Film Wonka je založen na výjimečné postavě, která je ústřední postavou knihy „Karlík a továrna na čokoládu“, nejkultovnější dětské knihy Roalda Dahla a jedné z nejprodávanějších dětských knih všech dob, a vypráví podivuhodný příběh o talentovaném Willy Wonkovi, který se s očima dokořán ocitne v centru světa čokolády, nemá nic než pár mincí v kapse a plný klobouk snů – jedním z nich je otevřít si vlastní čokoládovnu, která by se vyrovnala největším čokoládovnám světa. Ale v tomto velkolepém, i když nelítostném městě se Willyho skromné peníze rychle utratí a zavedou ho na cestu strádání a otroctví v nedaleké prádelně. Ačkoli se zdá, že Willyho vyhlídky jsou zmařeny, jeho naděje nikoli, přestože podnikání ve výrobě čokolády je mnohem těžší, než se zdá, a Willyho genialita není vítána cukrářským kartelem, který se nezastaví před ničím, aby si udržel svou klientelu pro sebe. Nicméně díky své osobité značce geniálního vynálezu, troše neotřelého myšlení a pomoci několika nejlepších přátel- zejména bystré mladé dívky jménem Noodle - se Willy stane odhodlanějším než kdy jindy a využije svého talentu a houževnatosti k tomu, aby si splnil svůj sen. Během následujícího kouzelně lahodného, někdy nebezpečného a život potvrzujícího dobrodružství Willy zjistí, že ačkoli většina lidí, které potká, dá přednost chamtivosti před dobrem, každý mrak má stříbrný okraj... stačí jen nepřestávat snít. (Vertical Entertainment)

monny9

Sorry, ale nie...mám rada Timothée Chalameta, oceňujem jeho herecký výkon, ale to je asi to jediné, čo sa snažilo dať filmu atmosféru...pokus o príbeh skoro vyšiel, no lámal sa tam s inými príbehmi, z ktorých len jeden (ok, možno dva ak rátame strážnika a strážničku-čo bolo dosť trápne...) dostal odpoveď-a to tak silenú, že mi to pripomenulo ďalších 250 iných filmov...oranžový Hugh Grant sa vo filme ani nemusel objaviť tak isto ako Rowan Atkinson (a toho sakra milujem aj v krátkej sérii s tou včelou na NF!!!)...škoda...za mňa veľké sklamanie... ()

MAKUON

Svěží dynamický a plný energie, nějak takto bych popsal film Wonka pár slovy. I překvapivě český dabing byl více než povedený. Nevěřil jsem, že by písničky v českém dabingu mohli být takto dobře zvládnuté. Byly velice trefné, krásně zazpívané a ani jsem si nevšiml nějaké větší neshody. Ale to by nemělo být moc překvapení, vzhledem k tomu, že se film prezentuje z velké části jako muzikál. Celkově to všechno krásně do sebe zapadlo a jestli bych si měl vybrat nějakou pohádku, na kterou do kina právě teď se svými ratolestmi, byl by to právě Wonka. ()

ENDGAMEBOY

Tenhle prequel o Willy Wonkovi byl magicky dobrý. Paul King (ten režisér)  uměl dělat dobré filmy (Paddington). Tak udělal další dobrý film který jsem si fakt užil. Nemohl jsem se rozhodnout jestli dát 4* nebo 5*. Ale radši jsem dal 5* za to že to bylo fakt dobrý. Za mě magických 9,5/10. A po filmu mám chuť na čokoládu. ()

555borac555

Velice zábavný a kouzelný muzikál. Má to strašně chytlavou pohádkovou atmosféru. Film je hravý, vizuálně nápaditý a i vtipný.  Timothée Chalamet je v roli Wonky excelentní. Calah Lane na to jak je mláda hrála taky velmi dobře. Každou scénu, ve které byl si neskutečně ukradl Hugh Grant. Škoda, že tam neměl mnohem více prostoru. Film jsem bohužel musel vidět v kině v českém dabingu, ale i tak musím říct, že není nejhorší a i muzikálová čísla byla nadabována docela dobře i když se těším až někdy film uvidím v originále. Není to možná tak silné jako Karlík a továrna na čokoládu z roku 2005, ale ostudu to rozhodně neudělalo. Ba naopak byl jsem překvapen jak moc povedené to je. Dávám sladkých 8/10. ()

