Halo

USA, (2022–2024), 14 h 35 min (Minutáž: 40–61 min)

Pablo Schreiber, Natascha McElhone, Charlie Murphy, Shabana Azmi, Björn Freiberg, Olive Gray, Bentley Kalu, Natasha Culzac, Yerin Ha, Kate Kennedy (více)

Super voják Master Chief brání ve 26. století lidstvo před mimozemskou vojenskou aliancí, Covenant Empire. (SkyShowtime)

PauloZ

Místo epické akční sci-fi pecky jsme dostali rozporopulnou podívanou, kde se kvalita jednotlivých epizod krutě lišila a to hlavně kvůli snaze vyprávět dva příběhy, kde ani jeden nešel naplno. Měl jsem pocit, že se sami scénaristi v jednotlivých epizodách hledali. Závěr je ale vcelku velký, tak snad se to ve druhé sérii ustálí! ()

Heywood

Jistěže tu najdeme tu a tam nějaký ten odraz již existujícího filmu kategorie sci-fi, ale přesto první série si ocenění zaslouží. Za vizuál, výběr hlavních herců, samotnou zápletku tajemného artefaktu (Jasně STAR TREK - Do neznáma), ale i za to zneužití děti na vojáky (Hitman, Žoldák: Legie zkázy obdobně). Snad jen Yerin Ha mohla být lépe vybraná, ten hraný vztek roli neudělal a český dabing byl příšerný. Skrytost toho, že válka se vede vlastně z náboženských důvodů (o co jiného než stát se Bohy tady šlo) bylo servírováno stravitelně a logicky si tvůrci připravili pozici na druhou sérii. Ve škvárech, co se divákům nabízí tohle sci-fi obstojí jak námětem, provedením, tak i poměrně dobrým tempem, byť odskoky k různým příběhům mohou unavovat a někdy i zbytečně zpomalovat samotný děj. Někde v koutku si postává i zvrácená ideologie, jak je lidstro nedokonalé, a jak je nutné jej převychovat, geneticky přeměnit a "vylepšit". I za to , že je nakonec tato doktrína odsouzena si seriál zaslouží ocenění, zvláště když nositelem idee je uhrančivá půvabná herečka, kterou by "nikdo nikdy" z ničeho nekalého nepodezíral. Dávám 70% a jdu se podívat na druhou sérii. ()

Jack_Henkel

Je nutné oproti předloze vše tak překrucovat až kurvit? Sto let čekám na nějakou adaptaci a pak je z toho taková zdrbanina, Mistršéf věčně bez helmy a ještě si i zaprcal, no to mi vždycky ve hrách chybělo :DD Na to že lidi mají být ve válce s Covenanty to moc nevypadá, jen se občas jako potkají, zbytečné intriky a neshody mezi lidma, možná bych i přehlídl, že očernili Keyese a Mirandu, z Mistršéfa je skoro až ježíšovskej spasitel, Halo místo technickýho zařízení působí jako nějakej kouzelnej svět z pohádky a ještě ho ani vlastně nenašli. Vizuál dobrej, prachy na tom vidět jsou, ale věrnější doplněk ke hře bylo Halo 4 Forward Unto Dawn, jak čtu tady i jinde pokud to dělali lidi, co ani neznají předlohu, zakazoval bych takové projekty. ()

kubas369

5/10. Tak prvně nikdy jsem to nehrál a vůbec nevím, kde je jádro pudla téhle franžízy. Takže jsem k tomu přicházel zcela bez očekávání a s nadhledem a co jsem tedy dostal? Bohužel mírně nadprůměrné vojenské sci-fi se slušným obsazením a docela zajímavou hlavní linkou ale to je tak nějak všechno. Je to poměrně nudná a zbytečně natažená záležitost. Druhá série je vtip, který není vtipný. ()

Arsenal83

Od prvej časti som predpokladal, že to nie je nič pre mňa, v druhej som bol už o tom presvedčený a v tretej som si už povedal - Haló, šetri oči! Napriek tomu som to dopozeral s prižmúreným kwanhaovským okom, lebo má to aj pekný vizuál a nádhernú rasovú diverzitu, až tak bijúcu do očí, že tu obdržíme aj politicky korektné príbehy hlúpych postáv len pre to, že majú oči v šikmejšom uhle. ()

• Dr. Catherine Halsey (Natascha McElhone) má v závěrečné scéně plášť se zelenými znaky. Jde o nápis v perštině značící mír. (spacemaster)
  • Hudbu k traileru složil český skladatel Tomáš Oliva ve spolupráci s Eduardem Jaworkem, Martinem Hatašem (SK) a Jánem Kubou (SK). (Qaeky)
  • Natáčení započalo v řijnu 2019 v kanadském Ontariu, ale kvůli pandemii covid-19 bylo pozastaveno – filmaři zde natočili zhruba pět epizod a utratili okolo 40 milionů amerických dolarů. Plně obnovena produkce byla až v únoru roku 2021 v ateliérech Korda Studio v Maďarsku. (fiLLthe3DD)

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

Dungeons & Dragons se dočká i seriálu

12.01.2023

Míří k nám další velká streamovací služba

Míří k nám další velká streamovací služba

11.09.2022

V Česku je dnes možné předplatit si desítky streamovacích služeb, prorazit na poměrně saturovaném trhu se ale pokusí další. A může mít dobrou šanci na úspěch. Jde totiž o SkyShowtime, výsledek… (více)

Amazon chystá God of War

Amazon chystá God of War

08.03.2022

Společnost Sony to s adaptacemi svých herních sérií myslí vážně a po The Last of Us, Uncharted nebo Ghost of Tsushima nás tak čeká oficiálně také fantasy řežba God of War. K té se nakonec přihlásilo… (více)

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic

Nový Star Trek, Tiché místo i Sonic