Epické drama zachycuje život francouzského císaře Napoleona Bonaparte, jeho vzestup k moci a vztah k životní lásce Josephine, a ukazuje jeho vizionářské vojenské a politické taktiky na pozadí nejdynamičtějších bitevních scén jaké kdy byly natočeny. (Falcon)

Majkak

Scott se hodně soustředí na vztah Napoleona k Joséphine, kde vcelku působivě vyjadřuje onu ambivalentní linku. Napoleon nedokáže být s ní ani bez ní. Respektive, je schopný ji ponížit, aby ji pak zase dokazoval, že bez ní neobejde. Prahne po moci a ovládání Evropy, a skrývá se za zájem o dobro Francie. Jeho ego mu zabránilo v racionálních úvahách, protože po velkolepém vítězství u Slavkova ztratil kritický náhled na své schopnosti. Bitvy jsou natočeny velkolepě, celkově je však film příliš rozkročen. Výsledkem je zkratkovitost a jistá chaotičnost. Chybí naléhavost a osudovost, kterou by divák u osobnosti, jakou byl Napoleon, očekával. ()

Artard

Film Jozefína sa mi veľmi páčil, so much sex, so much drama. Ale dávam nízke hodnotenie za tie vojenské hlúposti okolo. ()

FeriusParfax

Letem světem projetý život Napoleona, kterého zřejmě nejvíc formovala láska k Jozefíně. A bylo to na filmu dost znát. Osobně jsem fanda bitev, takže bych jich přidala na úkor vztahu s Jozefínou. Bitva u Slavkova a Waterloo ale byly naprosto epické a tentokrát byla návštěva 4DX kina ještě lepší rozhodnutí než u SAW X. Vyzdvihla bych hlavně kostýmy, hudbu, herecké výkony a ukázky taktik a bojů dvou nejznámějších bitev. Ty jsem si užívala plnými doušky. Trošku mě zamrzelo, že film nebyl ve francouzštině, ale to už bych chtěla asi opravdu hodně.  Svižný, plytký životopis opěvovaného vraha. Doufám, že nejsem jediná, ale takové vyhnanství na Elbu nebo Svatou Helenu se slušnou rentou bych já rozhodně za trest nepovažovala. Byla by to taková odměna za léta válek, vražd a dobývání. ()

strikeman

Hezká výprava, solidní hudba - a to je vše. Film bez šťávy, bez emocí, bez napětí ... nuda ... bohužel... 45% (trefný komentář - kiddo) ()

BOURQUE

Pri všetkej úcte, Ridley Scott a jeho kino verzia filmu o Napoleonovi pôsobí všelijakým dojmom. Táto verzia krváca z viacerých strán, strih a napasovanie jednotlivých scén vedľa seba nie vždy sú homogénny. Budovanie osobnosti Napoleona a jeho milostného vzťahu – máte pocit, že niečo chýba. (K nepresnostiam na úrovni dejepisu by som sa teraz nevyjadroval.) Bojové scény natočený fajn. Záver postráca veľkolepé vyvrcholenie. Joaquin Phoenix podáva (opäť) skvelý výkon, ale mám pocit, že niekedy je brzdený, prípadne „potlačený“. Viac-menej to isté sa povedať aj o Vanessa Kirby. Film postráca silnejšiu vedľajšiu postavu. Každopádne, R. Scottovi patrí úcta, že aj v takom veku stále dokáže pracovať a točiť filmy s náznakom veľkoleposti. Každopádne som zvedavý na režisérsku verziu, už len kvôli porovnaniu a nádeji, že niektoré scény budú ukázané v plnej dĺžke a kvalite. Osobné hodnotenie: 76% (***) ()

sadlokan

Unavený necharismatický juvenilně obskakující Ňoumoleon se korunuje,pak je tedy trochu živější,a vítězí v bitvě na Štrbském plese.Jestli si R.Scott představuje že takhle unavenýho chlapa dosadil nějakej “Aspen institute”,páč jinak nevim. ()

Erenas

Vizuálně ok, ale proč to vlastně točit? O čem to bylo? Aby Scott dokázal, že natočí lepší scény jak Bondarčuk? Na Napoleona se toho dá natočit spousta - jak se tvoří? jak vítězí? jak prohrává? ~ ale tohle není o ničem z toho a nic nového nám to neřeklo... Takže závěrem Hladovo "pěkný, ale k ho***" ()

