Wolverine se zotavuje ze zranění, když se setká s hláškujícím Deadpoolem. Spojí se, aby porazili společného nepřítele. (Falcon)

Tom Hardy

Když Levy s Reynoldsem říkali, že to není třetí Deadpool, nekecali. Deadpool & Wolverine je X-Menovské "No Way Home", kde druhý jmenovaný, pokud jde o character arc, hraje první housle a ten první se nás marně snaží přesvědčit o tom, že vztah s Vanessou je pořád středobodem vyprávění (ale podobně jako ve dvojce je na to bohužel Morena Baccarin ve filmu příliš málo). Příběh v podstatě absentuje, ale bylo by nefér něco takového tomuhle filmu vyčítat - i geniální Logan si vystačil s málem. Jenže Shawn Levy. Jeho schopnosti jsou někde na nevzrušivé úrovni rutinéra Bretta Ratnera, tedy natočí solidní produkt, ale to je tak asi všechno. Nejvýraznější je to v akci, která má světlejší momenty (hlavně ty "jeden na jednoho"), ale jakmile se to na plátně řeže ve velkém, Levy nestíhá. A nejsmutnější je to v bitvě v pustině, kde do akce nastoupí hned několik komiksových ikon a žádné Levy nedopřeje pořádný cool moment (v trailerech propálená Dafne Keen je tam například tak ve dvou rychlých střizích). Nemluvě o tom, že hranice mezi tím, kdy je Deadpool ještě vtipný a kdy už je jen vulgárně otravný, je tenčí než kdy dřív. ALE vtipů je tam naštěstí tolik, že si to prakticky nejde neužít (dvakrát tolik, pokud člověk nezná jen samotné filmy, ale i jejich historii, což platí i o vztazích mezi herci). Zhruba do půlky jsem se bavil téměř královsky, jakkoli mě pocitově zajímala jen linie Wolverina. Od půlky už tam na mě bylo moc opakující se akce a málo zábavných překvapení. Ale obecně jsem si to užíval, o tom žádná. Jen ne zdaleka tolik, jak jsem doufal. 70 %. P.S. Jak mě emočně Wadeova cesta nechala chladným (Reynolds může urputně tlačit tisíc slov o milovaných a rodině a stejně nevyváží jeden zničený Jackmanův pohled), o to víc jsem se během titulků dojal nad tím milostným dopisem všem filmovým X-Menům. To sedlo. ()

Chrustyn

Nekorektní superhrdina je zpět a přináší honící fan service, plný očekávaného násilí, vulgarismů, popkulturních narážek a neustále píchání do superhrdinských filmů všeho druhu. Potěší celá řada cameí, návratů zapomenutých hrdinů a hlavně návrat Hugha Jackmana ve formě, jakou si diváci pořáli. Nicotný děj a slabší akce (ale Levy přesto dokáže překvapit) dle očekávání ale pro výslednou podobu vlastně nepotřebné. Hype přehnaný ale povedený film a zábavu utrženou ze řetězu, jsme naštěstí dostali. ()

D.Moore

Spása Marvelu se úplně nekoná, vlastně se nekoná ani pořádné pokračování, jaké by si zasloužily oba Deadpoolovy stále skvělé filmy. Trojka je podle mě z velké části vypočítavý marketingový tah (ano, já vím, že filmy se točí proto, aby na ně lidi chodili, ale nemusí to z nich přece tak trčet), jehož děj shrnuje jeho název. Nejde totiž o nic víc než o příležitost vidět Deadpoola a Wolverina řádit. Určitě nečekejte překvapivou zápletku a bohužel ani poctivě napsaný příběh, jaký měl především první Deadpool, kupodivu nečekejte ani tak nápadité akční scény nebo přirozeně působící humor. V Deadpoolovi a Wolverinovi je všeho buď moc, nebo málo. Ryan Reynolds a Hugh Jackman se určitě dobře bavili a dali do toho všechno, čili co se povedlo, povedlo se hlavně díky nim, protože Shawn Levy jim moc nepomohl a ostatní herci a herečky jsou zanedbatelní a baví hlavně svými návraty do rolí. Ne tím, že by něco zábavného udělali. Jinak mě ale budou dlouho strašit například útrpně dlouhé monology šéfa TVA, brzy okoukané zpomalené pózovací nástupy před akcí, celý ten chaos, kterému se někdo rozhodl říkat příběh… Pokud bude mít film úspěch, budu rád a především jeho tahounům to budu přát, ale že se povedl, to o něm říct rozhodně nemůžu. ()

TheEvilTwin

Ultimátní fan service, nahláškovaná jízda, krvavé Rko a skvělé spojení několika "světů" dohromady. Reynolds + Lewy jsou excelentní dvojka a tohle nařachané spojení šíleného humoru, který někdy až paroduje film a skvěle boří čtvrtou stěnu k divákovi,  přimíchání Deadpoola + Xmenů do MCU a naprosto dechberoucí návrat hned několika NEČEKANÝCH postav do univerza je prostě záruka kvalitní popcornové zábavy. Radím nic si nečíst, nekoukat na trailery a prostě jen jako fanda jít do kina a garantuju, že při příchodu oněch několika postav budete štěstím bez sebe. Královská fanouškovská záležitost, která je originální tím, že se nebere vůbec vážně a která zase rozdává karty tím způsobem, že můžeme jen doufat v nějaké epické spojení všeho dokupy v následujících filmech/seriálech. Natěšenost na všechny další potenciální věci mi dnes asi nedá spát a z kina jsem odcházel s úsměvem, jak už dlouho ne. ()

