Reklama

Reklama

Kurz manželské touhy

  • Česko Teorie touhy (pracovní název) (více)
Trailer

Obsahy(1)

Páry, toužící po návratu vášně a touhy do svého partnerství, přijedou na kurz ambiciózního párového terapeuta Mazla (Vojta Kotek), který razí teorii, že partnerské štěstí stojí na maximální blízkosti obou partnerů, duševní i tělesné. Jenže velmi pevné objetí se může snadno proměnit ve škrcení, škrcení v udušení, terapie v touhu po vraždě. Zvlášť když se napětí hromadí celé roky. Helena (Lenka Vlasáková) tak dlouho čelí výčitkám svého manžela (Stanislav Majer), že jej tiskne málo, až ho jednou obejme příliš pevně. Udělala to schválně? Nebo jen podvědomě? Nebo to byla nešťastná náhoda? Zpočátku to možná neví ani ona sama. Může někdo někomu při vroucím objímání držet tepnu tři minuty omylem? A kdo je tady vinen? Helena? Sama oběť? Nebo jen ta blbá objímací metoda? Kolem sympatické hrdinky se stahuje smyčka, střet světa partnerských vztahů s logickou vyšetřovací mašinérií vyznívá komicky, ale pro hrdinku nemusí dopadnout dobře. Snad jedině, kdyby se zjistilo, že i kriminalisti jsou jenom lidi… Tomu pitomci, co si o to koledoval, už původní život nikdo nevrátí, ale prozřít můžou ostatní čtyři páry, které si sem původně přijely upevnit manželství. Možná pochopí, že udržovat si prostor, svobodu a kyslík může paradoxně znamenat být si blíž. A toužit po sobě. (Cinemart)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (176)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Radek Bajgar po výborné Teorii tygra a Teroristce přichází s žánrem trochu odlišným. Totiž…opět jde o komedii, ale tentokrát i s přesahem do kriminálky. A znovu se kvůli tomu spojil s Mirkou Zlatníkovou, kterou dobře zná z rozličných projektů. Ostatně třeba Černé vdovy jsou hodně podobným žánrem – komedií, ale s přesahem kriminálním. Film se v první řadě vyznačuje dobrým obsazením, to zaručuje, že nenastane úplná nuda, ačkoli snímek na toto úspěšně aspiruje. Tím, že jsou některé věci dotaženy do extrémů (policistka musí někoho zatknout, Stanislav Majer musí být opravdu u úplně všeho apod.) už komedie přechází v silnou absurditu, kdy divák neví, zda se smát nebo nechápat, co se to na obrazovce vlastně odehrává. Z toho všeho mi nejvíc vychází jako logická role Vojty Kotka, který ji hraje přesvědčivě, ale též střízlivě. Pravda, jsou páry, které dělají vše společně a drží jim to, jsou takové, které mají volnost a taky jim to klape. Na to asi neexistuje univerzální recept. Záleží na povahách jednotlivých párů a na tom, jak si to zařídí k oboustranné spokojenosti. Někdo se rád objímá často, jiný ani moc ne. Kurz manželské touhy tak na mě mnohdy působí jako sociální experiment a sonda do takových manželství, jaká občas nacházíme v rea\lity show Výměna manželek. Leckdy žasneme, kroutíme hlavou, ale nikdy nevíme, zda se smát, či zda to brát vážně. A co je nejzajímavější…ti účastníci to vážně berou… ()

Pierre 

všechny recenze uživatele

Viděno v našem leťňáku. U předchozí Bajgaroviny Teroristky jsem ještě nějaká očekávání měl, tady už ne (nepomohl samozřejmě ani název ani  hodnocení )  takže jsme to měli s filmem docela jednoduché.  Po prorazení s Teorií tygra jde zkrátka Bajgar dost dolu. Přesto musím uznat, že  má ve své kariéře alespoň nějaký koncept a v každém svém celovečerním filmu přinaší nějaké provokativní myšlenky. Ale chybí tomu životnost a plastičnost.  Přesto oproti   takovým legendárním  Ženám v běhu  má Kurz manželské touhy alespoň nějákou atmosféru, asi díky komornímu prostředí luxusní kliny a ty typické sexistické prvky se alespoň  snaží skombinovat s krimi a právě nějakým myšlenkovým přesahem. To beru jako plus stejně jako některé herce, kterých je tam vlastně škoda. Nesnaží se jenom legenda Bartoška, ale i Kotek. Nejvíc dokázal vyniknout ale  Radek Holub (který toho Rudu z Poldů nezapře) s Plodkovou.  Ti to trochu zachránili.  Snad ještě trochu mě bavil alespoň manžel pruďas v podání Stanislava Majera. Angažování osobitých typů jako Polášek a Latinák do takových štěků nemá vůbec smysl a je spíše rušivé. Jsem na hranici slabé třetí hvězdy.  Ale možná  dám radši druhou šanci té Teroristce. ()

Reklama

Mrkvič 

všechny recenze uživatele

Tak slabé hodnocení jsem nečekal. Já byl celý film slušně nadšený. Sice jsem litoval krátké stopáže a dovedl bych si představit minisérii, kde by se každá epizoda věnovala některým postavám. Takřka každá postava je zajímavá a ještě lépe obsazená. Autistická recepční je asi top. Hromada lehce ukrytých vtípků. Zápletka teda slabší a motivace některých postav mi také zůstávala záhadou. Ale za všechny ty polovičaté nápady a jejich realizaci bych nejradši dával 3,5 hvězdičky. ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Keď točíš komédiu a nevieš pobaviť diváka, tak sa radšej na to vyser. To je taká malá rada pre Bajgara. To, čo ukázal vo výbornej Teórii tigra, tu akoby zabudol. Nič si z toho nepamätám, len nahotiny v saune a nefunkčnosť vzťahov. Inak sa divím, že niektoré údajne herečky sú ochotné vyzliecť sa za pár sekúnd vo filme, čo nestojí ani za prd makový. Ale asi stál režisérovi. To je fakt sebaúcta tie hérečky. Fúzatý Latinák bol najlepším odrazom celej tej trápnosti, ktorá sa tu odohrávala a krimi linka to už bolo na úrovni Rodinných prípadov. ()

Everyone 

všechny recenze uživatele

Ve filmu nejvíce zaujali exoti. Některé scény byly napsány velmi dobře se snahou o hláškování. Zbytek stopáže tyto silnější epizody sterilně slepuje. Celkově tomu tomu chyběla lehkost a jiskra. Snaha o nadhled byla, ale výsledek je vidno dle celkové hodnocení 50% od 2000 hlasujících. Herecké obsazení dobré (téměř všichni herci mě baví individuálně nejen ve svých rolích, ale jako lidi), námět také. ()

Galerie (27)

Zajímavosti (4)

  • „Po prvním filmu (Teorie tygra, 2016) lidé říkali, že odcházeli s tím, že jak je to komedie, tak si mohli své problémy rozvykládat v dobrým a v určitým humoru. Takže chci, aby po tomto filmu odcházeli z kina uvolnění a mohli si říct, jak to spolu chtějí mít, aby to nedopadlo jak ve filmu,“ uvedl režisér Radek Bajgar. (SONY_)
  • Natáčení filmu probíhalo v resortu Svatá Kateřina u Počátek. (SONY_)

Reklama

Reklama