Deena se propadne do roku 1666 a odhalí pravdu o Sarah Fierové. V roce 1994 bojují její přátelé o život a budoucnost města Shadyside. (Netflix)

J*A*S*M

Od trilogie Fear Street jsem očekával trojici různorodých filmů, které slasher subžánr zpracují rozličnými způsoby určenými dobou svého zasazení. Rok 1994 se měl nést ve stylu Vřískotu a zábavného devadesátkového pomrkávání na fanoušky, 1978 mohla být renesance kempového slasheru po vzoru The Burning nebo Pátku třináctého, a rok 1666 jsem si představoval jako drsný dobový horor, jehož atmosféra by mohla připomínat třeba The VVitch. No, vím, byla to naivní představa. V celkovém pohledu je Fear Street nakonec taková typická nenáročná netflixárna, žánrovka přizpůsobená moderní době a mladému publiku, kdy styl jednotlivých dílů se mezi sebou v podstatě nijak moc neliší. Omílá to furt dokola to samé, postavy se chovají stejně, má to stejný styl odlehčení. Ve výsledku promarněná příležitost přinést něco fakt speciálního, ale za to obětování tří večerů to asi i tak stojí. 1978 > 1666 > 1994. Oproti evidentně převládajícímu konsensu bych řekl, že je tenhle díl odpovídajícím zakončením. Tematicky se to pěkně propojuje se "současností". ()

filmmovier

Propletené je to hezky, to nemůžu říct, ale jinak... jako dobová záležitost je to narozdíl od minulých dílů nuda. Nemá to vůbec žádnou atmosféru. Neexistuje tam ani snaha o budování napětí. Je to příšerně dlouhé. A kdyby se celý díl odehrával JEN v roce 1666 (i když je jasné, že by prostě nemohl), bylo by to o trochu lepší. Herci fajn, soundtrack super, mytologie hezká. Jinak ani v tomto případě nic moc. A je to fakt, fakt škoda. 55%. ()

silentname

Tak som sa konečne rozhodol túto trilógiu zakončiť. Nejako som sa k zhliadnutiu toho finále nevedel neustále dokopať a tak apríl 2022 píšem svoje hodnotenie na záver tohto Netflix projektu. Tak poďme na to. "Fear Street Part 3: 1666". Pravdou je, že na túto časť som bol asi najmenej zvedavý, lebo hoci som videl, že tvorcovia vedeli celkom schopne urobiť slashery v prvých dvoch častiach, tu som si už nebol istý, ako to dopadne. A najmä to pôsobilo ako celkom veľký skok a vôbec som nemal šajnu, ako to chcú v tomto období zakončiť. Nuž, dopadlo to oveľa lepšie než som čakal, no súčasne je toto moja najmenej obľúbená časť zo série. Na druhú stranu sa tomuto filmu dať udalostiam z predošlých dvoch filmov ešte trošku väčšiu dávku emócií a uvedomil som si, že niektorých postáv mi ku koncu bolo ešte viac ľúto, než keď som videl prvé dve časti. To je celkom úspech. Dokonca si myslím, že niektoré momentky v tejto časti boli dosť dobré. No treba rozlišovať prvú polovicu filmu a druhú polovicu filmu. A preto to poviem hneď teraz. Najväčší problém tohto filmu je, že nám prináša 2 hodinové filmy skombinované dokopy. Toto nám ale marketing nehovoril. Ten tvrdil, že budeme mať 3 filmy z rozličných časových období. A v tejto epizóde to splnil doslov a len napoly. Potom sa totiž presunieme do "Fear Street 4: 1994 - Part 2". Takže v momente kedy to začína byť celkom zaujímavé sa karty vyložia na stôl a udalosti z roku 1666 končia. No aby som bol fér, tak druhá polovica ma bavila oveľa viac ako prvá. V prvej polovici mi veľmi vadilo, že veľké množstvo postáv hrajú tí istí herci, konflikty sú rovnaké, dôvody sú rovnaké a v závere nám už je úplne jasné ako sa veci udiali a čo sa vlastne stalo. A aj kto za tým je. No ku kreditu filmu nečakáme na to, aby nám to film potvrdil žiadnu polhodinu, ale minimálne túto kartu ukáže pár minút po tom ako to pochopíme. A dá to trošku aj nejaké paralely s minulými časťami. To je dobré. Záver prvej polovice je spravený solídne a má to aj celkom atmosféru. A povedal by som, že časť v kostole je spracovaná skvele. Toto sa podarilo nadmieru. Oceňujem. No rozzúrené davy, obviňovanie z čarodejníctva, nadržaní samci a všetko toto okolo... toto ma nebavilo sledovať. Je to staré a v ničom zaujímavé. Prejdime teraz k druhej polke filmu. Tu som bol zaujatý viac. Tým pochopením, a najmä faktom, že opäť sa tu objavia starí známi zabijaci a nejaké rozuzlenie toho všetkého. Dokonca by som povedal, že to zakončenie je uspokojivé. A stálo za to ho vidieť. Nedočkáme sa síce ničoho, čo by som povedal, že by prekonalo momentky minulých filmov (až na jeden moment, ktorý nebudem spoilovať... no pre tých čo videli poviem, že to začína slovami, aby sa vylepšil plán A. To, k čomu to vyústi, je pre mňa asi highlight filmu, lebo nikdy som nič také vo filme asi nevidel... a stálo to za to vidieť. Nechcem ale hovoriť viac k tejto polovici, lebo dokopy v traileroch neuvidíte nič. Takže sa nechajte prekvapiť. Jediné čo dodám ešte je, že možno nie je s "Fear Street" úplný koniec. Ak ste film hneď nevypli, je tu ešte v závere jedna scénka, ktorá indikuje, že možno začne niečo nové. Nechám sa prekvapiť. Každopádne som rád, že som túto filmovú sériu dopozeral. Aj keď to nesplnilo úplne moje očakávania. Hodnotenie: C+ () (méně) (více)

