Reklama

Reklama

Oni

(seriál)
Trailer 2
USA, (2021–2024), 12 h 23 min (Minutáž: 31–55 min)

Tvůrci:

Little Marvin

Hrají:

Ashley Thomas, Deborah Ayorinde, Christopher Heyerdahl, Shahadi Wright Joseph, Alison Pill, Abbie Cobb, Sophie Guest, John Patrick Jordan, Derek Phillips (více)
(další profese)

Série(2) / Epizody(18)

Obsahy(1)

Seriál zobrazuje černošskú rodinu, ktorá sa sťahuje do "bielej štvrte" v Los Angeles, kde ich nečaká pokojný život, ale neustály boj s rasistickými susedmi, ale aj zlomyseľnými silami z iného sveta, ktoré ich spoločne so susedmi zosmiešňujú, terorizujú a chcú ich úplne zničiť. (R...)

Videa (3)

Trailer 2

Recenze (32)

TheEvilTwin 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Další Peele a další dělení lidí na tábor "odpad", nebo "pětka". Trailer stoprocentně nalákal na intenzivní hororovou show, a tak bylo Them možná jednou z nejočekávanějších věcí roku 2021. Já osobně musím říct, že jsem po zhlédnutí celkem v rozpacích, protože jedna část mě z lásky k Peelemu a jeho výborné tvorbě chce dát nejlepší hodnocení, ale druhá část mě má pořád pocit, že Them působí tak nekonzistentně, s výsledným žánrovým mixem nejsem úplně spokojen a věřím, že by se nápad dal pojmout i lépe. Intervence Peeleho z některých scén doslova tryská, ale za mě se další Us nebo GetOut nekoná. V první polovině začíná seriál jako hutné, atmosferické a nepříjemné sociální rasistické drama s pěkně svinskýma bělošskýma postavama, postupem času se dílo mění v psychologickou cestu do mysli postav a za jejich démony a v závěru spíše v plnohodnotnou haunted house duchařinu. Problém je, že kombinace všech tří prvků není za chodu vyvážena, a tak jsou pasáže špíše takto žánrově rozděleny, než aby byly žánry smíchány ve výslednou (tvůrci chtěnou) představu. Konečný obraz vnímám pořád spíše lehce pozitivně a dojem rasové nesnášenlivosti, který se s černými táhne celý život ze všech stran, je ve výsledku slušný, nicméně k dokonalosti něco chybělo a když to srovnám s pocitem po zmíněných filmech Us a GetOut, tak není tak rezonující a silný. Poslední díl byl za mě pak už trochu zmatečně zkratkovitý, a tak je to z mého pohledu slabší čtyřka. ()

evilmind 

všechny recenze uživatele

Po zkouknutí traileru jsem měl trochu jako pochybnost - naznačuje to prakticky stejný děj, který už letos zvládnul zpracovat Lovecrafts Country skvěle na mnohem menším prostoru. Ale dal jsem tomu šanci a nelitoval jsem - definitivně nejlepší letošní TV show! ♥ Ignorujte nízká hodnocení, to tomu pálej lidi, co jim buď vadí, že to ukazuje jak se bílý chovali k černejm ještě v 50. letech (přestože to je pravda), nebo naopak, že to je málo woke, a černý tam jsou za pološílené blázny (což je taky pravda, svým způsobem), případně to, že čím běloši straší jako katastrofickým scénářem, se vlastně nakonec v Comptonu opravdu splnilo, dneska to není moc bezpečná čtvrť. Je to ale čistokrevný horror, a to nejen kvůli té nadpřirozené lince, která se tím táhne zpočátku hodně minimalisticky, ale postupně graduje do parádního masakru. ()

