Matka versus android

V postapokalyptickém světě, kterým otřásá krvavá vzpoura androidů, se mladá těhotná žena s přítelem zoufale snaží dostat do bezpečí. (Netflix)

Henry007

Teskná atmosféra je to jediné, co v tomto filmu funguje. Nelze to svádět na nízký rozpočet: post-apokalyptická úzkost na diváka dolehne i přes to, že se o destrukci měst a rozpadu civilizace dozvídá pouze v dialozích. Proto by ani nevadilo, že se většina filmu odehrává v lese a absentují akční scény. Ale ten scénář... K hlavním postavám si divák nevytvoří vztah, nejsou ničím zajímavé a scénáristé jim umetají cestičku. Máme věřit, že roboti bez milosti likvidují lidi, když týpek s těhotnou partnerkou před nimi v klidu uniká? Film ustaví přísné kontroly lidí, aby se na to zapomnělo při kontrolách u obřího města... Matka těsně po porodu dokáže čelit skupině robotů, zatímco množství ozbrojených sekuriťáků pozabíjí robot jeden... V tom moment se film stává komickým, což jen dovršuje závěrečná "instagramová" montáž... A nejhorší na tom je, že jsme tematiku zániku civilizace a těhotenství v posledních letech už viděli, a to v mnohem lepším provedení: Bird Box a Quiet place.  ()

Prubner

Milá Chloë Grace, cos to zase natočila za pítchovinu ? Po Shadow in the Cloud je to další sci-fi blábol plný wtf scén, blbostí, nelogičností a levných triků. Navíc se většinu filmu jen nudně žvaní a akce je málo. A když už se nějaká vyskytne, je tak nepodařená, že by bylo lepší, kdyby nebyla. Tenhle film vypadá, jako by ho natočil Albert Pyun v 90. letech. Prosím, Chloë, zkus si někdy přečíst scénář dřív, než podepíšeš smlouvu. Díky.  Zdraví tě tvůj fanoušek. P.S. Hvězda navíc za přednášku o Karlu Čapkovi, kterou ale hned zase strhávám za otravné povinné rasově vyvážené herecké obsazení hlavních rolí. ()

TheEvilTwin

Fuha, tak jsem naivně dal na hodnocení pár mých oblíbenců v naději, že to nebude třeba až tak špatné, ale zázrak se nekonal a ono to je teda hodně špatné. Dvouhodinová táhlá nuda, která kromě úvodní pětiminutovky a šokujícího zvratu ve 3/4 filmu nemá absulutně co nabídnout - celý zbytek je jen špatný vtip, kdy se ve 100 minutách nestane doslova nic a celý film šlape na místě a neví, co dál. Chloe Grace Moretz není tak výrazná, jak bych si přál, celkový nápad o ovládnutí světa androidy je scifi prvek jak dělaný a dá se kolem něj stavět celý film, zde byl ale využit žalostně málo, a to jak z hlediska vizuálu (kdy androidi nejsou nijak zajímaví, jsou to vlastně jen lidi...), tak i z hlediska děje (kdy nevidíme téměř žádný origin, pozadí androidů, ani nic jiného...). Jednoduše jedno velké, do 110 minut nafouknuté NIC. ()

honajz2

Pamatuji si, že jsme na to jednou koukali s kamarádem a že jsme celkem často přetáčeli a přeskakovali, protože to bylo nejen neskutečně nudné, ale taky neskutečně patetické a blbé a jinak bychom to asi ani nedokoukali. Dobrá mi přišla snad jen kamera, jinak to bylo skutečně otřesné, všechny snahy o zvraty byly těžce nepovedené a opět mě irituje, jak v dnešní době funguje jakési nepsané pravidlo, že každý pořádný film musí mít automaticky dvě hodiny, i když na ně svým námětem vůbec nestačí. Fakt je třeba pro dojem plnohodnosti takhle natahovat stopáž? I u tohohle konzumního zboží, po kterém za rok neštěkne ani pes? 1* ()

WathanajX

„Říká ti něco Karel Čapek?“ Miluju postapokalyptické filmy ale tohohle jsem se dost obávala a od Netflixu jsem čekala průměrnou až podprůměrnou podívanou… Klady: Námět nevypadal až tak zle. Tedy z hlediska zblázněných androidů apod. I když originalitu to asi vidělo z vlaku ale alespoň tohle mě potěšilo. Trochu překvapil také ten drsný hořko-sladký konec a zmínka o Čapkovi. Víc ani ťuk. Zápory: Jak jsem se obávala. Netflix v honbě za veškerou korektností a podobných nesmyslů "nezklamal" a kromě přiblblých krásně barevných hlavních postav servíruje i naprosto dementní scénář obsahující nudné a debilní dětské konverzace o hovně a bezpočet nelogických kravin. Například to holka na vozíčku po císaři "přemůže" X androidů? Kam na konci ten kluk zmizel? To jak jeden vůl a těhotná idiotka přežili v lese ve stanu? Nekonečná k smrti nudící stopáž se závěrem, co se snaží z diváka za každou cenu vymáčknout alespoň nějakou tu soucitnou slzičku. Utrpení… Hodnocení: 20 % / 2 z 10 – Znám pár takových co nemám ráda, kterým bych film vřele doporučila. Za mě nikdy víc! (13.) ()

• Ve scéně, kdy Georgia (Chloë Grace Moretz) narazí v lese na člověka, dojde na několikaminutový rozhovor na téma českého spisovatele Karla Čapka, jeho díla „RUR“ a následného ovládnutí lidstva roboty. (TheEvilTwin)