Reklama

Reklama

Kolskaja sverchglubokaja

  • Rusko Кольская сверхглубокая (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Kolský superhluboký vrt je největším těžebným zařízením v zemi. V roce 1984, v hloubce více než 12 kilometrů, něco napadlo pracovníky. Po těchto událostech je objekt uzavřen. Malý výzkumný tým jde do podzemí, aby zjistil, jaké tajemství se skrývá v nejhlubší díře na světě. To, co zjistili, se ukázalo být největší hrozbou v historii. Nyní je budoucnost lidstva v jejich rukou. (LIVINGDEAD)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (100)

dubinak 

všechny recenze uživatele

Hážu do stejného pytle jako Sputnik, avšak možná s poznámkou, že efekty a atmosféra tu byly vcelku pěkně propracované. Scénáristicky je to ale takový zmatený spletenec a občas jsem i přemýšlela, kde se ty postavy zrovna teď nacházejí, o co se snaží a proč se rozdělili. Když se budu věnovat i postavám samotným, už absolutně ani nevím, jak vypadaly, což vypovídá něco o jejich působení na diváka a snaze navázat jakékoliv empatie. Co se týče námětu jako takového, na tenhle nápad jsem se těšila extrémně moc a Kolský vrt je prostě lákadlem pro asi každého vášnivého záhadáře. Jestli ale naplnil moje očekávání? Rozhodně ne. Sklouzne to přesně tam, kam jsem nechtěla a dost bych ocenila, kdyby si to nehrálo na takovou super vědeckou výzkumnou cestu. Závěrem bych to přirovnala ke třetí řadě Stranger Things, protože to to ve mně evokovalo asi nejvíc. ()

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Trochu jako celek slabší než Sputnik, na druhou stranu se za Kolský supervrt Rusové stydět fakticky nemusí. Asi bych opět uvítal kratší stopáž, kde by se tvůrci vyvarovali zbytečných sekvencí, u kterých by ve výsledku neuškodilo, kdyby se ve finální verzi neobjevily. Jinak zasazení jsem uvítal s otevřenou náručí, podzemí v hloubce 12 km a k tomu všemu neznámý parazit ? Touhle premisou nemohli trefit vedle. Herecky to asi není v každém momentu hitparáda, ale nikdo zde na druhou stranu nepůsobí jako nějaká pěst na oko. Musím vyzdvihnout dvě věci: špičkový audiovizuál (chválím za využití praktických efektů, to se často moc dnes nevídá) a vykreslení bezútěšné atmosféry. Pokud se vám v hororovém žánru povede skloubit tyto dva aspekty dohromady, máte napůl vyhráno. Za zhruba 50 milionů korun víc než jen koukatelná zábava. Silné tři hvězdy. 6,5/10 ()

Reklama

Morholt 

všechny recenze uživatele

Rusové si tentokrát vzali na paškál Kolský vrt, o kterém se traduje, že vede až do pekla. Výzkumný tým se ovšem nepotká se zásvětními knížaty a jejich poskoky, ale s parazitickou plísní, která si s pekelníky v ničem nezadá. Prostředí a atmosféra podzemního komplexu jsou super a filmařům se ho daří plně využívat. Projevy nákazy mají také něco do sebe, ačkoliv bych uvítal víc momentů podobných těm s první nakaženou. A za jedna mají i herci, přičemž Milena Radulovič mě upoutala už v Balkánské hranici a tady mi dala další důvod k tomu, abych si jí všímal i v budoucnu. Co se negativ týče, tak tu je z mého pohledu vlastně jen jedno. Spousta scén se odehrává ve výparech či při blikajících zářivkách, případně při obojím. Řada věcí je tak jenom tušená, což je škoda, protože finance tu na to určitě byly. Obzvlášť ve finále to zamrzí, protože to, s čím se tam hlavní hrdinové potkali, působilo na první pohled -pro někoho SPOILER- nádherně hellraiserovsky. Každopádně další výborný debut relativně mladého režiséra, který má nesporný potenciál. 80% ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Jakej jinej film si pustit na Silvestra 2020, než ten, v němž ze supertajné laboratoře totaliního režimu (možná) unikne smrtící organismus, který může vyhubit lidstvo? Kolskaja sverchglubokaja je již několikátým filmem během pár týdnů, který zabíjí přestřelená délka. Tohle zkrátka nemůže mít 110 minut, když to nedokáže vybudovat jakýkoli vztah k postavám a do jinak neoriginálního námětu to nezamontuje nic navíc. Jinak je mi to ale určitě sympatičtější než rovněž letošní ruský Sputnik. Udržuje to seriózní, mysteriózně hororovou atmosféru s velmi pěknými praktickými triky. Kdo se ovšem těší (stejně jako jsem se těšil já) na ruskou verzi Věci, tak jenom upozornění - těch "věcoidních" výjevů je tu nakonec velmi málo, zvlášť vzhledem k té neopodstatněné stopáži. ()

Astaroth12 

všechny recenze uživatele

Nič som si o tomto filme nezisťoval a naozaj som nevedel do čoho idem. Ale po chvíli som si uvedomil, že pozerám niečo podobne ako tiež film z tohto roka a to sputnik, ktorý ma až tak nebavil a tak som dúfal, že tento bude lepší. Je určite zaujímavejší a určite temnejší. Veľmi ma potešil fakt, že ide po stopách veci a v pár scénach mi trocha pripomenul i votrelca. Príbeh bol zasadený do vzrušujúco temného prostredia tajomného vrtu, kde číha zákerný nepriateľ. Tie mutácie sa vydarili a a niekoľko scén tu bolo i pamätných. Lenže film padá na dlhej stopáži, ktorá mala za následok , že tu bolo niekoľko hluchých a nezáživných častí. Keby film mal o cca 20 minút menej bol by oveľa stráviteľnejší i záživnejší. I keď dávam len silne 3* určite sa jedna o jeden z najlepších filmov kopírujúcich the Thing. Budem si ho musieť pozrieť niekedy ešte raz, či nezmením názor a nepôjdem z hodnotením i vyššie. ()

Galerie (37)

Zajímavosti (4)

  • Název filmu se objeví až se závěrečnými titulky. (pornogrind)
  • Kolský superhluboký vrt je nejhlubší vrt na světě a byl zapsán do Guinessovy knihy rekordů (také se mu říká Díra do pekla). Nachází se v Murmanské oblasti ve vzdálenosti 10 km od města Zapoljarnyj na území geologického Baltského štítu. Dosahuje hloubky 12 261 m. Na rozdíl od jiných vrtů, které byly prováděny za účelem hledání ropy nebo geologického průzkumu, cílem tohoto byl pouze výzkum litosféry v místě, kde Mohorovičićova diskontinuita prochází blízko zemského povrchu. Vrt byl započat v roce 1970 a ukončen byl v roce 1994. Během provádění Kolského vrtu bylo učiněno cca 12 000 nových objevů v geologii. (Zdroj: Wikipedia.cz)
  • Minimálně od roku 1997 se internetem šíří městská legenda, že vrt byl zastaven z důvodů údajného provrtání se do „pekla“. Nicméně samotná legenda je staršího data, poprvé se pravděpodobně objevila v anglofonní části světa v rámci vysílání Trinity Broadcasting Network v roce 1989. Ruští inženýři údajně měli spustit do vrtu mikrofon, který měl zachytit podivné nářky. Tento audio záznam koluje na internetu jako autentický. Nicméně jedná se o část soundtracku z roku 1972 k filmu Baron Blood, který byl pouze částečně remixován. (Zdroj: Wikipedia.cz)

Reklama

Reklama