Helmut02

Co dodat. Nejslavnější film Quentina Tarantina, který ze dne na den změnil filmový svět. Legenda všech legend. Za zmínku stojí především výtečné dialogy a vynikající herci. Ten oskar za scénář je naprosto zasloužený. ()

Pacek

Nejkultovnější Kult.Režirovat tohle nějaký jiný režisér....stalo by to za hovno.Tarantino je prostě buh.Film je také neuprosně dlouhý a já se trochu nudil jen při rozhovoru Umy a Johna v restauraci jinak sem se nudit nestihl.A taky jsou tu tuny skvělých hlášek typu ,,A CO TED? BUDETE HO SLEDOVAT!! KDYŽ ODJEDE DO INDIE TAK V MISCE Z REJŽI BUDE SCHOVANEJ NEGR CO HO SEJME!!! nebo ,,ja se menuju uši a ty si až po uši v hovnech!!! nemužu dát jinak než za 5..Škoda jen že tarantino nedostal vetší rozpočet.Film by se potom nemusel tvářit tak syrově ()

ZackSawyer

Kult - bez debat kult. Tolikrát citovaný film, tolikrát možno koukatelný a vždy tam něco objevíte. Asi nejlepší Tarantino. ()

Mr.FreeZer

Po 1.shlédnutí mě to moc nezaujalo, ale po opakovaném už ano. Quentinovo filmy mám rád a tenhle je na nejvyšší pozici. Zvolení herci mají role ušité na míru a ve filmu je to vidět. ()

desolator6

Nechápem prečo sú z tohoto filmu všetci takí happy. Priemerný dej ktorý rozhodne neoslní. A argumenty tipu "Tam bolo všetko poprepletané" ma moc neberú. Film "Crash" bol v tomto smere rozhodne lepší! Tento film bol proste kategória "Zíde z očí, zíde z mysle". ()

posh.exe

Jeden z filmů, které by se daly charakterizovat prostým "K.U.L.T.". Kdysi jsem jen nevěřícně kroutila hlavou nad tím, co kdo na tomhle vidí, až jsem nějak dospěla - a najednou začala chápat ty rádoby nesmyslné dialogy o všem a o ničem - a bylo jasno. Nehledě na to, že pasáže z těch nejabsurdnějších scén se pak citují absolutně nejlíp :D ()

davedos

Osobně bych tento film zařadil na první místo žebříčku. Tento film splňuje všechny klady. Dokonalá režie a neuvěřitelné herecké výkony zejména Travolty a S. L. Jacksona. Od začátku až do konce filmu nic nepostrádalo. Bez váhání jasných 5 bodů. ()

Stíba

A já se furt sám sebe ptám: "Co je na tomhle filmu tak kultovního a úžasného??!" Když všude slyším jak každý básní o úžasnosti Pulp fiction tak jsem se tedy rozhodl, že tenhle "kultovní trhák" také shlédnu. Ale ono se vůbec nic nedělo; já jsem zkrátka vůbec nepochopil o co tady jde. A hlášky? To už bych spíš kultovním filmem nazval pravěkou komedii RRRrrrr!!! která je hlášky přecpaná. No jo, tohle se občas stává ale třeba mi jednou někdo vysvětlí o co tu mělo jít a já své hodnocení změním. Teď ale zkrátka nemůžu hodnotit jinak. ()

Ewík

28.2.2010 Tento film mě zkrátka uchvátil. Vím, že Tarantino je blázen, ovšem jeho cit pro styl mě hodně oslovuje. Každý detail, každý rozhovor je tip ťop vyvedený a já prostě můžu na takový film koukat pořád dokola bez pocitu ztraceného času. A to jsem dřív nekoukala na filmy víc než jednou, protože je přeci tolik filmů, proč na něco koukat víckrát ?! Ovšem po přečtení životopisu Quentina Tarantina a vlastních životních zkušenostech vím, že na některé filmy se člověk musí podívat víckrát, aby ocenil celistvou krásu režisérova sdělení světu, diváku, každému z nás. ()

Pekisan

Pamatam si, ako ma jeden letny vecer zobrala sestra do malickeho kina na film s divnym nazvom Pulp fiction pretoze "som ho este nevidel a musim!" Bol som z neho zaroven uneseny tak istko ako zmeteny. Prvy film s roznymi navzajom popletenymi dejovymi pribehmi, ktory som videl. Snazil som sa z plnych sil nestratit nit, zapamatat si kto je kto, vsetko pochopit a obcas sa zasmiat. Mal som 15. Odvtedy som tieto historky videl par krat a stale menej sa "snazim" a stale viac si vychutnavam a bavim sa. Kedze som nedavno pozrel aj tzv. "najlepsi Tarantinov film" Inglourious Basterds, neda mi to neporovnat ich. A vlastne nemusim. Pulp som dal 5 hviezd a Basterdom nie. Vlastne som mu nedal ani styri:)) ..the truth is, you´re the weak and im the tyranny of evil men. P.S.: co je v tom kufriku?:)) ()

