Před pěti lety Superman odešel ze Země, aby ve vesmíru hledal ztracené pozůstatky planety Krypton. Během jeho nepřítomnosti byl z vězení propuštěn zločinec Lex Luthor, který se oženil se starou bohatou vdovou, aby po její smrti získal majetek astronomické hodnoty. Jeho životní žena Lois Lane získala Pulitzerovu cenu za článek Proč svět nepotřebuje Supermana. Lex nachází na své expedici do Arktidy Pevnost samoty a ukradne tam krystaly, aby je použil pro experiment, který způsobí výpadek proudu na východním pobřeží. Poruchy vyřadí i probíhající test nového raketoplánu. Jeho motory se zažehnou, ale nedojde k oddělení od nosného stroje, ve kterém pokus sledují i novináři, mezi nimiž je i Lois Zcela jistě by došlo ke katastrofě a ztráty na životech by šly do tisíců, ale Superman včas zasáhne a všechny zachrání. Svět je jeho návratem nadšen, on ale trpí tím, že jeho Lois má snoubence Richarda a k tomu pětiletého syna Jasona. (TV Nova)

strikeman

Není to špatný film, ale k lepšímu hodnocení mu chybí pořádné finále a v hlavní roli někdo výraznější, než "Clark KEN" od Mattela - podoba s Christopherem Reevem je sice hezká věc, ale bylo by fajn vychytat i nějakou mimiku obličeje a tak...:-) Superman od Snydera v těchto aspektech vítězí, no zase zklame v rovině příběhové, která mne oslovila více zde. Taky mne potěšil repekt k Donnerově předloze (hudba, celkové pojetí)... 65% Zatím ale žádný z remaků Donnerovu verzi nepokořil - dokonalé triky holt nejsou všechno;-) ()

helloween93

Nepovedený komiksový spektátl, který při své dlouhé stopáži působí neskutečně rozvláčně a nemá divákovi co nabídnout...Spacey se mi do role Lexe Luthora nehodil a zbytek castingu je zoufalství. Btw jak mohl tenhle film stát 270 milionů? 2* ()

Wallis3

Supermanův návrat se absolutně nepovedl. Začal bych třeba stylem filmu. Občas se mi zdálo, jakoby chtěli tvůrci navázat na Supermana se skvělým Christopherem Reevem, tak film ladili do stylu retro (oblékání paniček, pohled na město a budovu Daily Planet, nějaká ta kára apod.) a pak tam dítko v mikině s kapucí vyblejskne Supermana mobilem, gangster na střeše střílí z futuristického rotačáku, že by Arniemu v Predátorovi pukly bycáky závistí. No prostě styl filmu naprd. Dál si nijak nemůžu zapamatovat, že by kdy Superman sesmilnil s Lois a ta by na svět vyprdla potomka s astmatem, který háže po druhých piánem. A na závěr ten labužnickej moment, kdy Superman, oslabený kryptonitem, dostává nakládačku, a z huby mu vyletí: ,,Já jsem pořád Superman!", to vše ještě zkrášlené českým dabingem, který Brandonovi dává hlas, jakoby kdysi zapomněl přestat mutovat, no tak to jsem se malém vykálel na tepich. To snad nemohli myslet vážně. Film vidět, zapomenout a už nikdy více. ()

MickeyStuma

Pět let byl Superman v čudu. Přesněji řečeno někde ve vesmíru, kde trávil čas zkoumáním svého domovského světa planety Krypton. Prostě se objevila fáma, že planeta nevybuchla, což se nakonec nepotvrdilo. Za ty roky, co o něm nikdo nevěděl, tedy není divu, že se i taková Lois vdala a porodila dítě. Superman se však na Zemi vrátil a vše by mělo být jako kdysi. Snímek režiséra Bryana Singera byl natočen ve snaze navázat na nejslavnější filmové dílo s Christopherem Reeverem. To se svým způsobem daří, ale jen z poloviny. Brandon Routh se v roli Supermana aka Clarka Kenta Christophera snaží napodobit skutečně věrně. To platí pro Kate Bosworth v roli Louise Lane, což potvrdí hlavně scéna, kde se tradičně ptá na pravopis. Její roztržitá živelnost i romantické cítění v porovnání s klasikou je nezpochybnitelné. Ale to je asi tak vše. Pozornost samozřejmě přitahuje také Lex Luthor, kterého si tentokrát zahrál Kevin Spacey. Ten už si však tuto postavu pojal po svém a tak vyznívá zcela jinak. A co si budeme povídat, jelikož je zvyk železná košile, není to prostě už ono. Gene Hackman je prostě Gene Hackman. Vadou na kráse je také na dva a půl hodinový film v celku chudý scénář. Dohromady se toho tady zase tolik nestane a tak celý příběh vyznívá velice zdlouhavě a natahovaně. Ten je kupodivu zasazený do současnosti, takže není překvapením, že si Supermana v akci natáčí nějaký chlapec mobilním telefonem. YouTube by tedy takovými videi musel praskat ve švech. Po shlédnutí tohoto snímku se tedy myšlenkové vrací otázka, která v příběhu zazní. 'Potřebuje svět Supermana?' Snímku chybí klasikou nastavená zábavnost, dobrodružství, romantika a komiksový nadhled. Akční scéna s dopravním letadlem je sice velkolepá, ale to snímek jako celek vůbec nezachránilo. Více se tu zaměřuje na emoce, jako je smutek, lítost, deprese a melancholie, ale to asi není to pravé ořechové pro komiksové i filmové fanoušky nejslavnějšího superhrdiny všech dob. ()