tron

„Mladý muž? Mal ku*va tak okolo päťdesiat!“ Najskôr poznámka pod čiarou: boli sme v myjavskom kine s manželkou na slovenskom dabingu a ako ročník 81 musím skonštatovať, že ak vezmeme do úvahy, že v deväťdesiatkach sa najbrutálnejšie americké nadávky v SK dabingovom štúdiu zvykli prekladať ako „dofrasa“ a „bastard jeden“, tak odvtedy slovenská dabingová škola urobila riadny krok dopredu. Čo krok. Skok! Čo sa týka scenára, je vidno, že máme dočinenia s vysneným dielom Ryana Reynoldsa. No a ako to občas býva s vysnenými dielami, je na nich poznať, že by miestami potrebovali prísnu ruku dramaturga, ktorý by povedal: „chalani, neblbnite, toto už je moc“. Najmä v strede tempo upadá a kolíše. Pôsobí to dojmom, že to tam Reynolds s Jackmanom dali len preto, že mali voľné ruky a tak to tam naflákali hlava-nehlava bez toho, aby to predstavovalo prínos pre príbeh.  Našťastie, skôr alebo neskôr zakaždým nájdu cestu späť z temného lesa a prídu s nápadom alebo scénou, ktorá nechcem tvrdiť, že vyrazí dych, ale áno - JE skvelá. Určite situáciu značne vylepšuje bohatý, výživný soundtrack a mäsitá akcia. Film je plný neuveriteľných cameí: buď sa zjavujú slávni „komiksoví“ herci, ale paradoxne v rolách, ktoré ich vonkoncom nepreslávili (niektorých dokonca svojho času temer zničili), alebo sa vyskytnú cameá, ktoré ste fakt nečakali; z jedného mi padla sánka na zem a áno, súhlasím, že XYZ (aby som nespoileroval) je vážne len jeden, tak ale zas čo tým chceli povedať, že ho má hrať do osemdesiatky? Logiku by som do toho nezaťahoval. Aký malo zmysel Deadpoola obliecť a vyzbrojiť, keď Paradox nevedel, na akú stranu sa prikloní? Prečo jediný Deadpool bez sebaregeneračných schopností je ten a ten? To, že nerobia výučbový film na hodinu matematiky a fyziky, si ostatne zjavne uvedomovali aj samotní scenáristi (viď. spôsob, akým nevysvetlili, ako je možné, že isté postavy na konci prežili neprežiteľné). Kadencia vtipov je obrovská, čo však neznamená ani tak to, že logicky nie všetky vyjdú, ale najmä to, že ak dva tri nevyjdú, osem deväť vyjde. Akonáhle to postavy začnú so samoúčelnými akčnými scénami (dalo by sa povedať, že v podstate dve najlepšie akčné sekvencie sú pre dej zbytočné, keďže sa len obaja páni potrebovali vyblbnúť, tak ale zas v tom ostatne tkvie pointa crossoverov) a nadávaním preháňať, režisér to vycíti, spomalí a všetky tie (miestami fakt krásne – pes, Fešpool) a žmurknutia na fanúšikov (Ant-Man, Loganova skutočná výška, žltý kostým, beh štvornožky, skok dopredu s naprahnutými rukami s vysunutými pazúrmi) odsunie nabok a sústredí sa na postavy. A hoc je Deadpool ozaj festovný kretén, i on má svetu čo povedať. A čo potom traumatizovaný Wolverine! Pri toľkom blbnutí mal Hugh asi najťažiu rolu spomezdi všetkých, keďže musel zachovať vážnu tvár a nenechať sa stiahnuť, nevypadnúť z úlohy. To sa mu podarilo. Ale áno, ako ostatne vraví Deadpool na začiatku: bez aspoň čiastočného znesvätenia Jackmanovho silného odkazu v trháku Logan to nepôjde. Tvrďák Jackman hrá inú verziu Wolverinea, než akú sme čakali, ale i v tom tkvie čaro a taký je celý film: nečakaný. SPOILER Aj keď ma trochu mrzí, že tvorcovia vymäkli a hoc to celé očividne smerovalo k šokujúcemu momentu z komiksov, kedy sa ukázalo, že X-Menov vyvraždil Wolverine, nakoniec to nepoužili. SPOILER Kino primáš Myjava 2024 () (méně) (více)

• Za pouhých 17 dní v kinech film vydělal celosvětově více jak jednu miliardu amerických dolarů a stal se tak nejvýdělečnějším filmem všech dob s ratingem R (mládeži nepřístupný). (NiaWolf)
  • V scéne s Happym Hoganom (Jon Favreau) sa mal pôvodne objaviť aj Robert Downey Jr. ako Tony Stark. Ten však rolu ako jediný odmietol - dôvodom bolo jeho ďalšie angažovanie v MCU ako Doctor Doom; o čom scenáristi vtedy ešte nevedeli a tak mať ho späť ako Starka nemalo zmysel. (Ingtar2)
  • Když agent TVA řekne Deadpoolovi (Ryan Reynolds), že Wolverine (Hugh Jackman) je to jediné z Kanady, co za něco stojí, odpoví mu Deadpool: „Keep my country's name out of your fucking mouth“ („Drž jméno mé země dál od svých úst“), což je parafráze na větu, kterou řekl Will Smith na předávání oscarů v roce 2022 poté, co dal facku Chrisu Rockovi. (Hovadin)

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu

Vetřelec sesadil Deadpoola z tržebního trůnu