lubosco

Prvá a posledná vec - nie som fanúšikom muzikálov. Napriek tomu som na tom bol s deťmi - pre 9r zábavné (ale Pan Wonka a jeho čokoládovna (1971) bol lepší), pre 14r puberťáka dalo sa. Technicky zvládnuté, príbeh je postavený zaujímavo, len ten zelený mužík mi tam prišiel akoby nasilu a zbytočný, aj keď v závere zohral nejakú tú úlohu. Dalo sa na tom zasmiať, ale už to nepotrebujem vidieť. A úplne nechápem, čo má tento film spoločné s vianocami a prečo ho niektorí kategorizujú ako "vianočnú stálicu". ()

mach333

Nejnovější film ostudu "značce" Wonka rozhodně nedělá. Děj se odehrává ve fantasy prostředí evokující viktoriánskou Anglii mixnutou poválečnou technikou. Wonka je v porovnání s filmem Karlík a továrna na čokoládu veskrze kladný hrdina, bez sebemenší zákeřnosti. Tu ale nepostrádají záporňáci. Děj je, podobně jako předchůdce, Burtonovský, asi bych film nedoporučil předškolním dětem. Komediálních prvků tu tolik není, ale najdou se. Písničky mají jen jednoduché aranžmá, tak nějak nenásilně prokládají děj. Z herců mě kromě hlavního hrdiny zaujal Hugh Grant v roli UmpaLumpy. ()

Indy_

Wonka je nejnovější počin o tom  nejlepším výrobci čokolády na světě a je zároveň nejrozdílnější z těch všech. Pro mě osobně je nesmírně těžké tento film ohodnotit, poněvadž film je to nesmírně dobrý, skvělé herecké výkony, krásný vizuál a ani písničky mě nijak nevadili, ovšem se samotným hlavním hrdinou Willym sem měla a i nadále mám malý problém, a to v podobě jeho charakteru.  Samotný film nemá s předešlímy moc společného. Není součástí nějakého universu, nebo tak něco a tudíž by se na něj mělo nahlížet odděleně a neměl by být spojován například s Burtonovým snímkem. Willy je sice svým způsobem šílený, ovšem jeho charakter je jakýmsi způsobem umírněn. Není sobecký, excenrtický ani ,,tak trochu psychopat", který by ze své továrny udělal cosi, co by vypadlo ze série Saw. Tudíž mi to s tím, že by se mělo jednat o jakýsi prequel, nedává moc smysl. Z tohoto důvodu soudím že by se film neměl spojovat ani s Burtonovým, ani se Stuartovým filmem.  Když se na snímek koukáme jako na samostatný počin, hodnotím ho skutečně jako v podstatě dokonalou pohádkou, u které se budou bavit děti a ani dospělý se skutečně nebudou nudit. Ovšem je to docela složité ale po delším rozhodování dávám skutečně solidních 8/10 ()

saliman

Ač scény pěkné, tak příběh je nudný, předvídatelný. Těšil jsem se, až to skončí, ale oni museli všem hodným udělat pěkný konec a všem špatným vyrobit špatný konec, tak jsem jen čekal a čekal. K tomu ta muzikální složka, která mi nesedla (bohužel jsem viděl jen CZ dabing). Hromada věcí je na sílu dokreslována hudbou/hudebními efekty i kamera s nějakým zoomem mě nejednou zaskočila, což mě ještě víc odtrhlo z kontextu dění. Kdyby aspoň ten příběh byl nějak dobrý - také jsem se nechytl. Jak už jsem říkal - předvídatelné, nudné a hrozně rychlé. Pan Wonka cokoliv, co potřeboval, vytáhl z klobouku nebo se to ve filmu najednou nějak zjevilo. Atmosféra byla dobře naladěná prostředím (scénou), ale v kombinaci s hudbou a kamerou a těmi rychlými nevysvětlitelnými událostmi to byl hrozný guláš. Nebo kdyby byla šance se aspoň jednou zasmát, ale ani jeden úsměv se bohužel tvůrcům u mě nepodařilo vyčarovat. ()

Sabre

Film Wonka se vynikal svým kouzelným příběhem, obohaceným o vtipné momenty a zábavné písně. V hlavní roli Timothée Chalamet přinesl svůj talent, doplněný skvělým hereckým obsazením. Celkově lze říci, že se jedná o kouzelný zážitek plný humoru a pohádkové atmosféry, který diváky vtáhl do světa Willyho Wonky. ()

jirikzaboj

Většinou tyhle slaďárny nejsou zrovna mým horkým šálkem čokolády, ale Paul King dokázal Wonkovi vdechnout novou a pohádkovější verzi, která mu náramně sluší a dá se z ní vypointovat velice solidní příběh, který nabídne jak slušnou zápletku, tak hromadu zajímavých postav, které mají do puntíku napsaný svůj reward ending a pracuje se s nimi záměrně způsobem, který se v dnešních pohádkách jen tak nevidí a to poctivě, s lehkostí a občasnou šíleností. (Tak zábavný heist jsem neviděl fakt dlouho). Možná jen záporáci mohli tvořit jen jednu postavu, která mohla mít o dost větší charisma. Timothée si to dal na jedna s hvězdou, potvrzuje své místo v Hollywoodu každým filmem. A trochu doufám, že se chystá i pokračování. Potenciál budování je tam i nadále. Do té doby mi hraje Oompa Loompa song v playlistu pořád dokola. ()

