Reklama

Reklama

Roh Gondoru

  • angličtina Horn of Gondor
Trailer

Obsahy(1)

Po vpádu divokých hord Balchotu se Gondor ocitá na kraji porážky. Vládnoucí správce Cirion upíná svoji naději na sever, k polozapomenutému národu Pánu koní. Podaří se rytíři Borondirovi předat Cirionovo poselství? Fanouškovský film Roh Gondoru vznikl v České republice a zobrazuje méně známou kapitolu z Tolkienova světa, zasazenou 500 let před děj Pána Prstenů. (ČSFD.cz)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (46)

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Vizuálně a hudebně krásná epizodka ze světa Středozemě sází na báječné záběry podzimní české krajiny a ozbrojenou potyčku několika postav. Atmosférická připomínka prastarých příběhů, kdy rozsáhlé lesy poskytovaly úkryt, ale současně samy ukrývaly nejedno tajemství. Souboje uvěřitelné, obraz krajiny podmanivý. ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Nad komplikovaně promyšleným příběhem o tom, jak mastňák vyjel na sever, zadul si tam na roh, opíchal tři počmárané otyloně z fitka, přijela partička koňomrdů a společně odjeli zase na jih, by asi DžejÁrÁr neuroticky zlomil péro a Příběhy raději nedokončil. Nicméně na poměry amatérského porna je to opět těžký nadstandard s pozoruhodnou choreografií soubojů, skvělou kamerou a maximální epickou atmosférou, jakou jen šlo vyždímat z encefalitických křivoklátských lesů a huhňavě přitroublé gondorgličtiny vypravěče. Už ve svém Řáholeckém žaludovém snajprovi Šimon ukázal, že umí velmi zručně plést z hoven biče a pomalu by zasloužil nějakého toho hodného strýčka, co by mu dal na hraní pár míčů a pořídil práva na nějaké to larpové svingrpárty, třeba od Gemmela. Držím všechny tělesné výčnělky! ()

Reklama

flanker.27 

všechny recenze uživatele

Je doplním ostatní, jde o případ, kdy ambice a nadšení pro věc nezastínily filmařské dovednosti, a vznikl tak velice solidní fanfilm, pokud ne nejlepší, pak rozhodně jeden z nejlepších z Tolkienova světa. Velmi kvalitní kamera i zvuk, šermířská choreografie také rozhodně patří k tomu lepšímu, co se ve fanfilmech dá nalézt (i když souhlasím s DaViD´82, že The Knight of Hope je přece jen zase ještě o laťku výš, jakož i jiné práce od Adorea Olomouc). A hlavně, má to skvělou "prstenovskou" atmosféru (kterou třeba Hobit navzdory nebo právě pro svůj obří rozpočet už neměl). P. S. Kéž by třeba současné české pohádky vypadaly aspoň trochu takhle. ()

DaViD´82 

všechny recenze uživatele

Chtělo to ubrat na nadužívaných tklivých zpomalovačkách, zkusit najít vlastní ksicht namísto kopírování stylu "popravy Boromira" z filmové trilogie a Belfínova "terminátorovská" neherecká dikce tomu také nenapomáhá. Zpracování i akce však solidní, jakkoli to má smůlu, že to přichází po loňském The Knight of Hope od Adorei, kde se laťka šermířské akce v rámci fanfilmů zase o kus zvýšila. A to nikoli pouze v rámci našich luhů a hájů. Z pánoprstenovských fanfilmů však ten doposud nejlepší; i díky tomu, že nemá přepálenou stopáž a nestihne se přejíst. Tvůrci si oproti mnohým jiným uvědomují, že nadšení a fanouškovský zápal je sice dobrá motivace, ale nikoli omluva pro nekvality. Na konci zůstává pocit "když bez ničeho umí tohle, co by asi dokázali s pořádným rozpočtem a technikou". Což je pro fanfilm podobného střihu asi to nejlepší možné hodnocení. ()

Frajer42 

všechny recenze uživatele

Sleduji nesmírně zajímavý Youtube kanál Digladior Borka a Zdenála a Pán pratenů je srdcovka, takže jsem měl od tohoto kraťase velmi vysoká očekávání, která bohužel zůstala spíše nenaplněna. Za vinu bych to dával nejspíš nízkému rozpočtu. Jediné, na co se mi zde hezky koukalo byl šerm. Bohužel ho bylo poměrně málo. Celý kraťas na mě působil zvláštně, místy až směšně, když jsem viděl hordu skřetů o 4 členech, či v závěru, jak s velkou slávou přijeli po zatroubení na roh 3 borci na koních. [55 %] ()

Galerie (10)

Zajímavosti (6)

  • Balchota měl původně hrát český MMA zápasník a bratr režiséra Viktor Pešta. Kvůli tréninku v USA se však natáčení nemohl zúčastnit. (ČSFD.cz)
  • Roli kapitána Jezdců hrál původně herec Míra Nosek. Tvůrci se rozhodli závěr přetočit, v alternativním konci je však Nosek stále k vidění. Další zajímavostí je, že v této verzi mluví Jezdec anglosasštinou; tento jazyk sloužil Tolkienovi jako předobraz pro řeč rohirů. (Zdroj: Šimon Pešta)
  • Příběh vychází z knihy „Nedokončené příběhy“, která byla vydána po Tolkienově smrti. (ČSFD.cz)

Reklama

Reklama