Sandiego

Až mrazivě hrůzná vize kam až může zajít dnešní televize. Skoro jsem až začal rozebírat svůj život, jestli náhodou nejsem ten samý případ, nakonec jsem usoudil, že asi ne, ale přesto už odteď nebudu nikomu věřit jako předtím. ()

Džejkop

Po shlédnutí jsem se musel zamyslet, a trochu se i začít obávat, jestli náhodou také nejsem součástí nějaké té reality show, jestli mě také nesleduje spousta lidí i při těch nejintimnějších záležitostech....úplně si umím představit jak Trumanovi bylo když to všechno prasklo. No nezbývá než souhlasit s těmi co Truman show pokládají za velice originální a zábavnou, protože to ona je. ()

MikO_NR_1909

Nepopieram, že pre mnohých dokáže podobný filmový kúsok vyvolať úžasné pocity. Fanúšikovia Truman Show boli určite po prvom vzhliadnutí pozitívne stigmatizovaný, čo ale nebol môj prípad. Nemám rád veľmi prekombinované filmy. Jima Carreyho milujem oveľa radšej v jeho (pre niektorých stupídnych) klasických komédiach, aj keď z toho nemám taký umelecký zážitok. ()

GodComplex

Originalni, chytlave, zabavne, zamysleni-hodne.... vsechno je v naprosto prvotridni kvalite, od scenare, pres hudbu, zpracovani, az k hercum. Retro stylizace byla naprosta lahudka. Mam jedinou vytku - chci aby to bylo delsi! Jeden z mala filmu, ktery mam chut si pustit znovu hned po skonceni. "We accept the reality of the world with which we are presented." 9/10 ()

Vojcl

První vážná Jimova role dopadla nad očekávání. Truman Show je pozoruhodné dojemné drama, které v dnešním světě Big Brotherů, Výměn manželek a podobných zvráceností neustále nabývá na svém významu. ()

numi

Naprosto geniální počin, který je nejen téměř dokonalým filmem, ale zároveň také naprosto originální kritikou současné společnosti. Kam se hrabe Michael Moore se svými "filipikami" - a to ho mám rád. Výborný Jim Carrey, který dokazuje, že umí hrát i bez svých typických šklebů (samozřejmě si je neodpustil ani tady, ale...), skvělá Laura Linney a nade všemi trčí nezapomenutelný Ed Harris. Nádherná hudba, obzvláště klavírní doprovod během Trumanova spánku se mi zaryl až pod kůži. Těším se na další shlédnutí, ať se ujistím, že se mi tohle všechno jen nezdá a že tenhle snímek opravdu je tak geniální, jak to na první pohled vypadá. [únor 2006] ()

Freemind

Skvělý, originální nápad, velmi vydařené zpracování, dobří herci, jako vždy příšerný Jim Carrey, který to všechno dokonale podělal. ()

zipper111

Celou dobu naprosto bez dechu sledoval jsem toto skvostné dílo, ihned na mysli mi vytanouc: "Nehraju taky v šou??"Ne, doopravdy famozní snímek, až mě mrazilo v zádech s jakou syrovostí to bylo podáno. Jim si za to zasloužil Oscara, nemůžu si pomoct, ale jak si někdo po tomdle může myslet že neumí hrát? Jeden z nejlepších Carreyho filmů, jedna z nejlepších "scifi", jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl...protože každý žije ve svém Truman show. "Co dáváj jinde?" ()

gogos

nemuzu si pomoci, ale na me tento film nezapusobil... ackoliv to je zajimave a celkem originalni, vubec me to nebavilo a strasne jsem se nudil.... ()

buldock

Naprosto skvělý herecký koncert Jima Careyho v neméně působivém a originálním počinu , který nabízí pohled na to jakou moc mají média a jak jim lidé lehce podlehnou a stávájí se jejich otroky , ale hlavně kam až je člověk schopen zajít kvůli penězům , sledovanosti a moci totálně ovlivňovat něčí život. Film se pomalu rozjíždí a trvalo mi chvíli než jsem se zorientoval , ale to i hlavnímu hrdinovi Trumanovi. :-) Skvělá gradace snímku pokračovala dál a dál až se trochu zadrhla o poslední scénu která ubírá snímku z nejvyššího hodnocení několik bodů. 80% ()