valheru

zklamán koncem, překvapen Spaceym, znuden delkou, ohromen cenou, zmaten filmem - pořád nevím, jestli to byl Superman(ps.vazne byla nemocnice myslena vazne?) ()

Ronyk7

Tak jo.....myslím, že do nejdražšího filmu všech dob byly peníze vloženy opravdu cílevědomě. Speciální efekty jsou na superúrovni...no prostě sado. Jedinou výtku bych měl na konec. Ten se mi moc nepozdával. Zbytečně dává Lexovi další šanci. Už aby byl další díl. 15.01.2007 ()

bernajk

154 minut vselku nudneho filmu s onicem scenarem. Za takove penize by takovy film dokazal natocit skoro kazdy reziser. V nekterych mistech az usmevne sceny, ktere popiraji jake koli fyzikalni zakony. Brandon Routh me do role supermana moc nesedl. ()

Filmárik

Som fanúšik všetkých Singerových filmov od Obvyklích podozrivích , Nadaného žiaka až po geniálnych X-menov. Nedá sa povedať že by ma Superman sklamal ale presne splnil to čo som od neho čakal.Routh sa úlohy chopil celkom so cťou a Muža s ocele stvárňuje tak ak ho všetci poznáme.V civile nemotorný pako Clark Kent ale inak neohrozený nadčlovek s večne prísnym pohľadom bez ktorého by bolo ľudstvo vo filme tam kde je teraz v skutočnosti. Len tá stopáž bola naozaj pridlhá. ()

Kublai

Impotentní Supermanův pohled "kamsi" na dvd přebalu předznamenává podobnou impotenci a "umělíkovitost" celého filmu, kterou vezachrání 3D efektové orgie.... Pro mne zůstává postava Supermana z comicsu "KINGDOM COME" zcela nepřekonaná veškerými filmovými pokusy... ()

Jeand´Boa

Proč vlastně vyčítat (dle mě údajnou) nezdařenost třetích X-menů "náhradnímu režisérovi"? Podívejme se, čemu dal Bryan Singer přednost - kam uprchnul - a podívejme se, co z toho vzešlo: předražený kýč, který byl pro mne velkolepým - ale velkolepým zklamáním ... takže vlastně kdyby zůstal u těch X-menů, byli by spokojeni všichni: jejich fanoušci i já, neb by nevzniklo toto ... ()

Kalimero13

První polovina naprostá vata, v druhé se tvůrci snažili vše dohnat a uvařili rychloposun "dějem". V uvozovkách proto, že mi příběh přišel naprosto stupidní na normální poměry, nebo naprosto průměrný na komiksové poměry. Ono je pěkné, že tu je snaha nést vše v reálných mezích, ale je tu až příliš "ale" abychom o supermanovi mohli alespoň teoreticky uvažovat v reálné rovinně. Není to supermanovými schopnostmi, ty musíme už na začátku vzít jako fakt, ale jde o spousty nelogičností a zbytečností. Nekouká se na to špatně, člověk se nudí jen párkrát ale ze sedla ho vytrhne pramálo. Vsadím se, že tvůrci dostali zadání: "Natočte něco o Supermanovi, ale moc se nenadřete, marketing zajistí sledovanost. Jo a všici dostanete 3x větší plat, aby to byl jedinečně drahý film" :) A jedna výtka na závěr. To nejlepší z celého filmu - a to nadhození problematiky superman vs. syn vs. lois má přítele nebyl nijak ukončen. Naprosto tu tedy chybí závěrečná pointa. Tvůrci se na ni jednoduše vykašlali, protože by museli udělat rozhodnutí a toho se očividně báli. ()

asfalt

U mňa nastalo sklamanie. Nebyť výborných efektov a skvelej kamery, tak by som to asi ani nedopozeral. Príbeh ma vôbec nechytil, Spaceymu som to neveril a nakoniec hromada nelogických súvislosti. Je mi ľúto, že kvôli tomuto snímku sa Singer vzdal režírovania veľmi dobre rozbehnutých X-Menov, aj kvôli tomu nemôžem ohodniť viac než dvomi hviezdičkami. ()

