Po akci, která se fatálně zvrtla, se nájemný vrah pustí do boje se svými zadavateli i sám se sebou a žene se přes hranice za odplatou. Není to prý ale nic osobního… (Netflix)

degster

Myslím si, že na tejto roadmovie celkom neschopného zabijaka posadnutého The Smiths a pohadzovaním bordelu by sa lepšie predviedol začínajúci režisér a nie ostrieľaná legenda. I keď to je za posledných rokov jediný Fincher, ktorý by ma zaujal, tak je to stále málo. ()

Dave Lister

Velice precizně natočené dílo, které má všechny atributy  temné atmosféry a chladný Zabiják v podání Michaela Fassbendera byla vynikající volba. Opět zdařilý rukopis Davida Finchera, který se pozná na první dobrou. Vynikající práce s kamerou, monology v hlavě hlavního hrdiny a opět skvělá hudba Trenta Reznora a Atticuse Rose. Jsem rád, že se tento tvůrce vrací ke kořenům temného a chladného thrilleru. ()

Maximilianus

Bolo to tesne na rozmedzí 3 a 4*, ale prišiel mi tento film, že sa snaží byť príliš filozofický, hlavná postava bola nemastná neslaná, a tak nejako to aj skončilo. Páčilo sa mi zrozumiteľné a logické rozdelenie do kapitol, jednotlivé kapitoly boli svižné a film ako taký vôbec nie je zlý. Preto dávam 7/10. ()

vvaalleerr

Fincher ma hodil do chladného filmu, kde Michael ukazuje nonstop svoju kamennú tvár. Pre väčšie množstvo ľudí to bude priemerný film. Je vysoká pravdepodobnosť, že tento film sa ocitne v modrej farbe. Niekto môže povedať, že Fincher už vychladol, ale mne sa to proste strašne páčilo. Finchera obdivujem hlavne pre jeho rozmanitosť a odlišnosť v jeho filmoch. Čakal som viac komplexnejší a zamotanejší príbeh, ale aj tak sa tento film snaží predať nejakú myšlienku, ktorá je nenápadná. Bitka v dome s “Goliášom“ bola extrémne napínavá. Sledovať Michaela ako detailne kalkuluje bolo proste fun. 8/10. ()

Sweat55

Pro mě je Zabiják vyložené zklamání. K čemu je Fincehrova jako obvykle perfektní režie, když je příběh plochý, ničím nepřekvapí a dal by se shrnout do jedné věty. Toto bych od scénáristy nejlepšího thrilleru vůbec (Sedm) nečekal. Film je rozdělený na kapitoly, ale všechny by se daly shrnout do věty "Fassbender někoho zabije a jde se dál", bez jakéhokoliv vývoje charakterů nebo alespoň částečné změny ve vyprávění. Není to moc akční, takže to nezabaví jako Wick, dialogy a emoce jsou minimální díky čemuž se žádné postavě nejde dostat pod kůži, takže nikomu nebudete fandit, popřípadě se o ně bát. Což bohužel platí i o hlavní postavě. Ve výsledku tedy překrásně natočené nic, které můžete v klidu vynechat. Manka jsem neviděl, takže pro mě bohužel jde o nejhorší Fincherův film vůbec. Snad se to příště povede lépe. ()

gemi

Prvních dvaadvacet minut představuje předehru v podobě monologu, budujícího dojem metodického profesionála a očekávání, že přijde něco spektakulárního. Když už je divák natěšený na netradiční, chirurgicky přesně provedený kill, přijde školácký fuckup jako kráva... Některé filmy dokážou v dvouhodinové stopáži odvyprávět celou ságu. Toto není ten případ. Je to seriálově pomalý film. Kdyby to byl otvírák seriálu, jsem nadšený. Nejhorší je, že celý film je stejný jako hlavní hrdina - emočně plochý. Nevzbudí zvědavost, odpor, strach, napětí, prostě nic. Mysteriózního na něm není vůbec nic. Dávám čtyři za jakousi introvertní atmosféru, ale jsou slabé jako čaj. ()

Trixinka

Dlouhá, skoro dvouhodinová nuda, kterou doprovází životní moudra hlavního hrdiny. Pár rádoby "akčních" scén (honička na skútru, rvačka v domě) probíhající nudu nepřeruší, osud postav je vám celý film úplně fuk a s otupělým výrazem čekáte na závěr filmu, jestli vás náhodou něco nepřekvapí. Nestalo se. ()

Sharleen76

The Killer je psychologická studie nájemného vraha, který filozofuje o svém řemesle.... A tím to také končí. Velké plácnutí do vody a za mne nejslabší Fincher. Což je škoda, protože s Fassim a Tilduší se dal vyčarovat biják roku. "Není to nic osobního, Davide..." ()

Likan7

Kdysi král thrillerů. Zodiac, Zmizelá, Hra, Sedm... Tak co by se mohlo zkazit u dalšího podobného filmu? Bohužel je toho dost. A Fincher se tentokrát rozbil ze všech věcí nejvíce. Fincher jen potvrdil, že už nemá drajv, který jeho dřívější filmy nabízí. Stále je to svým způsobem poctivý thriller, s přesvědčivým Fassbenderem, ale tentokrát tu Michaelovi hází klacky pod nohy děravý scénář a naprosté odosobnění jeho hlavní postavy. Nebudete mu fandit, bude vám totálně ukradený a dost možná naopak budete chtít, aby ho někdo v příští scéně zastřelil. A tenhle problém je tady TAK moc očividný, že to podtrhává nohy prakticky celému filmu. Kdyby alespoň ten zbytek byl nějak významně lepší, ale ani to se nekoná. Úvodní část mne zaháčkovala, bavila mě, ale prakticky okamžitě po opuštění Paříže mě to začalo příšerně nudit.. Celý je to takový...nijaký... stejně jako hlavní postava samotná...a ten voiceover mě už sral. ()

