Jack Quinn je nejlepším protiteroristickým agentem na světě. Přesto chce odejít do výslužby, aby se mohl věnovat manželce a synovi, který se jim zanedlouho narodí. Jeho poslední misí má být likvidace chladnokrevného teroristy Stavrose. V osudovém momentu Jack zaváhá a nestiskne spoušť, protože ani ten největší padouch si nezaslouží zemřít ve chvíli, kdy objímá v náručí svého malého synka. O zlomek vteřiny už je pozdě. Stavros s instinkty predátora zlikviduje celý protiteroristický tým a sám Jack stěží vyvázne životem. Ovšem i Stavrosovy ztráty jsou těžké. Při divoké přestřelce přišel o život jeho syn. Když Jack znovu nabude vědomí, je už v "kolonii". Na ostrov, ztracený uprostřed oceánu jsou deportováni tajní agenti, kteří sice selhali, ale jsou natolik cenní, že by byla škoda je zlikvidovat. s pomocí nejmodernější techniky tu analyzují teroristické útoky z celého světa. Stavros o "kolonii" ví a tak Jack jednoho dne najde na obrazovce svého monitoru šifrovaný vzkaz. Mám tvoji ženu a syna! Jack musí uprchnout z neprodyšně střežené "kolonie" a bojovat s pomstychtivým Stavrosem o životy svých nejbližších. Bez Yaze, překupníka zbraní se smyslem pro humor a dobrým srdcem, by se daleko nedostal... (oficiální text distributora)

Nix

Pro mne to patří mezi to lepší co kdy Van Damme udělal. Dát se dohromady ještě s Rodmanem, to byl super nápad. Takže jsou tam narážky, perfektní hlášky a hlavně na konci se Van Damme řeže s Rourkem a tygrem. Co víc si přát. Akční béčková jízda může začít. ()

Godhaj

,,You want personal? I give you a personal.“A to jsem si říkal, že se na legendu svého mládí podívám bez dabingu, abych docílil co nejkvalitnějšího zážitku. Prdlajs! Zjistil jsem, že Van Dam je naprosté herecké poleno s hlasem v jedné jediné odříkávající poloze. Rodman jako jeho parťák těžce nefunguje, jeho postava je hozena do víru béčkových událostí jen proto, aby se měl Van Dam s kým vykecat. U akčních scén si lze všimnout novátorského zpracování, zpomalených sekvencí a střihů, které na mě působily nechtěně komicky. Příběh, to je čiré béčko plné podivností typu aréna plná min a tygr, hackerští mniši a šílené účesy Rodmana, který se snaží dělat nenápadného tím, že si na sebe vezme hnusný béžový kabát. Až na malinkatou světlou výjimku v podání charismatického záporáka Rourka je zbytek velmi nepovedený, až hloupý. ()

Mijagi

„Tímhle dokážu ustřelit ptáka kolibříkovi.“ Perfektní souboje, plno vtipných hlášek, žádné hlubší profilování postav, zkratkovité působení na emoce diváka (v tomto případě hlavně pomocí novorozeňat, dojde dokonce na přestřelku v porodnici, to už je fakt v tomhle žánru mazec) a nabušený JCVD, jehož atletickou postavu a umění boje lze obdivovat v nejednom záběru. Prostě béčko, jak se sluší. Škoda jen lehce překombinovaného děje s nesrozumitelným závěrem, respektive nebylo mi zcela jasné, jakou roli v příběhu sehrála organizace Kolonie. Chvíli mi přišlo, že svévolně přeskakuje od záporáka ke klaďasovi a zpět, jako kdyby si scénárista odskočil od rozepsaného díla a nedokázal již navázat tam, kde skončil. ()

Eraser

Film Tsui Harka znamenal pro Van Dammovy fanoušky příslib lepších časů. Po nepovedné Náhlé smrti a ještě horším Van Dammově režijním debutu The Quest to byl totiž konečně snímek, který se povedl. Van Damme trousí hlášky od prvního záběru, akce dokonalá a závěrečná pointa (automat s Coca-Colou v Koloseu) může vymyslet snad jenom režisér z Hongkongu. Bohužel, pro Van Damma to byl dobrý snímek poslední. Od pádu do hlubin béčkových vod ho nezachránila ani další spolupráce s Tsui Harkem (Kontraband). ()

Marvin*

Velmi slušná zábava s několika řemeslně dokonalými akčními scénami, průkopnická co do nestydatosti v zneužívání nemluvňat jako koření pro větší dramatičnost bitek a nelámající si hlavu se ztrátami na civilním obyvatelstvu a kulturních památkách. Film je inzerován jako akční komedie, což je trochu omyl - jde o akční film 90tých let. V takovýchto filmech už míra chlapáckých výkonů a snaha o spektakulární souboje dávno překročila horizont reality. Film místy působí jako by jeho scénárista několikrát spadl ze schodů a s hledáním poztrácených listů scénáře se pak nikdo nenamáhal. ()

GianniP odpad!

Mnoho scén z tohoto filmu patří do Síně slávy filmových stupidit a to obzvášť ten závěrečnej souboj s divokýma šelmama a minovým polem. Hrozně trapnej film u kterýho jsem nevěděl jestli se mám smát nebo brečet. ()

Stejšn

Fakt jsem viděl co jsem viděl? Fakt jezděj po Římě na koních a střílej se mezi turistama samopalama? Fakt je tam ta scéna s letadlem? A FAKT MU TO MIMINO PODALO GRANÁT? Asi umřu... ()

Grondal

Veľké prekvapenie. Čakal som ďalší shitný film s Van Dammom na ktorom by som sa akurát tak s chuťou zasmial, a pridal si ho do zbierky, ale dostal som dobrý film, ktorý ma bavil a nie že by som sa bavil na jeho účet. Pre mňa osobne najlepší film s Van Dammom. ()

morris22

Naprosto souhlasím s Tomem Hardym. Jean-Claude moc dobrých filmů stvořit nepomohl, ale tenhle patří k těm lepším. ()

64B

Comeback JCVD? Někteří tomu tak říkají. Rozhodně v tomhle filmu září nejen Van Damme, ale i Dennis Rodman. Koky Mickey Rourke mě moc neuchvátil se svýma nasteroidovanýma rukama. ()

ostravak30

Buďme upřímní, Jean-Claude Van Damme nikdy nebyl pořádný herec. Je to jen svalnatec, co hraje a hrál. V bitkách je dobrý, ale jinak od něj moc hereckého umu nečekám. To Mickey Rourke ušel. Sice nevytvořil charismatického záporáka, ale dejme tomu, že na něm byla vidět alespoň snaha. Samozřejmě, že od akčňáků typu Steven Segal nebo tenhle Van Damme se prostě nedá čekat bůhvíjaká kvalita. Ale měl i lepší filmy a má i horší. Tenhle patří k horším. Stěží má hlavu i patu. Chování některých postav a vývoj děje je někdy nelogický a podivný. Celé je to takové uspíšené, rychle, rychle, jen aby došlo na závěrečný souboj. Ostatní scény trvají chvilku a nejsou ani dovedené do konce. Já jsem se nudil. Chyběla pořádná zápletka a lepší scénář. Ten byl bohužel až drtivě tragický. Legendou Jean-Claude už bude a zůstane, to bezpochyby, ale měl i lepší chvilky. ()

tonton78

nejvíc nejlepší scéna filmu..teda alespoň pro mě,,,,nepřátelský potápěč zaútočí na Žána tím, že mu pod vodou přetáhne igelitku přes hlavu aby se nemohl nadechnout ()