Olík

Jelikož jsem v dotazníku na otázku, zda patřím do týmu Galadiátor nebo Vetřelec, odpověděl: „Jsem Maximus Decimus Meridius. Velitel Severní armády. Generál legie Felix. Věrný služebník pravého císaře, Marca Aurelia... Zavraždili jste mi syna a zavraždili moji ženu. Ale já se pomstím teď, nebo v příštím životě“, Ridley Scott je pro mne především pan historický velkofilm. Takže tady máme Napoleona Bonaparte, muže, který na své vrcholu ovládal většinu západní Evropy. Ne zrovna dlouhý časový usek a v něm moře událostí, což vede k jedinému a tím je zkratkovitost….kousneme si do jablka, ale na žvýkání už bohužel není čas. Co funguje je výprava……bitvy jsou, jak se taky asi dalo čekat, precizní…..Tohle Scott prostě umí. Problém je prostě scénář, který ač má k dispozici více než dvě a půl hodiny, nedokáže Napoleonovu horskou dráhu divákovy konfortně zprostředkovat. Někde mezi zdejšími komentáři jsem četl něco ve stylu „Horší než Gladiátor, lepší než Robin Hood“….to by se myslím dalo klidně podepsat. Válečný životopis rozhodně není žádné filmové Waterloo, funguje i jakýsi dějepisný taháček pro ty, kteří vědí pouze to, že Napoleon byl vojevůdce…..jen jsem asi čekal, ještě o kapánek víc. ()

helraiser

No řekněme si to na rovinu, vizuálně se jedná o parádní podívanou, bitvy jsou fajn, ale je jich žalostně málo a v podstatě tažení do Ruska je neuvěřitelně odfláklí, v podstatě pár minut a hotovo. Samotný Napoleon je docela zesměšňován na to jaký to byl drak. Takže celkově kino verze takový průměr, prodloužená verze bude snad lepší a i s politikou a více se zameří i na Napoleona jako politika a stratéga, což tady sakra chybělo. ()

HenryIvan

Na začiatok uvediem, že som si film užil po vizuálnej stránke. Inak to bolo ako od režiséra videoklipov, ktorý sa snaží skrotiť svoj prvý veľký film. Už od začiatku mi prišiel Joaqin ako mist-cast a iba sa mi to potvrdilo. Film je o ničom konkrétnom. Historický film, kde si len porozprávame od bodu A do bodu Z čo sa stalo a vynecháme pritom zvyšok abecedy, sa nenosil už koncom minulého storočia a nie ešte dnes. Napoleon prišiel, nakoniec nedobyl a odišiel. Ridley z neho neurobil reálnu osobu (a teraz nemyslím len historickú), ale obyčajného šaša. Nemalo to koherentnú víziu, film sa rozutekal. Nevidel som všetky Scottove filmy, ale tento sa mi rozhodne páčil najmenej. ()

Kubeska

Zatím si nechávám rezervu pro režisérskou verzi. Jinak Joaquin Phoenix je v roli Napoleona skvělý, bitvy jsou kapitola sama o sobě, v tomto ohledu je Scott velký mistr, ale chybí mi tu nějaké exponované momenty, na které jsem byl zvyklý z Gladiátora, Barryho Lindona atd., nějaký vývoj postavy, prostě jak napsal E=mc2 - vzestup a pád. Věřím, že to snad napraví výše zmíněná režisérská verze a nebudou to jenom střípky z Napolenova zajimavého života. Ale buďme vůbec rádi, že se ještě takové filmy vůbec točí. Jinak by nám tu pomalu zůstal marvelovský lunapark, jak na to narážel Martin Scorsese. ()

RoneXxXD

V rámci řemeslné práce se jedná o vskutku dokonalou práci... a tam to také končí. Ridley Scott na svůj úctihodnej věk stále umí člověka uchvátit a také pěkně naštvat. Napoleon je smutným úkazem toho, když zakomplexovanej dědek, brit a (ne)historik jde dělat film o jedné z největších postav světových dějin, který byl ještě k tomu francouz. Z Napoleona si doslova dělá klauna a ego maniaka, kterým nikdy nebyl. Nikdy vám neukáže tvář stratéga, génia a vlastence, ukáže vám pouze proto-verzi Hitlera, kterého několikrát zesměšní a sráží k zemi. Je mi líto, že Kubrick své velkodílo nemohl nikdy dokončit a místo toho, tady máme něco, za co by se nestyděla ani Britská propaganda za dob Napoleonských válek. Stříhalo se jako o život, příběh vlastně neexistuje, je to jenom kostra scének a Phoenix zde byl naprosto průměrný. Během celého filmu šlo vidět, že se nedostal ani pořádně do role. Na bitvy se krásně koukalo, ale historicky to byl výsměch. Waterloo už byla naprostá urážka historie. Francie bojuje ve stylu Sever proti Jihu, ale Britové předvádějí formace? Ridley, Ridley, tys tu Francii musel v hodině Dějepisu nenávidět. Rozhodně kouknu na režisérskou verzi, protože může působit jinak, ale silně pochybuji že se změní i perspektiva. Historii píší vítězové a i po tolika letech si Británie z Napoleona trhá vlásky na hlavě a kope kolem sebe. Jestli toto nic nedokazuje o velikosti osobnosti Napoleona, tak už nic.  50%  ()

TheSompeque

Tak jsem se konečně podíval na Napoleona. Nebudu to tady nějak zdlouhavě okecávat. Ridley Scott zkrátka umí dobře uchopit historickou látku a převést ji na plátno v naprosto velkolepé podobě. Už v minulosti to několikrát dokázal a zvládl to i s Napoleonem. Film má skoro tři hodiny, ale ani na minutu vám to tak nebude připadat tak dlouhé. (Upřímně se těším na připravovaný režisérský sestřih, který má mít přes čtyři hodiny.) Už jenom to, že je tohle historické drama koncipováno jako takové best of všeho, co Napoleon dokázal, tak se nudit rozhodně nebudete. Skrze Napoleona zažijete francouzskou revoluci, tažení do Egypta, Ruska, bitvu Tří císařů u Slavkova a k závěru i legendární Waterloo. Akční scény jsou naprosto dechberoucí, hlavně Slavkov, který je za mě pomyslným vrcholem filmu. Je fajn, že to celé není založené jenom na tom, jak Napoleon někde sedí na koni a rozkazuje a je bezchybným a dokonalým. Film se dotýká i jeho osobních trablí co se žen týče a ani na vteřinu mi to nepřišlo rušivé nebo navíc. Naopak to prohlubovalo jeho osobnost, která zpočátku působí dost chladně a bez emocí. S čím mám ale problém je ale to, že film působí jako taková malá (skoro tříhodinová) ochutnávka na prodlouženou verzi, kterou Ridley Scott chystá. Jak jsem zmínil, film se snažil pokrýt celou kariéru Napoleona, ale hodně věcí vynechal a hodně věcí dost skrouhnul na dost krátké scény. Člověk by třeba čekal, že exil na Elbě bude taková ta klasická část filmu, kde je hlavní hrdina na dně, něco ho motivuje a dostane zpátky energii a elán. Tady je scéna, jak loď pluje k ostrovu, záběr na Napoleona na útesu jak něco žere, kouká na loď a řekne něco ve stylu: "Musím se vrátit do Francie." Bum. Střih a je zpátky. Z filmu to působí, že tam byl tak den dva, ale v realitě tam byl skoro rok. Bohužel podobných situací, které by potřebovaly více prokreslit, bylo víc. Upřímně si myslím, že by místo filmu Napoleon sedla seriálová podoba - nějakých 10 epizod, každá po hodině a hned by se tenhle problém s uspěchaností vyřešil. Ale celkově si film nemůžu víc vynachválit. Byl to velký zážitek a jsem rád, že se velkolepé historické filmy vrací. ()

Ondr@932

Na to že Napoleon byl asi v 61 bitvách, tak zde byly ukázány pouze tři a jen velmi stručně... Bohužel nezbývá než souhlasit s ostatními, že kino sestřih filmu určitě neprospěl. A prodloužená režisérská verze by mohla být lepší až vyjde. Nicméně i tak se jedná o kvalitní film, kde jak bitvy tak milostný život Napoleona byl zde skvěle přednesen. A v neposlední řadě i dobré herecké výkony ústřední dvojice. Zatím tedy 6,5/10 (viděno v kině). ()

John80

Životopisny historicky film Francúzskeho cisára, počas jeho obdobia bojov , podvádzania jeho ženy , narodenie syna. Film sa mi páčil nechýbala akcia myslím,že je odlišný od iných podobných preto sa nedá porovnávať. Za mňa spokojnosť na 4* ()

Keramos

Film má své vrcholy, ale je v něm více chyb než zásahů, což má za následek dvouapůlhodinový zážitek, který vyvolává frustraci z promarněné příležitosti. ()

dakarin

Tak toto se úplně nepovedlo. Výprava sice dobrá, bitva u zamrzlého jezera také, ale jinak plošina plochá. Američani toto prostě zpravidla přizpůsobí svému vnímání - vizuální efekty (umí a mají na to penízky), milostná zápletka či rovina ano (jakoby z povinnosti nesmí chybět), však nevyjádřili nic, prakticky vše podstatné minuli, Scott býval dobrý, obávám se trochu, že jeho jméno je zde použito víceméně komerčně a práci "odvedli" asistenti - Ridley má taky 86 let (!). Film neurazí, ale taky nic nedá... ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům