Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Akční
  • Horor
  • Komedie
  • Drama
  • Animovaný

Poslední recenze (606)

plakát

Strážci (2024) 

Výlet do lesa po Shyamalonovsku. Dcera dnes už kultovního režiséra přináší svůj debut a musím přiznat, že se nejedná o vůbec špatný pokus. Snímek vypráví celkem nápaditý příběh, opřený o zajímavou mytologii. Dobře se tady pracuje s napětím a postupným odhalováním onoho tajemna. Překvapila mě i atmosféra, která minimálně v první polovině tahá film hodně vysoko a postará se o největší peek celého filmu. Pak ale přichází polovina druhá, která přejde už do takového tuctovna, atmosféra se ztratí v rámci velkého odhalení a spěje se k nezáživnému konci. Svět, který je zde vytvořen se mi líbil. Odhalovaní záhady strážců, atmosféra a práce se zvuky taky. Zamrzí tak jen nevýrazné postavy a spadnutí řetězu v posledním aktu. Ostudu však dcerka tátovi neudělala a rozhodně jsem zvědav na její další projekty. 👍Zajímavý svět, první polovina je solidní atmosférická podívaná, odhalení je nečekané a děsivě zpracované, rychlé tempo. 👎Nevýrazné postavy, dějově to po první půlce ztratí na osobitosti i atmosféře. Konec zbytečně urychlený.

plakát

Sting (2024) 

Arachnofobici letos zažívají krušné časy. Letos tady mámě Havěť, která byla povedená z mnoha důvodů a teď Sting. To oproti mnohem reálněji pojatější Havěti sází na sci-fi linku o jednom malém pavoučkovi z vesmíru, který se rapidně zvětšuje a likviduje osazenstvo panelového komplexu. Pavouk je zde jenom jeden a je převážně dělaný CGI nebo praktickými efekty. To není na škodu, ale pocit nějaké nepříjemnosti je pryč a spíše to připomene starší filmy, které kdysi vycházely po stovkách. Je to zábavné, občas vtipné a naopak oproti Havěti mnohem víc brutálnější, ale ne tolik, aby mě to uneslo. Jedná se tak o fajn jednohubku, která rozhodně neurazí. Pokud vznikne dvojka, potenciál se zlepšit a zvýšit bodycount je obrovský.

plakát

Království Planeta opic (2024) 

Návrat do světa Planety Opic v tom nejlepším možném stylu. Vizuálně nádherný film, který dokazuje, že když se na to jde s čistou hlavou, nemusí každý druhý film (Zdravím Ant-Mana 3, Marvels, odporného Thora a většinu filmů z roku 2023 i 2022) vypadat jako cut-scéna z Playstation 2. Režisér Trilogie Labyrint Wes Ball neměl vůbec jednoduchou pozici, protože musel navázat na úspěšnou trilogii s Caesarem a k tomu začít úplně nový příběh, který by měl být startem trilogie nové. A povedlo se mu to dokonale. Dobře napsané postavy, vizuálně vypiplané, parádní post-apo svět, kdy si příroda bere zpět co ji patří a hlavně vystavěný příběh, který nikam nespěchá a nechá diváka si v klidu udělat k postavám vztah, především k Noahovi, který si projde v průběhu filmů neskutečnou proměnou. Akce je solidní a natočená opravdu stylově a každá z nich je napínavá jak trenky. Pochválit musím i herecké výkony a parádní výpravu. Díky tomu fungují i emoce a humor, kterého bohudík není moc. Zamrzí tak jen malo prostoru pro záporáka, který nedostal tolik času, kolik by potřeboval a trošku urychlené finále. To nic ale nemění na tom, že se jedná o audiovizuální nářez, který doufám na sebe vydělá a těch dalšíh dvou filmů se dočkáme. Protože a jelikož, rozehráno je dobře. 9/10 a chci to vidět znova.

