Disease

Vzhledem k přepálené stopáži to na plný počet není, ale jako ilustrace současného stavu společnosti to funguje parádně. ()

Drirr

Čichám tady Oskary za střih a nějaké ty herecké nominace. Film samotný je přístupnou svižnou (navzdory stopáži!) satirou, která ukazuje na celou řadu společenských problémů a nedává moc optimistický pohled na schopnosti lidstva si s nimi poradit. Pokud se aspoň trochu zajímáte, najdete tu všechno: populismus,  mesiášský komplex, influencery, odtržení racionalismu od praktického života i kritiku neschopnosti komunikovat. Jednou tohle dílko poslouží jako umělecký pohled do největších problémů začátku 21. století. Tedy pokud bude někdo, kdo se bude moct koukat. 77,7% ()

kwoky

Stručně řečeno - čekal jsem víc. První polovina filmu je super. Rozjíždí se zápletka, přichází první překážky a začíná se ukazovat zabedněnost některých postav. Jakmile jsem vstřebal sdělení "lidi už nejsou schopní ani ochotní poznat, co je důležité", začaly mi některé doslovnější pasáže připadat zbytečné. Pak jsem došel někam ke kulturní vložce (mimochodem písnička se mi dost zalíbila) a tam to úplně ztratilo švih. Zbylá třetina už byla hrozně pomalá a nudil jsem se. Nemám nic proti konci v rodinném kruhu (to byla velmi silná scéna), ale mohlo to být výrazněji prostříhané. Silné tři hvězdičky, ale na čtyři to není. ()

aLPaC

Vrtěti psem této generace! Drsná satira současné konzumní společnosti, korporátních společností a posedlosti sociálními sítěmi před vším ostatním. Di Caprio a Meryl Streep jsou špičkový, ostatní áčkový herci také. Mnohokrát jsem se od srdce zasmál, tak konec je naopak k zamyšlení a emotivní. A ta mezitulková scéna nemá chybu. ()

Prochy38

Vynikající záležitost. Řada neskutečných hereckých výkonů. A ten scénář? Pecka, neskutečná pecka. 5* nedám asi snad jen proto, že to doufám, není možné :) ()

Rozjimatel

[4,5*]     "Ladies and gentlemen, I wish you a very pleasant end of times."     Veľmi štipľavá, ale trefná satira súčasnej spoločnosti. Je až napodiv, ako môže byť jedna a tá istá vec veľmi vtipná a zároveň silne mrazivá, ako si človek uvedomí, že vlastne sleduje tragickú realitu (a hurónsky sa na nej rehoce). Inteligentné dialógy sú priam nabité skvelými hláškami, herecké obsadenie je doslova hviezdne. Musím pochváliť aj parádny strih, čo nikdy nerobím, ale tu mi to doslova udrelo do očí. A úplne najviac som si na filme užil tú konskú dávku lahôdkového sarkazmu.     "Congratulations, your diet is over." ()

filipvrbik

Skvělá černá sci-fi parodie se skvělými herci, v čele s Jennifer Lawrence (přemýšlím, jestli je ten piercing pravý, a jestli ten přítel Philip bych mohl být eventuálně já) a Leonardem DiCapriem - oběma bych rovnou dal Oscara, ať je to spravedlivé - a hraje tu i Timothée Chalamet z Duny, ano opravdu... Jako by to byla parodie na Armagedon a Drtivý dopad, bohužel chování lidí ve filmu je asi blíže skutečnosti, než by bylo zdrávo (až děsivě). Netflix se letos opět vytáhl...90% ()

Muel

| Netflix | Má to problémy ako wtf strih, nevhodné správanie postáv, miestami fakt divný vizuál. Ale. Príbeh ma zaujímal dostatočne, nenudilo to ani na sekundu, cast je proste snový a scenár dosť v pohode. Som trocha rozpoltený, je tam veľa podareného a kvalitného a zároveň sebavedomím domrvené režisérom, napríklad už spomínaný strih. Najpodarenejším je tu ale to, ako sa tu správa ľudstvo. Priblblé internetové chalenge, memes, hate. Relevantnosť maximálna, 4* s odretými ušami. DiCaprio ako vždy presný. Viac TU. | Hodnotenie: 6/10 | ()

