Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (862)

petaspur 

všechny recenze uživatele

Tohle je opravdu sranda. Ruský stroj na boxování je obklopený nejmodernější technikou a dopingovýmu lékaři. Americký světový šampión na Sibiři štípe dříví a trénuje ve stodole jako bezdomovec. Zápas ze zbídačeného CCCP se možná satelitně přenáší do USA v digitální kvalitě. Prostě rok 1985 přesně tak, jak si ho pamatuju. Rocky maká, Survivor hraje jak o život a totalitní režim se hroutí pod údery Rockyho pěstí. Paráda! ()

salahadin 

všechny recenze uživatele

Rocky IV - to jsou zbytečné velkolepé americké fráze, spousta povídání o ničem a taky nejhloupěji zfilmovaný boxerský zápas, co jsem viděl (byť to jako box vůbec nevypadá:-). Lundgren alias sovětská mlátička Ivan Drago je bezesporu ten nejvděčnější cíl Rockyho rukavic. Sylvester to nandal Sovětům na několika frontách, jako Rambo je zmasakroval v Afgánistánu, jako Rocky jim bije jejich miláčka s tupým a vymytým myšlením. Proč že je to hloupý zápas? Protože takový produkt sovětského genového inženýrství v podání Lundgrena, by ze Slaye udělal fašírku. Lundgren je fakt monstrum, jen si vemte ty míry, tělo jako Herakles, znalost min. 7 jazyků, titul z nějaké chemické vysoké školy, blonďák jak poleno - kdyby žil ve 30. letech, nacisti by ho uctívali jako boha ostrova Thule. Ale jinak jsou Slyovy filmy až na výjimky hodně nahlouplé. Ten závěrečný fight moc box nepřipomínal, žádné krytí, prostě jeden druhého umlátil ve stylu "kdo vydrží víc"... ()

Reklama

lamps 

všechny recenze uživatele

Takřka všechno, co béčkové osmdesátky tak zdobilo a definovalo, je ve čtvrtém pokračování Rockyho výbušně a celkem dramaticky koncentrováno. Přestože tahle pohádka s klasickým boxerským schématem "dobro vs zlo" (aneb studená válka zdaleka neskončila) čpí až moc velkými frázemi a nadlidským hrdinstvím, vše je poskládáno přesně tak, aby se bavily i generace daleko po italském hřebci. Vždyť dobro vypadá tak sympaticky, poctivě a skromně, zatímco zlo je tolik studené, bezcitné a chamtivé, a finální souboj je emocionálně natolik strhující, že pokaždé stojím u obrazovky a nadávám na hnusné soudruhy, kteří poslali na chudáka Rockyho nadopovanou bestii. A to byl asi záměr.. :)) 80% ()

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Zajímavá metafora pro studenou válku. Jinak ale nejsem zdalekatak nadšen jak jsem čekal (a už vůbec ne tak, jako z druhého dílu, který pro mne zatím zůstává stále nejlepší). Největší problém jsem měl s poněkud videoklipovým ražením celého filmu. Původní hudba ustopupila dobovým peckám a film jako celek je tomu podřízen. Střihová pasáž uprostřed mne vyloženě štvala a ani tréninková pasáž nebyla to, co dřív (byť bylo velmi zajímavé pozorovat kontrast poctivého tréninku s tím "technickým"). Stallone opět skvělý! ()

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Blonďaté Frankensteinovo monstrum vyplivnuté komunistickou dopingovou laboratoří proti o dvě hlavy menšímu Američanovi trénujícímu do úmoru ve sněhu a mrazu a s mozkem tak pevně ukotveným v hlavě, že mu protivník nemůže způsobit jeho otřes. Rok výroby 1985, vyrobeno v USA. Jakpak asi ten finální souboj bez použití boxerských krytů a se směsí krve a potu cákající na všechny strany dopadne? Při závěrečných titulcích s Caffertyho peckou „Hearts on Fire“ museli soudruzi hromadně trhat stranické legitimace.. ()

Galerie (143)

Zajímavosti (73)

  • Během natáčení závěrečného zápasu vběhl doprostřed ringu neznámý muž oděný v boxerském úboru a namířil si to rovnou ke Stalloneovi (Rocky). Herec mu však pohotově uštědřil jednu ránu. Záhy poté muže vyvedla ochranka z budovy. (fifox)
  • Dolph Lundgren původně do role Ivana Draga nebyl vybrán, protože byl příliš vysoký. Poté ale dostal možnost setkat se Sylvesterem Stallonem (Rocky), kterého zaujal, a nakonec roli získal. (McLushi)
  • Na začátku filmu hraje píseň „Eye Of The Tiger“ od Survivor. Před zápasem Draga (Dolph Lundgren) s Apollem (Carl Weathers) zpívá James Brown píseň „Living In America“. Před odletem Rockyho (Sylvester Stallone) do Ruska hraje „No Easy Way Out“ od Roberta Teppera a po příletu zazní „Burning Heart“ od Survivor. Když Rocky trénuje v Rusku, tak při tom uslyšíme píseň „Hearts On Fire“ od Johna Caffertyho, která zní i na konci filmu. (Duoscop)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Reklama

Reklama