Guran

Konečně pořádně sfilmované vylodění v Normandii, které je na začátku filmu. Nejméně 25 minut můžete sledovat hrůzou umírající Americké vojáky na pláži Omaha, trikově je to perfektní. Bezpochyby je tento film jeden z nejlepších válečných snímků. Ta válečná atmosféra je náramně vystižená. Dnes by to nikdo nenatočil lépe, tohle je naprostý unikát Stevena Spielberga - jednoho z nejlepších režisérů všech dob. Moc chválím za moc dobře natočenou hrůzu války. Vylodění v Normandii mám z 2. sv války nejradši, takže tenhle film zbožňuju z celého svého srdce. ()

Sssiksseilor odpad!

Ach Spielberg, zase jeho film dostal pět panáčků téměř za nic (kamera byla fajn). Prolog je vyloženě směšnej, alespoň rychle přepne do vylodění, které je celkem dobře zpracované a jediné líbivé, i když je to taky dobré sci-fi a Němci by museli být velcí looseři, aby se nechali takhle rychle ojebat. Potom už se pro změnu všichni pomátnou a přestanou dávat smysl. Nelogicky se proto několik vojáků odebere za nepřátelské linie za záchranou jednoho, prý extrémně důležitého, odůvodněno naprosto dementním příběhem. A to je taky celé, ještě se odehraje spousta scén, které jsou vyloženě k smíchu a já si v tichosti pro sebe říkám, jak hodně zbytečný a zavádějící snímek byl opět natočen. Zdejší hodnocení je vyložené absurdní a vlastně jelikož Saving Private Ryan již stejně každý viděl, může si divák o téhle přehvězdičkované glorifikaci odpadu udělat obrázek sám; tedy za předpokladu, že mu to ještě nezávisle myslí, narozdíl od stádovité ubečené většiny. ()

JosefTomas

Co se Spielbergovi nemůže upřít, je ten přímočarý masakr alias Vylodění v Normandii. Dvacet minut jsem slintal, nad výbornou prací s kamerou a tu tvrdou atmosféru, kdy opravdu nevíte, jak to z hrdiny dopadne. Pak ale přijde to nejhorší a to hlavní příběh. Jde o to, že několik vojáků riskuje život, aby zachránili jednoho vojáka. Jako fakt? Chápu vojáky, že to je rozkaz, ale to je vážně vedení tak tupé? ()

ACDCKL

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů, tak surový, reálný, deprimující, boje zvládnuté na jedničku, kamera výborná, herci se povedli. Tady to je jasných 5 hvězd bez debat. ()

Tominni

Spielbergovo válečné drama, které se proslavilo především počáteční scénou vylodění v Normandii. Naturalistická scéna, která vstoupila do historie. Připadáte si, jako by jste byli součástí vylodění. Ale film si drží tempo i po vylodění, jen se k tomu přidá dilema, jestli má cenu riskovat život jednotky za záchranu posledního z bratrů Ryanových. Film o strachu a odvaze, ale i lidskosti. Každopádně, pro mě jedno z nejvěrnějších ukázek druhé světové války. ()

tatopulos

Pseudohumanismus filmu je až děsivý- pro jednoho člověka musí umřít celá jednotka. Film působí falešně a vyumělkovaně, žádné vnitřní hlasy jako kupříkladu u Bondarčukova- Bojovali za vlast. Z americké vlajky na začátku filmu se mi dělalo mdlo. * za kameru na plažích ()

Matt1223

Snad nejlepší válečný film co jsem kdy viděl. Zobrazuje, jak bylo vylodění kruté a krvavé, pod jakou neuvěřitelnou střelbou byli američtí vojáci a jak museli v tíživých situacích zachovat chladnou hlavu. Ke skvělému zážitku přispívají výborné zvukové efekty a skvělá kamera. Při sledování máte pocit, že jste přímo na bojišti. Tento film by měl vidět každý, kdo se o 2.světovou válku zajímá. ()

PlayEasy

Co jiného čekat od partie: Spielberg, Williams, Kaminski, Hanks????? Nejlepší válečný film, který jsme zatím viděli a myslíme, že s námi spousta lidí souhlasí, protože když má film na ČSFD.cz 89%, tak to něco znamená a to něco je v tomto případě velmi silný a geniální film o kruté válce a ještě kddyž je to tak 3. nejlepší film (podle nás nejlepšího herce) Toma Hankse, tak to už je teda co říct. Zkrátka velmi krásný a hluboký film o úskalích a pocitech lidí a samozřejmě taky o samotném válčení. Celá parta "záchranářů" zvládla svoji roli skvěle a dokonce i ten Vin Diesel hrál vcelku dobře. Závěrečný souboj ve zničené osadě byl fakt delikatesa. Prostě film se spoustou akce i hloubky, což je možná ta nejlepší kombinace. Podle našeho názoru by se tento film měl povinně pouštět na střední, protože je to i samozřejmě poučný film. A taky by nás zajímalo jestli je ta událost s Ryanem (kterého Matt Damon zahrál výborně) pravdivá. No, dozjišťujeme v případě napíšem. Jednoslovně KRÁSA SPIELBERGU, JSI FAKT GENIÁLNÍ A MÁŠ ŠTĚSTÍ OD BOHA JAKO MĚL CHVÍLEMA TEN SNIPER!!! John Williams je kouzelník a určitě nejlepší skladatel 20. století a hudba na počest padlých jeho úspěšnost v 20. století definitivně potvrdila a završil tyto léta ještě lépe než jeho nej... a to je defakto “nemožné”. Nejrealičtější a nejnaturaličtější film o WW2 s perfektní kamerou, což bylo ukázkově prokázáno u vlemi realistického vylodění v Normandii. Ale to už zde bylo asi napsáno, protože toho si prostě nejde nevšimnout! 100% ()

