Známí neznámí

• Slovensko Známi neznámi (více)

Hořkosladká komedie o partě českých a slovenských přátel, kteří se sejdou v pražském bytě, aby oslavili příchod Nového roku. Znají se už dlouho a i toto setkání by se neslo v duchu klasické silvestrovské oslavy, kdyby… Kdyby se nenarodil zdánlivě nevinný nápad: dát všechny mobilní telefony na stůl a nahlas sdílet každou doručenou zprávu a dát na hlasitý odposlech každý příchozí hovor. Kolik toho o sobě nesmíme vědět, abychom mohli zůstat přáteli, milenci, manželi, rodiči…? Stačí jeden večer a z dobrých známých se stanou neznámí. Adaptace světoznámé předlohy Naprostí cizinci z pera scenáristy Petra Jarchovského. (Cinemart)

Adushka91

Kdybych neviděla originál, pravděpodobně bych hodnotila lépe, sešli se tu herci, které mám ráda a nápad by to byl zajímavý. Ale já ten originál před pár lety viděla a česká verze je pouze jedna ku jedné obšlehnutá, včetně všech dialogů, scén a jak už tu někdo psal,  dokonce i vzorem či barevností kostýmů. V české verzi bych čekala větší nebo alespoň minimální zasazení do českého prostředí, ne jen záběry na Pražský hrad... Kdo neviděl originál a jeho další kopie (ta německá se alespoň snažila být něčím trochu jiná) mohl by být spokojený. ()

Tempter

Taková franšíza bez jakéhokoliv náznaku tvůrčího rizika či počinu a taky to tak dopadlo. Další hamburger na filmovém trhu. Sázka na jistotu. Vypadá a chutná to všude na světě stejně, ale žádná laskomina to není. A "přidané" ingredience ve formě místní lokace či lokálních herců to prostě nezachrání, pořád je to jenom hambáč. ()

Rumbambule

Kdyby v tom nehrál Martin Hofmann, jsou to slabé 3 hvězdy. Ale on tam hraje, a dokonce zpívá, takže dávám jasné 4 :D  Je těžké nějak překvapit u filmu, který je pouze českou (a celkově jednou z mnoha) verzí něčeho jiného, co známe. Herecké obsazení tu hraje zásadní roli a podle mě to i u ostatních postav sedlo. ()

CampaHD

60% strašne sa to vlečie, hlavne na začiatku je to prázdne. Na ČSR počin ale veľmi príjemné. Hlavne na záver. Potešilo, že to hlavne ťahajú Slovenský herci. ()

jirikzaboj

Kdyby to nebyla tak přesná vykrádačka italského originálu, tak bych k tomu přistupoval možná i o něco lépe. Chápu, že šlo o odkoupení práv, takže se musí zachovat jistá autenticita. Ale ta okatá příležitost to přizpůsobit více českému divákovi mi prostě nedá a očekával jsem možná víc, než jen jiné herce, jiné prostředí, trochu jiné hlášky atd. Zároveň jsem měl pocit pouze herecké sešlosti na divadle a moc jsem jim to nevěřil. Ten koncept má vypadat civilně, ale bylo to moc fejkové a ne moc herecky dobře uchopené. Výjimkou je Maštalír, který byl fakt skvělý a věřil jsem mu každé slovo, každý akt.  Celkově ale svěží oddechovka, kterou ale podporuje pouze originální scénář, který není bohužel náš. ()

Cher

Super film. Nepředvidatelný děj .Original jsem neviděla ..ale asi právě proto, že to nevzešlo z československé hlavy je ten film top z těch našich . Bavilo mě to a vůbec mi nevadí že je okopirovaný, protože ho okopírovalo mnoho jiných zemí. Herecké výkony na jedničku . Nejlepší pro mě Mastalir. ()

stadoblec

Když se film pokouší o "show, not tell" tak divák nechápe co se děje. A když se film pokouší něco explicitně vysvětlit tak dojíždí na slabé dialogy a scénář. Je to bída. Film který je dělaný v česku čechy (a slováky) ale vypadá uměle, nerealisticky a už vůbec ne česky. A to není kompliment. Spíš naopak. Jakoby tvůrci nevěděli jak udělat přirozenou scénu. Což takhle převzít zahraniční skript a přeložit ho (skoro) 1:1 do češtiny (mínus zbabraný konec) a bezmyšlenkovitě obsadit nováckými seriálovými herci bez jakékoliv mezilidské chemie? Ne děkuji. Velký špatný. Jediné pozitivum filmu je Martin Hoffman a jeho postava která hraje a vypadá jako z jiného světa. Toho normálního ()

princeznaaur

Original jsem nevidela a asi je to dobre,aspon nemusim srovnavat. Toto byla opravdu tragikomedie, jak jsou si i kamaradi neverni a sama fales. Verim,ze mezi nami je i pravda a uprimnost nejen fales. ()

