Léta panoval mezi lidmi a Cylony zdánlivý klid. Před 40 lety vyhlásili tito lidmi stvoření roboti lidstvu válku, ale během ní záhadně zmizeli. Teď se vracejí. Silnější, vyvinutější, s modely schopnými imitace člověka a s jediným cílem. 12 lidských vesmírných kolonií čelí drtivému a dopředu připravenému útoku, ve kterém se lidstvo brzy ocitne na pokraji zkázy. Pilotní minisérie k stejnojmennému seriálu. (berg.12)

BarkaS

Za normálních okolností bych dala čtyři, ale když to člověk srovná s těmi "přeakčnělými" a přiblblými sci-fi, co jsou v poslední době v kinech, musím dát pět a těšit se na seriál. WOW ()

Arcisit

Rozhodně se považuju za scifi fanouška. Mám rád v podstatě všechny známé scify seriály i filmy. Bohužel o Galactice tohle říct nemůžu. Spousta nelogičností, umaštění a nesympatičtí herci, prázdný vesmír, to je to co mi na tomhle seriálu vadí asi nejvíc. ()

jackalsc

Otřesné. Většinu času se scénář a dialog strašně plácal. Obsah tohoto přehnaně dlouhého 3 hodinového filmu se dal klidně vložit do 45 daleko atraktivnějších minut. Je zde spousta tak zbytečné vaty. Zbytečné záběry jak postavy trajdají po lodi, jak nic neříkají a po něčem jen zírají. Když dojde na dialog, je tak otravný a uspávající. U filmu se mi podařilo celkově 3x usnout, vypustil jsem 3 nějaké zbytečné pasáže a stejně mám informační přehled jak divák co by u toho zařezaně seděl a nenechal si nic uniknout. Seriálu dám lehkou šanci, pokud bude pokračovat tímto stylem, dojde k utnutí asi hodně rychle. A to nemluvím ani o těch obřích výbuších ve vesmíru. Chápu, má to asi vypadat super cool. ()

pr.del

Miluji sci-fi , a tohle řadím mezi ty povedené a chytlavé příběhy které mi nedají spát a nutí mě koukat na další a další episody. Nevěděl jsem zhola nic o tomto filmu a seriálu který nasleduje a proto jsem zariskoval.A povedlo se.Byl jsem unešen. A facku přes otevřenou hubu jsem dostal mnohokrát při sledování tohoto tří hodinového pilotu.A ta největší byla ,když byla zmíněna třináctá kolionie a vlastně mýtická planeta Země....... Prostě musíte vidět. ()

Pinochio

Velmi dobrý úvodní film k seriálu. Řekl vše potřebné aby člověk byl vtažen do děje seriálu. Jediné co mi trochu vadilo byla délka, ale i to se dá překousnout, protože na obrazovce se pořád něco děje. ()

DVCAM

Tak DVD s tímhle mi leželo na stole hodně dlouhou a pak... pak už byly jen bezesné noci a nervózní odpočítávání do další série. ()

veere

Začíname hned natvrdo, dítěti se lámou vazy, odstřelí se pár stanic a lodí, vyhubí se X miliard lidí a několik kdysi hojných planet se změní na radioaktivní pustiny. Válka, válka je vždycky stejná... Krásně zachycená depresivní atmosféra, dávající tušit, že to bude jedna velká jízda. S přeživším na paty šlapajícími Cylony, a (mimo jíné taky) sexy roboty k nerozenání od lidí. Cesta za spásou ke ztracené planetě Terra. Zemi. Nestvoříš stroj k obrazu mysli člověka. ()

Naby

Zacalo to trosku zdlouhave, nakonec se to ale rozjelo tim spravnym smerem. Zaklad celeho pribehu je uz stary a byl prejat ze starsiho serialu, coz svedci, ze musel byt kvalitni. Takce vzali kvalitni pribeh a ted mu jeste dali poradny efekty a ja bych rekl, ze se to povedlo. Soudný den tu hraje svou roli, takze necekejte vecne viteze typu SG-1. ()

KREI

Že pro další scifi už zde není místo? Že všechny možnosti už byly vyčerpány? Kdepak Battlestar přichází s uplně novým stylem který je mnohem syrovější než většina scifíček a jeho universum si tak vybojovalo svojí vlastní přihrádku vedle star treku, star wars nebo snad star gate. Battlestar ukázalo něco nového na poli do kterého se brousí pořád a to co předvedlo bylo nové a originální. Vesmírné bitvy a jejich styl je uchvacující a hned pilot vám dá značně tvrdě najevo že o zvraty a napětí zde nebude žádná nouze. Série si drží napětí a svojí úroveň od začátku až do konce a to se u takhle dlouhých sérií vidí málokdy. Seriál který doporučuji všude, není u nás tak známý jako ostatní tohoto žánru nicméně neprávem protože své soukmenovce v leckterých ohledech značně přesahuje. Seriál který se mi dlouho vyhýbal a já od něj nic nečekal mi vyrazil dech a já všechny díly zhltnul jak malinu. Pro mě obrovská podívaná v mnoha směrech a jediné co mě mrzí je to že jsem toto nemohl vidět na plátně... Hodnocení 90% ()

blare

V porovnání s opravdu příšerným seriálem se to nějak dalo přetrpět... druhá hvězda s utrženýma ušima. ()

Tweetak

Baltar je haj**, chodící myslící mužské přirození a s egem, které by se nedalo srovnat s žádnou nejvyspělejší technologií. Příběh ale pohltí a co se mi na tom líbí nejvíc je, že to není pohádka. Tvrdá realita v budoucnosti. Skoro někdy zapomínám, že je to jen smyšlené. ()

flouny8

Jen pro fandy. Nízkorozpočtová nezáživná slátanina s nesympatickým obsazením. Gemini tu sice bleje ódu na radost a srovnává s SG a se Star Trekem, ale chlapec to asi nemá v hlavě v pořádku. ()

skrob

Speciální efekty jak z ČT, ale hlavní průšvih je scénář a některé herecké "výkony". Proč má tato space opera lepší hodnocení a vyšší popularitu třeba než Firefly / Serenity absolutně nechápu ... ()

Z Iron Mana je sirotek

Z Iron Mana je sirotek

18.12.2010

Třetí díl totiž přišel o režiséra. Dvojka byla sice úspěšná, ale sklidila spíš kritické reakce, takže je možná opravdu čas na změnu. Jon Favreau skutečně odchází. On tvrdí, že už jej nebaví být… (více)