V seriálu Akolytka se při vyšetřování šokujícího zločinu postaví uznávaný mistr Jedi (Lee Jung-jae) proti nebezpečné bojovnici z minulosti (Amandla Stenberg). Jak se objevují další stopy, vydávají se po temné stezce, kde zlověstné síly odhalují, že vše není tak, jak se na první pohled zdá... (Disney+)

Diskuze

SeTTi (hodnocení, recenze)

Ten pátý díl zas tak tragický nebyl. Sice zabili asi jedinou zajímavou postavu, ale alespoň se trochu bojovalo. I když scénář byl teda stále strašně ubohý.

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Za me velka spokojenost. I kdyby ten serial byl nakonec sedivy prumer (coz se mi po 4 epizodach jevilo) tak tenhle souboj stal za to. Konecne jediove padali jak hrusky, ze takhle brutalne zemrou postavy ktere se zdaly byt docela dulezite jsem vazne necekal. A konecne ma serial moji plnou pozornost protoze libi se mi kam to smeruje a vazne me to zajima. A jestlize je paty dil porad v modre barve tak to jen ukazuje tupost fanousku.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Konečně skvělá epizoda. Opravdu extrémně nečekaně brutální (na poměry jakékoliv SW), s parádními detaily (užití cortosis rudy, levitace, těším se, jak to bude provázáno s jistými dalšími postavami... snad) a odhaleními a asi nejlepší lightsaber akcí v SW od prequelů.

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Až na to, že se to zdaleka vší tvorby Disney netýká. Včetně té, která má v hlavní roli ženské postavy. Takže výrazně hloupé prohlášení (že je to "veškerá tvorba Disney"). Gratulky.

na příspěvěk reagoval mm13

Terepin

Terepin (hodnocení, recenze)

South Park popísal všetku tvorbu Disney presne:

"Put a chick in it and make it lame and gay!"

Ydrosten

Ydrosten (hodnocení, recenze)

Já pořád čuměl na tu ženskou a nemohl jsem si vybavit kdo to je. A přitom vypadá pořád stejně. Myslím Carrie Anne Moss. Pořád jsem viděl před sebou tu scénu z matrixu a stejně mi to jméno nechtělo naskočit :)

----------------------------------------------------------------------

Po prvních 2 dílech si nejsem moc jistý. Zatím je to asi lepší než Andor a Obi-Wan. Vidím to prozatím na 3 a uvidím dál. Momentálně na to nemám čas tak jsem viděl jen na půl oka první a druhý díl.

Rypicong

Rypicong (hodnocení, recenze)

jako úplně blbej díl to nebyl. Ta džungle působila divně a záporák je určitě její matka, ale celkem bad ass. Ale dialog: on, ona, ono - v tom je bohužel všechno proč SW stojí za hovno...

Applepie_svk

Applepie_svk (hodnocení, recenze)

Po poslednej časti je na čase aby sa akcionári Disney začali pýtať, kto pral peniaze zneužitím jednej z najväčších IP na svete za posledných 40 rokov, lebo toto určite nemohlo zhltnúť 22+ mega za jednu časť.

Yoshitsune

Tady bude hodně na vině ona. Není nejmladší a nemá žádný základ v baletu, bojových uměních nebo gymnastice. Proto to museli pojmout "na pomalo" po vzoru samurajů. Což je diametrálně odlišný způsob boje té postavy.

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

SeTTi

mně v Ashoce taky úplně nesedla, jen netuším jestli je to ní a nebo tím, jak je ta postava napsaná.

na příspěvěk reagoval SeTTi

SeTTi (hodnocení, recenze)

Asi se budu muset omluvit Rosario Dawson, že jsem o ní říkal, že je příšerná herečka a má pohybové schopnosti dřevěného prkna. To co předvádějí herci tady je úplně na jiné úrovni. O "umění" scénáristů ani nemluvě.

na příspěvěk reagoval Yoshitsune

Comodore_1

Comodore_1 (hodnocení, recenze)

SeTTi

ST Discovery jsem měl rád. bylo to woke od počátku a dost jsem si to užil. tady dělají takové retcony že vesmír Star Wars se rozpadá na tisíce drobných kousků. tento seriál je zcela nesoudržný se zbytkem SW. tohle prostě fakt nejde.