SarumanKo

Prešlo 12 rokov odkedy Weir natočil Truman Show a je udivujúce, že doteraz mi táto originálna, múdra, vtipná a výborne vypointovaná vec unikala. Navyše sa tu potvrdzuje, že Jim Carrey vie zahrať aj relatívne normálneho človeka... Jednoducho skvost. (95%) ()

Makky

Aké je to skvelé, že máme každý svoje maličké svety, o ktorých vie len úzky okruh ľudí. Máme svoje tajomstvá, neobmedzené možnosti a slobodnú vôľu. Carrey aj s jeho show boli výborní, Jima mám rád v podobných úlohách. Len čo ten nedotiahnutý záver? Akokeby bolo posledných 5-10 minút vystrihnutých, škoda toho. "Keby sme sa nevideli... dobrý deň, dobrý večer, aj dobrú noc." ()

blackrain

Komik Jim Carrey tady dostal obrovský prostor, aby předvedl to, co umí. Vlastně tenhle film stojí pouze na něm. Manipulovat s lidmi se dá jakýmkoliv způsobem, tohle bylo opravdu rafinované a promyšlené. Příběh o Trumanovi má obrovský přesah a je hodný zamyšlení. Na jednu stranu je to komedie a když se to vezme z jiného konce, tak jde o zajímavé drama. Perfektní nápad bylo používání těch reklamních sloganů. To nemělo chybu. ()

ABLABLABLA

V poslední době začínám na Jima pohlížet úplně jinak. Doposud jsem ho považovala za toho podivína z Masky neboYes mana, pana Poppera...ale tady a taky v The Majestic jsem si uvědomila, že mu ty nekomediální, řekněme vážné, role jdou stejně dobře. Tady v tomto je to sice ještě tak napůl, zato v The Majestic, je to dramatická role jak vyšitá a musím říct, že se mi v nich možná líbí i více. Truman show je opravdu povedené dílko, ke kterému se určitě ještě někdy vrátím. Představit si, že celý můj život je lež a jsem jen hříčka nějaké show, netuším, co bych dělala. Asi se zbláznila, propukla v pláč, který by střídaly návaly vzteku a no...těžko říct. Jeho odhodlání nakonec této "realitě" uniknout bylo obdivuhodné. Dveře v obloze.... ()

Tony.cs

Takhle by si měli lidé pamatovat Jima Carreyho. Ne jako pošuka s milionem praštěných ksichtů, ale jako vynikajícího herce. ()

Verka13

Jim Carrey u mě opět boduje na plné čáře. Jeho herecký výkon byl brilantní, ostatně stejně jako celý tento snímek. Půjdu se podívat, jestli nemáme v zrcadlech nějakou kameru... ()

slunicko2

Smutný film. 1) Nemohu si pomoci, ale mám pocit, že skvělý námět a velmi dobrý scénář 34letého Andrewa Niccola by šlo natočit zajímavěji, než jak to učinil 54letý Peter Weir. Neumím říci přesně, co mi na něm vadí. Snad že vážné téma bere na lehkou váhu. A to snímek není komedie, naopak, je to smutný příběh, který ve mně zanechává ambivalentní pocity._____ 2) Téma k diskusi je, nakolik žijeme ve světě Trumanů či, daleko hůře, ve světě Christofů. Nesporně se k popsané děsivé budoucnosti rychle blížíme._____ 3) Pro 36letého Kanaďana Jima Carreyho se postava Trumana stala průlomem do světa serióznějších rolí, ve kterých mu to podle mne daleko víc sluší._____ 4) Tak jedna show je u konce. Good morning, and in case I don't see ya, good afternoon, good evening, and good night! Nyní si dejte hrnek Mococoa. Why don't you let me fix you some of this Mococoa drink? All natural cocoa beans from the upper slopes of Mount Nicaragua. No artificial sweeteners._____ 5) A nyní, vážení televizní diváci, ať už nás sledujete z práce z garáží nebo z pohodlí domácího krbu, máme pro vás novinku. What else is on? Yeah, let's see what else is on. Where's the TV guide? ()

K.I.N.G.

Geniální to určitě není, ale na vysoké úrovni - s tím by se souhlasit dalo. Je to velice dobře zpracované, ale některé věci mi tam vůbec neseděly. Za všechny například to, koho by zajímalo takových jeho prvních 5 let života? No ale i přesto je to pořád velice dobré. ()

Komu letos poputují čestné Oscary?

Komu letos poputují čestné Oscary?

22.06.2022

Zemřel herec Philip Baker Hall