Con Air

• USA Con Air (více)

Průzkumník americké armády Cameron Poe si odseděl osm let za zabití opilce, jenž ohrožoval jeho těhotnou ženu. V den svého propuštění na svobodu se ocitne ve vězeňském letounu spolu se zločinci nejhrubšího zrna. Ti se pod vedením inteligentního, ale psychopatického vraha Cyruse pokusí o hromadný útěk. Cameron, považovaný ostatními trestanci za spojence, je jediným mužem v letadle, který může celé akci zabránit. Kromě nastolení spravedlnosti mu jde především o to, aby se po letech odloučení shledal se svou ženou a s dcerkou, kterou ještě nikdy neviděl. Cameronovi se podaří navázat spojení s policistou Larkinem, ale souboj s vyvrheli toho nejhrubšího zrna musí podstoupit jen on sám! (TV Nova)

pytlik...

Parádní film, chechtal jsem se od začátku do konce. Ještěže režisér místo původně předpokládaného kačera Donalda obsadil Nicolase Cage. Sice zahrál daleko hůř než by to zvládl ten pták, ale zato byl mnohem legračnější. ()

BoncheR

Klamal by som, keby som povedal že tento film bola blbosť. Bola to klasická akčná odväzovka, v štýle 90´s keď bol Cage ešte dobrý herec a keď triky s počítačom ešte nepoznali. Hodnotím v porovnaní s ostatnými akčnými filmami. (( 76% )) ()

Chris Masters

Vynikajicí... Nicolas Cage jako drsný, i když nevinný, trestanec, John Malkovich jako vypatlanej plešoun a Steve Buscemi, který snad poprvé ve filmu přežil.A také je to jeden z lepších snímků Simona Westa. ()

noriaki

Líbilo se mi to víc než Skála a nestydím se za to. Simon West napodobil styl devadesátkového Michaela Baye věrohodněji, než to dokáže současný Michael Bay. Con Air je béčko, ale našlapané béčko. S ohromující akcí, spoustou výrazných postav a atmosférou ryzích devadesátek. ()

Master19

Do té doby, než do letadla "nastoupí" Steve Buscemi je to na 4*. Ale pak... :-) Když jsem to viděl poprvé, aniž bych věděl o co jde, říkal jsem si: to bude zase nějaká propaganda US army, aha tak doják z vězení... nene samá voda, jakmile se děj rozjede, nedá se odejít ani na záchod... ()

Tomesh

Na skálu tohle nemá ani omylem. Navíc tam mi ta hromada klišé až tolik nevadila. Spousta známých herců, ale výsledek je k pláči. Místy mě bavil jenom pilot a řidič v jedné osobě, kterej vypadal jako Jarek Nohavica. Nechápu, jak tohle může dostávat tak vysoké hodnocení. Źe by Steve Buscemi, kdo ví.. ()

Krustyburg

Pochopím leccos; jak se ale jenom tahle americká klišé slátanina mohla dostat do červeného!? Zní to jako nějaká parodie: Z masového vraha se vyklube komická postavička. Hlavní hrdina, nespravedlivě odsouzený, žije celý film myšlenkama na svou dcerku. Akce na konci filmu mezi mrakodrapy... letadlo co najede do casina. A největší ptákovina na závěr: Hodíme tu krabičku(lokátor) na nějaký jiný letadlo a nikdo nás nenajde.:-P To snad ne! ()

sskrblik

Zdařilý akční počin, který je svými kvalitami podobný Skále. Takže pokud vás Skála omrzí víte kam sáhnout. ()

Danny F.

Parádní film s dobře padnoucí rolí pro Johna Malkoviche a klasickou pro Nicolase Cagea. Akce je dostatek, takže se divák nemá šanci nudit. 55% ()

hroubek

Už je to dlouho co jsem viděl dobrý film s Nicolasem Cagem, ale tohle je jeden z trojice jeho nejlepších akční filmu, které natočil koncem dvacátého století.Jak jednou řekl Simon Pegg, že Con air je nejlepší film vůbec, tak trochu přeháněl, ale něco na tom bude.Rozhodně podle hereckého obsazení je to jedno charismatický jméno vedle sebe Cage, Malkovich, Buscemi, Rhames a Trejo.Nemá cenu se rozplývat, že konec je trochu blbý, ale takovéhle zničení hlavního záporáka jsem dlouho neviděl.Akční scény nemají chybu hlavně, když tam co chvíli něco bouchne.Akční filmeček co neurazí, ale potěší. ()

Všivák

Naprostá klasa. Akčňák ze starý školy. Prostý digitálních triků. Poctivá práce lidí, co mají rádi tenhle žánr. Nicolasi, u tohohle jsi měl zůstat. ()

VanTom

Jeden z ikonických akčňáků 90. let, plný výbuchů, "one-linerů", zpomalovaček, podhledů, hrdinství, patosu. Tenhle vyniká zajímavou premisou, která do jednoho vězeňského letadla svádí různorodou sebranku krutopřísných zločinců, v čele s Malkovichem, Rhamesem, Buscemim. I po letech výborná akční zábava. ()

pursulus

Vzpomínka na Karla Čapka.¬         "Con air" je o jeden velký stupeň chytřejší než jeho předroční kolegáček "Skála" pana Baye. Herci ale hrajou stejně špatně, zvláště mám na mysli nebohého N. Cageho, který to vždycky odnese tak jako Schwarzenegger. Tím stupněm mám na mysli ze jména scénář, onen cár papíru, kterým si filmový průmysl vytírá zadek. "Akce" je na úrovni "taktak", slušně zvládnutá. Celkově jde o snímek coby akční průměrný, coby zajímavý pro kvalitní scénář podprůměrný a bez nápadu. (Ano, je to tak napsáno dobře: scénář "Skály" je totiž totéž co odpadní papír před čističkou.)¬                 Požírači "akčňáků" s mým proneseným názorem souhlasiti nebudou; avšak, coby požírač "akčňáků" pravím: "Zlatý xXx a 00sedmičky, kde scénář je zcela kompatibilní s provedením." Tedy nic se netluče, kdežto tady je všecko jako u dortu pejska a kočičky. ()

Ravi

Pro mě osobně zklamání. Nabubřelá akce se skvělou hudbou vyšumí do prázdna zejména díky dialogům a kulhajícímu ději. Herci sice odvádějí standard, ale proč si patos našel i útěk vězňů v letadle teda nechápu. Vzhledm k potenciálu z toho vyšla jen svižná akční pecka a to je na mě málo. Na konci už to vypadalo, že všem došel dech 40% = 2/5 ()

mkubalikova

Trejo, Buscemi a Malkovich jsou dokonalí, zvláště Buscemimu bych dceru na hlídání nesvěřila. Cusack a Cage jsou na svém standardu. 80% ()

Vrcholný Nicolas Cage

17.05.2015

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

Cage vs. Cusack v mrazivé divočině

28.07.2011

Hráli spolu v Con Air. A opět budou stát proti sobě, ale namísto popcornové akce je čeká krvavý thriller inspirovaný skutečnými událostmi. John Cusack si ve filmu The Frozen Ground zahraje jednoho z… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)