Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

TOMEK17

6,5/10. Fassbender a Fincher vytvořili chladný a velmi uhlazený thriller. Je neuvěřitelně unikátní a v mnoha ohledech brilantní. Určitě nebude pro každého a neměl by být řazen do kategorie akčního filmu. Režie Davida Finchera je ostrá a přesná jako vždy. Kamera je skvělá a film vypadá neuvěřitelně. Je technicky zvuk a vizuálně ohromující se svými studenými kontrastními záběry. Fassbender je brilantní jako vždy a velí scénám. ALE, zdá se, že můj mozek nedokáže přijmout jednoduchost příběhu. Očekával jsem od toho něco úplně jiného a opravdu věřím, že poskytnutá synopse je zavádějící. Nezdá se, že by v tomto filmu nebo vývoji postavy byly nějaké sázky a v žádném případě nehrozí vážné nebezpečí. Dostaneme krátký (klišé) incident, který nám pomůže začít, a pak je zbytek cesty monotónní, podobně jako hlavní hrdina. Možná je v tom skrytá, krásná paralela, nevím. Mám pocit, že se na to musím dívat znovu s jiným myšlením, protože to není to, co jsem očekával nebo co bylo inzerováno. I přes mé výtky se mi tento film líbil. Jen bych si přál, aby se příběh a akční sekvence rozšířily mnohem více. Stojí za zhlédnutí, ale ne za hodinky, které očekáváte. ()

waeslly

Už toho začínám mít fakt dost. Další film z ranku "top režisér točí co chce pro VOD" a já si ho přidávám do kolonky "mistrně zrežírovaný skvěle zahraný film, který už nepotřebuji nikdy vidět" hned vedle Irčana, Zabijáků rozkvetlého měsíce, Manka atd. Zajímalo by mě, kdy se režiséři rozhodli, že už nechtějí svoje diváky bavit, ale štvát. ()

pushover

Tohle mi po Nolanově onanii spravilo chuť. Fincher pořád umí vybudovat atmosféru, které zručně sekunduje všudypřítomný soundtrack Reznora a Rosse. Ani nevadí, že příběh je jednoduchej a přímočarej. Fassbender je správně bezemoční a studenej jak psí čumák. Komiksovou předlohu neznám, ale jestli má špetku týhle atmošky, tak stojí za pozornost. ()

Othones

Snímek The Killer mě zejména zaujal svojí originalitou. Fincherovi se povedlo zpracovat zajímavý psychologický rozbor depresivní mysli profesionálního zabijáka. Strhující a napjatá atmosféra filmu ale vydržela jenom chvíli. Postupně začalo být vše značně předvídatelné a jednotlivé scény se proměnily v ubíjející rozhovory s jednotlivými obětmi završené jejich skonem. Film ztratil svoji jiskru a člověk už jen netrpělivě čekal, kdy už to všechno skončí. Zásadně chybělo důstojné zakončení onoho psychologického rozboru a ledabylé protagonistovy metody ke konci zcela postrádaly určité vysvětlení. Vcelku se tak jednalo o zajímavý snímek, který ale mohl být lépe zpracovaný. 60 %. ()

alldo.raine

Nuda, bez hlubšího a zajímavějšího příběhu. Fassbender je tady jak Marlowe, více si toho myslí, než řekne, a je to vlastně dost otravné. Škoda, přehnané očekávání! ()

PlysovyMacko

Fassbenderova one man show. Hlavný hrdina je nájomný vrah - perfekcionista, ktorý po skazenej akcií ide po svojich šéfoch. Voiceover približuje jeho vnútorný svet, rovnako ako studený a potemnelý vizuál. Akcie nie je veľa, ale tá bitka v noci na Floride stojí za to, je realistický krvavá.  Páčilo sa mi, že film sa nesnaží v divákovi vyvolať sympatie voči vrahovi, ktorého meno sa nedozvieme, keďže strieda identity. ()

Skatemurai

Minimalismus mám já rád. Kdyby se děj držel ve stylu úvodního děje, bylo by to na 5. Jak psal kolega, Ghost Dog, ale ten byl lepší. ()