H3D_kRu odpad!

dal jsem odpad a to jen z jediného důvodu a to že jak je možné že někdo natočí uplně stejnej film jako autor ? jakože cože ? hodnotit kopii filmu akorát s jinými herci ? no to neee ... ()

Andrmen221

Ano, dobré české filmy pramení bohužel z tvorby zahraničních studií. Zde to není výjimka. Natočit zde něco převratného, něco originálního se moc nestává... Musíme, ale ocenit snahu. Trošku jsem zápolil s poměrem československých herců, nic proti tomu, ale přišlo mi to zvláštní. Nepochopil jsem konec xD prostě mi to napoprvé hlava nevzala, nevadí. Jinak to, ale odsýpalo, určité pasáže nedávali moc smysl, ale celkově vzato se určitě jedná o nadprůměrný snímek české kinematografie, byť převzatý. 3/5 je myslím akurátní. ()

tba4u

Svěží konverzačka, překvapivě fakt pěknej film. Herecký výkony do jednoho skvělý, civilní, přesvědčivé herectví. Každému jsem jeho postavu dokonale věřil. Uhlídat to režijně tak, že člověk ani na vteřinu nepřestane vnímat děj a nic ho neruší je za mě klobouček. Petra Jarchovského dlouhodobě nemusím, ale tady se znovu ukázalo, že když dostane hotovej příběh, scénář bude dobrej. Moc se mi líbila překvapivá pointa. Docela silnej příběh povýšila o level vejš. Mně se ten film líbil moc. ()

Korpy22

Úžasný příklad toho, že to co funguje někde, nefunguje zase někde jinde. Scénář převzatý od Paola Genovese v české verzi působí neskutečně kostrbatě, nepřirozeně a uměle. Viděl jsem i zahraniční “originál” a film vypadal jako kdyby někdo do místnosti někdo jen položil kameru ten příběh se opravdu stal. V české verzi to byl kýč. Lidé hrající si na něco co nejsou. Výběr herců neutvořil harmonické dvojice, u kterých bych věřil, že jsou opravdu spolu a herecké výkony Maštalíře a Polnišové jsou k pláči. Naopak to vyvažuje Hofman a  Měcháček. Tenhle film bych popsal jako, i s dobrým scénářem se dá zahrát špatná muzika ()

lineker

Kdybych na film narazil neznalý toho, že jde o adaptaci italského originalu, tak wau. Musel bych psát o zdařilé konverzačce na téma, které (ruku na srdce) by si nikdo asi naživo zažít nechtěl. Cepují se aktuální témata, nechybí břidký hůmor, film dokáže zvážnět a přiložit pod kotel v osobní rovině všech zůčastněných. Bohužel. Originál jsem viděl. Byl z něho nadšený a tohle je jen poněkolikáté vymačkaný citrón. ()

Argocz

To je tak když je konec školního roku a učitel vám na praxích pustí nějaký film a tak si řeknete že se na to podíváte. Pro mě nevtipné, postavy většinou nezajímavé a otravné ale odhalování tajemstvích druhých bylo plus. Znova se určitě dívat nebudu. ()

tein

Rozhodně nejslabší zpracování toho samého co jsem viděl. Zde jsou postavy extrémně nesympatické, což je z velké části dáno zasazením cizího scénáře do našich jiných končin, ale převážně špatnou volbou herců. Divák si k postavám, a jejich "zvláštnímu" chování, kvůli tomu nemůže vypěstovat žádný vztah, takže je mu ve finále úplně jedno co se s nimi ne/stane. Nesmyslná je taky nutnost Česko-Slovenského obsazení kdy každej pár musí být striktně československej, což působí dost hloupě. Ani ten jiný závěr to rozhodně nezachrání od podprůměru od ostatních verzí, a jediné pozitivní k hodnocení vlastně nepřipadá těmto tvůrcům, ale těm původním jež s celou touto myšlenkou přišli. Holt jak se říká když dva (v tomto případě i víc) dělají totéž, tak to není totéž. ()

Enon

Tenhle film mě opravdu dostal. Nečekal jsem, že mě na první pohled běžně vypadající film takto okouzlí, ale je to tak. Tohle je ta kvalita, která celkem chybí v dnešních českých filmech. Všichni herci tady jsou excelentní, jejich dialogy nešustí scénářem a působí věrohodně, a vtipnost jim také nechybí. To, že mě první půlka zabavila jenom tím, že si postavy povídaly, byl celkem šok. Druhá polovina mi už přišla taková více “čecháčkovsky“ přitažená za vlasy, jenomže to vyřešil vynikající konec, který je i celkem na zamyšlení. Přidejte si k tomu příjemné prostředí připomínající svátky a jakousi vznešenost a máte skvělý film, který má dobrý nápad, vybočuje z klasické zajeté koleje českých filmů a který za to určitě stojí. 81% ()