Alexandre

Skvělá podívaná, skvělé obsazení, skvělá hudba. Není třeba to dál rozvádět. Tenhle film si opravdu zaslouží být mezi těmi nejlepšími! ()

Biopler

Efektne natočené, nič viac, nič menej. Skrátka minulo ma to, zaujala ma výborná voľba hudby k scénam a Travolta. Drsné hlášky a dialógy ešte nerobia film kultom. ()

smrtacik

Chcete niečo svojské, originálne, niečo...na čo v živote nezabudnete? Berte Pulp Fiction a tento film bude ako vaša prvá láska, jedinečná a nezabudnuteľná. Keby to bol jediný Tarrantinov film, usudzoval by som, že to písal total nahulený niekde v hašišovom bare, áno, presne v tom o ktorom sa bavia Vincent (John Travolta) a Jules (Samuel L. Jacksom), ale Tarantino nás vždy a opakovane dokáže prekvapiť a tak ho musíme nazvať géniom, možno trochu šialeným ale každopádne majstrom svojho remesla. Máme tu tri základné príbehy, poprepletané niekoľkými ďaľšími...o ktorých je asi zbytočné písať, určite poznáte naspameť. Hlavné je ako to dokonale na seba nadvezuje a má dokonalú príchuť originality. Odkazy na svoje vlastné filmy, retrobar kde Mia (Uma Thurman) a Vincent predvedú svoju tanečnú kreáciu, adrenelín do srdca po zherojnovaní sa, mozog rozprsknutý po celom aute a pán Wolf riešiaci problém, pretože Jimmmy, ktorého hrá Tarrantino kôli šetreniu rozpočtu, nevie čo s mŕtvym negrom...dvojica lupičov v Burgerdome, ktorý by rádi Julesov kufrík, doteraz asi nikdo netuší čo v ňom bolo, alebo Zedove ,,hrátky" v pivnici, ktoré preruší až Butch (Bruce Willis)...škoda, že tam to skončí a ďaľšie hrátky s letlampou a sfetovanými negrami ostali na našej fantázii. :) Okrem preferovaného slova ,,fuck" je celý dej prešpikovaný hláškami alebo Julesovým citovaním Ezechiela, doprevádzaného výbornou hudbou a koncertom hereckých hviezd... Ako asi tisíc komentov predomnou musím doporučiť a kľudne môžte pozrieť niekoľkokrát, vždy vás to rovnako dostane...veď kto z vás by si nepametal aspoň niektoré hlášky...alebo vtip o troch rajčinách a kečupe. Hodnotenie: 90% ()

Primavera

Zvláštne... Keď som videla film prvýkrát, nevedela som, čo s dojmami. Tak som ich šupla do priečinku - čudný film. Po čase som sa k tomuto kulťáku vrátila a zistila som, že to čudo je jeho originalita a nevšednosť. Zlaté hodinky v konečníku ... sentimentálna historka o oteckovi ma napriek tragickej situácii rozrehotala. Adrenalínová injekcia do srdca ma napriek obavám o Miu takisto rozosmiala... a odrazu som vedela, že tento film som nemala brať nikdy vážne. Quentina Tarantina však vždy áno. Klobúk dole, pán režisér. ()

Manhattan

Vše už napsáno bylo tak snad jen tohle : Snímek který ovlivnil mé dětství a v dospívání jsem mu podlehl na celé jeho čáře a podávám se mu dosud a věřím tomu že i v budoucnu tomu nebude jinak.I love my honey and Pulp fiction. ()

don_mingo

Přeceňovaná scénáristická onanie bez smyslu, ale zároveň jeden z nejkultovnějších a ve svém smyslu i nejdůležitějších filmů všech dob (stačí, že bez PF by nebyli Samotáři). Nejzajímavější na celým filmu mi přijde, jak se z nádherné Amandy Plummer v první scéně mohla stát tak ohyzdná garuda jako ve scéně poslední... buď je to fake a začátek je předtočený o pár let, nebo jsem Tarantina krutě podcenil a jako první na světě naťukl skrytý metaforický význam filmu :) Jinak slušný "hláškovací" černohumorný thriller pro puberťáky, jenže hlášky jsou i v Kdo hulí ten umí a co se brakové estetiky a poetiky týče, mnohem víc mě bavil Spun s Rourkem. Tarantino byl ve správný čas na správném místě, toť vše. ()

Stav Bruce Willise se zhoršil

Stav Bruce Willise se zhoršil

17.02.2023

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

Bruce Willis a John Travolta v novém filmu

16.05.2021

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

O čem měl být Tarantinův Star Trek?

10.08.2020

Star Trek 4 našel režiséra