Merengues9

Merengues9 (hodnocení, recenze)

Podle mě jsou dva tábory které jsou úplně mimo. Jeden je ten hlasitější jaká je to neskutečná sračka, jak to kurví lore, jak je to woke (což sice je, ale to podle mě není ten největší problém) a pak ta menší které to považuje se dobrý seriál což teda dle mě ani náhodou není. Osobně to vidím na nějakých 5-6/10 s tím, že to sleduji jen kvůli tomu, že to má logo SW, nebýt ho tak ani nevím, že sleduji něco ze světa SW a zároveň je to neskutečně o ničem. Je mi úplně jedno co s těma postavama stane.

SeTTi (hodnocení, recenze)

Jaku poříd to ještě beru pozitivně. Stále to není takový woke odpad a pošpapání universia jako předvádí tvůrci ST Discovery. Obi-wan také trpěl na ubohý scénář a umělé natahování. Pořád mají pár dílů na to napravit škobrtuní - opakované. Ale druhou řadu ať radši nedělají.

na příspěvěk reagoval Comodore_1

TheDarKnig

Jo, čísla jsou ale prý stále dost mizerná a vlastně druhá série byla údajně ohlášená jen proto, že už je v dost pokročilém stádiu a mají snad i nahraný dabing pro třetí série z větší části. Prostě už se ty lidi k tomu nepodařilo hromadně nahnat, ono moc asi ani nepomáhá, že je to pokračování tak starého seriálu. Jako tam doufám, že třeba druhá série už přitáhne mnohem větší pozornost.

W.Dow

Jo, ale X-men 97 i přesto dostávalo zaslouženou chválu ze všech stran (když na to začali lidé koukat), protože to byla fakt pecka. I přes nějaké předchozí umělé kontroverze. To se o tomhle prostě říct nedá.

TheDarKnig

Mě spíš zajímá, kolik lidí to dokouká do konce, Andor měl taky naprosto bídnou sledovanost, nejlepší měl snad Obík, kde se čekalo že ho Ahsoka zmákne a nestalo se. Jako tady jsem po té negativní kampani očekávala, že to bude špatný, oni i X-meni 97 měli prý dost tragickou sledovanost ale většina to dokoukala do konce. Ono s tímhle Disney celkem zápasí už dlouho.

TheDarKnig

Ono, celkově jsme menšina, ono jediné co by o něčem jakž tak vypovídalo, bylo kolik běžných diváků se na seriál dodívalo až do konce. To jsou asi jediná hodnotná data. Ono,  většina běžných lidí nehodnotí epizodu po epizodě, negativní ohlasy jsou taky vždy mnohem hlasitější, běžný divák nemá potřebu jít řešit seriál někam na internet, takže většinou jsou pod nimi tedy buď nějak zainteresovaní diváci, jako fanoušci atd.

W.Dow

Ta druhá strana je tady ovšem v značné menšině, a myslím si, že tentokrát to fakt není jen kvůli nějakým politickým důvodům, protože velmi nízké hodnocení dávaj i normální lidé. :) A argumenty jsem nějaké dal i já a nebylo to jen "je to sračka", ale třeba si přečti zase skvělej komentář HALa, kterej znovu vystihuje moje pocity. Tady prostě člověk, který si to užil, musel fakt buď přivírat oči jako opravdu hodně... nebo mu stačí opravdu velmi málo. Nevím, toť můj názor na základě všech informací, co teď mám.

TheDarKnig

Tak on tady zrovna nějaký argumenty a příklady, co je špatně nebo dobře neoplývá ani jedna strana. Je to jen, je to sračka, druhá strana není to sračka :D To jsou celé argumenty :D Proto říkám, většina věcí co někteří nazývají chybou nebo nesmyslem, může být i záměr, to se ale do poslední epizody nedozvíme. Dle mě tam ale prozatím není ani z poloviny tolik nesmysl, jako ve většině ostatních SW, pak je tu taky stylizace, je to asi jako vyčítat, že souboje ve stíhačkách vypadají jakou letecké souboje z druhé světové, i když reálně by takhle ve vesmíru lodě nelétali.

W.Dow

Jo, asi jsem měl specifikovat, že mi jde o to, jakým způsobem se to děje. Jestli nějak věcně nebo právě tak, že se začnou v lepším případě hledat různé výmluvy/nesmyslné důvody, v horším případě rovnou urážet oponenti.

na příspěvěk reagoval W.Dow

Dočká se Ahsoka druhé řady?

Dočká se Ahsoka druhé řady?

05.10.2023

Aniž bychom se pouštěli do nějakých velkých spoilerů, po finále nového Star Wars seriálu Ahsoka už je jasné, že si showrunner Dave Filoni (Star Wars: Klonové války, Star Wars: Povstalci) nechal… (více)

Další Star Wars seriál má obří cenovku

Další Star Wars seriál má obří cenovku