Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Rocky Balboa doprovází svého přítele Apolla Creeda do ringu při zápasu proti ruskému boxerovi Ivanu Dragovi. Drago je na Creeda příliš silný a bohužel ho v zápase zabije. Balboa se viní z Creedovy smrti a je odhodlán Draga porazit. S pomocí Creedova bývalého manažera Dukea odcestuje do Sovětského svazu, aby se s Dragem utkal. (Filmbox)

(více)

Videa (2)

Trailer 2

Recenze (859)

Skejpr 

všechny recenze uživatele

Zajímavá metafora pro studenou válku. Jinak ale nejsem zdalekatak nadšen jak jsem čekal (a už vůbec ne tak, jako z druhého dílu, který pro mne zatím zůstává stále nejlepší). Největší problém jsem měl s poněkud videoklipovým ražením celého filmu. Původní hudba ustopupila dobovým peckám a film jako celek je tomu podřízen. Střihová pasáž uprostřed mne vyloženě štvala a ani tréninková pasáž nebyla to, co dřív (byť bylo velmi zajímavé pozorovat kontrast poctivého tréninku s tím "technickým"). Stallone opět skvělý! ()

kitano 

všechny recenze uživatele

Viac menej variacia na treti diel, avsak Stallone sa vynasiel s velmi atraktivnym protivnikom a hlavna cast pribehu je prenesena do ruska, co filmu (hlavne oproti starsim dielom) dava torchu exoticky filing. Zaverecny suboj je tiez vydareny a najviac ma dostala Dragova hlaska asi po tretom kole, na Rockyho adresu - "That's not a man, that's a piece of iron". Vydarene. (8/10) ()

Reklama

Gilmour93 

všechny recenze uživatele

Blonďaté Frankensteinovo monstrum vyplivnuté komunistickou dopingovou laboratoří proti o dvě hlavy menšímu Američanovi trénujícímu do úmoru ve sněhu a mrazu a s mozkem tak pevně ukotveným v hlavě, že mu protivník nemůže způsobit jeho otřes. Rok výroby 1985, vyrobeno v USA. Jakpak asi ten finální souboj bez použití boxerských krytů a se směsí krve a potu cákající na všechny strany dopadne? Při závěrečných titulcích s Caffertyho peckou „Hearts on Fire“ museli soudruzi hromadně trhat stranické legitimace.. ()

Wacoslav1 

všechny recenze uživatele

Pro někoho je Rocky kultovní série, pro mě ne, ale tenhle díl který považuji za nejlepší je čestnou výjimkou a to nejen díky neskutečně namakanýmu Lundgrenovi kterého zde Sly přivedl na scénu (za to velký dík) ale i za to, že zde na mě poprvé a naposledy v rámci této série působili nějaké emoce a konec kdy Sly zdraví svého kluka jsem skoro obrečel, takže s odstupem času odpustím filmu i tu úsměvnou proamerickou propagandu a Slyovo ukončení studené války dávno před tím než to dokázal Gorbačov! Zkrátka do háje se vším nakonec ten plnej kotel napálím, protože člověk časem hlavně při sledování většiny současné tvorby tyhle staré klasiky docení a aspoň u mě vůbec neplatí, že bych si začal všímat nějakých chyb spíš naopak. Tenhle Rocky má strhující tempo Stallone se nesnaží předstírat, že je Oscarový herec, ale o to je přirozenější. Bavil mě i jeho trénink na závěrečný duel a vše je zabaleno do naprosto bombastického soundtracku, takže vlastně jaký chyby?! Navíc Dolph i když se tu teprve rozkoukával už stihl zanechat nesmazatelnou stopu. Navíc i když tu moc nemluví, tak když už něco řekne tak to stojí za to. Nejvíc to zazdil po té bitce kdy ubije Weatherse k smrti a pak v klidu dává rozhovor do televize. Weatherse všichni obklopí a jsou v šoku ptají se co se mu stalo? je mrtvý??? a Dolph jenom lakonicky pronese : když umřel tak umřel! a vyřízeno.100% ()

castor 

všechny recenze uživatele

Sly si u mě rezolutně řekl o několik vrcholů – tehdy, když oživil svou první legendu (Rocky, 1978), o šest let později, když oživil druhou (Rambo, 1982), o dalších šest let, když utáhnul příjemnou buddy movie (Tango & Cash, 1988), následně se rval coby chrabrý horolezec v roli šité na míru (Cliffhanger, 1993) i profesionální vrah v netriviálním thrilleru (Nájemní vrazi, 1995), od té doby však uběhlo mnoho vody. Úporně se snažil o další nádechy právě s dvojicí svých ikonických legend R+R. Když se ve čtvrtém pokračování rval v Moskvě nejen za kamaráda, byl to další triumf. Ano, ona bitva USA vs. SSSR je dost pokřivená, dialogy mnohdy úsměvné (šaškující Creed na tiskovce), řežba přepálená, protože z počtu Dolphových ran by se neoklepal nikdo, a celkově je to velmi naivní. Na druhou stranu zvolené skladby pohánějící tréninkové montáže jsou stejně jako ony cvičební metody a samotné zápasy úchvatné. Nefalšovaná srdcovka a nostalgická pohádka o americkém Davidovi a sovětském Goliášovi. ()

Galerie (121)

Zajímavosti (73)

  • Náklady na výrobu byly přibližně 28 milionů amerických dolarů. (NIRO)
  • Snímek nepřímo zapříčinil vznik filmu Predátor (1987). V Hollywoodu koloval vtip, že když Rocky (Sylvester Stallone) porazil všechny možné soupeře na Zemi, jeho příští souboj bude proti mimozemšťanovi. Tvůrci filmu Predátor to vzali vážně a začali pracovat na snímku o souboji mimozemského tvora s fyzicky zdatným pozemšťanem. (ArsenalEagle)

Související novinky

Zemřel Carl Weathers

Zemřel Carl Weathers

02.02.2024

Přichází smutné zprávy ze zámoří. Ve věku šestasedmdesáti let zemřel ve čtvrtek 1. února v kalifornském Los Angeles americký herec Carl Weathers, známý především svou rolí boxera Apolla Creeda z… (více)

Rocky se dočká dalšího spin-offu

Rocky se dočká dalšího spin-offu

29.07.2022

Boxerská franšíza kolem Rockyho se rozroste. Po Creedovi se totiž vlastního filmu oficiálně dočká také Rockyho nemesis Drago. Scénář ke snímku od studia MGM chystá Robert Lawton (Crave), který mimo… (více)

Creeda 2 natočí Stallone

Creeda 2 natočí Stallone

10.10.2017

Boxerská sága o Rockym se před dvěma lety dočkala spin-offu se synem Apolla Creeda. Film za 35 milionů dolarů vydělal 173 milionů a dovedl Stalloneho ke Zlatému glóbu a nominaci na Oscara, takže není… (více)

Comeback osmdesátkových borců

Comeback osmdesátkových borců

26.11.2008

Dobrá, není to tak úplně comeback, protože hoši vlastně nikam neodešli. Celá ta léta nám zůstali věrní. Jean-Claude, Steven, Dolph. Pořád natáčejí filmy jak na běžícím pásu, ale většina z nich se… (více)

Reklama

Reklama