Nag0

Ako človek nevzdelaný vo sférach Wonkovských či interiérových, nemám tomu nejak čo vytknúť. Áno je to miestami presladené, muzikálové čísla ma nebavia ako pri akomkoľvek inom filme a rozprávkový vibe nie je moja šálka kávy, ale ako zábava pre všetky (aj keď skôr tie mladšie) vekové kategórie to vcelku obstálo a disponuje to celkom konzistetným prísunom slušne vystavaných scén s prídavkom hereckých entít ako je Atkinson či Grant. ()

tein

Na tento film jsem se hodně těšil a o to větší přišlo zklamání. To nejlepší nám totiž už ukázal trailer. Příběhově mi to moc nesedlo, ale o dost horší byla muzikálová část, která mi přišla dost neoriginální a melodicky dost vykrádající jiné muzikály. Komediální část pak spočívala jen v pár málo momentech kdy se na scéně objeví Oompa Loompa, ale ten by si zasloužil mnohem víc prostoru. Stejně tak je zde zcela nevyužitý potenciál Rowana Atkinsona, který je zde "jen do počtu". Ve finále je to jen fantaskní a nesmyslná až hloupá, docela drsná a někdy až nechutná cringe podívaná pro děti, jež je ale vizuálně moc hezky provedená. Vizuál a Hugh Grant jsou ostatně největší klady celého tohoto filmu. Timothee Chalamet podává sice dobrý výkon, ale na roztomilou ztřeštěnou ulítlost Johnnyho Deppa prostě nemá. ()

JohnDark

Wonka, Rozprávkový muzikál, USA 2023, R: Paul King, H: Timothée Chalamet, Calah Lane, Keegan-Michael Key, Paterson Joseph, Jim Carter, Matt Lucas, Mathew Baynton, Sally Hawkins, Hugh Grant, Rowan Atkinson, Olivia Colman, 60% ()

Dannyss

Nápaditě hravý snímek, nicméně se slabým a obyčejným příběhem. Neříká se mi to vůbec snadno, bohužel moje očekávání zde inkasovalo nemalou ránu. Mírně potrhlý scénář směřující na rádoby humor a zejména na hudební doprovod pěveckého rázu, kterého bylo možná až příliš, avšak tento prvek se dá ve snímku přijmout a rozumět jeho funkci. Co mě však zklamalo nejvíce, byl vybraný směr děje a ničím neoriginální záporné postavy, jejichž chování působilo klišé dojmem. Postava Wonky je však solidním způsobem vystižena, celý filmový počin působí pozoruhodným barevným orchestrem, který sice dodává filmu vždy ten správný zápal, jenže navzdory tomu místy kolabuje na řadě nelogických návazností či evidentně nedotažených, chybějících scénách, a tudíž klade divákovi zbytečné otázky k vysvětlení, jenž zcela očekávaně nepřichází. 7/10. ()

oleg121

90%. Instantná klasika pre malých i veľkých, ktorá nie je len skvelým prequelom, no zároveň i hlbšie rozvíja postavu Wonky. Z na prvý pohľad viac-menej zbytočného filmu sa vykľulo veľké prekvapenie. Palec hore. ()

Enthlon

Krásny film. Nádherne spracovaný príbeh o tom, ako si Willy Wonka plní svoj sen a ide za svojím cieľom a to vybudovať svoj vlastný čokoládový monopol, stáť sa veľkým čokoládovým magnátom a vykorisťovateľom Oompa Loompov, v ceste mu ale stojí miestny čokoládový kartel na čele s čokoládovým Escobarom, ktorý vidí vo Wonkovi konkurenciu, lebo predáva čokoládu lacno, aby si ju mohla dovoliť aj pracujúca trieda. Film ma dojal aj rozosmial, takže som spokojný, veď predsa, čo viac si od filmu želať, než to, že vo vás vyvolá nejaké emócie? Rozhodne nevidené poslednýkrát. ()

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

Druhá Duna bude kralovat IMAXu

30.07.2023

Sedmá Mission: Impossible měla IMAX kina jen něco málo přes týden, než ji odtamtud vystrnadil Christopher Nolan a jeho Oppenheimer. Atomový opus populárního režiséra si nyní tento formát udrží… (více)