Mahowny

Fincher jako tuctovka? Tohle je zcela neoriginální tuctovka v luxusním balení od jednoho z nejlepších režisérů 21. století. Má to atmosféru a není na tom nic špatně. Rukopis z toho je taky cítit. Je to ale tuctovka, kterou už znova nepotřebuju vidět, což se mi ale u tohoto režiséra běžné neděje. ()

Mkartaylas56

Vůči divákovi chladný a svým pojetím nemainstreamový, ovšem naprosto precizně zpracovaný a chvályhodný. Tak nějak bych ve zkratce popsal Zabijáka, nový film Davida Finchera, ke kterému jsem, i přes samozřejmá očekávání, v reakci na průměrnější ovace přistupoval opatrně a nejspíš to bylo dobré rozhodnutí, poněvadž určitě nejde o novou klasiku či kandidáta na film roku. Fincher tak trochu navázal na Manka a potvrdil, že s volnou rukou pod Netflixem hodlá točit filmy, které si v první řadě užije on a až poté divák. Jednoduše jde opět o silně autorský počin, jenž nepostrádá typické prvky z jeho tvorby, ale zároveň je jednoduše "nedivácký". Postrádá znatelnější emoční provázání s postavami či (z mého pohledu) zábavnější strukturu, s níž by si mnohem více hrál s divákem, budoval očekávání, případně přišel s nějakým nečekaným zvratem v ději. Zabiják je totiž naopak velmi jednoduchý, víceméně opakuje jednu formuli a stává se tak po čase lehce repetetivním. A ne že by vůbec neměl čím překvapit nebo že by nebyl (i z pohledu scénáře) vůbec promyšlený, to si rozhodně nemyslím, avšak i s přihlédnutím k věhlasnému tvůrci je to zkrátka málo. Co film ale z velké části vykupuje a posouvá jej v mých očích do nadprůměru je samotný řemeslný um Davida Finchera. Střih, kamera, sound design a další součásti jsou tu prostě bezchybné a i s celkovou precizní režií jsou tím hlavním, proč film vidět. Mimo to si zasluhuje chválu i Michael Fassbender v hlavní roli, jenž ať už svým herectvím či voice-overem skutečně kraluje a rovněž podává naprosto precizní výkon. Zabiják tedy v celkovém dojmu nabízí zajímavý zážitek, který je umocněn vynikajícím řemeslem, ale zároveň určitě není pro každého a nemá ani zdaleka takový potenciál setrvat v paměti, jako jiné, lepší, Fincherovy snímky. ()

Ex_Machina

Podrobný návod na to ako byť vynikajúcim nájomným vrahom. No bohužiaľ zistíme, že to nie je život ako z knižky od Dickensa, ale život plný odriekania, tréningu, skrývania sa, čakania a nudy. Tí najlepší zabijaci nevyzerajú ako z katalógu, niekto ako Bond alebo Ethan Hunt, ale sú to zväčša rachitickí, sľachovití muži v stredných rokoch so začínajúcim panderom, ktorí sú ale stále vo forme a klikovať vedia možno aj na jednej ruke. A taký je aj hlavný hrdina. Chlad z jeho postavy sa prenesie do celého filmu a jeho odosobnenie pri likvidácií obetí je dokonalé. Príbeh nemá väčšiu hĺbku a jedná sa hlavne o pomstu, čo je trochu na škodu. ()

