Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Krátkometrážní
  • Komedie
  • Animovaný
  • Drama
  • Akční

Oblíbené filmy (10)

Sněženky a machři

Sněženky a machři (1982)

Výtečná česká komedie. Hlavní obsazení se též velice povedlo. Scénář byl též velmi vtipný. Aby ne když je to komedie. Je pravda, že když se to porovná s dnešními filmy které si říkají komedie tak je to opravdu obrovský rozdíl. Vlastně to se ani srovnat nedá.

Střihoruký Edward

Střihoruký Edward (1990)

Fascinující film. Je to vlastně jenom o tom jak se příšerka, která má místo prstů na rukách nůžky docela lidsky zamiluje. Je to pouze vyprávění babičky vnučce jak vznikl sníh. Je to ovšem velmi dojemný a zároveň vtipný příběh. První velká spolupráce Deppa s Burtonem. Musím přznat, že Depp mi do té role seděl perfektně.

Krotitelé duchů

Krotitelé duchů (1984)

Výborná komedie. A ty triky no co mám k tomu ještě dodat? Už jen to, že to je jedna z nejlepších amerických komedií. Upřímě mě troch překvapilo, že to režíroval slovák.

Obecná škola

Obecná škola (1991)

Podle mě je to jedna z nejlepších českých komedií. Jde poznat, že vtom má prsty Svěrák. Hlavně ten scénář. A ty hlášky. Hlavně tato : FANOUŠI MI JSME ASI ZASPALI. ASI NEBO VOPRAVDU? NO ASI VOPRAVDU. ŠPATNĚ SME HO NAŘÍDILI. MÍSTO NA ŠEST JSME HO NAŘÍDILI NA PŮL SEDMOU. ŠPATNĚ JSME HO NAŘÍDILI. TYS HO ŠPATNĚ NAŘÍDILA! JÁ JSEM HO ŠPATNĚ NAŘÍDILA....? BÓŽE NEDOVEDE NAŘÍDIT ANI BUDÍK. A takový hlášek tam byla spousta. Prostě genialita.

Titanic

Titanic (1997)

Co k tomuto filmu mám říct? Snad jen to, že je to jeden z nejlepších filmů. Je pravda, že je docela ohraný, ale je to prostě klasika. Klasika s krásnou hudbou Jamese Hornera, dobrými efekty, skvělou režií Jamese Camerona, vynikajícími hereckými výkony a v neposlední řadě krásnou písní My heart will go on, kterou krásně zazpívala Celine Dion. Taky si myslím, že si tento krásný film zaslouží ocenění, která se mu dostala. Přijde mi to zvláštní, ale nad koncem mi sice vstoupily slzy do očí, ale nešly ven. Až při závěrečných titulcích, kdy začala hrát hudba tak šly ven. Tady stačí jen doplnit: TITANIKU SE ŘÍKALO LOĎ SNŮ, A TO ON BYL. OPRAVDU BYL...

Hledání Země Nezemě

Hledání Země Nezemě (2004)

Skutečně překrásný film. Film, který dokáže dojmout je krásný . A to tento film to každopádně dokáže. Je tak fascinující až tomu nemůžu uvěřit. Když to mělo být v televizi neočekávala jsem od toho nic tak vyjímečného. Upřímě dívala jsem se na jenom kvůli tomu, že tam hrála Kate Winslet. Ovšem až jsem to zhlédle tak jsem si uvědomila,že to byl a stále je film, který si v mém srdci vždy nejde místo.

Psycho

Psycho (1960)

Tomuto filmu nejde snad nic vytknout. Výboné spracování, dobrá režie a snad ještě lepší herecké výkony a geniální hudba, která je třešničkou na dortu. Scéna ve sprše je opavdu děsivá a k tomu ještě ta hudba. Určitě jeden z nejlepších filmů jaké jsem měla tu příležitost zlédnout. Taky si myslím, že kdyby to bylo barevné, nebylo by to ono. Černobílé to působilo víc děsivěji.

Karlík a továrna na čokoládu

Karlík a továrna na čokoládu (2005)

Tak tohle byla opravdu likvidace dětí. Jedna má na sobě šlupky od banánu, druhá je placatá a ohebná a tak dále. Ale v tom je ten vtip. Jinak film nebyl vůbec špatný. Byl to takový poločerný a napůl vtipný homor. Navíc jsem se až teď dozvěděla, že ja to remake filmu Pan Wonka a jeho čokoládovna.

Terminátor 2: Den zúčtování

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Cameron opět potvrdil pozici jednoho z nejlepších režisérů. Terminátor z roku 1984 byl výborný, ale dvojka je o něco lepší. Zvlášť hudba byla výborná. Triky byly taky povedené. Nejlepší byla scéna v ústavu, jak T1000 prochází mříží. Jak si myslel, že to má všechno perfektně promyšlené a najednou se mu tam zadrhla zbraň. Ani nevím proč, ale závěrečná scéna mi přišla trochu podobná scéně z Titaniku, jak Rose sedí ve člunu a jak se na sebe s Jackem dívají.