Reklama

Reklama

Dobyvatelé ztracené archy

  • Česko Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Profesora archeologie, Indiana Jonese, navštíví ve škole dva muži z armádní rozvědky. Informují ho, že nacisté zřejmě objevili místo, kde má být ukryta slavná archa úmluvy, schránka, do níž Židé uložili desky s deseti přikázáními, které dostal Mojžíš od Boha. Indiana dostává nabídku, aby archu našel a nacistům ji odvezl přímo před očima. Armáda zaplatí výdaje. Indiana na nabídku přistoupí a odlétá do Nepálu, kde se má nacházet u jeho známé Mary talisman, který může pomoci při hledání archy. Indiana sice Mary objeví, ale také zjistí, že jsou mu v patách nacisté. Ti Mary přepadnou a snaží se ji o talisman připravit. Naštěstí ji Indiana zachrání a s talismanem oba odletí do Káhiry. Tady se Indiana dozví od svého přítele Sallaha podrobnosti ohledně německého postupu vykopávek. Indy zjistí, že s Němci spolupracuje jeho dávný nepřítel, Francouz Belloq. To už ale i Němci vědí, že Indy s Mary dorazili do Káhiry, a pokusí se oba zabít. To se jim sice nepovede, nicméně podaří se jim unést Mary. Indy a Sallah se vetřou na německé archeologické naleziště a Indy se spustí do místnosti s modelem původního umístění archy. Tady díky amuletu objeví místo, kde má kopat. Indy a Sallah se na toto místo v noci vypraví a za pomoci několika dělníků skutečně najdou hrobku, ve které je archa uložena. Bohužel Němci je spatří a Indyho a Sallaha obklíčí. Počkají si, až Indy a jeho lidé archu z hrobky vyzvednou, a následně do hrobky za Indym shodí i Mary... (TV Prima)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (1 053)

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

Dobyvatelé to u mě měli těžší než pozdější Křížová výprava, ale nakonec jsem se té páté hvězdě podvolil - nešlo odolat... Žádný jiný archeolog už nikdy nebude tak slavný, žádný dobrodružný film neunikne srovnávání a většinou nakonec skončíme u toho, že ten Indy je stejně nejlepší... Ve vší své jednoduchosti dokonalý film, jemuž se v žánru rovnají snad jen jeho pokračování. ()

DaliX 

všechny recenze uživatele

Film, ktorý odštartoval najlepšiu sériu dobrodružných filmov svetovej kinematografie. Už úvodná scéna pri ktorej Indyho takmer rozdrtí valiacia sa kamenná guľa divákom ukáže, na čo sa v Indianu Jonesovi môžu tešiť. V Dobyvateľoch stratenej archy Indy pátra po tom najtajomnejšom, najnebezpečnejšom (ako sa na konci filmu aj ukáže) a myslím, že aj najlepšom artefakte. Tým je Archa zmluvy, truhla, ktorá pôvodne obsahovala kamenné dosky z Desatorom Božích prikázaní a neuveriteľnou silou. Sprevádzať ho bude jeho stará láska Marion Rawenvood a spolu zažívajú sled dobrodružstiev, akcie a napätia (nejde nepripomenúť scénu v ktorej Indy zastrelí šermiara alebo bitku na letisku). Záverečná naháňačka s nákladiakom je to najlepšie, čo môžme v tomto strhujúcom napínavom filme vidieť a netreba zabudnúť ani na dychberúce finále s Archou, za čo si film vyslúžil Oscara za vizuálne efekty. Ešte by som dodal, že hudobný a tak trochu aj desivý motív Archy, je vôbec jeden z tých najtajomnejších a najlepších motívov, aké som vo filmoch počul. Aj keď sú Dobyvatelia stratenej archy výborným a bezchybným filmom (paradoxne ako všetky Jonesovky), keby som sa mal rozhodnúť, ktorý film je u mňa najobľúbenejší, je to Posledná krížová výprava. ()

