvé pomoci, o kterou vůbec nikdo nestojí a ani se o ní neprosil.. ;)

cernakus

A to si jako myslíš, že jsem tě chtěl dojmout? Come on, ty přeci projevem takových emocí z vysoka pohrdáš a považuješ je přinejmenším za slabost. Ale přeci jen mi křivdíš. Stran fiktivní a zcela imaginární záležitosti, jakou ST je opravdu nepotřebuji žádnou autoritu k tomu, aby mi řekla co a jak je/není, abych to pak přijal nebo ne. Kdepak, takové závěry si dělám já sám nezávisle na nikom, pouze a jen z dojmů jednotlivých epizod a na základě svých preferencí a toho, co pro mě je a není důležité, ale to někdo jako ty nemůže nikdy pochopit, protože podle tebe existuje jen to, co si myslíš a řekneš ty a vše ostatní nevybíravě potíráš, zpochybňuješ či přímo znevažuješ a nebo jako u mě, vulgárně napadáš. Docela dost energie pro něco, co tě vlastně nezajímá a co není jak ty říkáš ten tvůj "správný Trek" XD. Ale tak jsou to tvé názory a headcanon, ne moje...

Jakkob

Hovno mi fakt nebude říkat, pro koho si mám co nechat. To fakt ne.

Je důležité nenechat tě blábolit bez korekce. Protože to je cesta do pekel. Žvanit si můžeš blbosti jaké chceš, kdo tě zná ví, že jsi to nejblbější, co se tu vyskytuje a tvůj "názor" nemá hodnotu. Ovšem jsou tu náhodní čtenáři, kteří tě neznají a nemuseli by na první dobrou odhalit tvou duševní poruchu/zlý úmysl (opravdu si nejsem jistý tím jestli jsi fakt takový magor a nebo jen schopný troll) a ty je třeba na tebe promptně upozornit.

A že k tomu používám vidlácký způsob? Zasloužíš si snad cokoliv jiného?!

cernakus

Kolego, nech si ty své subjektivní headcanony a pohádky pro ty, kteří jsou ochotni jim naslouchat, ano? Máš de facto jen pár zdejších posluchačů a jinak na tebe i tvé názory de facto celé diváctvo i fandom z vysoka kašle, nebo se jim zrovna směje :). Jsi stále ten, co zde nevybíravě ostatním diktuje, co si mají a nemají myslet, co je a není správné si myslet a mnoho dalších. O tvém postoji k TNG coby hardcore sci-fi ani nemluvě, a opět mě chceš o něčem poučovat? Jak jsem psal prve - mysli si i tvrď si tady co a jak dlouho chceš, protože jinde bys dost dobře nemohl a nebo už nemůžeš. Mě za moji elemntární slušnost a toleranci jen těžko někde zabanují, protože mám to, o čem si ty můžeš nechat jenom zdát, ale tak ty jsi na své vidláctví a dlaždictví pyšný, že? A pro mě za mě klidně buď, mě se to ostatně netýká úplně stejně, jako ty tvé pohádky, subjektivní headcanony a názory na mě.. ;)

Jakkob

Mimochodem, tvé požadování razítek je komické.  Vyžaduješ razítko na logiku. Chápu, ty žádnou logikou zatížen nejsi a proto potřebuješ, aby ti nějaká "autorita", ovšem jen taková, kterou uznáš, řekla, jak se věci mají. Je to však stejné, jako by jsi vyžadoval razítko na to, že 2+2=4.

Jakkob

To je právě to, co nepochopíš, ostatně to nechápou ani kurtíci. Pokud časový agent řekne, že se nedaří vrátit nějaký bod časové osy, jedná se o potvrzení toho, že aktuální přítomnost je alternativní. Kurtrek je tedy úplně stejně alternativní k Opravdovému star treku, jako je PIC S02 alternativní k STD a SNW a nebo Kirk jako velitel Enterprise v roce 2259. Samozřejmě, je k tomu nutno chápat zákony a rovnice časové mechaniky, což nechápou mnozí lidé, natož exkrementy.

Jinak na jiných fórech by něco jako jsi ty zabanovali dříve, než bych se s tebou vůbec dostal do styku. Blahořeč tedy benevolenci zdejšího prostoru, že můžeš smrdět bez jakýchkoliv omezení.