iXtr3m3

Slušné zakončenie trilógie. Linka v najdávnejšej minulosti bola najmenej pútavá, ale zasa priniesla veľa vysvetlení. 1994 Part 2 priniesol celkom fajn záver, očakávaný, ale fajn. Ale opäť kurva LGBTQ ako sviňa a opäť mŕtve deti, ale všetko mimo záber. Už sa v tom zasranom Netflixe konečne rozhodnite, čo chcete, či chcete rozprávky pre deti, alebo skutočné slashery. Pretože schizofrenickejšie filmy, ako bola táto trojica, som dlho nevidel. A minimálne o hviezdu to pripravilo každú časť. Škoda, tak nabudúce, ak teda ešte nejaké nabudúce bude, pretože začínam byť na ten posratý homoNetflix pomaly alergický a držím palce, aby Disney+ a Apple TV s Amazanom a HBO Max zmietli konečne tieto buzny z trhu, alebo ich prinútili opäť robiť filmy a seriály pre väčšiny a nie pre menšiny. ()

Arsenal83

Produkcia Netflix a režisérka Leigh Janiak, rozumej režisérsky Lajniak. Čo iné sa dalo čakať? Len to, že v roku 1666 si bežne lesby lížu v lese intímne ochlpenie, samozrejme na tajňáka, pretože inak bola vtedy spoločnosť tak hnusne kresťanská, zaostalá, proste morálna. Aby sme nezabudli, ten ženský páreček je rasovo zmiešaný, čo je tiež na rok 1666 úplne normálne. Škoda, že tam nepremiestnili aj toho ich úžasne múdreho čierneho tučka, on by bol určite minimálne starostom. Celá premisa je založená na tom, že spoločnosť prenasleduje radiátory, o nič iné v tomto filme nejde. To všetko diabolské a bosorácke, to je tam len ako pozlátko, účel bol iný. Keď sme sa chvíľami aj posúvali k nádeji, že by mohlo ísť o vydarenejší satanský horor s historickou atmosférou, Lajniaková to celé vrátila do súčasnej doby a napätému hororovému divákovi ostali len oči pre plač. Hlavne, že si hlavné protagonistky vymenili sliny a iné genetické materiály. A hlavne, že sa z radiátorov opäť urobili obete. Čo tam po kvalite filmu. ()

• Během příprav v obchodě hraje píseň „Come Out And Play“ od The Offspring. Ke konci filmu zazní písně „Live Forever“ od Oasis a „Gigantic“ od Pixies. (Duoscop)
  • Film obsahuje potitulkové scény. (Duoscop)