Reklama

Radyo 

všechny recenze uživatele

Veleúspěšná série o Indianu Jonesovi je snad všeobecně známá a nemá cenu tady dlouze rozebírat, co je na ní úžasného. Faktem zůstává, že tento první díl nasadil laťku opravdu hodně vysoko, takže i po dalších dvou pokračováních dosud nebyla překonána. Nyní se na nás chystá IJ4 a jsem zvědav, zda se bude laťka posouvat na vyšší metu. Z tohoto prvního dílu zcela jistě stojí některé scény za zapamatování, ale než abych je tady vyjmenovával, tak radši každému doporučím, ať si to půjčí a podívá se sám. ()

Shit 

všechny recenze uživatele

Harrison Ford je tady prostě a jednoduše skvělej, tahle role mu dokonale sedla a když se řekne Ford tak se mi hned vybaví trilogie o Indiana Jonesovi. Tohle je sice první díl, ale rozhodně neni nejlepší, sice je tam dobrá a svižná akce, film nikde nestojí a nemá hluchý místa, ale oproti poslednímu dílu tomu ještě něco chybí, ale i tak se Steven Spielberg zase vytáh a ukázal ve spolupráci s Georgem Lucasem, že je jeden z nejlepších režisérů ()

Anthony 

všechny recenze uživatele

Steven v plné formě nám nedá vydechnout. Jízda na horské dráze nám dává jen málokdy vydechnout - pořád se něco děje. Mistrovská hudba Johna Williamse (hlavní motiv asi patří k tomu nejznámějšímu z filmové hudby), dodnes slušné triky a především velká porce humoru a dobrodružství. No a ovšem skvělý hrdina Ford (původně zamýšleného Sellecka si nedovedu a nechci představit). Miluju scénu s plánkem vykopávek za úsvitu. ()

Galerie (180)

Zajímavosti (234)

  • Natočenie naháňačky nákladných áut trvalo 5 týždňov. Scéna vo filme trvá 6 minút. (WalterIK7)
  • Bič Indiany Jonese (Harrison Ford) byl vyroben z vyčiněné klokaní kůže. V roce 1999 byl na aukci v Londýně vydražen za 43 000 amerických dolarů. (Terva)
  • Když Marion (Karen Allen) praští Jonese (Harrison Ford) na lodi zrcadlem do zubů, jsou vidět za ní na stěně 3 fotky (1 velká a 2 menší, zastrčené za velkou). Po návratu za Jonesem zpoza zrcadla je na stěně už jen jediná, velká fotka. (pjotri)

Související novinky

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

George Lucas se dočká vlastního dokumentu

17.09.2021

Duchovní otec Hvězdných válek George Lucas se dočká vlastní dokumentární série. Šestidílný dokument zaměřující se na Lucase a společnost ILM pak točí Lawrence Kasdan, scenárista Impérium vrací úder a… (více)

Remake Osobního strážce je na cestě

Remake Osobního strážce je na cestě

16.09.2021

Oceňovaný dramaturg Matthew Lopez dostal za úkol připravit scénář k nové verzi kultovního romantického dramatu Osobní strážce. Ve snímku z roku 1992 si hlavní role zahráli Kevin Costner a Whitney… (více)

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

Pátý Indiana Jones se blíží natáčení

15.02.2020

Herec Harrison Ford (Vysoká hra patriotů, Uprchlík) v čerstvém rozhovoru odhalil, že se už pomalu začíná připravovat na návrat do legendární role Indiana Jonese pro pátý snímek. Kamery by se prý… (více)

Uncharted opět bez režiséra

Uncharted opět bez režiséra

02.01.2020

Máme nový rok, začátek nové dekády, ne všichni ale začínají s čistým štítem. Řeč je o adaptaci herního Uncharted, takové moderní verze Indiana Jonese, která se na stříbrné plátno snaží dostat už… jo,… (více)

Reklama

Reklama