Blízká budoucnost. Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) je každou noc pronásledován snem, ve kterém se ocitá na Marsu. Během návštěvy virtuální cestovní kanceláře zjistí, že mu byly nedávno vymazány vzpomínky a ve skutečnosti byl zcela jiným člověkem. Jeho procitnutí z něj náhle dělá cíl všech jeho bývalých spojenců i nepřátel... (Bontonfilm)

Estrecha

Chtěl jsem dát 3 hvězdičky, ale ruka s myší jela prostě po svym...:) Arnie je Arnie:D V tom filmu se opravdu s ničím nemazlí... Scény se znetvořenými mutanty, Arnie vyndavající si čip z nosu, nebo obličej netvořící ozáření. Hustý. Ale na druhou stranu v dosti věcech to vázlo až stálo, či šlo pozpátku... Nicméně na to, že je to z roku 1990, tak hustý. Škoda, že jsem to poprvé viděl až o 20 let později. Ale je to jízda... ()

Honzíno

Po zhlédnutí remaku z roku 2012 jsem se rozhodl pustit si podruhé Verhoevenovu verzi. Jdu nahoru o jednu hvězdu, protože tohle je fakt povedená jízda, která navíc vyniká působivým zpracováním budoucnosti, spoustou zvraty a skvělou hudbou. Celé to vyhlíží hodně komplexně a mám pocit, že se dá tenhle původní Total Recall směle označit za klasiku krvavější akční sci-fi. Arnie v jedné z mála svých rolí hraje dobře (ale potvrzuje, že na to má - viz Pravdivé lži). Jsem rád, že jsem to viděl znova a trochu jsem přehodnotil svůj názor. Zvrhlé násilí a často tíhnutí k hodně černému humoru přičítám jen k dobru (narozdíl od sebe se vážně beroucí nové verze). ()

Ryuuhei

Skvělá myšlenka, neustálá rozpolcenost a nejistota, co se vlastně děje a vůbec, zda je to, co se děje, pravda či ne. Do toho Arnold v nejlepších letech a nějaká ta občasná kvalitní hláška. Efekty výborné, ve své době se ještě hojně používaly modely a zde si na nich dali sakra záležet, aby vše vypadalo věrohodně, což se povedlo. Parádní sci-fi. ()

skrblik007

Na tomhle jsem vyrůstal. Ne nadarmo Arnold pojmenoval svou autobiografii o nějakých 20 let později právě po tomto brilantním Verhoevenově kousku. ()

Sfinkter

Další kultovní záležitost od Verhoevena, opět nezklamal. Navíc Arnie v poměrně seriózní roli. Naposledy viděno 12/2020. ()

lennyd

Douglas Quaid (Arnold Schwarzenegger) si žije svým poklidným životem se svojí ženou Lori (Sharon Stone), ale každou noc se budí díky podivnému snu o Marsu. Nedá jinak, než se vypravit do společnosti Recall, která nabízí implantaci vzpomínek na jakoukoliv dovolenou - a vybere si právě Mars. Ale při implantaci vyjde najevo, že už implantát má - a že celý jeho poklidný život je jen pouhou vzpomínkou. Quaid je totiž tajným agentem, který za pomoci rebelů bojuje za osvobození Marsu... Vzpomínám si, že poprvé jsem kousek tohoto filmu viděl někdy nad ránem v jednom kulečníkovém baru (aniž bych věděl, o jaký film jde) a zaujal mě víc, než celý kulečník. Samozřejmě od té doby jsem jej viděl mockrát, a pokaždé si ho maximálně užívám. Marsem jsem posedlý podobně jako Douglas Quaid (zatím tedy pouze ve filmové tvorbě), a to je samo o sobě polovinou úspěchu.Arnold je ještě mladík a je v nejlepší kondici, stejně tak Sharon Stone ještě není tak vyžilá, jako v pozdějších letech. Samotný scénář je perfektní (není se čemu divit, když jde o dílo z pera Phillipa K. Dicka), vše do sebe skvěle zapadá. Tohle se Verhoevenovi povedlo.. ()

BS

Klasika s Arniem od Dicka a na řežisérské stoličce Verhoeven... Ještě sem vás nepřesvědčil? Pak Bůh s vámi. ()

Elementál

Parádní příběh, klasika sci-fi a taky klasika nejslavnějšího "herce-kulturisty". Ne vše je dotažené, některé prvky dokonce vyvolávají úsměv, ale přesto velmi příjemná záležitost. ()

kurcatovium

Výborně vymyšlený, solidně zpracovaný, ale hlavně hodně napínavý sci-fi příběh plný zvratů a hrabání se v myšlenkách. Musím vyzdvihnout výborné herecké obsazení zejména záporných rolí, skvělou hudbu a v neposlední řadě naprosto vynikající efekty. ()

