Reklama

Reklama

Tenkrát v Číně 2

  • Hongkong Huang Fei Hong II: Nan er dang zi qiang (více)

Obsahy(1)

V pokračovaní Hark Tsuiovej klasiky hlavný hrdina Wong Fei-Hung čelí fanatickej skupine Biely Lotos, ktorá sa snaží vyhnať Európanov z Číny aj za pomoci násilia, nedbajúc ani na krajanov, ktorí nasledujú západné zvyky. Wong musí pred armádou taktiež chrániť revolucionárku Dr. Sun Yat Sen. V stávke je budúcnosť Číny, preto musí Wong znovu použiť svoje bojové umenie, aby mohol zachrániť nevinných. (Jevo)

(více)

Recenze (39)

corpsy 

všechny recenze uživatele

Oproti ( u mňa slabej ) prvej časti je to výrazne zlepšenie, aj keď to tak na začiatku nevyzerá. Film sa opäť začne odvíjať v pomalom tempe a so závanom frašky. Postupne však na nej stráca a získava na vážnosti. Bojové scény sú opäť nadpozemské a výborne natočené a ako celok je to príjemná zábava, ktorá našla to východné filmové kúzlo, ktoré sa nepodarilo pôvodnému snímku. ()

Douglas 

všechny recenze uživatele

Tsui Hark je jednou z nejvýraznějších osobností hongkongské nové vlny, který dokázal (a stále dokáže) natáčet jak zběsilé akční filmy s tepajícím rytmem a nízkou kontinuitou mezi záběry, tak i krásné - barevně i pohybově uchvacující - filmy se stínohrami a rozpustile romantickými motivy. Snímek Once Upon a Time in China 2 patří do druhé kategorie a dal by se označit za historický film s prvky kung-fu. Lékař Wong Fei-hong v podání Jeta Li přijíždí na lékařskou konferenci do malého města se svou vzdálenou příbuznou a učedníkem Foonem, ale stává se svědkem vojenské represe, revolučních aktů a terorizování sektou Bílého lotosu. Ale protože Wong je nejen lékař, ale i skvělý bojovník kung-fu, s nepřáteli si umí poradit (ne tolik už se ženou). Tsui Hark celý film koncipuje především jako střet starého s novým a tradičního s moderním, přičemž bezezbytku neschvaluje ani jedno. Měšťáky odsuzuje za jejich hloupý strach ze všeho západního (a ďábelského), a moderní lékaře ukazuje jako hlupáky, pokud opovrhují tradičním čínským lékařstvím (nakonec ho docení). Moderní je i choreografie Yuen Woo-pinga a koncepce bojových scén (boj na vratké skulptuře složené ze stolu; boj na bambusovém lešení), zasazená do tradičního prostředí kláštera... Střety mezi dvěma různými kulturami jsou ve filmu i zdrojem humoru, když Wong a Foon nevědí, jak jíst západní jídlo příborem, zvracejí v autobuse a západním zvykům navyklá tetička nesnese pomyšlení, že právě jedla psa. ()

Reklama

Shit 

všechny recenze uživatele

Původně sem to chtěl docela zkritizovat, protože příběh je fakt dost špatnej a ze začátku nejsou dokonce ani souboje, jenže jak to mam teď kritizovat, když na mě film na konci vybalil naprosto úžasnej duel Donnieho Yena a Jeta Li, kterej mě úplně odrovnal, on už jejich první střet je skvělá akce na tyče, ale ta závěrečná mega bitka je ještě o třídu lepší, a hlavně Donnie to tam neskutečně rozjíždí s tim mokrým hadroprovazem, kterým drtí zdi a láme všechno do čeho udeří, navíc tomuhle super finále ještě předchází další Jetův choreograficky skvěle promakanej souboj s šéfíkem klanu, takže držim hubu a dávám zasloužený 4 ()

Flipnic 

všechny recenze uživatele

O poznání méně zábavnější, nudnější a přehnanější než první díl. Toto je "hardcore wu-xia". Skoky a lety ve vzduchu jsou zde normou, souboje na bambusových lešeních a ultrakrkolomné triky také. To já prostě moc nemusím. Navíc dost podstatnou část filmu se z počátku nic neděje, kromě připitomnělého čínského humoru, který nemusím... Vyloženě mě však potěšila přítomnost Donnie Yena a jeho duel s Jet Lim. Také se mi zdálo, že Jet Li zde dost polevuje v herectví a film buď tak nějak nezúčastněně prostojí nebo velmi zúčastněně probojuje. I tak dávám druhému dílu stejné hodnocení jako provnímu, protože jako celek si ho stejně zaslouží. A ten soundtrack už od prvního dílu je prostě boží!! ... ()

kaylin 

všechny recenze uživatele

Tady jsem se chvíli nemohl do filmu dostat, ale následně mě Jet Li a krásná choreografie celého filmu dostali. No a vrcholem byl samozřejmě finální souboj, který byl choreograficky tak nádherný, s tím krvavým finále, že jsem jenom tupě zíral a nebyl schopen odtrhnout oči. Viděl jsem tenhle druhý díl jako první, ale nemůžu se dočkat, až uvidím další. ()

Galerie (1)

Zajímavosti (4)

  • Kultovní ústřední melodii „A Man Should Better Himself“ nazpíval v čínské mandarínštině Jackie Chan. Kantonskou verzi pak nazpíval George Lam. (Rominator)
  • Počas natáčania poslednej scény zasiahla Donnieho Yena do oblasti oka tyč. Rana musela byť zašitá, a preto je väčšina detailov jeho tváre snímaná iba z jednej strany. (m.a.t.o.)
  • Závěrečnou píseň nazpíval Jackie Chan. (CrypzzXD)

Reklama

Reklama