KM Phoenix

Taková horší a mnohem delší epizoda Hvězdná brána (seriál) (1997) říznutá Melancholia (2011) . Jako pozitivní musím zdůraznit, že mne tu Jennifer Lawrence (jako ve všech jejích jiných filmech) nevytáčela a tak jsem se mohl plně soustředit na všechny ostatní nedostatky. Celkově musím říct, že kdyby tolik netlačili na pilu, tak to mohlo být mnohem lepší. Kvůli špatnému načasování a časté prkenosti tak spousta scén nefungovala nebo vyzněla úplně mimo. ()

Jaro_slav

Jedinym highlitem filmu je, že postava Jennifer Lawrence NENÍ ta, co žere Xanax. Je to Idiocracy roku 2021, jenom mnohem míň nadčasově natočená, mnohem víc podbízivá – a hlavně HODNĚ MOC NEJVÍC NENÁPADNĚ naznačující: „Koukejte! My jsme udělali podobenství současný COVIDový situace, ale neřekli jsme vám to doslova, ho ho ho!“ Sorryjako, ale na jsem málo woke. Odpad to není předvším proto, že jsem tam 1) nerozpoznal žádnou nebinární postavu násilím namlácenou do scénáře, 2) vůbec nepoznal Cate Blanchett a 3) nedovedl posoudit, zda někteří herci parodují své minulé role záměrně nebo nějakým scénaristickým neumětelstvím. Čtyřicet procent. Nanejvejš čtyřicet pět. ()

Garch

Katastrofické filmy už nikdy neuvidím stejně. To čekání a nezájem mě fyzicky vytáčelo. "5" za dobře sestavené podobenství o C+, klimatu, médiích, a vůbec. My si v tom tak nějak žijeme. ...PS: Alespoň, že ti nejlepší z nás pohladí Bronteroka. ..PPS Dobře je jsem předem nevěděl, kdo to režíruje. Chybně bych tomu asi nedal šanci. ()

fredisek odpad!

Tohle nezachránila ani Meryl Streep. Nedává to smysl, není to uvěřitelné, vtipy nevyzní (pokud se jich člověk vůbec dočká), stereotypy střídají klišé. ()

tomik99

Každý se v tom musí najít. Tolik paralel na dnešní svět a vlastně i koronavirovou pandemii jsem ve filmu již dlouho neviděl. Každý ale může ve filmu vidět něco jiného a je vlastně jedno, na jaké straně stojíte, protože se tu najdete. Vše je podané tak hladce a přirozeně, že nemůžete nemít tento film rádi. Fake news, sociální sítě nade vše, sláva, kapitalismus, odpůrci, fašisti, odběr, neomarxisti. To všechno vystihuje společnost roku 2021 a můžeme za to my všichni. A tento film nám to dává jasně najevo, přesto se určitě většina z nás jen zmůže na chvilkové oslavování tohoto díla a následně se vrátí ke svému životu, kdy budeme přesně dělat ty ohavnosti, co jsme viděli teď ve filmu. Originální snímek se skvělým obsazením. Užil jsem si to neskutečně, jednu hvězdu strhávám za stopáž, mohlo to být o půl hodinu kratší (nicméně jsem se nenudil). ()

Zemřel herec Matthew Perry

Zemřel herec Matthew Perry

29.10.2023

Nominace na Oscara zveřejněny!

Nominace na Oscara zveřejněny!

08.02.2022

Jedna z nejvýraznějších hollywoodských ceremonií roku, tedy předávání prestižních Oscarů, se pomalu ale jistě blíží a dnes ve 14:18 místního času začal přímý přenos vyhlašování kompletních nominací… (více)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD