To nic, drahá

• USA Don't Worry Darling (více)

Americký psychologický thriller režisérky Olivie Wilde pojednává o Alici, ženě v domácnosti z 50. let (Florence Pugh), žijící se svým manželem (Harry Styles) v naoko dokonalém vztahu. Záhy se však Alice začne obávat, že jeho okouzlující společnost možná skrývá znepokojivá tajemství. (Vertical Entertainment)

Ondak

Na film jsem viděl trailer v kině a hned jsem si říkal, že ho chci vidět. Zpracování se mi velice líbilo a hned jak byla možnost, jsem film zhlédl. Film neustále drží diváka v napětí a je velice dobře zpracovaný. Neustále jsem přemýšlel co v tom bude. Bohužel ale měl skončit v jeho 3/4. Kolem 1 hod 30min se stane něco, co film úplně zničí. Podle mě to vůbec není domyšlené a to od filmu, kde chtějí, aby divák přemýšlel, není vůbec fér. Celý pocit z vygradování a vysvětlení je rázem pryč a já byl nepříjemně rozčarován. Chybělo celkové vysvětlení "potom". Polední cca půlhodinu jsem si pouštěl znovu, jestli mi něco neuteklo, ale nic jsem nenašel. Škoda, mohlo to být za plný počet. ()

Mufinek_16

Don't Worry Darling je za mě jeden z nejhorších filmů letošního roku. Asi jako většina jsem se nechala zlákat obsazením, hlavně teda Florence, jež naštěstí nezklamala, a Harrym, který by měl ale po tomhle radši zůstat u zpívání. Zápletka byla nezajímavá, všechno bylo tak nějak předvídatelné a umělecké prvky, kterých tu bylo až až, byly ve snímku úplně zbytečné a jen kazily dojem. Psycho hudba, která měla pravděpodobně navodit tu správnou atmosféru, vůbec nefungovala. Celkově i spousta scén nedávala smysl. Jediné, co to mohlo zachránit, byl konec, ale bohužel byl naprosto průměrný a jen podtrhnul nepovedenost tohoto filmu. Pokud chcete dobře investovat váš čas, této dvouhodinové vymývárně mozků se radši vyhněte. ()

hanca.uh

Jak tu už někdo psal, tak podobnost se Stepfordskými paničkami je velká. Oba filmy mají svoji femme fatale, tady je to výborná Florence P., na kterou se v jejím dokonalém "vystajlování":-))  prima koukalo (a kterou si pamatuji ze skvělého Slunovratu). Je fakt, že ten děj trochu pokulhával a občas nedával logiku (co ten konec??:-)), ale jako oddechovka a přenos do imaginárního světa dokonalosti dobré. ()

TheKleofa

Nic nového pod sluncem, trochu vykrádačka, ale nemůžu říct, že by mě to nebavilo. Barvičky, hezké tvářičky...ale žádné wow se rozhodně nekonalo. ()

naytsirk

Nebylo to vysloveně špatný.... ale tak asi do půlky.... Celkově se to mohlo víc zabrat do onoho rozuzlení, které bylo dle mého odfláknutné a čekal bych tam víc detajlů.... ()

endymion

Feministický Truman matrix, mnohdy až příliš užvaněný a přitom nicneříkající (Pineovy prázdné proslovy už mě ke konci dost iritovaly). Čtvrtá hvězda je za Florence Pugh, která je tu prostě božská. ()

Kamil111

Bez ohledu na korektnost, upřímnou či licoměrnou, Olivia Wilde se do paměti diváků zapsala především nepřehlédnutelným zjevem, a a po téže zbrani zřejmě začíná sahat i jako režisérka. Vizuálu svého zatím druhého filmu věnovala mimořádnou péči a úmyslně nadsazenou estetiku padesátých let korunovala využitím architektonické perly Kaufmann Desert House, v roce 1946 navržené Richardem Neutrou a před více než půl stoletím zvěčněné na sérii snímků Slima Aaronse. S obsahem označovaným za psychologický thriller je to ale horší, dvě hodiny soustředěného sledování nevyplní, ačkoliv variace na téma touhy po dokonalé každodennosti nepostrádá určitou sofistikovanost. Chybí však větší intenzita a oslích můstků jsem postřehl až přespříliš. Typické tři a půl hvězdy. Grade 03/2023 ()

