Skip

K tomuhle filmu už bylo myslím řečeno vše, a to lidmi mnohem povolanějšími, než jsem já. Pro mne je to super film se skvěle napsaným scénářem a mohu na něj koukat pořád dokola, aniž by mě někdy byť je na chvíli nudil. ()

hygienik

Gangsterky nemám vôbec rád, ale táto ma uchvátila. Skvele zamotané, poprepájané historky o tom, že aj podsvetie má "ľudskú tvár". Neuveriteľný sarkastický humor a podľa mňa životná rola Bruca Willisa. a neodpustím si znovu zopakovať môj obľúbený citát: Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neboť ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh." Ezechiel 25;17 ()

Frenegonda

V době kdy se u nás Pulp Fiction promítal poprvé jsem byl ještě škvrně co na to nemohlo. Pak jsem si půjčil na kazetě strašně ojetou kopii... ale to je úplně jedno. Ono to totiž stoji na něčem úplně jiným. ()

jurama525

Byl to muj prvni film kterej sem viděl co se tyče drog a tak a rád si ho pouštím znovu a znovu . Poprvé sem ho vyděl před 7 lety a ma to stále své kouzlo. ()

L_O_U_S

Film, který mě napoprvé nezaujal, ale který mi zároveň uvízl v hlavě. V měsících po prvním zhlédnutí jsem se přistihl, že si pamatuju dialogy a že vyhledávám videa s některými scénámi na YouTube. Každopádně zvláštní, že film, ve kterém jde prakticky o hovno, dokáže člověka tak dostat. K čertu s tím, vůbec to není zvláštní - to jen Tarantino je geniální. (374.) ()

marleyy

100% Každá scéna a dialog je použitelný do životní situace. Geniální dialogy, casting, scénář, skvělé výkony, zajímavý námět. Nejlepší postavy - Jules, mr. Wolf, Mia, Vincent, Jimmie a Butch. Soundtrack je taky naprosto nepřekonatelný. Není filmu u kterého bych zasmál více. Obdivuji a smekám před mistrem Tarantinem. ()

Želik

Tak pri tomto filme ma prekvapilo hodnotenie niektorých mojich obľúbených užívateľov. Až toľko hviezdičiek som nečakala. Mňa to extrémne neoslovilo, ale po prudkom zamyslení dávam toľko, koľko dávam, lebo občas som sa zasmiala a niektoré hlášky boli dobré. ()

higuain

Netvrdím, že Tarantinův styl jde úplně mimo mě, Kill Bill a hlavně Hanebný pancharty jsem si oblíbil. Pulp Fiction mě ale minulo. Několik dobrých hlášek, několik řemeslně vytříbených scén a herci jsou nesporné klady tohoto filmu, ale neskutečně utahaná první hodina dělá taky své. Dialogy mi nepřišli ani zdaleka tak úderné jako v Panchartech a o nějakém pořádném příběhu taky nemůže být řeč. ()

togaf

Podle mě to nejlepší, co Tarantino natočil. Miluju dialog o evrpským McDonaldovi a taneček u Mazaného králíčka. A vtip o rajčatek v podání Umi je téměř vtipný. Paráda. Prostě film s velkým F. ()

Aleee89

Tohle je opravdová podívaná, klasika plná scén, které znají lidi zpaměti. Herecké výkony Umy, Bruce, Johna Travolty a všech ostatních byly taky skvělé. Příběh? To jsou prostě drsné historky z drsného prostředí. Pravda, někdy to asi není moc reálné, ale o to tenhle film přece ani neusiluje, o tom to není, takže to prostě nevadí. Moc se mi líbil styl vyprávění, jak se jednotlivé scény měnily, neustále se vracely, vyprávěly ne systematicky, nakonec se i prolínaly... ()

MessiM

Ano, kultovní je to správné slovo. Těžko hledat negativa. Výborní herci, výborný příběh, který do sebe zapadá jako kostičky lega, výborný soundtrack. Ač toho Tarantino natočil mnoho, tak tento film považuji s přehledem za jeho vrcholné dílo. ()

Petroff

Máti mi o víkendu sdělila, že viděla nějaký film s Travoltou a černochem, co děsně kulí oči. Byli to nějaký mafiáni a bylo to fakt dobrý. Cpal jsem ti to sice už asi před deseti lety, mami, ale že ses k tomu dopracovala sama, je snad ještě lepší! A asi už navždy si budu pamatovat následující: "Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty, neb ten je skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry! A když uvalím svou mstu na Tebe, seznáš že jméno mé je Bůh." Ezechiel 25,17 ()

dee-key

Na první kouknutí mě Pulp Fiction úplně rozcupoval. Předevšim košatými rozhovory. Film jako je tenhle už nikdo nenatočí. Je to originální, je to chytlavé, je to vulgární, je to geniální. Tarantino si tímhle filmem otevřel cestu do filmového nebe, kde bude sedět na trůnu a sesílat blesky na dementy jako je Uwe Boll nebo Adam Sandler. ()