Mr.FreeZer

Od nového Supermana se čekalo mnohem víc, ale pro mě je to další snímek o mém oblíbeném hrdinovi. No už to prostě není Reeve, který měl pořádné charisma. ()

Skleni

Navzdory všetkému vcelku dobrý film s vynikajúcim Kevinom Spaceym a sviežim Brandonom. Len dúfam, že ho nebude prenasledovať kliatba všetkých predstaviteľov Supermana. No šak sa uvidí. 70% ()

deepspace101

Snímek působící tak neuvěřitelně sterilním dojmem, že to až vyráží dech. Několikahodinové zírání na bílou zeď je proti tomu vyloženě adrenalinový zážitek. Hlavní postavy jsou zoufale nezajímavé, navíc zahrané herci, jejichž tváře si nezapamatujete ani na pět minut, děj postrádá jakýkoli náznak něčeho, čemu by se děj aspoň dalo říkat, hrdinové se prostě jen střídavě objevují na obrazovce, a výsledný dojem nezachraňuje ani snaha o "ohromující" triky. Jak se k tomuhle přimotal Kevin Spacey, je mi záhadou jako pátý Eukleidův postulát. ()

Fionor

Je příjemné, že film navazuje na první dva díly Donnerova opusu a vynechává rozporuplnou trojku i naprosto hloupou čtyřku (za kterou by se měli tvůrci smažit v pekle). Neméně příjemné je i to, že navazuje výtvarná a hudební stránka, ale ve finále prostě děj nefunguje tak jak by měl. Spacey svoji roli Lexe Luthora zvládá na výbornou, ale je z celého hereckého ansámblu asi tak jediný. Brandonu Routhovi přesto nelze upřít snahu, ale laťka pro něj byla nastavena příliš vysoko a ani CGI look a propracovaná muskulatura nedokáží nahradit charisma jaké měl Christopher Reeve - a na tom úspěch Supermana stojí asi nejvíc (co taky jiného chtít od hrdiny, který je ad hoc nesmrtelný). Přesto tenhle film není ztráta času, pokud máte alespoň trochu rádi díly z roku 1978 a 1980. ()

Dimo

Enormně vzletné a dlouhé. Spousta protáhlých záběrů na to, jak si Supík plachtí nad mořem, nad městem, nad zeměkoulí. Hudba, často burácí a tu oslavnou vzletnost přiživuje. Ještě že se Superman místy nebere až tak vážně. Občas probleskne svěží humor, zejména od Miss Kitty, Kevin Spacey je skvělý a sám Superman je docela lidský. To se mi líbilo. A když nad filmem přemýšlím, tak mi vychází, že rejžovi se povedl husarský kousek. On totiž nikoho neurazil - a jak snadno mohl! Určitě mohl film pojmout temně a dospěle, stylem Temného rytíře, címž by možná vznikl neobvyklý počin, který by se ale nejspíš znelíbil většině pravověrných Supermanových fanoušků, neb by uhnul z víceméně dobráckého vyznění a to by byla fakt asi škoda. Superman je dobrák a tak by to asi mělo zůstat. Singer udělal uměřenou, uhlazenou a nevyčnívající lidskou a ne tupou pohádku, která může hrdě ukazovat na původního Supermana, ale nemusí se stydět v době moderní. Tím, že se Superman chce šikovně zalíbit všem, zůstává polozapomenutým a nevýrazným počinem, který nemá šance vyplout ze středoproudých vod. Nenudilo, ale ani nebavilo. Průměrný film. ()

the_bitch

Supern Returns - veľké očakávania. Nakoniec však veľké sklamanie v podobe priemerného filmu, natočeného za neuveriteľné peniaze, na ktorý sa tešil snáď celý svet. Hold je to smola, ale je to sklamanie. Pochváliť však treba snáď len vizuálne efekty, ktoré zato fakt stáli. ()

Hvězdy Smallville míří do Arrowverse

06.08.2019

Nicolas Cage namluví Supermana

Nicolas Cage namluví Supermana

15.03.2018

Určitě jste slyšeli o Supermanovi Tima Burtona, v němž si měl Muže z oceli zahrát Nicolas Cage. Film měl scénář od Kevina Smithe a v 90. letech se málem začal točit, nakonec z něj však sešlo a… (více)

David Fincher: Oheň nebo voda?

David Fincher: Oheň nebo voda?

18.02.2013