JJaannee

Musím říci, že jsem se dlouho tak netěšila, až se podívám na tenhle film. Ne kvůli hereckému obsazení, ale na ten příběh posazený do 50. let. Ta hudba a ten styl. Rozjezd super, chci prostě vědět, co tam viděla, nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky a pak konec, o kterém ještě teď nevím co si myslet. Tak nedotažené. Ale i tak musím dát 4*, protože jsem to fakt hltala. ()

vade_mecum

Za mě dobrej film. Námětem a rozuzlením je to kombinace Stepfordských paniček a Matrixu. Dívat se na to dalo, ale mohlo to být propracovanější... Ale za snahu 3* ()

darkchipmunk

Tak myslím, že "překvapené divačky" nebudou až tak překvapené z náročnějšího přístupu, protože jednak třeba už trochu měly možnost nakouknout do tvorby Olivie Wilde, která je všechno, jenom ne přímočará, a... nebo se prostě podívaly na trailer. Ona by asi hrdinka byla poměrně spokojená i jako - dejme tomu spoiler - udřená lékařka, kdyby si ji frustrovanej týpek  neměl potřebu předělat k obrazu svýmu čili Stepfordská manželka hadr. Výborně budovaný napětí a hudba, ani minutu jsem se nenudila, Florence zvyšuje kvalitu každýho filmu, to bych podepsala. Ženský rukopis je docela cítit. Závěrečnej point mi sice nějak uniká, ale jsem už asi unavená.___Modrou zónu si tohle nezaslouží, jde o lepší zábavu i nadsázku než například čím dál vyšinutější Peele, kterej se v těch metaforách už ztratil. ()

Yamatosan

Florence Pugh, ta jediná stačí, aby vcelku průměrná antiutopie působila jak kandidát na film roku. Ano, bez ní by byl ten film úplně jinde, ale ona to fakt umí prodat nesmírně! A tedy abych nebyl přehnaně přísný, první cca hodina, kdy atmosféra paranoii krásně narůstá, je výborná, a audiovizuál je mistrný v celém filmu - ale pak se to začne nějak hroutit, a ne že by se to úplně rozložilo, ale konec je neuspokojivě fádní. ()

gogo77

7/10 ... ako thriller drama dobre .... ale nieco tomu chybalo aj ked zvrat na konci bol pre vsetkych neocakavatelny ... takze stoji za zhliadnutie... mame tu novu hollywoodska hviezda - Harry Styles v ulohe Jacka nielen pripomina Leo Di Capria v Titaniku ale sa tak aj vola (isto nie nahodou)     ale musim uznat vykon velmi dobry a niektore sceny priam az zimomriavkove   ... o co ide? Nuz v mestecku niekde v pusti USA cca 40-50 roky minuleho storocia ... uzatvorena skupina obyvatelov ... stastne pracovite manzelky a makaci chalpi ktori zarabaju na zivobytie ...ale ako? Kde? Co vlastne robia? ... chvilami to pripominalo dokonale Stepfordske panicky ... ale ... tu je cudne nieco uplne ine ... a ked zomrie prva dokonala manzelka....spusta sa lavina ()

hesonic odpad!

Každý kdo tomu dal hvězdičku a více nepochopil o jak vážném tématu ten film byl a jak mylně bylo to téma vyprávěno. ()

diax3

Představitel manžela hlavní postavy o tomhle filmu řekl: "My favourite thing about this movie is that it feels like a movie." Což se možná může zdát podivné. Ale jen do chvíle, než film vidíte a pochopíte to. Protože po shlédnutí mám za to, že lepší shrnutí smímku v jedné větě není možné. Gradace napětí i chvíle prozření za mě top peak, zpracování velkolepé (psycho zvukový podkres k obrazům balerín v točících se kaleidoskopech je dost působivý sám o sobě, ale ona alarmující dokonalost jak ze Stepfordských paniček, kterou hlavní postava rozlouskne díky vajíčku, jež jí zavaří víc než pukavec, udělá taky svoje). Bylo mi trochu líto, že byl jako herecký partner bezchybné Florence Pugh vybrán Harry Styles, protože jí přes veškerou snahu prostě svými hereckými výkony v některých chvílích nestačil. Tato nevyrovnanost mě jako diváka místy rušila (-1 hvězda), ale byla také tím jediným, co mě mrzelo - jinak nemám co vytknout. ()

SaS

Pro mě pecka, celý film jsem si užívala čekání na odhalení a celé vysvětlení, ale finále mě stejně trochu zaskočilo. Florence byla opět skvělá a uvěřitelná, vlastně v tom pozlátkovém světě nepůsobila dokonale a dávala tušit, že dřív nebo později jí ten skleníkový život ve zlaté kleci začne obtěžovat. Příjemné překvapení ve fetišistickém světě "dokonalosti" kde je vše růžové a happy a nejvíc jsem se bavila myšlenkou, kolik lidí by bylo v takovém "Matrixu" šťastných. ()

Lord_Denvil

Docela pěkný a osvěžující. Herecké výkony – na výbornou. SPOJLER: Sice trochu nechápu jak ona v reálnem světe dostava s tech pout, ale to je detail… 😊 ()

Zuza_na

Považuji celkem za svoji statečnost, že jsem film dokoukala až do konce. Bylo to hlavně díky vizuálním scénám a vynikající Forence Pugh, jejíž herecký výkon je zde skvostný. Jinak jsem od filmu čekala víc než interpretaci verze Stepfordských paniček, ale žádná nadstavba či vývoj se neobjevil, škoda. Tak nějak vše vyšumí do ztracena a snaha o jakési napětí a psychologično se v závěru úplně vytratí a rozpadne. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (více)