Huntelaar

Ani po 15ti letech a dalších sedmi filmech Quentin Tarantino svůj majsrtštyk nepřekonal. A já bych řek, protože jen tady se mu nerozsypal děj v kapitolách. Ba naopak zápletka, která kdyby se odehrávala chronologicky, by byla naprosto tuctová nabrala touto formou na zajímavosti. To co dostalo Historky z podsvětí až mezi legendy je herecké obsazení, přesněji řečeno, že každá historka má svého tahouna... Ať už je to Tim Roth ze svou kritikou semitských obchodů na 5th Avenue... Pat z Amsterodamu a Mat z Inglwůdu a jejich rozprava nad kvalitou tatarské omáčky v Evropě...Willisovo popření, že koupit si můžeš všechno (popřípadě jeho rychlokurz základů španělštiny)...Walkenova a Rhamesova analní oběť... Keitelovo rozlišování bílé od černé...Tarantinovův traktát nad kvalitou kávy ve Valley... nebo Pat kazatelem & Mat tanečníkem. Závěrem jen potvrzení vyjímky potvrzující pravidlo, že dabing nemůže být lepší originálu aneb tříska Vydra může namluvil metrákovýho negra. ()

Sheldra

Tarantino je pako, to ví každej - chybí mu k tomu jen ten štempl. Jenže magorů chodí po světě fůra, ale ne každý z nich dokáže stvořit něco takhle... střelenýho? geniálního? nadčasovýho? originálního tak, že už to originálnější být nemůže? K hodnocení tohohle filmu mi chybí adjektivum - je to prostě Pulp Fiction. Kdo ho neviděl, je ignorat, kterýmu chybí základní vzdělání. Kdo ho viděl, ale nelíbil se mu, tomu patrně chybí nějakej kabel v mozku (nic proti vkusu, pouze proti suchařině - lidi, tohle je nadsázka, nikdo - a ze všech nejmíň Tarantino - se netváří, že je to myšlený vážně!!! A kdo má výhrady proti rasismu, nechť se laskavě zamyslí např. nad tím, proč je jednou z hlavních postav černoch...). Kdo ho viděl a je z něj stejně nadšenej jako já, ten ví, oč tu běží. Takže psát tu cokoli dalšího je úplně zbytečný. Dodám jen, že nejlepší scénky pro mě jsou: pan Wolfe, zlaté hodinky, scénka ve sklepě (zejména závěr), Jack Rabbit Slim´s Twist Contest. A nejpamátnější hlášky: Tvoje prdel pozná středověk! Kdo je ta ženská s bordelem na ksichtě? Everybody be cool, this is a robbery! Any of you fucking pricks move and I´ll execute every mother fucking last one of ya! ..... ()

fmash

Kdysi jsem se chtěl rezervovaně vyčlenit z řad nadšeného fanklubu a hledal jsem na PF hnidy, ale časem mě to přešlo. Ne že by tam nebyly... Nemá smysl vyjmenovávat všechny momenty, které ve filmu potěší, a to nejsem cinefil, který vnímá všechny ty odkazy. Není to Tarantinův nejlepší film, ale „cos to sakra udělal s tím ručníkem?!“ ()

Lauri

TOP10! Je docela paradox, že Tarantina uznávám jako svého nejoblíbenějšího režiséra už nějakou dobu, ovšem jeho nejslavnější (a pravděpodobně opravdu nejlepší) snímek jsem zhlédla poprvé v létě. A že jsem vůbec nevěděla, oč přicházím! Na poprvé jsem měla trochu problém s tím, pochopit nějaký sled událostí, ovšem jakmile jsem si snímek dnes pustila znovu, neodlepila jsem se od TV, tak moc mě odrovnal. Všichni herci podávají nezapomenutelné výkony (OPRADU VŠICHNI), děj je prostě tarantinovský, ale na scénář nemá absolutně nic. K Tarantinovi (a samozřejmě i k Rogeru Avaryovi) mám teď o to větší obdiv, že vyplodil takové trefné hlášky (Oscar více než zasloužený), protože hromada z nich mi pořád zní v hlavě a donutí mě se na snímek podívat ještě několikrát. EDIT: v červenci 2019 jde Pulp Fiction do mé TOP10, sice to pár let trvalo, ale je to láska jako trám. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra