villon17

Zastoupení těch nej je snad až nemožný. A přece se povedlo. Výsledkem je jeden z nejlepších filmů všech dob. Tady se prostě nedá vyjmenovat, co je na tom tak super. Celý je to super, nemá to jedinou chybičku. ()

Expendable

Každý může přehodnotit názor, i po letech. Nyní opravdu chápu proč je Pulp Fiction kultem, stačilo to shlédnout v HD a zážitky z filmu jsou opravdu nesmírné. Dávám 5+ ()

Skrk

"A jak ty se jmenuješ? Butch. Butch? Co to znamená? Jsme Američani. Naše jména hovno znamenaj." Tarantinovo masterpiece, kde vše má svůj skrytý význam, můžu sledovat stále dokola a nikdy mě nepřestane bavit. Film, který vynalezl slovo "kult". __ Po vyjímečném marihuanovém "matroši" získal Pulp Fiction nový význam. ()

Marek1991

Hodnotiť film, ktorý je symbolom kultového filmu by malo byť jednoduché, ale pre mňa ani tak nie. Začiatok som vôbec nechápal, prvú hodinu sa nudil a nedal by som zaň ani deravý groš. Od prvej hodiny to však nabralo poriadne grády a ja som tomu prišiel na chuť. Zamiloval som si ten tanec v podniku. Morálne ponaučenie na konci, že kto nechá zločinu, tak má možnosť prežiť a tu postava, ktorú hraje Samuel L. Jackson prežije, narozdiel od postavy, ktorú hraje John Travolta. Nechápem, však ako sa mohli napríklad, tak dlho rozprávať na záver v tej reštaurácii bez toho, aby tam prišla polícia a niekto ju zavolal, keďže všetci ľudia boli za nimi vzadu a neboli pod ich dohľadom, najmä keďže Tarantino je detailista, ktorý sa s filmom hraje. Takisto ako nakoniec postava Brucea Willisa pomohla svojmu sokovi, či ako najväčší parťáci vo filme presvedčili zamilovanú dvojicu, aby nerobila to, čo robí. Nepáčila sa mi postava tej hlúpej milenky Butchea. Uma Thurman sa v tom filme ukazovala presvedčivo, ale mne sa nepáčila. Tie prestrihy deja sa mi zapáčili až ku koncu. Neviem, či by existoval film, ktorému by sa viac hodili. Boli to doslova historky vďaka ním. Pre mňa 70% viac nie. Znova by som si to možno pozrel, ale nie veľakrát. Pohodička to bola, sranda tam bola tiež, dalo sa zabaviť, ale nie je to pre mňa symbol úplne najlepšej kinematografie, najmä kvôli tomu zbytočnej nemorálnosti, Tarantino svoje filmy doháňa do extrému, až tak aby ste sa na tom preháňaní zabávali, nech je akokoľvek nemorálne. No s tým u mňa ako u kresťana plne neprejde. Kvitujem mu však umeleckú hodnotu tohto filmu, ktorý vás udržiava v napätí, v strehu, kde premýšľate pri paralelných dejoch, ktoré sa fascinujúco spoja v jeden. ()

Torision

Tady je naprosto zbytečnost se rozepisovat - jedním slovem je tenhle film kurevskydokonalej a kdo to ještě neviděl, měl by to napravit. A teď mě omluvte, jdu si napudrovat nos. :) ()

Cubinho

Velmi zajímavě podaný život z mafiánského podsvětí. Při některých scénách až zamrazí - naštvaný Bruce Willise stojí za to - skvělá scéna s "vybíráním zbraně":-) Absolutně nejlepší moment je však ten, kdy Vincent Vega (Travolta) vyjde ze záchodu - a s úžasem čeká na to, co s ním Butch - Bruce udělá... ()

El Pistolero

Vždycky když Samuel L. Jackson procítěně pronáší notoricky známý „biblický“ úryvek a pak učiní to, co učiní, mívám neodbytný pocit, že se dívám na nejkultovnější scénu v historii kinematografie. A proto: Cesta spravedlivého ze všech stran lemována jest nespravedlností, sobectvím a tyranií lidské zloby. Požehnán buď ten, kdo ve jménu lásky a dobré vůle vyvede slabé z údolí temnoty. Neb ten jest skutečným pastýřem a spasitelem zbloudilých dětí. A já srazím k zemi mocným trestem a divokým hněvem všechny, kdo se pokusí otrávit a zničit mé bratry. A když uvalím svou mstu na tebe, seznáš, že jméno mé je Bůh. (Ezechiel 25:17) Mimochodem, jaký máte názor na masáž nohou? ()

PauloZ

Kultovka? OK, nebudu to nikomu vyvracet, něco na tom možná bude, ale pro mě to kultovka neni:). S Gaunerama je tohle Tarantinův nejlepší počin, herecké výkony super a zbytek nemusím asi zmiňovat. ()

F.man

... a proto miluju filmy. Yes you did. Yes you did, Brett. You tried to fuck him. And Marcellus Wallace don't like to be fucked by anybody, except Mrs. Wallace. ()

FFilipCZ

Já vím, je to ostuda, že jsem to celé, v kuse a bez přestávky viděl až teď. Ale jsem moc rád, že jsem se k tomu konečně dokopal. Je to perfektní snímek. Není třeba dalšího komentáře, je jich tu skoro 2,5 tisíce. ()

Kryton

Ten pošuk z videopůjčovny to dokázal. Ukázal nám svět , kde si ti zlí vyřizují učty , kdy pomoc přijde nečekaně a kde se hazí hlášky a dnes už kultovní scény tak snadno až i smrt baví. ()

Angerr

Nesnáším násilí a lidské utrpení, které svým způsobem ztvárnění člověka vybízí, aby se jím bavil. Nesnáším pach moderní civilizace posedlé agresivitou, který z tohoto filmu čiší. Nemám rád výraz "kultovní" ve společnosti bez Boha, která se přesto potřebuje něčemu klanět, a které si spojuji s tímto filmem. Nemám již zájem o novátorské filmařské postupy, jež zde Tarantino použil. Nesnáším tenhle film, i když jsem ho viděl jen jednou. Hvězdičku navíc dávám za skvělé písničky. 4/10 ()

bloom

Taky si kladu otázku, co říci a neopakovat se. Tak vám doporučím, pusťte si na DVD vysvětlující komentář, dozvíte se hodně zajímavých věcí, např., že Travolta bydlel ve svých začátcích ve stejném bytě jako Tarantino, když ho obsazoval. ()

schizmo

Naprosto zásadní film, který snad ani nepotřebuje komentáře! Jen bych doporučil koukat na to s naprosto famózním cz dabingem :D. ()

NinonL

Páni, tak skvělá hodnocení filmu, jak z hlediska oblíbenosti tak i kvality. A mně to neřeklo skoro nic. Tarantino zkrátka myslí na totálně jiných vlnách a nerozumím jeho vidění světa. Takže za mně jen průměr a vlastně ani moc nevím, za co. ()

Tryskomyš

Mně teda tento film nijak zvlášť nenadchl. Nicméně po tom, co je tento film poslední dobou hodně lidmi interpretován jako dobrý, ho zřejmě ještě jednou shlédnu. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra