Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Detroitský policista Axel Foley svému nadřízenému, inspektoru Toddovi, radost vskutku nedělá. Přestože je vynikající detektiv, používá poněkud svérázné a pravidlům se vymykající metody, které přivolávají na hlavu jeho šéfa hromy a blesky z vyšších míst. Právě hodlal zatknout pašeráky cigaret a půjčil si k tomu účelu celý náklaďák, který policie nedávno zabavila. Sám vystupoval v roli jejich prodejce. Následovala divoká honička s policií, která způsobila značné škody… Todd naposledy varuje: příště půjde Axel rovnou cestou na ulici. Doma na něj čeká nejlepší kamarád Mike Tandino, který se právě vrátil z vězení, odkud ho předčasně propustili. Má u sebe balík cenných papírů a zdá se, že zločineckou kariéru nehodlá jen tak opustit. Kamarádi se spolu napijí, a když se vracejí domů, na chodbě Axela omráčí dva muži, z nichž jeden pak Mikea chladnokrevně zastřelí. Axel žádá Todda, aby mu případ přidělil, ten ale odmítá. Tak si Axel alespoň vezme dovolenou. Mike mu sdělil, že po propuštění z vězení mu pomohla jejich společná kamarádka Jenny Summersová, která teď v Beverly Hills pracuje v galerii. Navzdory Toddovu výslovnému zákazu se o případ zajímat jede Axel – v rámci své dovolené – do Beverly Hills, kde vyhledá Jenny. Chce si promluvit s majitelem galerie Victorem Maitlandem. Ten ho ale nechá surově vyhodit, jakmile jen zmíní jméno Mikea Tandina. Axela zatýká policie, která se brzy dozvídá, že má před sebou kolegu. Seržant Taggart a začínající detektiv Billy Rosewood dostávají za úkol Axela – za něhož zaplatí Jenny kauci – sledovat, Axel se jich ale brzy zbaví… Jede s Jenny do skladu, kde Maitland našel Mikeovi místo. Okamžitě si všimne balíků cenných papírů – stejných jako měl Mike –, které dva muži kamsi odvážejí. Ukáže se, že jde o sklad svobodného obchodu, kde si Axel zahraje na inspektora, který přijel na kontrolu, a vyžádá si seznam zboží a zásilek, jež skladem procházejí. Taggart a Rosewood na něj mezitím čekají před luxusním hotelem, kde se ubytoval. Axel je dobromyslně pozve do striptýzového baru, kde dojde k pokusu o loupež. Zůstane ale pouze u pokusu, a to zejména díky Axelovu pohotovému zásahu. Ten se před poručíkem Bogomilem pokouší svou úlohu zlehčit a zásluhy přičíst Billovi a Taggartovi. Ti ale prozradí pravdu. Jsou z případu odvoláni a Axela mají nadále sledovat jiní dva policisté... (TV Prima)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (452)

RHK 

všechny recenze uživatele

Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Jeden ze 100 nejlepších akčních filmů - 100 Greatest Action Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/. Asi nejlepší film s ukecaným Eddie Murphym. "Řekněte mu, že Ramon šel dneska na kliniku. A tam zjistil, že má to Herpes Simplex deset. A myslí, že by se Victor měl dát prohlédnout svým lékařem..." Trailer: http://www.csfd.cz/film/928-policajt-v-beverly-hills/videa/ ()

D.Moore 

všechny recenze uživatele

Film jsem dlouho neviděl, a rozhodně jsem si nepamatoval, že je tak moc dobrý. Ukecanost Eddieho Murphyho a nějaké ty přestřelky stranou, Policajt v Beverly Hills je výjimečný hlavně díky postavám a tomu, jak se postupně sbližují. Samozřejmě, dá se to čekat, ale i tak je radost vidět, jak díky Foleyho živelnosti všichni ti zprvu upjatí poldové zvolna tají a začínají se bavit, až si ve finále vyloženě užívají. ()

Reklama

Slartibarkfast 

všechny recenze uživatele

Kultovní krimikomedie s Eddie Murphym, který tu prokázal úžasný talent na takové role. I samotná postava Axela Foleyho mu byla přímo šitá na míru a scénář byl celkově velice vydařený. Spojení nekompromisních vyšetřovacích metod a dvou přihlouplých kolegů udělaly své. Zábava, smích a místy drama. Ani chvíli se člověk nenudí. Určitě nejlepší období v Murphyho tvorbě a jeden z jeho nejlepších filmů vůbec. 95% ()

Kothy 

všechny recenze uživatele

Tento film je zřejmě vrcholem kariéry Eddie Murphyho. Má to docela pomalý rozjezd, ale pak je to slušná jízda. Eddie se jako drzý policajt z Detroitu rozhodne vyšetřovat smrt svého kámoše v LA. Tam se díky svým neortodoxním způsobům dostane do dalších problémů. Ani to mu ale nebrání, aby si šel za svým. Udělá šašky z několika policajtů, a pak už zbývá jen vyřešit případ. Závěrečná akce je poměrně slušná. Pořád tam hraje klasická 80ková hudba. "Zneškodnil policejní vůz banánem?" :D ()

Tom Hardy 

všechny recenze uživatele

Policajt v Beverly Hills je nádherným důkazem, že když se sejde parta lidí se správným smyslem pro humor a s chutí si to pořádně užít, není potřeba ani kvalitní scénář. Původně se mělo jednat o klasickej akčňák se Stallonem v hlavní roli. Ale nakonec padla volba na Murphyho a ten společně s ostatními herci spustil sled zběsilých improvizací, které nakonec snímku dodaly onu šťávu, díky které se film stal klasikou a díky které dodnes neztratil nic ze svého půvabu... ()

Galerie (65)

Zajímavosti (42)

  • V galerii můžeme vidět umělecké dílo sestávající z několika figur. Jedna z figur byla vymodelována podle režiséra Martina Bresta. (D3VIL)
  • Před nabouráním taxíku v úvodní honičce kamionu a policejních vozů je vidět „publikum“ hned za taxíkem, ale po nabourání je u stěn domu za taxíkem. (marcel5)
  • Bronson Pinchot (Serge) takmer vypadol z filmu kvôli oneskorenej produkcii a blížiacemu sa výletu do Florencie. Bol nepokojný a aj napriek tomu, že bol prakticky neznámy herec, povedal, že keby nezačali s produkciou, odišiel by. (WalterIK7)

Související novinky

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

Eddie Murphy hvězdou nového Růžového pantera?

18.05.2023

Před časem jsme zde psali zprávu o tom, že studio MGM nyní spadající pod Amazon pracuje na rebootu několika svých slavných značek. Patří mezi ně i Růžový panter, a právě tento projekt se nyní začíná… (více)

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

Policajt v Beverly Hills našel režiséra

10.04.2022

Dlouho očekávané pokračování pro mnohé kultovní série Policajt v Beverly Hills v hlavní roli s Eddiem Murphym (Pan Church, Cesta do Ameriky) má po mnoha letech oficiálně zelenou. Snímek čerstvě našel… (více)

Policajt v Beverly Hills se vrátí

Policajt v Beverly Hills se vrátí

19.11.2019

Studio Paramount Pictures vlastnící práva k sérii Policajt v Beverly Hills před pár dny uzavřelo dohodu s Netflixem, která streamovacímu gigantovi umožní natočit nejen čtvrtý díl, ale rovnou mu dá… (více)

Reklama

Reklama