J.e.r.e.c

My process is purely logistical… It all comes down to preparation, attention to details… Stick to the plan, don't improvise... Nenatočil to Fincher náhodou o sobě? Mám důvodné podezření, protože ve Fassbenderových monolozích se odráží i onen až maniakální perfekcionismus, kterým je režisér proslulý. Natáčení filmu sice nelze stejně jako vraždu nikdy zrealizovat zcela dokonale podle plánu, ale protože jako divák ten plán neznám, tak o tom, co všechno se mistrovi nepovedlo tak, jak chtěl, můžu jen spekulovat. Určitě se mu nepodařilo dosáhnout toho, aby mě Zabiják sejmul jednou ranou tak, jak to dokázal nejeden z jeho předchozích projektilů. Navzdory na první pohled atraktivnímu tématu totiž kromě jedné dynamické bitky nenabízí zrovna strhující zážitek. Na druhou stranu se na něj fakt dobře dívá. A i když má tenhle pohled do duše profesionálního profíka zdánlivě odtažitou a chladnou auru, je prošpikován fincherovsky cynickým humorem i spoustou drobných fórků, které z něj spíš než nervy drásající nebo temný thriller činí jakýsi ironický komentář k dnešní době, kdy je vše tak odosobněné a „zprocesované“, že i vražda je jen obchodní komoditou a nějaký staromódní koncept typu pomsta je už dávno passé. 75 % ()

Lenart

Príjemná žánrovka s perfekcionistickým vizuálom, na Finchera však akási plochá a jednorozmerná.          70 % ()

papadoce

Keby bol David Fincher wrestler, fanúšikovia by mu skandovali “you still got it”. Po niekoľkých skôr drámach som si pustil thrillerovinu s Miškom Fassbenderom a bol to svieži filmový vietor, keď svišťali zase guľky 😁. Začiatok ma veľmi nevzal, lebo bol postavený na rozprávačovi, ktorým bola zároveň hlavná postava, ale obsah siahodlhého monológu ma skôr nezaujal ako áno. Keď lietali guľky, tak to bolo natočené supersky. Ale nepredstavujte si rušné prestrelky. Za prvú hodinu v podstate dva výstrely, ale malo to šmrnc. A pri tom prvom som si “kurva” povedal asi ešte sekundu pred Mišom. Výborné. “Bože môj, bože môj.” “Ten ti nepomôže.” Filmu pristane pomenovanie kapitol, trochu to pripomína spolu s rozprávačom knihu. Inak, rozprávač vás bude otravovať po celú dobu, ale keď som pochopil, že sa ho nezbavím, prestal mi úplne vadiť. Parádnicka bola kapitola so Surovcom, ozaj fajnový duel. Škoda, že sa hafan nezapojil aktívnejšie, ale aj tak pecka. Páčil sa mi fakt, že hrdina nie je ani nesmrteľný ako Jano Wick, ani nedotknuteľný, ani dokonalý vo všetkých spôsoboch boja, ako to v podobných snímkoch býva. Film je podľa mňa náročný na detaily. Ak sa budete proste pár sekúnd dívať inde, stratíte niť k nasledujúcej scéne. Celkovo je to inteligentný, Fincherovsky vymazlený filmík o odplate, ktorý má byť určite v červených. “Kde inde sa dá nájsť toľko rovnako zmýšľajúcich jedincov ako vo väznici.” 70%. ()

ANTYCHRYST

Utahane..nudné..bez šťávy...obsazení do hlavní role ..úplně mimo..Herecky výkon nemastnej neslanej bez emocí..příběh zabijáka..kterému se nepovede zakázka.. mě málem unudil k smrti..25% tohle me fakt nebavilo.. ()

departed

Forma vyhrává nad obsahem, který je tu rozdělen do lokačních kapitol, ale v druhé třetině začne působit trochu plytce. Nicméně je to ten Fincher, na kterého jsem od Gone Girl čekal! Mrazivý thriller jak z devadesátek s osmdesátkovou hudbou a s kodexem založeným zabijákem v podání nejlepšího Fassbendera. Jeho hlas při monolozích působí tak melancholicky, zároveň mrazivě a přesto působí jako obyčejný nájemný vrah, který také dělá chyby, ale vždy se drží svých pravidel za každou cenu. Možná, že pocitově byl film delší, ale vizuální preciznost, třesoucí se kamera (což je na Finchera neobvyklé) ve správných momentech a udržování stejného tempa až do konce je to, co mě celkově pohltilo. Netflix vypouští do světa jednu sračku za druhou. Ty si v modrém hodnocení být zaslouží. The Killer to ale být nemá. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (více)