bearmeedek

Ne. Dvacetiminutový úvod s egoistickým monologem "zabijáka" bych zkousnul coby úvod. Ale neustále opakující se hlasité myšlenky, se stejnými frázemi, byly nudné a protivné. Ještě něco z technického hlediska opravdového zabijáka. Zabiják Michal netrefil oběť, protože mu do rány vešla šlapka. Ale on nahlásil, že se prostě netrefil do "terče". Tím si podepsal rozsudek smrti. Naivní. Dále bych předpokládal, že po neúspěšném výstřelu zmáčkne spoušť podruhé, oběť vyděšením seděla dál jak přikovaná. Ale on soustředěně zabalil nádobíčko a odjel na skútru. Opravdu profík. A režisér? Asi si myslel, že tímto tempem a podáním vybočí ze současné kinematografie a samozřejmě ohromí. Jenže Davide F., prober se. Tohle už dneska od filmu skoro nikdo nechce. Anebo, neprobírej se, ale zároveň už netoč nic dalšího! Dík. ()

arkie

Neurazi, trochu potesi, ale inak trochu fadny film. Dost pomale tempo, ocenujem, ze hlavny hrdina nie je nejaky bezchybny Bourne, ale okrem opakujucich sa hlasok a naznakov z lokacii sa o nom nic nedozvieme. Ziadne technicke orgie, hlavny hrdina nepotrebuje byt IT specialista, aby sa dostal tam, kam potrebuje.  Zaujimave sceny - napr. ked ho vidime, ako si da sluchatko do praveho ucha, vzapati sa to prepne na jeho pohlad a pocujeme hudbu len z praveho kanala. Bohuzial sa tu tieto zabery rychlo prepinaju, takze to hodne matie. Tiez Morrissey je sice uvodom vtipny, ale je trochu lame, ako casto ho Fassbender pocuva.  Takze film vtiahne, ale nezanecha vacsi dojem. :( ()

255085349

Mechanická, distancovaná, chladná, nicneříkající báchorka o odplatě, která nesahá Sedm ani po paty. Absolutně bez jakéhokoliv přesahu a významu. Tři hvězdičky za nejlepší scénu s Tildou Swinton, která jediná zanechala dojem, bitku na Floridě, song z Charmed a hudbu Reznora a Rosse. To není Fincher, to je jen jeho stín. ()

Kingjiri

Od spolupráce Davida Finchera na režisérský židli a Michaela Fassbendera v hlavní roli jsem měl velký očekávání. Marně jsem ale na Zabijákovi hledal cokoliv, co by mě fakt zaujalo. Pár světlejších momentů přinesla rozsáhlejší výprava a jedna akční scéna (Florida). Mimochodem tahle akční scéna byla si fakt uplně jediná z celýho bijáku, zbytek akce zustaval jen ve stádiu pokusu a nestojí ani za řeč. Velkou část totiž tvořej otravný voiceovery (resp. monology v zabijákově hlavě) nebo nudný dialogy. Ve většině případů taky vražda přijde mnohem dřív než se stačí rozehrát nějakej zajímavej boj o život. Napětí moc nebylo a nějaký dějový překvapení se nedostavilo ani jednou. Já tyhle uloudaný thrillery asi nikdy mít rád nebudu. Vzhledem k očekávání hodně velký zklamání. Za výpravu a místama zajímavej vizuál druhá silnější hvězda. ()

E lan

Divný a nesympatický film, který bez příkras či jakéhokoli hrdinství vykresluje profesionálního zabijáka při několika propojených akcích. Musel jsem se na to dívat na dvakrát, protože je to trochu nudné a té krve je tam navíc opravdu hodně. Je to ale kvalitní počin, proto ***. ()

pistik

Pozeral som to na 6krat. Otrasna nuda. Nicim inovativne alebo originalne. Nechapem preco pribeh co by vydal na dvanaststranovu poviedku natiahli na nekonecnych mozno dvestohodin ci kolko toto mucenie divaka vlastne trvalo. Fincher mohol ist radsej namiesto toho na bicykel alebo kolobezku alebo ja neviem co dnesne deti robia ked sa nudia ()

Toshio odpad!

Bože, tak jsem se těšil na novej Finchrův film, a taková sračka to je. Ty jeho úvahy "nikdy nikomu nevěř, apod", to jsou takový banality, že ten scénář musel psát nějakej debil. Nejde nesrovnat s Dextrem. A tohleto mu nesahá ani po kotníky. Vsadím se, že VERBAL dá odpad, nebo maximálně jednu hvězdu. ()

RAFT

Režisér Fincher natočil film o Zabijákovi. Postava Fassbendera je dosti chladná. Ten film byl relax na pláži s nějakým rumem. Od režiséra jsem čekal o dost více. Tenhle jeho kousek patří mezi ty slabší. 70% s odřenýma ušima. Režisér má na víc. ()

Krásné svátky a PF 2024

23.02.2023

David Fincher dotočil svůj nový film

David Fincher dotočil svůj nový film

31.03.2022

Tradičně si režisér David Fincher (Sedm, Zodiac) mezi svými filmy nechává pár let rozestup, oblíbený tvůrce teď ale naštěstí fanoušky na svůj další projekt po poněkud úzce zaměřeném Mankovi nenechá… (více)