Na tajemné planetě začne tajemným rituálem tragická cesta dvou sester. (Disney+)

Comodore_1 odpad!

Mají power of many. (sílu mnoha) ale power of one imbecile child jim zničí základnu. tupost nad tupost. doted mi nevadilo že jim hořela lod ve vesmíru a další věci. ale tohle je fakt odpad. Taky to jak obě sestry vznikly je dost zvláštní, protože takovou moc dosud v SW nikdo neměl (možná projev síly na základě jednání Dark Plagueise, ale žádný jedinec) ()

tomik99

Já nevím, ale nepůsobí to na mě jako Star Wars. Je to snad mix Star Wars, Zaklínače a dalších fantasy a sci-fi. Zápletka se bohužel dala odhadnout už po první minutě a v epizodě jsme se nedočkali žádného překvapení či zvratu, který by si na chvíli hrál s našimi mozky. Je jasné, že v posledních deseti minutách něco zásadního chybí, co si asi tvůrci schovávají do dalších flashbacků. Jediové přece musí udělat něco ohavného, aby to v současném ději dávalo smysl. Možná to měli ale dát sem, protože jinak tato epizoda působí nedokončeně a neúplně. Jo a ta hudba je taky nic moc - hodně hluchá a nevýrazná. ()

sepp odpad!

SPOILER ALERT  Tak spratek Mae se nepohodne se sestrou a hned podpálí barák (ze šutru), ale v poslední epizodě nám jistě tvůrci vysvětlí, jak jí máme litovat, soucítit s ní a že za nic nemlže, že to všechno ti zlí Jediové - a z nich nejspíše stejně vinu ponesou jen bílí humanoidi. Už se nemůžu "dočkat"... Jo a jak se tam zničehonic v té teplárně v té jeskyni (pun intended) objevil Sol, he? A jak to, že chce trénovat tak odrostlé dítě jako Padawana, když to učení jediů výslovně zakazuje? I u Anakina s tím byl megaproblém, a to se jednalo o vyvoleného. Ale tady najednou nic neplatí očividně. V tomhle vidím největší výsměch světu SW v tomto dílu... Že někteří jediové dokáží být s etikou trochu na štíru nám už mimochodem představily prequely, ale tady už máme jedie jako únosce dětí a utlačovatele menšin (jak jinak, že). A ti pisálci, co tuhle kravinu vyplodili, asi mají za to, že na jejich dílko budou koukat jen naprostý retardi, proč by jinak dětským verzím postav Mae a Oshy dávaly stejné účesy? To jako ty vlasy nosí stejné po celý život, lol? No ale když vidím některé ty oslavné komentáře zde tak ano, retardů se najde hodně mezi SW "fans"... Co ta scéna kde má ta hlavní matka prezentovat, že síla dvou je více než síla jedné - ta scéna nedává absolutně smysl. A proč se ti holky perou za jejími zády v takovém momentu? No protože jsou to spratci, proto. A nakonec jim hlavní matka vypráví, že na individualitu není v dospělosti prostor a že musí splynout s kolektivem - wow. Co nám to asi jen tvůrci chtějí říci... Mimochodem, už léta tu máme spoustu důkazů o tom, že v Disney pracují groomeři, no a zde to potvrzují a dokonce dávají i zcela ostentativně najevo - jak nutí Oshu do něčeho, co nechce, tedy připojit se k jejich kultu. Chce se mi zvracet z téhle odpornosti. Tak spratek Mae se nepohodne se sestrou a hned podpálí barák (ze šutru), ale v poslední epizodě nám jistě tvůrci vysvětlí, jak jí máme litovat, soucítit s ní a že za nic nemlže, že to všechno ti zlí Jediové - a z nich nejspíše stejně vinu ponesou jen bílí humanoidi. Už se nemůžu "dočkat"... Jo a jak se tam zničehonic v té teplárně v té jeskyni (pun intended) objevil Sol, he? A jak to, že chce trénovat tak odrostlé dítě jako Padawana, když to učení jediů výslovně zakazuje? I u Anakina s tím byl megaproblém, a to se jednalo o vyvoleného. Ale tady najednou nic neplatí očividně. V tomhle vidím největší výsměch světu SW v tomto dílu... Že někteří jediové dokáží být s etikou trochu na štíru nám už mimochodem představily prequely, ale tady už máme jedie jako únosce dětí a utlačovatele menšin (jak jinak, že). A ti pisálci, co tuhle kravinu vyplodili, asi mají za to, že na jejich dílko budou koukat jen naprostý retardi, proč by jinak dětským verzím postav Mae a Oshy dávaly stejné účesy? To jako ty vlasy nosí stejné po celý život, lol? No ale když vidím některé ty oslavné komentáře zde tak ano, retardů se najde hodně mezi SW "fans"... Jo a nedáme si vesmírnou zmrzlinu? Můžeme ji jíst vesmírnými lžícemi a česat se navzájem vesmírnými hřebeny...  Co ta scéna kde má ta hlavní matka prezentovat, že síla dvou je více než síla jedné - ta scéna nedává absolutně smysl. A proč se ti holky perou za jejími zády v takovém momentu? No protože jsou to spratci, proto. A nakonec jim hlavní matka vypráví, že na individualitu není v dospělosti prostor a že musí splynout s kolektivem - wow. Co nám to asi jen tvůrci chtějí říci... Mimochodem, už léta tu máme spoustu důkazů o tom, že v Disney pracují groomeři, no a zde to potvrzují a dokonce dávají i zcela ostentativně najevo - jak nutí Oshu do něčeho, co nechce, tedy připojit se k jejich kultu. Chce se mi zvracet z téhle odpornosti. EDIT: Tak se už navíc i ukazuje, že Lesley opravdu nejspíš uctívá satanismus (jako ostatně mnoho kalifornských queerů): https://www.youtube.com/watch?v=nLElFNPthEk () (méně) (více)

dahakere

SW to má složité. Vydají vám Andora a ten má hroznou sledovanost, protože není cool, nejsou tam meče a nepoužívá se tam síla. Od jednoho experta jsem se i dozvěděl, že to nikoho nezajímalo, protože SW není o politice. Galaktický konflikt, který zasahuje do životů všech není o politice. :D A tento člověk se považoval za fanouška SW universa a v oné diskuzi napíše 20x WOKE WOKE WOKE. Krása.  No tak když máme kvalitní projekt a ten očividně SW fanoušci neocení, tak co vám zbývá v roce 2024? Tohle. Seriál zaměřený na použití síly, což vám v Andorovi chybělo a zaměření na čím dál tím početnější skupinu, které stačí to, že se pro ně točí věci a reálně tu věc sledují. A úspěch zajištěn. V rozhovoru řekneme, jak tento seriál má rozbrečet bílé muže....a pak jako bílý muži místo ignorování těchto nesmyslů brečíte. Výsledek? Děláte přesně to co chtějí a jdete jím tím na ruku. Kvalita zůstane nedoceněna a tohle bude mít úspěch. NE u vás, ale úspěch to mít bude. Gratuluji. :) Myslím, že s druhou sérii Andora se můžeme rozloučit s poslední kvalitou z tohoto universa za značného přispění samozvaných brečících fanoušků. :) Ten svět potenciál má, ale zas taková škoda to nebude no. Náhrada se vždy najde.   Je to děravé jak cedník, ale odpad jak třeba Boba Fett, nebo 3. série Manda to zatím není ani z daleka. Pokud počítáte místo oveček před spaním bílé heterosexuální může, tak si jděte pustit něco jiného. :) ()

Pilgrim6

Úplně prázdná a zbytečná hysterie davu. Acolyte rozhodně není nic převratného, ale rozhodně to ani není nějak diametrálně horší než Ahsoka, spíš lepší než Kenobi a rozhodně lepší než Bobbova knížka. Internet outrage mill zkombinovaný s bohužel často tradiční toxicitou SW fan base (což je oblíbená aktivita již od dob prequelů) se ale rozhodl, že tenhle seriál je ztělesnění všeho zla v dnešní době a tak tenhle díl má skoro o 30 pct míň než mizerný díl s plastovýma Vespama v Book of the Bobba Fett. Tam sice celý ten seriál udělal z Bobby nesmyslnou postavu, ale asi to nepůsobilo "woke", takže ok. 3 hvězdy za spíše průměrnější díl sám o sobě, 1 hvězda za kompenzaci realitě neodpovídajícího skóre. ()