Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Ben, Frank a Paul byli přátelé na život a na smrt. Když na konci šedesátých let utíkali před mafií z Hongkongu, aby se vrhli do víru černého obchodu ve válkou zničeném Vietnamu, netušili, že jejich přátelství bude vystaveno té nejtěžší zkoušce. Gangsterské války saigonských klanů, zajetí Vietkongem - to vše rozežralo jejich přátelství jako koncentrovaná kyselina. A tak všechno skončilo jako tisíckrát předtím i potom. Kulkou v hlavě. (oficiální text distributora)

(více)

Recenze (144)

genetique 

všechny recenze uživatele

Woo nepotrebuje k totálnemu akčnému filmu scenár so silným príbehom. Ani silu hollywoodskych efektov. Jednoduchý príbeh priateľstva a vernosti v pozadí akčného eposu úplne stačí. Po miernejšom, ľudskejšom rozjazde, v ktorom sa naplno stotožňuje divák s postavami troch priateľov nastáva šialenosť v podaní akčnej nádielky, ktorá až na pár výborných ľudských momentov pokračuje až do konca. Samozrejme mi znovu trochu vadil spôsob východného hereckého podania, ale tu je chyba vo mne. Nie v hercoch. 90%. ()

ja.rebel 

všechny recenze uživatele

Opravdu působivý snímek o přátelství, strachu i svědomí se spoustou překvapivých zvratů. Převážná část děje se odehrává ve válkou zmítaném Vietnamu. Přesto to není válka, která tu hraje hlavní roli. Ta jen podtrhuje drsnou atmosféru mezilidských vztahů. Tři kamarádi odcházejí z Hongkongu a jen dva z nich se vracejí zpět. Jen už jako nepřátelé na život a na smrt. ()

Reklama

Cival 

všechny recenze uživatele

Tak to máme další vyvedenou exhibici Johna Woo. Poutavý příběh se klene na základech velmi silného motivu rozpadu přátelství a s tím spojené metafory o kulce v hlavě, ale trochu mě mrzí, že je během dvou hodin paralelně rozmělňován Vietnamem a trochu plakátovou posedlost zlatem a bohatstvím. Přesto má Kulka bezpočet působivých momentů a pár, u nichž zamrazí způsobem, za který by se nemusely stydět ani Združené mrazírny severočeského kraje. A ta akce... mňamy mňam. K maximálnímu hodnocení mnoho nechybělo. ()

InJo 

všechny recenze uživatele

Hongkongská gangsterka říznutá válkou ve Vietnamu aneb skutečně Wooův Lovec jelenů. Výborný emotivní příběh tří přátel procházejících válečným peklem, doplněný skvělou, typicky wooovskou akcí - čili opět desítky (možná stovky!) rozstřílených těl v úžasných obrazových kompozicích. Pár menších chybiček by se určitě našlo (asijská psychologie a emocionalita, zprostředkovávaná z velké části lacině znějící hudbou, jsou někdy až dětsky naivní, obzvlášť v kontrastu s krvavou a nekompromisní akcí, a proto nemusí každému vyhovovat), ale celek je i tak neobyčejně silný. Zkrátka John Woo tak, jak ho jeho zarytí fandové nejvíce milují... 85 % ()

Psema 

všechny recenze uživatele

To, že je Woo mistr na akci mi potvrdil i tady. Kulka v hlavě nejenom, že má neuvěřitelný švih a spád, čemuž napomáhají právě akční scény, které zabírají 90% filmu. Ale i příběhová rovina se mi více než líbí. Drama o přátelství smíchané s válkou ve Vietnamu a touhou po penězích, proč ne. Jenom jsem občas kvůli rychlosti děje nestíhal změny prostředí, na to jsem si posléze zvykl, ale přesto my děj samotný přišel dost překombinovaný. Trocha jednoduchosti a plné hodnocení by bylo na místě. ()

Galerie (25)

Zajímavosti (5)

  • Ve scéně v baru, kdy jsou tři hlavní hrdinové donuceni panem Leungem každý vypít láhev Whiskey, není kompletní. Chybí část vystřižené scény, kdy všichni tři hlavní hrdinové jsou donuceni vypít moč, což se stane, a pak teprve nastane přestřelka. (tequilla)
  • V určitých fázích natáčení chaotických filmových scén, v nichž propukala hlasitá vřava s následnou vzpourou, byl celý chaos natolik velký, že i samotní filmový tvůrci ztráceli čas od času ten správný orientační smysl. Dokonce i John Woo, filmový představitel policejního inspektora, jedním svým panickým průnikem vnikl do přímého natáčení scény, v niž explodovaly trhaviny, a narušil tak natáčení jedné takové filmové scény. Díky tomu si uštědřil nepříjemné poranění hlavy. A obdobně si vedl i Simon Yam, filmový představitel Luka, když si během natáčení popálil obličej. (Conspi)
  • Natáčení snímku probíhalo převážně v Thajsku, kde se filmaři vytvořily odpovídající podmínky nasvědčující vietnamskému prostředí, a v hongkongském filmovém studiu Cinema City Studio. Filmové záběry z letící helikoptéry, jichž je divák svědkem během přepadení filmového tábora, byly pořízeny již v minulosti, v době, kdy ve Vietnamu zuřila válka, neznámým, neohroženým kameramanem. (Conspi)

Reklama

Reklama