Poslední hodnocení (3 681)

Strážci (2024)

13.06.2024

Občanská válka (2024)

08.06.2024

Žraloci v Paříži (2024)

08.06.2024

Mizerové: Na život a na smrt (2024)

07.06.2024

Infinity Pool (2023)

05.06.2024

Fallout - Season 1 (2024) (série) (S01)

30.05.2024

Fallout - Začátek (2024) (epizoda) (S01E08)

30.05.2024

Fallout - Radio (2024) (epizoda) (S01E07)

30.05.2024

Fallout - Past (2024) (epizoda) (S01E06)

30.05.2024

Reklama

Poslední deníček (2)

Hype 2023 part 2

1. Creed 3
Premiéra: 2. Března
Režie: Michael B. Jordan

Poprvé bez Rockyho, poprvé točeno pro IMAX kamerami a také první režisérská zkušenost Michaela B. Jordana. Boxerský spin-off legendární série zakončuje trilogii a vypadá na další emoční i boxerský nášup. Jako soupeř se objeví Jonathan Majors, který si z Marvelu odskočil nabrat pár desítek kil svalové hmoty, aby to Creed Junior neměl lehké. Na tohle se těším a kino určitě nevynechám

Index natěšenosti: 4,5/5

2. Vřískot 6
Premiéra: 9. Března
Režie: Matt Bettinelli-Olpin, Tyler Gillett

Po úspěšném oživení série minulý rok, se okamžitě začalo kutat pokračování. Tentokrát přeživší a nové postavy budou utíkat před Ghostfacem v New Yorku a já jsem zvědav, co velké město dokáže do série přinést. Potenciál je veliký a samotný žánr a klišé se zase mohou ohýbat do aleluja. Teaser neukázal vůbec nic, ale přitom dokázal příjemně nalákat, že tentokrát to bude trošku jiné. Vrací se Kirby ze 4. dílu a já u toho v kině nebude chybět.

Index natěšenosti: 5/5


3. Super Mario Bros
Premiéra: 23. Března
Režie: Aaron Horvath, Michael Jelenic

Herní adaptace, tentokrát v podání studia, jenž stojí např. Za Já, Padouch nebo Mimoni. Trailer je naprosto boží a naprosto respektuje hry a nezapomíná příjemně pomrkávat na fanoušky herní legendy. Herecké obsazení je naprosto boží a já věřím, že si snímek, ač animovaný v kině užiju jako malý kluk. Seth Rogen, Chris Pratt, Jack Black, Anya Taylor-Joy, no neberte to.

Index natěšenosti: 4/5


4. John Wick: Kapitola 4
Premiéra: 30. Března
Režie: Chad Stahelski

Existuje lepší série pro Pánské publikum ve 21. století než John Wick? Keanu se vrací, aby opět povraždil, postřílel, zbil a pobodal stovky kaskadérů v luxusně natočených akčních sekvencích. K tomu si tentokrát přivzal herecká esa jako Billa Skarsgårda, Hirojukiho Sanadu nebo legednu Martial-Arts filmů, Donnieho Yena. Tohle bude velkolepé a je to jeden z filmů, na který se těším ze všech nejvíc.

Index natěšenosti: 8/5

5. Shazam: Hněv Bohů

Premiéra: 16. Března

Na tohle se upřímně nějak moc netěším, jelikož už jednička mě moc nebavila. Přesto si do kina zajdu, protože každý film si zaslouží šanci. Trailer není vyloženě zlý, jen mě štve ten humor. Herecky to vypadá docela slibně. Uvidíme. DC se stejně bude rebootovat, takže, kdo ví, co bude dál.

 

6. Alibi na Klíč 2

Premiéra:  9. Března

Pokračování skvělé komedie od party, kterou miluji a všechny jejich filmy tvoří top mých komedii za posledních 5 let. Jednička je boží, dvojka vypadá, že by se mohla nést ve stejném duchu. Jednička těžila ze super nápadu, u dvojky mám trošku strach, o čem bude. Každopádně, kino jasný.