cernakus

Věru nezávidihodná póza a názor, jen co je pravda. Ale budiž ti to přáno, klidně si to s arogancí, agresivitou a vidláctvím tobě vlastním vykládej a vykřikuj na zdejší zapadlé diskuzi jak dlouho jenom chceš, protože všude jinde už máš nejspíše pernamentní ban a ono by se nebylo vůbec čemu divit, že.. ? ;)
Jinak na ty svá tvrzení máš nějaké razítko, nebo prostě jenom zase nadřazuješ svůj názor nad jiný? Myslím že je to docela zřejmé, navíc ty jsi někdo, kdo ani nedokáže u sledování dávat pozor a pak ti celkem snadno unikne x a y drobností, které pak přisoudíš jako fail na stranu tvůrců, zatímco chyba je celou dobu u tebe. A někdo takový mi chce říkat, co je a není dané a čí že tvrzení má a nemá váhu? Nechtěj mě rozesmát drahý kolego a raději si opět ty epizody, ve kterých je to podle tvého názoru tak strašně zřejmě "odmítnuto". A nejlíp když to ještě půjdeš napsat na Memory Alpha :))

na příspěvěk reagoval cernakus, cernakus, dragon94

Jakkob

Tvrzení hovna nemá žádnou váhu. V primární časové linii jsou historicky dány naprosto pevné a nediskutovatelné body v časové ose a ty body byly definitivně odmítnuty přímo v seriálu. Tím se to celé odehrává v alternativní časové linii. Že to nepochopí výměšek organismu vznikající z nestrávených zbytků potravy je samozřejmé, ale na věci to nic nemění.

dragon94

Ano, u Kurtíků nikdy nevíš. Vytvářejí si alternativní časové linie jak na běžícím páse.

Dáno tou neúctou k dílům předků moderních mileniálů.

Na druhou stranu, tím že se to odehrává v alternativní časové linii je to vlastně pro opravdové fanoušky Star treku jednodušší. Stejně jako byl schroustnutelný JJTrek, protože se neodehrával v primární časové linii.

Gertrudo

Skutečně se o žádnou alternativní linii nejedná a SNW se i oficiálně odehrává v Prim. vesmíru, stejně jako Discovery (a vlastně i ostatní vysílané Treky, jako je LD či Prodigy). Jinak Bradova narážka na odlišnost Spocka před Christine skutečně může být ten katalyzátor/spouštěč událostí, který Spocka i vlastně i Christine pošoupne tím směrem, který již známe z TOSky. Tam měla Christine manžela a stejně tak i Spock byl sezdám s T'Pring. Celkově je ale docela dost zřejmé, že si jsou tvůrci odlišností Spocka a nejen toho oproti jeho TOS inkarnaci dobře vědomi a očividně s tou odlišností aktivně pracují a dobře ji využívají pro svá vyprávění...

Gertrudo

No, samozřejmě v pojetí kurtíků může být všechno, ale v tuto chvíli nezůstane. Celý kurtrek je sice v alternativní linii, ale to platí i pro Lower Decks. Takže Boimler je z budoucnosti tohoto podivného Spocka a románku s Kaplanovou. Tj, zatím platí, že nastane něco, co vrátí Spocka do toho Vulkánce jak ho známe z TOS a dalších instancí, kde ho vyobrazil Nimoy.

na příspěvěk reagoval dragon94

Uživatel PKD smazal svůj příspěvek.

Gertrudo

Vypadá to tak. Přecejen ho ještě čeká ten rituál. I když už tu máme 2 cesty do minulosti, které jej mohli ovlivnit a vytvořit alternativní časovou linii.

Gertrudo

Ano, celé SNW se v alternativní linii odehrává, což potvrdil díl tomorrow, tomorrow...

Jinak pointa byla v tom, že Spock se chová divně kvůli lásce ke Kaplanové, jenže tím, že Boimler řekl, že takto ho v budoucnu vůbec nikdo nezná Kaplanové došlo, že jejich láska bude zřejmě jen románek, který brzo  skončí a ve Spockovi nic nezanechá. To došlo i Boimlerovi a proto se jí pak omlouval.

na příspěvěk reagoval Gertrudo

Gertrudo (hodnocení, recenze)

Celkom by ma zaujimalo ako to vlastne je so spockom. Normalne priznali ze je iny ako ma byt v jeho vlastnej buducnosti. Teda aspon mi prislo ze to nie je ziadna alternativna linia.

Takze je mozne ze spock sa casom zmeni na spocka?🤔

a cela ta jeho premena je len nejaka docasna epizoda?

na příspěvěk reagoval cernakus, dragon94, cernakus, Jakkob

30.12.2023

Comic-Con Prague už o víkendu!

Comic-Con Prague už o víkendu!

11.04.2023

Už od pátku do neděle hostí pražské O2 universum svátek nadšenců do filmů, seriálů, komiksů nebo her s primárně sci-fi, fantasy či hororovou tematikou. Comic-Con Prague, vyhlášený český festival… (více)

29.12.2022

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

Plány na čtvrtý Star Trek opět ztroskotaly

28.09.2022

Těžko říct, co přesně studio Paramount provádí se čtvrtým Star Trekem, jedno je ale jisté, pokračování úspěšné série s Chrisem Pinem (To nic, drahá), Zacharym Quintem (Snowden) a Zoe Saldana (Avatar)… (více)