Gamekeeper77

Nemusím První válku, nemám rád Koreu, Vietnam, Kambodžu, Irák a nevím co ještě, ale tahle relativně novodobá retrospektiva jedný z nejdůležitějších pasáží Druhý světový mě jako jedna z mála fakt bere. Ryan je pro mě synonymem ze všech úhlů perfektně zpracovanýho válečnýho filmu, ať už se jedná o dokonalou autentičnost, neskutečně silnej, emocema našlapanej příběh, bezchybný obsazení, dialogy nebo bojový scény. Pro mě zkrátka naprostá jednička v žánru, kterou na bedně asi jen tak něco nevystřídá. 100%. ()

Hemlock

Za mě doposud nejlepší válečný snímek všech dob, který jsem už viděl aspoň 10x a myslím, že to není konečné číslo. Film je tak naturalisticky natočený, že člověk ztrácí dech a je v něm naprosto vše - prostě nemám slov. Smekám před hereckými výkony a hlavně před panem Spielbergem. To, co se mu s Ryanem podařilo, se bude opravdu těžko (jestli vůbec) překonávat - je to absolutně stoprocentní palba!!! ()

George8

Lepší válečný film jsem ještě neviděl. Po řemeslné stránce vše na jedničku. Chtěl bych poděkovat za tenhle snímek. Rád si ho opakuji. Dva kluci zemřeli, než toho Ryana našli. ()

mrclTV

Otváracia scéna z invázie je ohromujúca, ale inak ma film až tak nedostal. Mňa ten Spielberg nebaví, bol to až okatý manifest hrdinskosti. Zachránime jedného maníka, aj keby sme všetci položili životy a popri tom záchránime vylodenie vo Francúzsku. Ale dalo sa očakávať, že z tohto filmu vznikne takýto doják. Ale technická stránka je prvotriedna, práca s kamerou, zvuky, hudba, efekty, kostýmy, prostredie a kulisy, ako z dokumentárnych filmov a dobových filmových týždenníkov, nečudujem sa, že veteráni dostávali pri premietaní PTSD. ()

vvaalleerr

Výborný vojnový film, ktorý ukazuje krutosť a brutalitu 2. svetovej vojny. Postavy sú tiež dosť komplexné a odlišné. Koniec tohto filmu ma vždy rozplače. 10/10. ()

marek29

Hodně hustý zachycení vylodění v Normandii. Cítíte jakoby ste na Omaha beach byli. Zbytek filmu taky silný. Tady se díváme na masterpiece vážení. Doporučuji ()

iz67

Je to na city, pateticky. Ale vlastně to tak má asi bejt, ne? 25 let po vzniku a furt stejně dobrý. A ta Omaha... ()

ostravak30

Steven Spielberg je prostě žijící legenda, která neumí točit špatné filmy. Zachraňte vojína Ryana je jeden z těch, který byl natočen hodně reálně a uvěřitelně. Alespoň podle těch, kteří válku zažili. To je velké plus, když se snímek zrovna z kategorie válečných točí poctivě a pravdivě. Hned úvodní scéna vypadá famózně, to bez debat. A i další scény bitevní vřavy vypadají parádně. Já měl ale od počátku jiný problém s filmem. Neuměl jsem si totiž představit, že by skutečně uprostřed světové války byla vyslána větší skupina pro jednoho jediného vojáka. Dočetl jsem se, že tomu tak sice opravdu bylo, ale pro vojína šel snad jediný muž. I tak je to ovšem pozoruhodné. Mimo úvodní scénu a ostatní bitevní scény mi film tak pozoruhodný nepřijde, byť chápu, že mezi válečnými snímky mu musí právem patřit jedno z prvních míst. Přeci jen více než dvou a půl hodinový film už je pořádná porce. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

Zemřel herec Tom Sizemore

04.03.2023

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

Čtvrtý John Wick bude pořádně dlouhý

14.02.2023

Navštivte lokace slavných filmových scén!

Navštivte lokace slavných filmových scén!

09.04.2022

Spielberg se vrátí do druhé světové?

Spielberg se vrátí do druhé světové?

19.04.2018