Na tajemné planetě začne tajemným rituálem tragická cesta dvou sester. (Disney+)

warrenur

Prijemny a pomerne vystavany vylet do minulosti a toho, co predurcilo spravanie dospelyych sestier a ako ovplyvnili styria Jedi-ovia ich osudy. Prekvapuju ma tunajsie odpady a jednohviezdia. Som si vsak isty, ze za dej a kinematografiu epizody vacsina z nich nebude. 48% ()

clump

Ježiši, tolik ublížený hysterie. Je hrozný a zároveň poučný i zábavný, jak mašinerie hejtu tolik lidí předem zpracovala a oni teď hledaj sebemenší a místy opravdu směšný důvody, proč seriál nesnášet. Nenechte se jima zválcovat. Je totiž osvěžující, když na to jdou jednou Star Wars trochu jinak. Jasně, není to žádná dokonalá epizoda, sám jsem měl s pár momenty dílčí problémy, ale celkově mě prostě Akolytka baví a přijde mi svěží. Tahle část dodala větší váhu i těm předchozím a Nit (sic!) příběhu zajímavym způsobem rozvinula i víc zamotala zároveň. Sice tu bylo pár trochu neohrabaných scén, ale za to se Star Wars nepopravujou, to bychom mohli zahodit už Lucasovy originály, kde jich je habaděj. Další věc je, že lidi už jsou tak zblblí, že se rozčilujou nad věcma, který očividně nejsou žádný příběhový lapsy, ale jen zatím nevidíme celej obrázek situace, chybí nám důležitý střípky a očividně všechno není, jak se na nejprvnější pohled zdá. Autorka si s náma trochu hraje, to je záměr a zvolenej styl. Navíc dop*či, tohle neni superrealistický festivalový indie dokudrama, trochu vstřícnosti, benevolence a fantazie! Každopádně jestli tímto část ubulenýho fandomu definitivně dá Star Wars sbohem, bude to jedině dobře, už jsou stejně akorát strašně otravný. Spoiler: Star Wars byly tak trochu "woke" a progresivní vždycky. Poslechněte si Lucase. ()

tomik99

Já nevím, ale nepůsobí to na mě jako Star Wars. Je to snad mix Star Wars, Zaklínače a dalších fantasy a sci-fi. Zápletka se bohužel dala odhadnout už po první minutě a v epizodě jsme se nedočkali žádného překvapení či zvratu, který by si na chvíli hrál s našimi mozky. Je jasné, že v posledních deseti minutách něco zásadního chybí, co si asi tvůrci schovávají do dalších flashbacků. Jediové přece musí udělat něco ohavného, aby to v současném ději dávalo smysl. Možná to měli ale dát sem, protože jinak tato epizoda působí nedokončeně a neúplně. Jo a ta hudba je taky nic moc - hodně hluchá a nevýrazná. ()

gruvacek odpad!

Tvůrci (paní tvůrkyně) tvrdí, že zplodila něco dokonalého - tahle epizoda má být ztělěsněním oprese LGBT komunity. Už dopředu počítali s tím, že to bude šovinistickým, nevyzrálým mužským publikem zcela jistě hejtováno. Nejde jen o to, že je to prostě blbý...jde i o to, že je to hrozně neumětelsky napsaný, kinematograficky naprosto šedý...není už na čase, aby začali tvořit SW lidi co mají talent a né jen potřebu se realizovat? ()

Oxik49

Čím dál víc pochybuji, že se od Disney ještě dočkáme nějakého důstojného filmu nebo seriálu z prostředí Hvězdných válek. Celá epizoda na mě působila jako kolosální LGBTQI+/65#mzX@ propaganda. Máme tu fanatickou sektu se stejnopohlavním mezirasovým a mezidruhovým plozením dětí, která je v těžké opozici vůči republice a jediům, jež byli od prvopočátku jakýmisi ztělesněními západní a svobodné civilizace... Vizuální stránka budí spíše dojem jakéhosi levného fantasy říznutého prvky sci-fi. Děj je až nechutně předvídatelný od prvních minut a žádné napětí, akce, hluboké myšlenky či zvraty v ději se prostě nekonají. ()

FilmFaktor

Je to nudné, je to tupé, dialógy 0 bodov, nenápaditá réžia a po tretej epizóde navyše dosť Gayyy. Čo je to? AkoLGBTLytka. Ufff... ()

Ronkar odpad!

Větší dno odpadu jsem v SW universu ještě neviděl. S tímhle serošem končím, nemám čas na sledování píčovin. ()

jjjerry odpad!

Jak zničit SW. Ta třídní agitka mně opravdu vadí. Nutit lidem, že dvě ženský mohou mít děti. Proboha proč? Zničit SW kánon. Proč vymýšlet nový kraviny a nenavázat na čarodějky z Dakomiru? Neomezený rozpočet je k ničemu, když je spatný scénáře a ještě horší agitátorská režisérka. ()

Prisnetajne7

Spoilery  No já teda fakt nevím, jednou nesouhlasí se svoji sestrou a hned to tam podpálí? A Jediové zatím komplet OK, nic kvůli čemu by ten levitující týpek měl páchat sebevraždu, zatím jsem z tohoto detektivního seriálu spíše zmatený ()