Seznamte se, Joe Black

• USA Meet Joe Black (více)

themic

O tomhle se dá v klidu říct, že je to něco nevýdaného a jedinečného..! Anthony předvedl vynikající výkon o člověku, který se dokáže smířit se svou smrtí... Má to hodně zajímavý příběh, který se rozprostírá do všech 178 minut filmu... Pitt je můj oblíbený herec, i když někdy nepředvádí zrovna nic úžasného ta v tomhle filmu nezklamal... Musím ještě napsat, že celým filmem se táhne dokonalá atmosféra, která filmu dodává na vážnosti plus podpořená skvělou muzikou a hereckými výkony..! Brad hraje smrtku v novodobém stylu, ale přesto jde z něho respekt..! Při čtení některých komentářů nemohu souhlasit například s tím, že se zamění Brad Pitt s někým jiným, role smrtky se k němu skvěle hodí...:) ()

depony

Proč nemít u filmu šťastný a naivní konec, když většina konců není šťastných a ani naivních? A Brad Pitt je zde ve skvělém hereckém duetu s Anthony Hopkinsonem. Oba ukázali, že jsou hvězdy:) ()

LINKIN

Hopkins Pitta jasně přehrává. Opravdu jsem mu věřil všechno do poslední emoce a snad na vždy zabil všechny moje pochybnosti. Přemrštěná mi stopáž vůbec nepřijde a jak zde kdosi poznamenal, je to jeden z těch tři hodiny krátkých filmů. Hudba od Newmana by také snesla nejpřísnější měřítka a Hollywoodská linie s přeslazeným sentimentálním závěrem mi kupodivu nevadila, což se sám velmi divím. Na konci jsem uronil i slzu (a nejednu) a to se mi už dlouho nestalo. Takže jestli lze filmu upřít kvalitu, konzistentní celek už nikoliv a tak opravdu výborný dojem z dobře odvedené práce kazí snad jen toporný Pitt. Smrt v jeho podání mi přišla spíš jako výraz karbaníka, kterému z balíčku karet vytáhnete všechna esa a on stejně nechápe. No a záběry z očí do očí byly příliš dlouhé (abych si ještě rejpnul). A tak když se divákovi naservírovalo těchto scén třeba na 5 minut v řadě, už to kolikrát nutí odtrhnout od filmu zvýšenou pozornost, kterou si od začátku tak pečlivě buduje. Všechno ale vynahrazuje jedna z nejemotivnějších scén, jakou jsem kdy viděl. Poslední tanec Billa se svou dcerou. ()

nirvana91

Herci a ich výkony spolu z fantastickou hudbou tiahnucou sa celým filmom môžem bez komentára ohodnotiť na 5 hviezd. Pokiaľ ale začnem rozpytvávať dej, našli by sa u mňa nejaké veci, čo by som vytkla. Koniec tohto takmer 3hodinového filmu ma troška zaskočil. Teda tá časť, keď si Smrť konečne zobrala Billa, pripraveného zomrieť. Ako to, že jeho milovaná dcéra Suzan, hoci videla, že otec sa niekde vyparil, netrápilo ju keď sa nevracal, ale bola celá bez seba z toho, že jej prišiel jej "blesk", kt. ju zasiahol v kaviarni? Akoby tušila, že otec je mŕtvy ("Môj otec by ťa rád poznal."). No s veľmi veľkou pravdepodobnosťou to samozrejme tak bolo, keďže o to tak trocha v celom filme šlo. Ale to ju nenapadlo ísť nájsť telo milovaného otca? Tak toto ma akože značne dorazilo! A keď už som spomínala tú dĺžku filmu, tak možno by sa to dalo vcucnúť aj na 2 hodiny, nebyť tých dlhých mlčanlivých scén. Len potom by to možno stratilo to svoje čaro, to je tiež dosť možné. Keď človek chce, prežije to aj tie 3 hodky :) P.S.: Kto by si bol pomyslel, že "vymletá" smrť chodiaca po zemi v požičanom tele mladíka, ktorého kvôli tomu zabila, bude milovať arašidové maslo? :D ()

baribal

V zásadě se jedná pouze o kýč se snadno předvídatelným dějem a šablonovitým chováním postav. Nicméně ten kýč zde zdařile funguje, stejně tak jako u letošního francouzského trháku Nedotknutelní. Z Joe Blacka by se nemělo dělat víc než je, je to tří hodinová pohádka u které Vám je jedno jak to dopadne. Každoroční vánoční pohádka s podobnými parametry a kvalitou jako je například Pretty Woman. ()

SaNcHeZ_cz

Místy sice docela zdlouhavé a docela natahovaná, nicméně v jádru upřímné, hravé a především solidně natočené a skvěle zahrané. ()

Ilidien

Film, ktery je dost dlouhy, ale presto vam utece jak voda. Je to film, ktery zije okamzikem. Dlouhe dialogy, ktere byly doprovazeny opravdu skvelymi hereckymi vykony nebyly nudne, ba naopak, pridavali filmu jeho rozvaznost a rekl bych i opravdovaost (malokdo by byl dle meho nazoru schopny obratne diskutovat se smrti). Co jeste dodat. Smrti uz se zabyvala spousta filmu, at uz uspesne ci ne, tento film patri k nejlepsim a tak to proste je :) ()

katasta

Je to kýčovité a limonádové až hrůza....přiznávám bez mučení...ale mě se to prostě strašně, ale strašně moc a moc líbí. Nemůžu si pomoct, ale kdykoli to vidím (a nebylo to zrovna málokrát) mě to dostane na kolena, mé srdíčko pookřeje a já jen doufám, že se vyplní Billovo přání, a já budu mít stejně šťastný život jako on, plný vzrušení a vášně něčeho jiného než jen párku leklých ryb :o) ()

ivishka

Jsem silně zaujatá anti-fanynka Brada Pitta ale na ty 4 hvězdičky ten film rozhodně má, protože je to krásný romantický snímek :-) rozhodně má moje sympatie. ()

