Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dva kadeti donuceni následovat dvě různé cesty. Ming byl rekrutován vůdcem největšího hongkongského gangu, aby se infiltroval do řad policie jako tajný vyzvědač. Policista Yan se mezitím úspěšně infiltruje do gangu a získává si důvěru mafiiánského bosse a Ming je povýšen do CIB - útvaru zvláštního zpravodajství, oddělení pro vyšetřování vnitřních záležitostí. Policie má podezření, že v jejích řadách někdo slídí, a tak potřebuje volavku. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (308)

Lavran 

všechny recenze uživatele

Moderní, svižné (nikoli výbušné a samoúčelně efektní, protože zde jde především o postavy), napínavé, hrdinsky vznešené, okořeněné mannovským důrazem na řeč chladné a geometricky úhledné městské architektury a v neposlední řadě velmi, velmi důsledné (tudíž i náročnější na pozornost). Pokud jde o Skrytou identitu: Scorsese pouze očesal "přebytečný" patos, přidal údernost, surovost a vulgárnost, asijské stars zaměnil za americké (za Tonyho stejně nemůže nikdo alternovat!) a o něco lépe rozvinul jednotlivé charaktery. S ničím zásadním se ale oproti výtečnému originálu, jehož jedinou slabinou je střídmá délka, nevytáhl. Tenhle nelítostný souboj o vlastní identitu u mě Volavka vyhrává na plné čáře. Rád si ji ještě několikrát zopakuji. 4,5* ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Ja až s úžasom sledujem, koľko tých mega super amerických filmov má svoju predlohu vo východnej Ázii. Až je to smiešne. Jeden z mojich obľúbených filmov The Departed je takmer dokonalou kópiou tejto Volavky. Keby Scorsese okopíroval len príbeh, ešte by sa to nejak dalo, ale pozrite si Volavku a tu sú tie isté scény, dokonca tie isté dialógy. Samozrejme herci z Hong Kongu nedosahujú kvalít Nicholsona alebo DiCapria, hoci sú naozaj dosť dobrí a dokonca rozoznateľní, ale toto je fakt veľká vykrádačka, za ktorú si Scorsese nezaslúži žiadne uznanie. Film Na druhej strane bude vždy super, ale on ako režisér neurobil vôbec nič. ()

Reklama

Matty 

všechny recenze uživatele

To je ono! Takhle se to dělá, takhle má vypadat moderní kriminální thriller! Dva hrdinové – jeden vzorový polda, ve skutečnosti gangster, druhý oddaný gangster, ve skutečnosti polda. Je jen otázkou času, kdy se o sobě dozví a půjdou si po krku, muž proti muži, tváří v tvář. Ale tihle borci se nikdy nesníží k používání přímočarého násilí, likvidace nepřítele lze dosáhnout i mnohem rafinovanějšími způsoby. Je doba hi-tech hračiček, odposlouchávacích a sledovacích zařízení, proč je tedy nepoužít? Ve filmu jsou nanejvýš dvě poctivé akční scény, napětím je však prodchnut celý a to díky inteligentnímu scénáři a skvělým hercům. V tomto Hongkongském filmu stejně jako ve spoustě dalších neplatí tradiční rozdělení na černou a bílou stranu, nejsou zde charaktery hodné a zlé, pouze charaktery jednající správně. A co je správné? Máte šanci se to sami dozvědět a já vám ji vřele doporučuji využít. Připravovaný Scorseseho remake se superhvězdným obsazením bude bezesporu také stát za to, ale originál je jenom jeden. 85% Zajímavé komentáře: Marigold, mm ()

pm 

všechny recenze uživatele

Připomenout si po letech Volavku byl užitečný nápad, tím spíše, že už znám i Scorseseho remake "Skrytou identitu". Jednak jsem si potvrdila, že staré kousky v novém kabátku prostě nemusím, jednak jsem si uvědomila, co mi na americké verzi vadilo nejvíc. Zapomenu na přemrštěně lacinou stylizaci Jacka Nicholsona, zdůrazním jen, že Matt Damon pro mne herecky zajímavý asi nikdy nebude a tím fakt, že Di Caprio v něm neměl rovnocenného spoluhráče. Zato Andy Lau a Tony Leung Chiu Wai jsou zde skutečný herecký pár, film samotný se lehce dotýká klasiky žánru a my tak smíme vidět muže, kteří se mohli vzájemně respektovat. Tvůrci se soustředí na psychologickou drobnokresbu a civilní osudy obou hrdinů, v závěru navíc boří zavedená schémata, což "Volavku" činí dvojnásob zajímavou. Pokud mne Damonův gauner v podstatě nezajímal, tak s Andyho podrazákem jsem v konečném důsledku schopna cítit. Jinak: začínám mít pocit, že Tony Leung je bezkonkurenčně nejzajímavější a nejlepší asijský herec současnosti. ()

novoten 

všechny recenze uživatele

Na komentář k téhle vybroušené perle si troufám až po zhlédnutí celé trilogie a nebude překvapením, když řeknu, že první díl je i dílem nejlepším. Před divákem se totiž odehrává krutá hra v žánru policejního thrilleru, tak napínavá, že chvílemi ani nedýchá. Když je vše navíc zahráno úžasným hereckým kvartetem (Yan a velitel Wong na straně kladných hrdinů a Ming s bossem Samem na zlé straně), nemůže se mi nikdo divit, že jsem se ve vypjatých chvílích neubránil slzám a po absolutním konci zůstal dlouho sedět s čelistí dole. ()

Galerie (18)

Zajímavosti (8)

  • Tvůrci se značně inspirovali kultovním akčním filmem Hard Boiled (1992) od Johna Woo, kde Tony Leung ztvárnil taktéž roli tajného agenta policie. Některé dialogy jsou doslova okopírované. (Dolvich)
  • Filmom sa silne inšpirovala videohra "Sleeping Dogs" z roku 2002. (Real Tom Hardy)

Související novinky

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

9. Filmasia plná hongkongských a korejských bomb

25.11.2013

Kino Světozor hostí od čtvrtka 28. listopadu do pondělí 2. prosince festival asijských filmů Filmasia. Ten se letos zaměřil na hongkongské thrillery a romace a korejské divácké hity. Po třech filmech… (více)

Scorsese všude, kam se podíváš

Scorsese všude, kam se podíváš

22.01.2007

Martin Scorsese. Jen těžko byste za poslední týdny našli v médiích zaobírajících se filmovým děním frekventovaněji zmiňované jméno. Tento legendární americký režisér si aktuální mimořádný zájem okolí… (více)

Bye bye Hollywood

Bye bye Hollywood

16.10.2006

I přesto, že se svým nejnovějším snímkem, Skrytá identita, slaví nevídané úspěchy, ať už kritické nebo finanční, má klasik velkého plátna Martin Scorsese v plánu dát si od hollywoodských blockbusterů… (více)

Reklama

Reklama