Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Blíží se Halloween a děti po celé Americe touží po maskách neustále inzerovaných v televizi. Nedají svým rodičům pokoj, dokud jim vytouženou hračku neobstarají. Masky však nejsou tak nevinnými hračkami, jak se na první pohled jeví. Ve skutečnosti jde o smrtonosná zařízení, která vymyslel Conal, šílený irský výrobce hraček, znechucený hrubou komercionalizací dávného keltského mýtu. Jeho zvráceným cílem je obnovit pravý smysl Halloweenu a vrátit jej do počáteční formy, kdy byl svátkem čarodějnic. Místo znovuzrození keltského mýtu se však záměr mění v krutý žert démonického mstitele pošlapaných tradic, kdy se "hříchy" konzumní společnosti obrátí proti nim samým. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

TV spot

Recenze (287)

Oktavianus 

všechny recenze uživatele

Halloween bez Haddonfieldu, Myerse a jeho svědomí Loomise nemohl fungovat - a taky nefungoval. Vnímat tento film jako následníka H2, je to na odpad - jako samostatný film s jiným názvem by to bylo na slabší tři, je to vesměs blbina. Průměrem se dostaneme k dvěma hvězdám, když přičteme ještě několik bonbonků (o nichž dále). - Tolik k hodnocení. Film fungovat nemohl, když místo slasherové legendy divák dostal naservírovanej thriller jen jemně řízlej hororem. Hlavní hrdina, který jako kdyby z oka vypadl Tomu Selleckovi, hrál velice toporně a představení nezachránil, o hereckých výkonech ostatních se ani nedá mluvit, nejlíp se nakonec předvedli jen mlčenliví "muži v černém", protože jim scénář přikazoval nic nehrát. Problém spočívá i v hlavním padouchovi, keltskej rádobyčaroděj není ani děsivej, ani hrůzostrašnej...ale trapnej. Přesto tam pár zajímavých nápadů opravdu bylo, ať už odporně vlezlá reklama, promyšlenej závěr v továrně i potom na benzince, smrt (a někdy opravdová chuťovka) nesympatických postav... Zajímavé také je, že zatímco v H1 postavy koukají na klasickou The Thing a v H2 na Night of the Living Dead, tady běží v televizi upoutávky na první Carpenterův Halloween. Na tyto televizní bonbonky pak tvůrci navázali až v H6. Přesto šlo o suverénně nejslabší Halloween - do doby, než se objevil Zombie. ()

Radyo odpad!

všechny recenze uživatele

A nedají si říct a nedají si říct. Jako by chtěli američtí producenti popřít prostý zákon logiky, že z jednoho sáčku čaje neuvaříš 2 nebo více šálků, snaží se snad u každého čtvrtého filmu, který získá jakýs takýs úspěch z nahozeného tématu vyvařit ještě několik pokračování. Ty ale většinou chutnají stejně jako několikátý hrnek čaje stále z jednoho sáčku. Bez chuti, bez zápachu, mdlé, nepodařené. A to jsem ještě použil hodně mírné výrazy. Halloween 3 je sice teprve třetí odvar, ale "chutná" asi jako desátý. Jinak řečeno, je to pěkný hnus. Další díly jsem si už raději nechal ujít - kromě H20. ()

Reklama

Goldbeater 

všechny recenze uživatele

Legendárně tragický úkrok špatným směrem, z nějž mohlo být „jen“ snesitelně přitroublé hororové béčko, kdyby se tvůrci nesnažili originální příběh nešťastně roubovat na halloweenskou sérii. Halloween 3 má jinak vcelku slušnou formu, skvělou hudbu Johna Carpentera a pár pamětihodných scén (kam počítám i tu otravně repetitivní reklamu Silver Shamrock), ale jako naprosto odlišný spojovací článek jinak sourodé série musí nutně každého diváka zklamat a dopálit. ()

Ruut 

všechny recenze uživatele

Totalní úlet mimo celou serii. A ani nemá vůbec nic společného s předchozími díly. Dokonce uplně bez Michaela Myerse. Samozřejmě to je strašná slátanina, ale i tak jsem se celkem docela dost pobavil. Sice na účet tvůrců, no i to se počítá. Nezapomenutelná je vtíravá reklama, která vybafuje na diváky téměř po celou doboü filmu. ()

Lima 

všechny recenze uživatele

Že to vůbec nebylo o Michaelu Myersovi, mi nevadilo. Odklon od Halloween univerza mi přišel sympatický, námět si tykal s tím, co se točilo v 50. a 60.letech, tedy byl patřičně uhozený, ale tím milým, zajímavým způsobem, ale ta jeho filmová realizace je naprosto, naprosto příšerná. Takhle to dopadá, když točí někdo sice s vizí, ale s nulovým filmařským talentem. Zde se spojily nulová produkční hodnota, absence napětí, scény, které nechtěně parodují samy sebe a celé to je nefukčně sestříhané. Utrpěných 97 minut, kde potěšilo aspoň závěrečných pár sekund. ()

Galerie (90)

Zajímavosti (33)

Reklama

Reklama