Lukrecie

Roztažené, pomalé, žádný spád, nic extra, zbytečně dlouhý film, nadhodnocené, dlouhé scény kdy na sebe civí bez náboje a emocí, nebavilo mě to ()

Vyrida

Dlouhá rádoby nekrofilní romantika, která mě příliš nezaujala a dokoukal jsem ji jen z úcty k hercům, kteří film drží nad propastí odpadních vod. Nápad hlavní pointy příběhu přitom není špatný, ale nabídnutý scénář je až na pár výjimek nezajímavý a to mi romantické filmy obvykle nevadí. Brad Pitt mě v roli smrtky nepřesvědčil a pokaždé když dostal možnost interakce sem se musel nepříjemně ošívat. Konec měl hezky našlápnuto k vyšší známce, ale poslední 5ti minutovka vše rázem zhatila. Ale kdoví, třeba kdyby mi bylo 15náct a byl opačného pohlaví, tak to ocením i se slzou v oku a mokrými kalhotkami. ()

O.Peta

Pěkný a dojemný film. I přesto že je film dost dlouhý, tak jsem se u něj nenudil a dokonce jsem u konce měl slzy na krajíčku, což u mě nebývá zvykem a nestalo se mi to ani u Titanicu. Nejlepší role Brada Pitta. Takže určitě 5* ()

zipper111

Odtud mi utkvěla jenom neuvěřitelná hudba od Thomase Newmana, opravdu naprosto geniální. Hlavní skladba Whisper of a thrill je ultimátní záležitost, to je snad poprvé kdy mě hudba zaujala víc než film, ačkoliv Hopkins se mi tady taky líbil, jinak film je příjemná romanťárna, kterou zbožňuje moje babička, tak proč bych ty 4 hvězdy nedal ;). ()

Orlau32

Báječný film. Napřed jsem si myslela,že je to tím, že tam hraje můj oblíbený Sir Athony Hopkins. Pak jsem si ale uvědomila, že je to tím nevšedním námětem, který mě zaujal. Ačkoliv Brada Pitta nijak nemusím, zde se mi velmi líbil a zahrál úlohu SMRTI jedinečně. Zkrátka film chtěl tím říci, že LÁSKA JE VĚČNÁ A SILNĚJŠÍ NEŽ SMRT. Ještě, že mám film na DVD, mohu si jej kdykoliv znovu pustit. ()

Freemind

Ne. Prostě ne. To, co zprvu vypadalo jako zajímavý nápad se nakonec bohužel rozplynulo v nasládlém želé, což by se ještě dalo snést, kdyby se tomu tvůrci nesnažili dodat nějaký filosoficko-existenciální přesah. Brad Pitt to záhral v celku svých možností slušně - postavy mladíka a Smrťě rozlišil sice hrubě, ale výrazně. Hopkins nezklamal, Claire je krásná, až to bolí (nechápu, proč neudělala větší kariéru). Hudba Newmana (který teprve piloval svůj rukopis, s Americkou krásou nebo Road to Perdition se to nedá srovnat) i kamera jsou obstojné, místy velmi zručně zaplňují díry ve scénáři a režii. Hlavní linka scénáře není až tak špatná, bohužel trpí mnoha stupidními nebo hluchými místy, na čemž se zřejmě podepsalo to, že na něm pracovali čtyři lidé, takže si asi umím představit ty kompromisy a tlaky. Nejvíc mi ale vadilo ponižování inteligence diváka - mám rád, když věci nejsou podávány tak polopaticky (příklad - první setkání Hopkinse se smrtí a asi dvouminutová úmorná scéna, kdy Hopkins hádá, kdo to asi může být, a kdyby to náhodou nějaký postižený divák nepochopil, tak ještě několikrát zopakují, že jde o Smrt. Stejně tak poslední scéna návratu po dřevěném můstku.) Takže nakonec je na filmu zajímavý jen samotný nápad, technická realizace a herecké obsazení - a to je sakra málo. ()

fragre

Sentimentální cajdák, taková lépe zpracovaná červená knihovna, která si hraje na hloubku. Vždy překvapí, když nějaký opravdu dobrý herec (Hopkins) kolaboruje na něčem tak prvoplánovitě blbém. ()

gogos

Nadherny romanticky pribeh, sesla se tu dvojice uzasnych hercu a doplnuje je krasna Forlani... Ma to vynikajici pribeh, scenar, je to paradne natoceno, patri mezi me nejoblibenejsi romanticke filmy... ()

Makky

Príjemná romanitka so zopár nezabudnuteľnými momentami a neskutočným soundtrackom Thomasa Newmana. Krásna hudba plynúca počas celého filmu vyvrcholila výbornou pesničkou Over The Rainbow v záverečných titulkoch. ()

Netflix odkládá svůj největší blockbuster

Netflix odkládá svůj největší blockbuster