Reklama

Slasher 

všechny recenze uživatele

Zlákal mě sem pach hromádky hovnonázorů. Stranou ale poplašený white pride čecháčci a pravo-levo politika, a byla to jen průměrná série. Hezky natočená, sem tam zábavná (šikana v hoodu), nijak extra přesvědčivá, vyústila v pátý přes devátý a byla zbytečně roztažená přes sedm hodin. Až příliš nuda složená z vypjatých rodinných emocí, bublající zlosti a pletich sousedů, přeludů a slabých strašáků. V tomto případě jednoznačně lepší by byl film... 60% ()

verbal 

všechny recenze uživatele

Poblitej, bezprostředně po protrpění poslední části, jsem mrknul na Homobázi, co o tomhle zbrusu novým mástrpissu píče J*A*S*M, páč na mě vyblafl jako první. Ach, tihle samozvaní rádoby hororoví exprdi bez špetky vkusu, co jsou schopni opětkovat i několikahodinové tvrdnutí chleba, hlavně když na ně u toho ze špajzu sem tam bafne ňáký negr a má to žužu barvičky. A jako gej by měl být naopak rád, že se svět obrátil v prdel, no ne? Tak držte huby, a vyhýbejte se téhle otravné narkáčské čalamádě náhodně losovaných a pod vlivem psychotropních látek stříhaných scén bez hlavy a paty a ubíjejícímu maratónu alogických negrohalušek a THCdialogů důsledněji než katolická panna análu. Protože přesně to THEM je. Čtyři jakž takž silnější scény a jeden slušný díl mimo kontext (9.), obalené osmi hodinami hoven, a neúměrně natahovaný, bestiálně nudný přiblblý pozérský zvratek o tom, že rasismus vlastně vynalezli holandští análbabtisté, protože jejich pastor byl debil, tedy pardon, chtěl jsem samozřejmě říct devil. Ovšem co se týká rasismu, tak to ten narkoman Malý Márvin vyPeeloval k dokonalé ironii a těžkému mementu! Compton padesátých let byl zjevně hnusně bezpečným, slizce kulturním a nechutně idylickým místem k životu, plným až k totální odpornosti vykreslených, zkurvených předsudečných bílých rasistů. Ti však zaplaťsatan svou tradiční baštu nekorektnosti, příkoří a zla neudrželi, a tak se mohl Compton stát tím, čím je dnes. Úchvatně zničenou stokou s nádhernou diverzitou hnědé a jedním z nejúžasněji nebezpečných míst v Americe s rekordním počtem vražd na negroobyvatele, kde se mírunenávistně prohánějí už jen Ajsové a Tupáci a kam se bojí jezdit i policajti. Prostě integrace a asimilace fungují skvěle! Tak jen poklekávejte, volte čektekové smažky, demokrady či jiné neomarxistické fašisty, a třeba vás to štěstí dokonale harmonického soužití taky záhy nemine. ()

J*A*S*M 

všechny recenze uživatele

Nadšenej, bezprostředně po zhlídnutí poslední části, jsem se mrknul na Rotten Tomatoes, co o tomhle zbrusu novým hororovým masterpiecu píšou kritici i audience. A to je teda přehlídka demence na všech frontách. Bílejm kreténům vadí, že je to další film/seriál o rasismu, černejm kreténům vadí, že to zneužívá "black trauma" k žánrové zábavě (a že většina najatých režisérů si dovolila nebýt černá), a profesionálním kritikům vadí, že je to spíš plnotučná žánrovka než hloubavý sociální komentář. Svět se v prdel obrátil. Držte huby, proboha, a užijte si skvostně natočenou hororovou show. Protože přesně to THEM je. Drsná, nelítostná, ostrá, nepříjemná a děsivá. Co do scénáře bych mohl mít dílčí výtky (třeba dějová linka Betts v závěru dost divně uhne), ale množství režijních nápadů a odzbrojující technická stránka to drží bezpečně nad vodou. Jedna z nejlepších žánrových věcí za poslední roky. ()

Galerie (105)

Související novinky

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

31.12.2021

Přichází den, kdy se každoročně obracíme na nejoblíbenější uživatele, aby se nám svěřili se svými topkami 3 filmů (a případně 3 seriálů) uplynulého roku. Od loňska je navíc doplňují i vybraní… (více)

Reklama

Reklama