Pavlínka9

Jsem sama nehorázně v šoku, ale ten film mě naprosto uchvátil :D Musím se sama sobě smát, jelikož TOHLE jsem nečekala :D Viděla jsem to kdysi dávno asi jako 10ti letá a dělala jsem si z toho srandu, ale teprve teď vidím, že ten film je precizní a výborně promyšlený :) Režie, tempo, efekty, obsazení, prostě luxusní :) Neustálé čekání na to, zdali je to jen sen a nebo je to "realita"? :) Jediné, co podle mého názoru plno lidí odrazuje od tohoto filmu je samotný Arnold S., což pro mě byl také ten důvod s neustálým oddalováním shlédnutí tohoto snímku :D ()

neoBlast

[Rewatch k příležitosti remaku] Vzkaz producentům nového Total Recall - Verhoeven nejenom Vám i po 22 letech nakopává koule! 85 % ()

anli

Tvorba spisovatele Phillipa K. Dicka je pro filmaře velmi atraktivní.A nejinak tomu je i s poměrně krátkou povídkou,podle které je natočen tenhle fillm.Ten se od povídky samotné v několika(i zásadních)věcech liší,ale rozhodně jde o klasické sci-fi 90-tých let.Porodní bolesti téhle látky byly poměrně velké a až sám velký Arnold jí v této podobě přivedl na svět.Jeho role a postava je pro film poměrně klíčová a hodně mu pomáhá udržet tempo a atmosféru.Scénář není nijak precizní,místy trochu přímočaře sází na akci a brutalitu a režisér to jen podtrhuje(u Verhoevena normální,asi se v tom hodně vyžívá).Trochu se tak místy vytrácí zakladní myšlenka a děj.Vizuálně se filmu nedá nic vytknout,stejně jako maskám(kdo si dnes nevzpomene na legendární"tříprsatici"?) a výpravě.Vše podtrhuje skvělá kamera,hudba a zvuk.Místy může děj působit podivně,neb scénáristé si s příběhem a logikou moc hlavu nelámali,ale není to nic tak hrozného.Já jsem byl z filmem spokojen a na velkém plátně to byl opravdu zážitek a pastva pro oči.Trochu zatlačit na scénáři a citlivěji režírovat s nápadem a mohlo jít o přelomové dílo.Takhle díky vizualizaci,Arnoldovi a výpravě dávám 75% a Mars si asi nechám ujít. ()

elanius

(156/2012, DVDRip) / Klasika začiatku 90-tych rokov, stále, ten nápad nemá chybu a tým ako zváštne teraz pôsobí "dizajn" celého filmu, získava Total Recall na svojej kultovosti. (8/10) ()

pytlik...

To se jednou takhle Arnie ráno probudí a s hlavou v dlaních si uvědomí, že už v životě tady na Zemi dosáhl všeho, čeho mohl... tolik ran rozdal, tolik zadků nakopal, na koho se podívá, ten se ho bojí... co víc může dokázat? Prostě jasná krize středního věku. Naštěstí ho napadne spásné řešení, existuje ještě pořád tolik žaludků, nosů a zubů, které nepoznaly sílu jeho pěstí, ještě pořád má tedy proč žít, jen si musí zaletět na Mars. Tam pořád existuje spousta bytostí, kterým je možno ukázat, kdo je tady pánem, zlomit jim pár chapadel a vypíchnout třetí či čtvrté oko. Po dobře odvedené práci pak Švarcík nezahálí a jen tak mimochodem vyprodukuje čistý vzduch pro celou planetu, čímž opět prokáže, že je bůh, páč normální člověk se zmůže tak maximálně na vypuštění směsi 59 % dusíku, 21 % vodíku, 9 % oxidu uhličitého, 7 % metanu a 4 % kyslíku (as known as "prd"). ()

Danny F.

Jeden z mnoha nejpovedenějších Arnoldových filmů. Skvělé akční Sci-Fi s plnohodnotným dějem a perfektními speciálními efekty. 90% ()

JoseBenes

Phillip K. Dick, Verhoeven a Schwarzenegger? Ono tohle spojení vážně funguje a tohle akční sci-fi patří k tomu vůbec nejlepšímu, co kdy bylo v rámci žánru natočeno, i když je to chvílemi neskutečně zamotané. Jeden z nejpovedenějších Arnoldových filmů. ()

JohnSmith

Výborná akční sci-fi od mistra žánru. Verhoeven se nebojí ukázat nechutnosti a ještě má cit pro akci. A hlavně staví na dobrém scénáři. ()

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

7. ročník sci-fi festivalu Future Gate je tu

22.01.2020

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

Paul Verhoeven točí lesbický thriller

08.08.2018

Režisér Paul Verhoeven (RoboCop, Hvězdná pěchota) se do paměti filmových fandů nadosmrti zapsal jako autor kultovních pecek Total Recall s Arnoldem Schwarzeneggerem či erotického thrilleru Základní… (více)

Vin Diesel si zahraje Bloodshota

Vin Diesel si zahraje Bloodshota